Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. @Чавдар K Днес мирисах моето масло. Ами мирише доста по-различно от остатъка в тубата, например. Не мога да кажа, че мирише зверски на бензин, както си се изразил по-горе, но има някакви леки бензинови нотки. И аз мисля, че това е нормално. Между другото правя съпоставка и с предишнитете ми коли (все бензинови), и при тях си миришеше по същия начин. Все пак бензинът съдържа в себе си доста ароматни въглеводороди, които си миришат. Даже и изгорелите газове си имат специфичната миризма на бензин. Затова и маслото няма как да не се ароматизира. Друг е въпросът, ако маслото мирише силно и интензивно на бензин. Тогава има проблем.
  2. А гугъл какво казва по въпроса? Провери ли? P0304 https://www.autocodes.com/p0304_honda.html https://www.youtube.com/watch?v=l1BNGhDj6rg P0339 https://www.autocodes.com/p0339_honda.html За P0304 - повредена бобина на 4-ти цилиндър, или свещ на 4-ти цилиндър. P0339 - сензор разпределителен вал, или пореда в стартера, или повреда в запалителната система, или слаб акумулатор. Залагам на това, че ако отстраниш причината за P0304, ще изчезне и P0339 Успех! ... и ползвайте гуглето най-напред.
  3. @ivailopp След като източиш старото масло, изсмукваш през пробката за източване и несливаемия остатък, който е останал по дъното на картера. Аз го правя с това: Изтегляш 5, 6, 10 пъти каквото е останало по дъното. Докато влиза нещо в спринцовката.
  4. Ето и на просвет: Нямаше как по друг начин да я снимам. На просвет се забелязва ядро... Като цяло моето предложение към човека с пасата е: Да се смени сега това масло и с него да се източи събраната мизерия, да се изтегли несливаемия остатък от картера и да се налее ново масло, с което да кара 10 хил. км до следващата смяна. ... И така занапред... Той често пътува зад граница, така, че моточасовете не са толкова много.
  5. @emod И още едно масло от мен, над което искам да поразсъждаваме. Колата този път е VW Passat B7 2.0 TDI 2013г. До пристигането си в БГ през април 2017г. е обслужвана в Германия. Маслото е сменяно на 30 000 км. Общо 3 смени по сервизна история. Сервизната история е истинска, държа да подчертая. Последната смяна на маслото е през Декември 2017г. тук в БГ. Ето и хронологията на капковите проби: Направи ми впечатление, че още първата капка е значително мръсна. Следва още по-голямо насищане с мърсотия и при следващите капки. Не се образува ядро! Според мен моторът е "засран" с мърсотия и маслото не смогва да я изчисти. Къдравостта в периферията на капката, също я отдавам на разстворената мизерия. Както и на предишната капкова проба на В8. Тези смени на по 30 000 км. отлагат глеч и катран по двигателя според мен, пък нищо, че тези масла ги дават "Long Life"... Даже в Порше-изток са се запънали и не са искали да му сменят маслото на човека, че било само на около 6000 км и на една година. Та с "един тон кандърми", и накрая станала работата... Какво ти е мнението на теб по тези капки?
  6. @emod Поздравления и благодарности за чудесната тема в ойл-клуба! Ще е добре, ако има лаб. анализ с капков тест и на масла от дизелови двигатели. В този контекст искам да помоля за бърз анализ на следната капка: Не разполагам с повече информация...
  7. Да, нивото на маслото може да не се покачва, понеже бензинът сравнително бързо се изпарява, при загряване до работна температура на маслото, и през ЕГР-а влиза в горивния процес... Но малка част от него си остава и мирише... Надявам се в случая миризмата да е подваеждаща. Но Чавдар все пак да си провери инжекторите.
  8. @emod Моята логика е, че ако двигателят работи нормално, значи дюзите връскват нормално. Остава дюза да не затваря напълно. Но пък се сещам, от друга страна, та нали Джазката е с по 2 свещи на цилиндър, може ако пикае някоя дюза, това да не оказва толкова голямо влияние за неравномерната работа и да не се забелязва осезаемо...
  9. Щом пали нормално, не прекъсва, работи равномерно, не се сещам от къде може да смуче бензин, освен ако някой инжектор не затваря и впръсква гориво, и когато не трябва. Нали в рейката се поддържа постоянно налягане на горивото. Ако не затваря инжектор, тогава и при загасен мотор, ще точи горивото в цилиндъра, докато изравни налягането в рейката. Друга логика не мога да намеря. Може и логиката ми да е грешна и наивна... От друга страна трябва да има и повишен разход на гориво в такъв случай...
  10. Първоначално, една добре направена капкова проба на маслото, може да даде известна яснота има ли бензин, или няма. А иначе двигателят прекъсва ли? Има ли нещо необичайно в работата му?
  11. Интересен въпрос... Аз също не мога да преценя. Преди го слагах след поленовия, а сега съм го сложил преди него. Тъй като филтърът от аспиратора е доста по-рехав, мисля, че ще е по-добре да бъде пред поленовия (както е на снимката), за да обира по-едрите боклуци, а в последствие поленовият - по-финните частици. Не го чистя, а направо сменям всичко веднъж годишно, преди летния сезон.
  12. Светлината е комбинирана. Естествената светлина през отвора за свещта и светодиодната светлина на камерата, на ендоскопа. Не мога да огъна камерата, така, че да снимам стената на цилиндъра. Защо карам с иридиум - ами така реших, а и да не ги мисля 80 хил. км.
  13. Някакви мнения за състоянието на буталата? Вижда се тук-там налеп...
  14. @emod Маслото наистина е страхотно! И аз съм на мнение, че ще изкара 8000 км без проблем, но следващите проби ще покажат. Много ми се иска да не се "предаде" изведнъж, а постепенно.
  15. Да уточним. Колегата има предвид да продължиш с Petro-Canada Supreme Synthetic 5w-20, а не с Honda 5w-40. И да го смениш 2-3 пъти на по 5 -6 хил. км., за да измие мизериите, а след това да минеш на по-хубавото 0W20.
  16. Колега, иди на автомивка и измий хубаво вътрешната част на главините на колелата, и най-вече датчиците на ABS-а. От солта през зимата по пътищата и мизерията, се случва да се зацапат и дават грешки. От там светват лампите и на таблото.
  17. Купих си китайски ендоскоп - играчка и от любопитство, и жив интерес, погледнах в цилиндрите. 1-ви. 2-ри 3-ти 4-ти Свещи NGK ZFR5FIX-11 иридиеви на 52 790 км. и 5 години. Гориво - бензин 95. Момата е 19 годишна "англичанка" от Италия. Докато дойде при мен, е изминала 242 500 км. на собствен ход. (142 500 км по километраж) Сега е на 299 910 км.
  18. Сменям филтъра на купето всяка година, преди летния сезон. Всеки път прилагам и метода на колегата NOS със салициловия спирт. Пръскам навсякъде по пътя на въздуха, където мога. В кутията на вентилатора, кутията на филтъра, топлообменика на климатика, отворите на въздуха долу в краката. Пръскам и новия въздушен филтър. Първият път пръсках и в решетките на арматурното табло, но салициловият спирт като изсъхне, оставя бял налеп, който се чисти трудно в решетките. Затова повече там не пръскам. Добавям (залепям по периферията) към филтъра на купето и отрязано парче с активен въглен, което се използва в кухненските абсорбатори. Намалява частично отровите от изгорелите газове, на колите пред теб, в задръстване. Вече 5-та година нямам миризми в купето!
  19. А тоя мотор какъв е? И как е набутан там?!
  20. @valeri68 Гледам, че по разни сервизи тук, предлагат като услуга "водородно почистване" на DPF филтри. Значи трябва да я има тая услуга и в Германия.
  21. При бензин, след 8 - 10 хил. км на маслото не са му останали почти никакви миещи свойства и такива - да задържа мърсотията в себе си. Каквото мило, мило... От тук нататък само ще отлага глеч по мотора. Много поздрави на "майстора"!
  22. Кафявото няма измиване даже и с промивки , т.н. "5-минутки". Остава да обереш, каквато друга мизерия има, с една по-евтина полусинтетика за 1000 - 1500 км., както е казал emod. После изсмучи със шприц или спринцовка несливаемия остатък от картера, преди да налееш новото, хубаво масло.
  23. Ами не знам аз да ли съм уцелил немската серия, но трябва да ги снимам (задни и дискове, и накладки TRW, нови). От август миналата година до сега, накладките такива улеи са изкопали по дисковете, че ми се реве... Като сменях зимните гуми и гумаджията вика: "тия накладки трябва да имат частици от мек метал в тях, ама да не са им сложили титаниеви"...
  24. Колега, не е важен само вискозитетът! Също толкова важно е и на какви спецификации трябва да отговаря даденото масло, какъв ти е стилът на каране, на какво гориво караш (газ, бензин), от там и периодите на смяна, ще пазиш ли катализатора в следващите 100 - 200 хил. км, и такива други фактори... После следват и препоръчаните масла.
  25. Бензинът влиза разпрашен на микроскопични капчици до състояние на пара и се смесва с въздух. Иначе ако е като течност, ще ти цапа свещите и няма запалване. Представи си повреден инжектор, който пикае струйка, вместо да впръсква мъгла. Какво се случва тогава.
×
×
  • Създай нов...