Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. @honda_japan За VAG - групата гледай масла с HTHS ≥ 3.5
  2. Да отбележа, че Ravenol SSL 0W40 има по- нисък CCS Viscosity at -35°C от Ravenol SSO 0W30. 4560 mPa*s срещу 5580 mPa*s. Което означава, че запазва по добра течливост при ниски температури = на по-облекчен старт за мотора.
  3. Няма такова масло! Една от главните причини е, че няма да покрива изискванията за вискозитет, за този грейд.
  4. SSV 0w-30 доказва за пореден път, че е много яко масло! Още 1000 км ще си изкара без проблем. После ще видим какво ще се случи.
  5. @slacker Значи да кажем около 200 - 300 милилитра е разхода на масло. За сравнение, моите проби на DXG 5W30, към то 6000 км, си имаха ясно обособено ядро. После го смених. И аз бих искал нова капка след 500 км. @emod и @romborak Казусът е много интересен. Аз, след като си поиграх малко, с цел по-наситени цветове, получих тези по-нагледни резултати: Вижда се, че зоната на дифузия се запълва с мърсотия. В краевата зона все още има чисто масло. Възможно е в първите две капки, образуващото се ядро да е от остатъци, от старото масло. Особено, като се има предвид, че е 5W40 - хидрокрек с друг комплекс присадки и традиционно висок TBN. В процеса на работните часове, новото масло е разградило и погълнало тези остатъци, а същевременно са се добавили и новите странични продукти от работата на двигателя. Не мога да кажа, обаче, при това състояние, маслото дали е изчерпало ресурса си, или не... Събралата се мърсотия съвсем не изглежда да е много. Да задам и един въпрос към romborak: Засичал ли си за колко време сутрин и за колко вечер изминаваш разстоянието от 30 км? Това може да хвърли повече светлина за тълкуване на казуса.
  6. И аз мисля, че едно от най-съвременните масла на PAO -база, с волфрам, триядрем молибден и органични модификатори на триенето, не би трябвало да приключва ресурса си след 6000 км. Пък и било то при ежедневно градско в София. Но знае ли човек... @slacker Видях, че не си доливал масло, но как е нивото? Има ли угар?
  7. От тук: https://www.ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html Чрез общите поръчки на масла от форума.
  8. Много доре изглежда маслото според мен. Явно е истински кастрол, а не менте. Има си много добре оформено ядро, нормално насищане със сажди (все пак е дизел) и добър остатък от чисто масло. Бих искал да видя развитието и в бъдеще на по 1000 км. Интересно ми е кога ще започне да сдава багажа. А също бих искал да разбера и мнението на колегата emod, с по-подробно описание.
  9. Защо при 5000км ядрото е по-наситено и по-добре заформено, а при 6000км като че ли започва да се разпада? Сканирането ли е различно или...?
  10. Ето списък с най-добре представящите се видове масла, според лабораторните анализи. Тук: Можеш да си избереш. А относно теста на филтъра Амсойл, и аз се интересувам какво стана...
  11. Petro-Canada SS 5W-20 е хубаво масло, но "хидрокрек". Значи трябва да се сменя на 5000км, или на 6000км. макс. Това показват и лабораторните анализи на отработки тук. А ето защо започва и да ти го гори след 7500км. А това съвсем не е хубаво и за двигателя в крайна сметка. По-скъпите масла (на РАО-база) има смисъл да ги използваш, ако не ти пречи на джоба. Но и тях е хубаво да ги сменяш на 8000км. Хайде понеже си на газ - 10000 макс. и зависи пак от маслото и от режима, и стила на каране.
  12. Ако това ще помогне, аз имам наблюдения на моята от подписа ми. ELM327 четец. Перката се включва някой път на 96°C, някой път на 97°C. Тоест средно идва 96.5°C, както си писал по-горе. Изключва на 92°C. Ако и при CRV трябва да бъде така, предполагам, че най-вероятно датчикът за температурата на охладителната течност ти е за смяна.
  13. Къде си го чел това? Дай да видим. Практиката показва точно обратното!
  14. 1. Маслото за тоя Jazz, указано от Honda, а също давано от всички производители на масла е: 5W30, отговарящо на спецификации: API SN и ILSAC GF-5. Също указано от Honda - сменя се на 5000 км. или 6 месеца, което настъпи първо. Всичко друго е "приказки от 1001 нощ"! И всеки сам си преценява какъв мармалад да прави в двигателя си. Виж пост #1199 в темата за маслата: https://forums.hondabg.com/topic/104671-faq-2двигателни-масла-обсъждане-2-част-втора/?page=30&tab=comments#comment-1057519579 VAG - групата си има собствени изисквания и спецификации, на които трябва да им отговарят маслата (например VW 502.00 / 505.00 и т.н.). 2. Относно веригата - изкарала си е живота... Колата е на 15 години, значи на 300 000 км. Мисля, че веригата се сменяше на 200 - 250 хил. Сменяй я, както те е посъветвал fenabg. 3. Това с придърпването е всеизвестният описан проблем при всички Jazz - "нов внос", а именно: задръстени пътища на EGR. Особено на плочката, на изпускателните колектори. Може да има също и изгоряла бобина (те са 8 на брой), а също и дефектна свещ (и те са 8 на брой). За свещите най-евтиния и същевременно добър вариант е: Brisk DR15YP-1 Code: 1401 - PLATIN Brisk P2 Code: 1620 - IRIDIUM PREMIUM+ http://www.brisk.eu/catalogues/spark-plugs/filter/auto/4762,4763,4764 Отиваш на доказан майстор - fenabg в Дупница, или Слави от Овча купел и правиш пълна диагностика и първоначално обслужване.
  15. Както многократно е споменавано в темата, едно и също масло изкарва 2 пъти повече моточасове в дизелов двигател, отколкото в бензинов! При не навременна смяна на маслото, и/или използване на нискокачествено масло, двигателят изглежда така: или така: А при използване на правилното, качествено масло, и при смяната му на време, двигателят изглежда така: Това са фактите, а от тук нататък всеки да си прави изводите... И сам да си решава... П.П. @Cap_Slow - Относно твоето масло - Направи една капкова проба да видим в какво състояние е. Мисля, че може да караш до 6 хил.км, но повече не си заслужава! @honda_japan - Тотал 5в40 Quartz 9000 е на хидрокрек - база. При теб - смяна на 5 - 6 хил. км.
  16. С турбилиран бензинов мотор? А дано, ама надали...
  17. Именно. Два са основните производители на добавките. И всички се снабдяват от тях. Друг е въпросът, че всеки си прави различни пропорциите, а от там идва и разликата в различните масла + гореспоменатото базово масло. Ето защо в ойл-клуба ( http://www.oil-club.ru/forum/ ) хората правят тестове на всякакви масла, а ние имаме щастието да се възползваме безплатно от тая ценна информация и да преценим кое масло става и кое не... Може да провериш там за отработки на въпросния Тотал и да видиш става ли.
  18. Основното, което отличава качественото масло от другите е базовото масло, което е използвано за направата му. За Мобил, Равенол и Валволин знам, че се използват качествени базови масла. За другите и Тотал 5в40 Quartz 9000, моля колегите да споделят. Но все пак, ако този Тотал е на "хидрокрек"-база, тогава се налага да го сменяш на 5000км. PAO-база - на 7 - 8 хил. км. Да не забравяме и, че турбото убива маслото по-бързо! Тове е показател за PAO-база. Не е само на хартия.
  19. Значи снимката, която съм сложил от ойл-гида е вярната. VSW 0W-30 е с много суперлативи, но е "дизелово" ориентирано, с по-нисък TBN е и при бензинов двигател бързо ще му свърши ресурса според мен. При каране на газ може и да издържи все пак... На твое място, на следващата смяна (ако е наесен), бих експериментирал със SSO 0W30. Двигателят ще развърта по-добре. А следващата пролет и със SSL 0W40, което е набъкано с всякакви чудеса, дори е и с малко естери, и е нещо средно между грейд W40 и грейд W30 като вискозитетни характеристики. Но ако ти хареса VST, може да продължиш да си караш и с него.
  20. VSI e по спец. API SМ, а VST е по API SN, т.е. VST e едно ниво нагоре по съвременните изисквания на American Petroleum Institute (API). Иначе като основни характеристики са много близки масла. Между другото в ойл-гида на Равенол не видях за двигател BFB да препоръчват нито едното, нито другото... Разбира се това не значи, че не може да използваш VST. Коя година ти е колата?
  21. Здравей! И аз искам цена за: EBC Greenstuff Pad & Plain Disc Kit PD01KF641 https://www.ebcbrakeshop.co.uk/info-brake-parts?make=HONDA&year=1999&model=Civic+(6th+Gen)&engineSelect=1.4+(MB2)&engine=1.4+(MB2)&bhp=
  22. Има решение. Г-н Деветаков го е измислил вече... http://www.vc-convert.com/pokl.html Трябва да се попита дали става за NiMH и за Li-Ion (Polymer) батерии...
  23. Следователно с равенол-а няма да се развърта по-лесно. Иначе VST 5w40 е с изключително добри нискотемпературни характеристики за този вискозитет, което говори за завидно количество РАО, т.е. много добре. Още и CCS Viscosity at -30°C е 4200 mPa*s. Много добра стойност. Колкото по-ниска е тази стойност, толкова "по-течливо" е маслото при ниски температури.
  24. Не, не си въобразяваш. VST 5w40 е с вискозитет при 100°C - 14,3 mm²/s, срещу 12,1 mm²/s при Мобил-а. Оказва си влияние, определено! И се усеща.
×
×
  • Създай нов...