-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Ако си с газова уредба, най-често проблемът е от нея. Неправилно свързан изпарител, или проблем с него. Провери си и перката на радиатора за антифриза дали включва. Трета опция е термостат. Четвърта - гарнитура глава, което при Honda рядко се случва, но не е и невъзможно.
-
Ravenol DW-1 е специално разработено за кутиите на Honda и не се препоръчва за други. Описани са препоръки за използване, там където се изисква Honda 08200-9008, Honda 08200-9009, Honda 08266-99901, Honda 08266-99964, Honda 08266-99967. Както и при RAVENOL ATF Type Z1 Fluid - Honda 08200-9005, Honda 08266-99904, Honda 08266-99907 Не смятам, че не са взели предвид тези особености.
-
Не знам защо в последните дни се коментират само цените на горивата, а те у нас все още са най-ниски в Европа. Никой ли не вижда цените в магазините какви са? В момента България е с най-високите цени на продуктите в магазинната мрежа, в цяла Европа! Днес гредах във Фантастико - цените на българските колбаси са по-високи от цените на испанските и италианските колбаси. И то не малко! Най-скъпият италиански колбас беше 16,87 евро, а българско подобие 23,52 евро. Същото се отнася и за останалите български продукти. Познати, ходиха по Великден в Гърция и ми показаха снимки на цени в тамошните хипермаркети. Цените там са с поне 50% по-ниски от тук! Това нормално ли е?
-
^ Само така! И аз така.
-
Не. Ша та глОбат, че пречиш на багера да разкопа целата улица.
-
От информацията дотук, има вероятност двигателят да е бил прегряван. Гумичките на клапаните да са се изпекли и втвърдили. От там - не могат да уплътняват добре и теч на масло. Най-зле е положението на 3-ти цилиндър. 1. Евтин вариант - смяна на гумичките с оригинални, почистване на нагара по челата на буталата и горивната камера със специализирана пяна за декарбонизиране. Например Pro-Tec Carbon X Cleaner K1+K2. *Да се извърши в сервиз с вакуум за изсмукване на течността в цилиндрите след обработката. Има голяма вероятност това да реши проблема и да спре харча на масло. 2. Скъп вариант - отваряне и ревизия на двигателя. Смяна на гумички на клапани, сегменти, биелни лагери, почистване на буталата, почистване и ревизия на главата и клапаните. Така пък ще си имаш изцяло обновен двигател и няма да го мислиш повече.
-
Тече масло. Вижда се как се стича от леглата на клапаните и после надолу по стените на цилиндрите. Забелязва се и при всмукателните и при изпускателните. Щом го има и при изпускателните, значи не е бензин и положението е ясно - гумички на клапани. Смени ги с оригинални (не са скъпи), че с афтърмаркет ще стане още по-зле. Питай fenabg, или markony за цена.
-
Хибрид ли е?
-
Сигурен признак за термостат. При 70 градуса, термостатът трябва да е затворен. Антифризът циркулира само в малкия кръг и не минава през радиатора, за да се охлажда. При празен ход в двигателя все пак влиза гориво, за да поддържа оборотите на празен ход. Има достатъчно горене, за да поддържа и да повишава бавно температурата на антифриза в този режим. Това, че се спускаш надолу, няма никакво значение. Щом температурата пада, значи термостатът или отваря по-рано от необходимото, или стои частично отворен.
-
При дизел преиграваш. Цели се в 10 - 12, в тоя режим. Зависи и от маслото, де...
-
Дайте да разделяме констатациите за едно и също масло, когато става въпрос за нафта и за бензин. Най-балъшки казано, разликата е по 2. Например, бензин 7 - 8 хил. км., нафта 12 - 15хил. км. И то при подходящ, щадящ, стил на шофиране. Иначе - надолу.
-
Петро 30 май се представя по-добре от 20 в тоя двигател.
-
Здравей! 1. При 3 мм има опасност. При 1 мм няма. 2. Никога афтърмаркет! Само оригинал. 3. Непредвидени изненади? - Некадърен майстор. 4. Сменя се целият ангренажен комплект. Верига + всички зъбни колела на ангренажа + "бананите" + масленият обтегач + каквото има друго, че сега не се сещам. Ако не смениш зъбните колела, те ще "изядат" новата верига. Провери и/или смени водна помпа, ролки пистов ремък, провери и ролката (съединителя на климатика), пистовия ремък също. 5. След правилно извършена смяна, двигателят влиза в правилния тайминг. Обикновено се повишава динамиката, мощността и пада разходът на гориво.
- 1 reply
-
- 1
-
-
Знам за една сбъркана партида преди известно време, но не знам за гръмнал мотор. Еле пък да гръмне мотор от масло, няма как да стане. Ако на някой, нещо му е изгърмяло, то не вярвам да е от масло. Както и да е... Равенол съвсем не са бутикови масла, а голям европейски производител. Смея да твърдя, че са единствената европейска алтернатива на Амсойл. Съвсем не са прехвалени, а са най-качествените европейски масла на пазара. Няма друг европейски производител, който да се доближава до тях по качество, х-ки, специфични свойства, мазителни свойства и др. @Rakeem Всичко е от нефт. И РАО се синтезира от нефтени продукти също. Няма как.
-
Абе, незнам дали са "бого", ама много добре си мажат. Жалко, че на "Джони Браво" цяла Европа трябва да му сърба попарата.
-
Ravenol вдигнаха цените с 10-15% заради ситуацията с доставките на петрол. Който купил, купил. Цените вече са нагоре. https://oil-club.de/index.php?thread/2578-ravenol-hersteller-thread/&postID=465480#post465480
-
Ato24 предлагат оригинални продукти, на нормални цени. Има богат избор от масла, не само на Равенол. Обикновено правят дни с намаления ( до 20% за някой продукти), от които се възползваме чрез общите пръчки във фирума. Разбира се, ако в момента цената на българския дистрибутор е сходна с ato24.de и с ravenol-shop.de,тогава може да си купиш и от нашия дистрибутор. Но цените на другите марки, в България са доста по-високи. Направи си списък с масла и се възползвай от пролетната промоция на ато24, която предстои. Кога ще е, предстои да разберем. За двигател R18, масла по ACEA C3 не са подходящи. Така, че не купувай такива. Препоръка: Налей първоначално някое по-бюджетно масло, за да обере остатъцитеот работата на предишните и го карай не повече от 4 - 5 хил. км. Прецени колко масло харчи двигателят, пък после ще се решава как да се процедира.
-
Има много варианти на пазара. Въпрос на личен избор. https://www.onlinemashini.bg/cat/346/avtoprinadlejnosti/729/obezvazdu6avane-na-spira4ki
-
Мисля, че за неправилно паркиране, бенефициент е КАТ, понеже попада в обхвата на Закона за движение. Не съм запознат, обаче, дали Общината може да налага административно наказание за паркиране в градинките, независимо от КАТ. Може и да е възможно...
-
Има си Правила и Закони. Не можем да се сърдим на институциите, че не сме спазили Закона и Правилата. Още повече, че "бай Пешо казал, че може, ама на видиш ли, Институцията е наложила глоба". Е, бай Пешо ли е над Закона тогава, за да му се доверяваме на него? Генерално проблемите са три. 1. Народът не спазва правилата. Защо? 2. Защото няма самосъзнание. Защо? 3. Защото (като оставим на страна възпитанието) Институциите не упражняват редовен, ежедневен, контрол! Цецо, познавам те и ми имаш най-голямото уважение! Синът ти също е рядко срещан, в тези времена, интелигентен млад мъж. Хайде да имаме достойнство и да си признаваме грешките. Знам, че си такъв. Дай да не падаме до нивото на "масата" от неграмотници в тая държава, на които всичко и всички са им виновни. Не го казвам с някаква корист. Не! Просто споделям. Цитат: "Иване, кажи им. Те ще те разберат."
-
Не съм юридически вещ, но от обща култура... По закон, паркирането в зелени площи е забранено. Вече не е нужно да чакаш писмо по "Български пощи". Има имейл като стандартен начин за уведомление. Ако не си го декларирал в НАП, KAT и др., няма да получиш известие. Все таки, можеш периодично да си правиш справка на https://e-uslugi.mvr.bg/services/obligations Срокът започва да тече от датата на връчване на виша или наказателното постановление. В случая е упомената датата на закачване на листчето и срок за плащане. Това са сроковете, колкото и нелепо да се струва. Между другото това е стандартна практика в много западни държави, още от преди 50 години. Можеш да го обжалваш, преди да изтече упоменатият срок в листчето, с което срокът се удължава до излизане на окончателното наказателно постановление след обжалването. Но според мен е загуба на време. За да спечелиш, трябва адвокат и разноски по него, и накрая пак ще си "вътре". Излишните нерви, разходи и разправии не си заслужават разходът на време и здраве. Да, тъпо е, когато трябва да си отстояваш правата и принципите, и аз съм ЗА! Но като сложиш нещата на кантара, сметката не излиза в твоя полза. Не се занимавай, ами си плати и спи спокойно.
