Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. @kiril9666 Не съм съгласен с Japanese. 1. Трябва да си сигурен, че колата е на абсолютно равно място. Иначе нивото по щеката играе доста! 2. Изчакваш 5 минути и мериш. - Вадиш щеката. - Избърсваш я с парцал или салфетка. - Слагаш я обратно. - Чакаш 3-5сек. - Вадиш щеката - Отчиташ. Ако пак е високо нивото - купуваш си от аптеката едно маркуче за система и една 50 кубикова спринцовка. Вкарваш маркучето през отвора на щеката докато стигне маслото, слагаш спринцовката и теглиш бавно 4-5 спинцовки, и си готов. 3. При каране с високо ниво на маслото, най-малкото ще ти избие някой семеринг, а може да стигнеш и до доста сериозни неща. Ако си с DPF филтър - ще го задръстиш каквото и да е маслото!
  2. Какви са впечатленията ти от Мобил-а, в сравнение с предишните масла?
  3. Абсолютно споделям написаното от birev! В началото бях с Монро и имам същите впечатления от твърдата возия и подскачане на задницата. Смених ги след 2 години употреба, без да са дали дефект. Сложих Bilstein B4 през 2015г. и задницата се чуства осезаемо по-добре.
  4. @Japanese fever Аз имах предвид конкретно маслото Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30, което се отличава по характеристики от всички други Dexos1, Gen2 масла! Характеристиките му са впечатляващи, а хич не вярвам Petro-Canada да лъжат световните пазари с неверни данни от дейта шийта.
  5. @bobchoo По-голямата част масла ILSAC - GF-4 / GF-5 (5W30) не изкарват повече от 6 хил. км. Изключения са скъпите масла на PAO база и др., които могат да избутат и 8 хил. км. Относно спецификациите - имаш избор. Може да ползваш дори и АСЕА А3, и ACEA C2/C3, като последната спецификация не съм сигурен колко би изкарала в бензинов Хонда мотор. Като цяло ти трябва масло с хубава база ( хидрокрек минимум група III с добър пакет присадки, GTL или алкилировани нафталини, или PAO, или добра смес от тях), което да има обобщено следните характеристики: 1. Kinematic viscosity at 100°C от 10 до макс. 12 mm²/s. 2. Viscosity index - над 170. 3. HTHS at 150°C по-голям от 3.0 mPa.s. 4. Висок TBN - над 8 mg KOH/g. 5. Pour point по-ниска от минус 45°C. 6. CCS viscosity at -30°C по-нисък от 5500 mPa.s. 7. Sulfated Ash - по-ниска от 0.8 %, ако искаш катализатора да изкара 40 - 50 хил. км. повече. Иначе няма особено значение този показател (мое мнение). В този контекст бих препоръчал: 1. Mobil1 x1 5W-30. 2. Shell HX8 Synthetic 5W-30 3. Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4. RAVENOL SSO SAE 0W-30 Най-накрая в ato24.de заредиха дългоочакваното от мен Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30, Dexos1, Gen2. Всичко, от което има нужда и твоят двигател. Супер масло! Може да се наложи да сменяш на 6 хил. км (ако изхождаме от старата формула), но пък е евтино. Визможно е новата формула Dexos1, Gen2 да изкара повече. Трябва да се пробва. Замисли се сериозно за него!
  6. @Kurro Torres Вземи си RAVENOL SSV SAE 0W-30. Масло, доказало качествата си. Ще изкара без проблем 8 хил. км, че и повече. Препратка: https://forums.hondabg.com/topic/107096-капкови-проби-на-двигателни-масла/?page=2&tab=comments#comment-1057523714 Пост #43 Достатъчно ниски вискозитетни характеристики като за твоя двигател, но и с "половин идея" по-висок HTHS за по-добра защита при високи скорости, натоварвания и температури, качвания на планински баири и т.н. Същевременно притежава много-добра течливост при ниски температури = лесен старт и по-нисък износ при студен старт. Единственият недостатък е, че няма ILSAC GF-5 и не "гали" катализатора, но до преди няколко години всички масла нямаха ILSAC GF-5. Още повече Total Quartz 5W40, което дори не отговаря на много от изискванията за твоя двигател, а е наливано смело от банката в Германия.
  7. @honda_japan Тъй като си на газ, трябва да издържи повече, но зависи и колко "зор" е видяло, колко често, и при колко високи скорости... Най-голяма яснота ще имаме, ако направиш една качествена капкова проба, както те посъветва и JHM.
  8. Изхождам от факта - пряката зависимост на вида, на капковите проби, с действителното състояние на диспергиращите свойства на маслото. Възможно е това масло да се държи по-различно на хартията от другите, но понеже съм свикнал да следвам логиката във всичко, за това и съм малко скептично настроен към горепосоченото развитие на отработката на ECS 0W20. На такива мисли ме навежда факта, че в началото се заформя ядро, което след 3000км, вместо да е ясно обособено и наситено, то изглежда разпаднато. Жалко, че между 1000 и 3000 км няма взета капкова проба, която би потвърдила или отхвърлила съмнението ми за разпадане на диспергиращите свойства на маслото.
  9. Аз на твое място бих сменил типа на маслото, за да видя дали наистина е от самото масло. В ойл-гида на Равенол, за твоя двигател не препоръчват ECS 0W20. Най-близкото по параметри до тези в ойл-гида е RAVENOL EFS 0W20. Аз бих пробвал с SSV 0W30, FDS 5W-30 или с по-евтиното FO 5W30.
  10. Много странно това масло... Следя го от началото и съм озадачен от липсата на ядро... На първата снимка (1068км.) се забелязва заформянето на ядро. Следващата проба (3136км.) ми прилича повече като разрушено ядро. На останалите проби маслото ми прилича като на приключило ресурса си. Липсата на тежки черни или тъмни фракции се обуславя от горивото: пропан-бутан. Капката изглежда светла на цвят, но каточели маслото е убито одавна... Дано не съм прав...
  11. А какво й е лошото на GTL базата? Задавам този въпрос, понеже наистина не съм запознат. Висока стабилност при високи температури, ниска точка на замръзване, ниска цена. Тоест основните характеристики, които се търсят са налице. Като добавим и добър пакет противоизносни присадки, се получава евтино масло, конкурент по качества на PAO-база маслата. Гледам и отработките на Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30, в oil-club.ru и в oilclub.de, и са с доста добри резултати.
  12. Тук в картера е поне 500, и в главата ще е повечко.
  13. 3 години... мисля. А в спирачната система - 2 години.
  14. С оглед на капката, промивка не е необходима, според мен. Достатъчно е само да изтегляш несливаемия остатък при всяка смяна на маслото. Те в повечето сервизи така гледат като ги пита човек за несливаем остатък... Не разбрах обаче, сега изтеглиха ли го, или не?
  15. Интересното е, че тук се забелязва ясно оформено ядро на 5000 км, докато на дизеловата капка на VW (която бях показал преди), пак на 5000 км - няма такова. Разликата между двете капки е огромна. Даже първоначално се заблудих, че става въпрос за бензинов двг, като видях снимката на просвет. Тук маслото изглежда доста чисто и е събрало саждите и др. замърсители в центъра на капката, за разлика от VW капката, където мърсотията е в цялата зона на пробата. Дали Хонда - дизеловият двигател е по-добър в случая, отделя по-малко сажди и от там се проявяват по-добре диспергиращите свойства на маслото? Или разликата е основно в различните масла, които сравнявам? Тъй като SSV e full saps, а VW маслото е mid saps или low saps, и с по-слаби диспергиращи свойства?
  16. Щом си мислиш, така... карай си... И не се дърпа с машина, а на ръка. Аз си източвам несливаемия остатък, а и много други колеги - също. Писано е много по този въпрос. Но на някои не им дреме...
  17. Тоест: Без източване на несливаемия остатък от долен и горен картер - 4,2 литра. С източване на несливаемия остатък от долен и горен картер - 5,3 литра. ОЕМ филтърът поема 0,2 литра. Сега си направи сметка колко старо масло остава в двигателя, ако не се източи несливаемия остатък. И какво се случва с новото масло като се омеша със старата гняс...
  18. Вариант: комплект дискове OE-Replacement + накладки Greenstuff на EBC. Излизат на цена като Ate. https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ Аз си купих от общите поръчки и смело мога да твърдя, че колата ми вече спира!
  19. Да, това е типът на свещите на NGK - IZFR6K11 (продуктов № 6994). Но можеш да си ги купиш по-евтино от Англия, например. https://www.opieoils.co.uk/pv-79564-ngk-izfr6k-11-6994-laser-iridium-spark-plug-sparkplug-platinum-ground-electrode.aspx С доставката от Gabco, ще ти излязат общо 125лв. Има и малко по-евтини: http://www.mareng.co.uk/honda-spark-plug-izfr6k11-p-771.html Имаш и по-бюджетен вариант: BRISK DR15YP-1 - серията PLATIN, продуктов код: 1401, с мах. пробег до 90 000 км. BRISK P2 - серията IRIDIUM PREMIUM + , продуктов код: 1620, с мах. пробег до 100 000 км. http://www.brisk.eu/catalogues/spark-plugs
  20. Еми вземи си 1 - 2 литра повече, че да имаш за доливане. Егати и проблема...
  21. Двигател: D14Z4 Общ пробег: 301 978 км. Масло: Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30 Пробег на маслото: около 5000 км. Режим градско / извънградско: 30 / 70 % Сезон: Декември 2017г. - Юли 2018г. Ето какво беше обрал магнитът на пробката: Много ли е? Малко ли е?
  22. https://forums.hondabg.com/topic/92041-вода-в-багажника-на-джаз/?tab=comments#comment-1057441878 https://forums.hondabg.com/topic/99126-идея-за-теч-в-багажника/?tab=comments#comment-1057446056 https://forums.hondabg.com/topic/94735-теч-в-купето-jazz/?tab=comments#comment-1057472805 https://forums.hondabg.com/topic/58523-влага-в-багажника/?tab=comments#comment-1057447709 https://forums.hondabg.com/topic/99902-мокър-под-хонда-акорд-7/?tab=comments#comment-1057449739
  23. Аха, ясно... Все пак ми е малко странно кафеникав цвят на отработено масло в дизелов двигател. Но като се има предвид, че това е Хонда и то нова...
×
×
  • Създай нов...