Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Честита придобивка и безаварийни километри! Много добре изглежда. Дай малко повече инфо. Година, двигател, к.с., скоростна кутия и др.
  2. dandilov

    Photos

    Качествени добавчици в нафтата и редовно обслужване, и ще живее още толкова.
  3. 0.60 милиампера или 0.60 ампера? Разликата е голяма! Нормалната утечка е до 35 милиампера, или иначе казано 0.035 А
  4. И защо трябва да правиш "Ганьовски циркове", като законът казва, че от 1-ви Февруари трябва да се плаща единствено в евро? Какво ще постигнеш с този инат? След 1-ви Февруари, до края на годината, левчетата ще се обменят само в банките.
  5. Абе и аз се зачудих, но на R-ката и сегментите ми изглеждата по-дебели, и буталото по-високо...
  6. К24 си е К24 със своите предимства и недостатъци. Няма значение коя ген. е ЦРВ-то.
  7. К24 не е с по-широки маслени сегменти и отвори. Даже са малки.
  8. https://youtube.com/shorts/fBU8HzG79fM?si=49e2XpkGtpKDcLdH Eko. С крачно задвижване... Има и плъг-ин хибрид на лански боб - само дупе да ви е яко!
  9. За ежедневно каране няма, ама абсолютно никакъв смисъл от такова издевателство над тоя мотор. А отделно и огромният финансов разход за интервенцията. D15Z6 е фокусиран предимно към икономия на гориво и работата му е проектирана в тази насока. За да се турбинира, трябва да му се сложи друга глава. От D16Y8 например. Да се смени и пренастрои ECU-то, и куп други неща. За да не "гръмне", всичко трябва да сe направи от спец. механик, който много добре знае, в детаили, какво, как и колко трябва да се "пипне" тук-там. Иначе "чао бамбина". Сметката пък може да отиде на 3 - 4 хил. Юро. ...Едва ли ти се дават за ежедневна гъзария по светофарите и то със седан от 97-ма година.
  10. И да смени външния филтър, че ако е задръстен, няма да има необходимия поток на масло.
  11. Сигурен ли си, че имаш проблем от разтеглена верига? Мощност може да се губи от много неща. Ниска компресия в накой от цилиндрите. Прегоряли клапани. Клапани за реглаж. Заминала първа ламбда сонда. MAF сензор. MAP сензор. Пропукани маркучи в смукателния отсек, или вакуум. Задръстен катализатор. Пукантини по изолаторите на бобините. Кофти свещи. Итн, и т.н. За да е от верига, значи трябва да е или много разтегната, или неправилно зацепена. Моята е леко разтегната, но колата върви на оса при "kick down". Съветът ми е: отиди на цялостна диагностика в кадърен сервиз. За Пазарджик не знам, но съм чувал добри отзиви за https://www.facebook.com/RiftoGarage/?locale=bg_BG в Пловдив.
  12. @CNC Setter Колегата Nikito82 ти е градски. Помоли го да ти услужи с неговото зарядно. Има режим "десулфатизация". Може да му повдигне малко показателите и да го посъживиш така, че да изкара още една година.
  13. Данните показват много ясно. Акумулаторът е частично разреден, а също така е и сулфатизирал. Тряба да се зареди, а след това да мине през един - два цикъла на десулфатизация. Вътрешното съпротивление трябва да спадне под 10 милиома. За справка, на нов акумулатор то е около 5 - 6 милиома. Ако след десулфатизация не му опада активната маса от плочите, ще живее още.
  14. Залепи го тоя клип. Първо с пистолет за горещ въздух, с леко разтапяне, а после го укрепи с локтайд и сода за хляб (има клипове в тубата). Няма да мръдне.
  15. Термостат. Стои частично отворен. Honda ОЕМ № 19301-P08-316 - https://www.amayama.com/en/part/honda/19301p08316 (78°C) Tama № WV52BC-78 - https://bazar.bg/obiava-48070692/termostat-za-honda-tsrv-1-tama-honda-cr-v-1-wv52bc-78-19301p08315-19301-p08-315-19301p08316-19301-p08 (78°C)
  16. @denis95 Honda OEM 19300-PM3-003 е за 78°C. Не го слагай този. На теб ти трябва 82°C ! Виж какво съм ти написал в по-предния ми пост.
  17. Термостатът няма резба или винт. Обикновено заклинва. Особено, когато не е правилният модел за съответния двигател.
  18. Не изглежда нормално. Възможностите са кофти термостат, или неправилно избран. Ако се различава конструктивно от оригиналния, няма да ляга правилно и ще пропуска постоянно. Също така, термостатът трябва да е за 82°C. Ако си сложил за по-ниска температура, ще отваря по-рано и двигателят ще загрява трудно и ще изстива лесно. Оригинален е на NIPPON, OEM № 19301-RNA-306. Добра алтернатива е TAMA WV52BC-82. Друга възможност е датчикът за температурата на антифриза да дава грешни данни. Но си трябва обследване на проблема първо при кадърен автомеханик.
  19. Обади се на Иван Иванов - fenabg. O89852O997 https://www.fenabg-auto.com/index.php Ще ти намери всичко на човешки цени.
  20. @atanaspro Тези добавки прилепват и се наслояват по металните повърхости. Така спират микро течове. Проблемът е, че се наслояват и по стените на радиатора, и по стените на водната риза в двигателя, и намаляват топлообмена. Не слагай никакви добавки, ако не искаш да да сменяш и двигател, освен радиатор.
  21. И на мен не ми се вярва да е някакъв сриозен проблем. Добре си се насочил. При мен забелязах много лек теч от снадката на маркуча към термостата, а после установих, съсвсем случайно, и много лек теч от уплътнението на водната помпа. Почти не се забелязва. Така, че има такива възможности.
  22. Добър въпрос! Ореолът го има и в предишната проба на 4000 км. https://forums.hondabg.com/topic/107096-капкови-проби-на-двигателни-масла/?do=findComment&comment=1057659930 Мисля, че е добре да се направи една профилактика на бензиновите инжектори. Нищо, че колата се кара на LPG. Все пак пали на бензин. А когато има пикаещ и/или не добре затварящ инжектор, след изгасване на двигателя се пропуска бензин в цилиндрите, а от там в маслото. Една препратка: https://forums.hondabg.com/topic/121990-добавки-резултати-със-снимки/?do=findComment&comment=1057659532 Това червеното е 100-октанов бензин.
×
×
  • Създай нов...