-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Ами той @Legend91 така е "описал" проблема, че не се разбира течът от семеринг на кутията ли е, от семеринг на колянов вал ли е, от къде е в края на краищата...? Ако е от семеринг на колянов вал, може да пробва Манолл-а, в двигателя. Едва ли ще излекува "изпилен" семеринг, ама а дано... ... ама надали...
-
Нещо не схващам. Каква връзка има добавка в двигателното масло с теч от атоматичната скоростна кутия? И как ще го "лекува" тоя теч от кутията... Тази добавка не бива да се слага в автомата.
-
Има, има. Но не е част от параметрите, окито се изследват в лаб. анализите, а и не го дават в msds-а. А кутията няма да се закисне с добавка за двигателно масло. Най-много да я скапеш с това. @Тъмнозелен самурай G86-P При твоя чист двигател и масла с естери, които ползваш, не ти трябват нито едната, нито другата добавка!
-
https://www.ebay.de/itm/157995916084?itmmeta=01KV8VH3Y2CBKHR47BE1AVDTYZ&hash=item24c94a5b34:g:mosAAeSwBP1qLSTH От motointegrator.de, само, че в магазинът им в ebay.de 10.32 евро на литър не е чак толкова скъпо, а? Ако наистина върши работата от отзивите, това е едно от решенията за запекли сегменти на дърти бангии. П.П. Е, не се надявайте на "Уауууу, баси дзвера!" Все пак.
-
Mannol 9929 Ester additive. CAS: 122-62-3 - Decandisäure-bis (2-ethylhexyl) ester - 50,0% Лабораторен анализ тук: https://oil-club.de/index.php?thread/7455-mannol-9929-ester-additive/ (ако линкът не се отваря, значи иска регистрация в oil-club.de) Съдържа 50% диестери. Другото е или PAO, или хидрокрек III-та група (водят се спорове по въпроса във форумните маслени, експертни, среди ) + ZDDP пакет присадки като за ACEA C3. Тоест, няма да ти "разреди" присадките, ако ползваш масло по ACEA C3, или ILSAC.
-
Тази на Маннол е с диестери, а не с полиол естери. Тоест, при наличие на вода (влага, конденз) и висока температура, диестерите се разграждат на алкохоли и мастни киселини. При продължителна употреба могат да причинят корозивни процеси и утайки от разграждането си. Ако ползваш сравнително добро масло, тази добавка не ти трябва.
-
Само да вмъкна една препратка: https://forums.hondabg.com/topic/107096-капкови-проби-на-двигателни-масла/?do=findComment&comment=1057664903 Пък може да го обсъждаме тук.
-
Допълнение към капковия тест тук: https://forums.hondabg.com/topic/107096-капкови-проби-на-двигателни-масла/?do=findComment&comment=1057663993 Най-сетне - обещаният лабораторен анализ от OelCheck.de (Успях да се преборя с немската късогледа транспортна бюрокрация, все пак!) Изненадващо добри стойности на всички показатели. Напълно ми опровергаха съмнението за много желязо от веригата! Направо ТОП отработка за вехтия R20A2! Не поръчах анализ на TBN и TAN, понеже ми поискаха да платя допълнителни 20 евро и ми се досвидяха... Целта ми беше да видя състоянието на двигателя по стойностите на металите, а също и състоянието на маслото. Лабораторният анализ показва пример за перфектно работещ двигател. Двигателят е "здрав". Нивата на износване (Желязо, Алуминий, Мед) са символични. Механичните компоненти са отлично смазани. Горивният процес е чист. Минималното количество сажди (Soot 0.2) и нормалното съдържание на бензин (1.4%), с оглед на множеството къси градски преходи, показват правилно смесообразуване и здрави сегменти. Със своите 94.20% химическа чистота (IR Index) и 76% диспергираща способност, маслото е запазило по-голямата част от ресурса си. Присадките му все още не са изтощени. Може още. Поне до към 8000 - 9000 км в моя двигател и режим на експлоатация. Но нека да не го пресилвам все пак. DXG се доказва за пореден път като ТОП масло от европейски производител. Сега съм спокоен за налятото FES. Има по-висок TBN, двигателят "мърка" с него и ще го покарам повечко. П.П. Капковата проба на OelCheck изглежда доста по-зле от последната моя. При положение, че има ниски нива на метали, ниски нива на сажди (0,2%), 94.20% химическа чистота на маслото в сравнение с ново. Така и не ми идва на ум от какво са тежките замърсявания, наситили ядрото? Някакви предположения?
-
Надъхват се да си правят експерименти. Няма лошо. Honda MTF-3 не се справяше добре при мен на "англичанката". На студено, трудно влизаше 1-ва и задна. На жега, при превключване от 4-та на 5-та, хъркаше. Както и с Yacco BVX500X SAE 75W80. Казвал съм го и преди. Ръчната кутия на англичнаката ми "заспа" само с Ravenol MTF-2 SAE 75W-80. Няма студ, няма жега! А който има желание и смелост за експерименти - о.к! Може да ни изненада с някоя чудодейна смес. Или пък да си строши кутията. Кой да знае... Стига само да даде обективна информация, де.
-
Аз пък съжалявам. При твоето гориво LPG и предстоящото, предимно магистрално, дълго пътуване, това масло щеше не само да издържи, но и да пита за още. Вманиачаваш се...
-
@FALKONETTI Колега, успя ли да подкараш оригиналната камера? Андроид навигацията ми е Junsun MS9256 UK, 9 inch 8G+256GB. Оригиналната ми мултимедия е с големия екран и навигация. Сложих DC-DC конвертор от 12V на 7V, между кабелите за пинове К1 и К2 от оригиналната зелена букса. Свързах с чинч-а от зелената букса на комплекта кабели на Junsun с чинч-а от малката буксичка (бялата) на Junsun. И не става, и не става. Дай някакви идеи, моля! П.с. Да допълня, че комплектът кабели на Junsun е с CANbus декодерче. От настройките съм избрал CAN протокол за Honda Civic 06-11, че друг подходящ не ми излиза. Колата е от подписа ми.
-
Е, това за "двете класи отгоре" ще се направя, че не съм го прочел. Двете класи отгоре са само в рекламата му. Но за цената съм съгласен, макар, че на Амсойл Сигначър цената му е все още такава, понеже това са складовите наличности от последната доставка. Още един - два месеца, да дойде новата доставка и ще видите къде ще са цените на Амсойла. Така, че който купил сега, купил. После няма да му се купува. Добре, че се заредих с масла, още от есента и зимата, на промоционални цени. Та си имам за следващите 3 години на евтинджак цени...
-
За Нисан 2004г. без DPF, става.
-
Колко по-нова и каква? И за джаз-а, и за тойота-та, от подписа ти, не е добър вариант.
-
Elf Evolution 900 NF 5w-40, 5-литра за €14.99, дата на бутилиране 2021! Все още е годно. Като за старите, здрави, бангии. https://oil-club.de/index.php?thread/2129-aktionen-rabatte-gutscheine-für-öle/&postID=473396#post473396 Излизат оферти тук там по германско.
-
Колегата е правил ремонт на R20A3. И да! Акорд 8-ма ген. има с R20. Пишем ти, ама ти май не четеш. Я се върни от пътрвия ти пост в тази тема и прочети всичко до тук, ама внимателно и с разбиране. Сигурен съм ще видиш доста неща, които сме писали, но ти май си ги пропуснал. И аргументи за сегменти, и описание на проблема и препоръки и всичко, което те интересува.
-
Е що съсипа Амсойл-а? Само 5700 км.? Можеше минимум още толкова. А това Петро на 273 км, изглежда като Ам-са на 3350 км.
-
Вече съм ти писал за добавка и процедура, от която има положителни отзиви от потребители - https://forums.hondabg.com/topic/103267-разход-на-масло/?do=findComment&comment=1057663981 Добавката е с детергенти, които почистват бавно, разтворени в естерно базово масло и противоизносни присадки, за да пазят двигателя. Допълнително има много високо алкално число, за да неутрализира киселините от разтворените отлагания. И аз съм я ползвал чисто профилактично, без да имам разход на масло. Колегата CARPERA също я е ползвал, макар, че при него май не подейства особено. При един друг колега хондажия, който не влиза в българския форум, пък му намали разхода наполовина. Всичко е "божа работа", но пък не пречи да се пробва. Само внимавай да не вземеш Flush - добавката на Oilsyn, че тя е 15-минутка и не е за каране, а си приличат по опаковките.
-
@denis95 Всички двг след 2001 г. са с "по-ситни" сегменти и са податливи на запичане при използване, или на неправилния вискозитет масло, или дълги интервали на смяна. При R20 серията, задължително се запичат, дори и при правилния вискозитет, произведените през 2011 и 2012г. Причината е различните, бих казал малоумни, маслосъбирателни сегменти, които не могат да дренират маслото през буталото. Засегнати са всички двигатели R20 от 2011 и 2012г. И при Accord и при CR-V. Ето подробна информация: https://www.drive2.ru/l/584229077905343752/ Иначе от другите години са си о.к. При тях, единствено ги мори глупостта да се използват масла, различни от ACEA A5/B5 и ILSAC, и да се сменят на интервали по-големи от 7-8 хил. км. А, повярвай ми, 99% от втората ръка са малтретирани така. Какво да очакваш после... Нафта в маслото на съвременен бензинов двигател - никога!
-
@Rakeem Не можех да мина в лява, понеже BMW-то настъпваше в лявата. Гледай задната камера.
-
То е забранено, но какво да направя като тая кара в лявалента с 80-90? Да спра ли? Или и аз да намаля до 80 и да я чакам да се престрои в дясна лента, като по този начин да задръстя дясната? Става въпрос за магистрала, не за булевадите в София. Макар, че и там е пълно "мазало". Карам в дясна лента със 110 по настройка на дистроника. Зад мен кара бус с подобна скорост. А тази "мома" кара в лявата лента със скорост не за лява лента. И я настига X5-цата. Горката не е учила, че дори и в лява лента да си с предимство, трябва да подадеш сигнал за маневра и да се престроиш само тогава, когато си се убедил, че не застрашаваш останалите участници в движението. Тая въобще не погледна в дясното огледало и не ме видя. Ако прдължава така, неминуемо ще направи беля.
-
Провери тук по VIN номер: https://www.amayama.com/en/genuine-catalogs/honda
-
Ето и задната камера: Back Camera 05.05.2026.mp4 Не знам с какъв акъл може да си позволиш да караш в лява лента с 80 - 90 км/ч, без да има никой пред теб?!?! Само все още добрите ми реакции спасиха положението. Ако изключим вероятността за некадърност и неграмотност на мацката, това си е чист опит за убийство отвсякъде...
