-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Пресен случай с мен. Едно същество от нежият пол, поради малък опит като шофьор ли, липса на достатъчно акъл ли, или не знам поради какво, щеше да ме убие на магистрала "Хемус". Front Camera 05.05.2026.mp4
-
Хонингът изглежда добре там където сте снимали. Не става ясно дали има някакви сериозни деруги по стените на цилиндъра в участъците, където не сте снимали. Горивната камера е с много нагар от горенето на масло. Като цяло, поне от предоставената информация, е възможно да се направи основен ремонт с пълен успех. Само този, който ще прави ремонта, да не си остави ръцете!
-
При 15 бара след само 3-4 оборота на коляновия вал, компресията е от масло, а не от сегменти. На студен мотор ли я прави, или на загрял до нормална температура?
-
@Rakeem Помня. Неговите снимки не бяха направени добре и не носеха необходимата пълна информация за стените на цилиндрите и горивната камера с клапаните.
-
Пък и качествен ендоскоп ще покаже много ясно какво е положението в цилиндъра.
-
Малко о.к. , но не се знае колко е сипал. Не бих си позволил този експеримент. Ако е сложил повече от 3 - 4 милилитра и не го е продухал първоначално със стартера, преди да затвори отвора на свещта, ми се струва опасно.
-
Стойности под 9.5 атмосфери показват износване на сегменти или проблем с клапани. Тоест двг е за ремонт. С масло няма да се оправи, ако ще да го сменяш и на 1000 км. Нормално трябва да е около 12 – 14 атмосфери и разлика между цилиндрите не повече от 1 атмосфера. При свещите ясно се вижда маслен нагар и маслени отлагания на всичките четири като най трагичен е 3-ти цилиндър. В комбинация с показателите на компресия = основен ремонт. Няма друг лек за съжаление...
-
Снимките се отварят в много малък размер и нищо не може да се види така от тях. Защо си наливал масло в цилиндъра? Ако не си го изкарал от там преди да мериш за компресия, вероятността да си причинил хидравличен удар и необратима повреда на коляно-мотовилковата група е огромен!
-
Чистота!
-
Малко новини. https://oil-club.de/index.php?thread/5117-rabatte-angebote-ravenol/&postID=470812#post470812 ... за който има регистрация...
-
Здравей, Не съм наясно с мотоциклетите, но ползвай https://oilguide.ravenol.de/?lang=en Oт Ravenol избирай масла USVO.
-
Сетих се и още нещо. Смени си и PCV клапана за всеки случай. Honda OEM# 17130-PND-A01 и дихтунгата (14mm): 94109-14000
-
Маслото го изключих като фактор, още щом видях ОЕМ хондово, с разход 1 литър на 4 хил.км. Освен, ако колегата не е спестил малко инфо и да става въпрос за разход след 8 000 км. до 12 000км пробег. То тогава е нормално хидрокрекът да е сдал багажа отвсякъде. Ако не е такъв случаят, а разходът е след първите 4 хил. км., няма какво да се набутва със скъпи масла, да ги харчи и тях, а направо да си преценява дали ще продължи да долива, или ще ремонтира.
-
0W-30 е за предпочитане, точно заради всеизвестният проблем с разреждане на маслото с гориво при L15BA. Особено, когато има и ежедневно градско каране. Може да ползваш и 0W-20, но трябва да го менкаш на 4 - 5 хил. км., за да не стане на 0W-8 и да задереш цилиндри, турбо и биелни лагери. Ако имаш филтър за твърди частици (OPF), или още го наричат PF, тогава задължително масло по ACEAC2. Например: RAVENOL FES SAE 0W-30, или RAVENOL VSF SAE 0W-30. Ако нямаш (OPF), тогава може и ACEA A5/B5 като AMSOIL Signature Series 0W-30, AMSOIL Signature Series 5W-30
-
Като гледам и голям мерак е вложен в него.
-
@Rakeem https://oil-club.de/index.php?thread/18169-valvoline-restore-protect-5w-30-toyota-1az-fe-rav4-2005-8451km/ За пазене - пази. За чистене - изглежда чисти. Детергентите, които използват в това масло, не можеш да ги видиш в анализа.
-
Valvoline Restore & Protect 5W-30 е добър избор за освобождаване на запекли сегменти, но кой ще му го достави, кога и на каква цена? Затова - Long Life клийнър-а на Oilsyn.
-
В допълнение, Малко информация и размишления. Свещите са о.к. Иридиеви, на 20 000км. Ламбндата се държи в границите на 1.0 LTFT1 (Long Term Fuel Trim - Bank 1): -1,56% STFT1 (Short Term Fuel Trim - Bank 1): -1,56% Отрицателните стойности показват, че системата се опитва да работи с леееко богата горивна смес, а ECU-то я коригира и поддържа λ = 1.0 Разходът на бензин, при предимно извънградско, е феноменален за SUV: Всичко това отхвърля съмненията за недобро изгаряне на сместа. Остават другите фактори.
-
Ядрото на капковата проба се образува и насища от най-тежките частици. Метали и нагари (сажди). За тежкия режим с много градско на къси разстояния е възможно да има много сажди, но по цветовете на инверсното изображение предполагам, че има и доста желязо от веригата. Изпратил съм проба за анализ в OelCheck. Предстои да видим, но ще отнеме време самата доставка до Германия, че транспортът събира групаж в момента.
-
Капков тест – хронология. 1.Ravenol DXG SAE 5W30 (от www.ato24.de) 2. Honda CR-V III 2.0 150 к.с. 2007г., двигател R20A2. 3.Общ пробег на автомобила- 247257 км. (по километраж 147257 км). 4.Пробег на маслото, в момента на вземане на пробата: 6701 км. 5.Цикъл извънградско/градско: - Като моточасове: 48% / 52% - Като километри: 77% / 23% Клик → 7.Сезон на експлоатация 17.05.2025г. - 19.04.2026 г. 8.Мото часове - около 150 9.Изразходвано гориво: 574.58 литра бензин. 10.Обем на налятото масло при смяната-3.7 л. 11.Доливане няма. 12.Маслен филтър NITTO 4HM-113 13.Въздушен "Filtron" 14.Режим на използване – тежък. Много студени стартове и много градско на къси разстояния. Клик: → 15. Сменено с Ravenol FES SAE 0W-30. Въпреки тежкия режим, маслото държи ядрото здраво. Може и да изкара до 8000 км, но предпочетох да го сменя, понеже направи почти година. Ядрото е натрупало много тежки замърсявания, което отдавам на желязо от ангренажната верига, която е лееко хлабава и й идва момента за смяна.
-
Съжалявам колега, но при R20A2, такъв харч на масло означава, че си за основен ремонт, ако не са надрани цилиндрите, обаче. Ако са надрани - сменяй направо двигателя. С различни масла няма да се оправи. Въобще не се заблуждавай. "Лозето не ще молитва, а мотика!" Може да пробваш с тая добавка: https://autoro24.de/produkt/oilsyn-releasetech-power-cleaner-long-life/ и да караш с нея 5 -6 хил.км. Ако няма подобрение - основен ремонт, ако състоянието на цилиндрите го позволява.
-
По правилник важи до наличие на отклонение от пътя. Влкючване от друг път, обект, заведение, бензиностанция и т.н.
