-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Като че ли Ravenol SSV 0w-30 по-здраво е "стегнало" и държи ядрото.
-
@emz Японски е. FB (Furukawa Battery) 45Ah. В руските форуми чета, че изкарва 7 години!
-
Определено Петрото изглежда много по-чисто. Дори се вижда ясно напълно чисто масло в краевата зона. Съответно и двигателят следва да е бил по-чист при наливането на Петрото, отколкото при наливането на Мобила. Ако редовно си източвал несливаемия остатък, двигателят се е изчистил добре и при наливането на Петрото е нямало първоначалното замърсяване на новото масло. Допълнително летният режим на експлоатация е много по-щадящ от към отделени в маслото продукти на горенето, за разлика от зимния.
-
Да си настроиш часовника на таблото и станциите на радиото.
-
Aкумулаторът се мери по време на въртене на стартера. Най-добре със стрелкови уред, че цифровите са инертни. Ако напрежението падне под 10V, значи акумулаторът е или изтощен, или е заминал. Ако имаш възможност, може да пробваш с друг акумулатор, от някой съсед например. Не се хвърляй веднага на двигателя, ако не си го прегрявал, разбира се.
-
Има бор - 121 мг/кг. За каква кола и какъв двигател ще се ползва?
-
Ако искаш да слушаш нормално музика в колата, възстанови си стоковата изпускателна система. Ако пък сложиш и катализатор преди средното гърне - още по-добре!
-
Повечето показват прилични отработки при лабораторните тестове тук. Но в БГ цената им е твърде висока за хидрокрекинг (II-ра група повечето). В ато24 има по-качествени масла, на по-ниски цени.
-
Ще заглъхне, но не очаквай чак да не си чуваш двигателя.
-
@antoto Колега, виж ми темата за моите задни дискове и накладки: https://forums.hondabg.com/topic/107584-менте-накладки-или-дискове/ И тогава вземи трезво решение, дали да купуваш боклуци от тук в БГ, или да си купиш свестни дискове и накладки от чужбина, на същите цени, даже и по-евтино с доставката. А качеството е гарантирано! Ще ти дам на Л.С. линкове към сайтове, за да не става реклама, и обяснения как да процедираш.
-
И 0W30. Но същността на коментара на emod е по-скоро принципен! А не строго конкретен. Затова не е писал 5W30, а xxW30 и т.н.
-
Нямах превид миризмата на ароматни кетони, метони и други такива бензинови миризми, които се отделят при "разработен" катализатор, а една смрад, като на загорена пръдня. Не се сещам как по друг начин да я опиша... Абе... баш на пръднал маймун. Явно катализаторът докато "обгори", но му трябва доста време. @emod Интересно ми е обаче, какво ще покаже газ-анализаторът. Преди да бъде монтиран катализатора, меренили са нивата на газовете?
-
Това в тая туба може и да е от старите...
-
На K20Z2 - може. Но какво ще оправдае този разход?
-
@emod Винаги ми е правило впечатление, на чисто новите коли (респективно катализатори), че отработените газове миришат на пръднал маймун. И това докато минат няколко десетки хил. км. После миризмата се променя. Интересно ми е при теб как ще е с новият катализатор. Чудя се дали това се дължи на катализатора или на друго нещо при новите коли.
-
Ш-ш-ш-т! Тихо, че ще те накарат да си сложиш DPF филтър на кюнците!
-
Да, ще ги ядат, но равномерно. Тоест ще ги износват по-бързо. А дисковете трябва да изглеждат като огледало, не надрани.
-
Темата е за ментетата, които се продават тук в БГ! Основните вносители на авточасти са 2 - 3 на брой (примерно). Има също толкова на брой големи складове, от които се снабдяват всички търговци. Внасят се всякакви боклуци, които няма как да се реализират в търговската мрежа на западна Европа, понеже там има контрол! С минимум средства се постига максимум печалба и те така... Такива са и въпросните дискове и накладки - Боклуци!
-
Италианки, германки, швейцарки - все тая! Там са свикнали само да карат. Докато им мине гаранцията, биват обслужвани що годе, на някакви интервали по гаранционни условия, но след това на никой не му пука! Собствениците карат душманската, до колкото може, само доливат масло и т.н. Накрая си купуват нова кола, а старият таралясник отива в източна Европа да му се радват такива като нас. Добре поне, че Хонда - моторите са корави и издържат, така, че да ги покараме и ние известно време тук. Тоя собственик може да е решил, че щом на дизелите им сменяват маслата на 30 000 км, и той ще сменя неговото на толкова. Ако изобщо е сменявал. Може само да е доливал.
-
Няма как да се махне тази гняс с къси интервали на смяна на маслото. Наслояванията са огромно количество! Само механично отстраняване ще реши проблема. Трябва разглобяване на двигателя на части, накисване на всички елементи няколко часа в силен разтворител, ацетон например, а после бъркане във всички дупки и търкане до блясък. Всички други половинчати опции могат да доведат до откъсване на парчета гняс и запушване на елементи от маслената система, а тогава - "Чао"!
-
Нямаше скърцане. А относно спирането - няма как да разбера дали задните са упражнявали достатъчното необходимо спирачно усилие, освен на стенд. Зимата минах ГТП и нямаше забележки. Както се вижда от снимката, накладките са лягали равномерно върху диска по цялата си ширина, но явно феродото не е качествено. Може и дисковете да са менте. Макар, че скапано феродо може да надере и най-добрите дискове. Направи ми впечатление, че като свалих пластинките с надпис TRW, отдолу върху самите накладки нямаше никакви надписи. За сравнение, новите Borg & Beck - имаха.
-
Днес смених, сложените преди една година, задни накладки и дискове TRW. Закупени са от средностатистически магазин за авточасти, тук в БГ. Ето на какво приличат дисковете: По същото време в сервиза сменяха и предни дискове, и накладки (марка ABE) на едно Поло. Слагани преди няколко месеца. Картинката беше същата! Техникът, къде на шега, къде на истина каза, че ги правят в един и същ гараж, само им слагат различни надписи... Да поясня, че спирачни апарати, супорти и водачи са обслужени преди година и работят безпроблемно. Вече съм с нови накладки Borg & Beck, купени от Англия и стари, но запазени дискове - без ръб. Повече афтърмаркет части от БГ няма да купувам!
