-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Моята верига е леко поразтегната. Видя се при реглажа на клапаните като се подръпне от зъбното колело на разпределителния вал. Повдигна се леко, което е сигурен признак, че е "тръгнала". Нямам тракане и шумове от нея. Ревизионния отвор не съм отварял, че да не си причиня после течове от там. Нямам необходимите уплътнения за него, а не ми се маже със силикон. За актуалното положение на валовете спрямо зададеното заводско, би трябвало да се види също на живите данни. Нали има датчици и на коляновия, и на разпределителния вал.
-
Untitled video - Made with Clipchamp (2).mp4
-
Налягането в рейката, по спомен, трябва е 3 - 3.2 bar. Веригата може да е малко разтегната. Тогава няма да се чува въобще, но си оказва влияние на синхронизацията и тайминга. Ламбда сондата може да се прецени на живи данни. Относно добавката: https://obshtiporachki.online/produkt/amsoil-p-i-performance-improver/ от общите поръчки на форума.
-
Ако няма теч на вакуум от някъде, възможни причини са: - Mass Airflow (MAF) сензор - може да е необходимо почистване със спрей за MAF сензор. - По-ниско налягане на горивото от нормалното, в следствие на износване на горивната помпа, или на регулатора на налягане на горивото (fuel pressure regulator); - Разтегната верига, което променя тайминга, от там и гориво-въздушната смес; - Позапушени инжектори. Една профилактика с добавка за гориво, с PEA (полиетер амини), няма да е излишна. - Ленива първа ламбда сонда. Някои източници в нет-а посочват, че при бензини с 10% етанол (каквито са нашите), ЕКУ-то може да коригира дългия трим с 4,7%. Но не съм убеден напълно за верността на това твърдение. Като цяло, дългият трим, в границите до ±10% се смята за нормален и ЕКУ-то не изкарва грешка в този диапазон.
-
И за мотора: https://ato24.de/en/ato24-engine-oil-synth-5w-40.html
-
@ceco_accord Ето ти евтино масло за скоростите: https://ato24.de/en/ato24-engine-oil-semi-synth-10w-40.html Ако не друго, поне за изплакване на кутията. Пък ако ти хареса и за постоянно.
-
И не се сменя само веригата, ами в комплект със зъбните колела. Иначе новата верига заминава скоропостижно.
-
Абе, турбо-мурбо... Бъдещето е в H2 + O. По-голямо турбо от това няма.
-
В Youtube има много клипове как се обучава, собственоръчно, дросел на Honda. Погледни и направи.
-
По-малко доказани км и познат собственик винаги са за предпочитане. Няма спор. Но не съм убеден, че с това ниво на оборудване заслужава цена като за най-високото. От моя гледна точка, високото оборудване си заслужава всеки вложен лев. В момента не мога да си представя, да карам кола без дистроник, например. Голямо удобство и кеф е. А и допълнителна безопсност. П.П. Само за инфо. Ако предната емблема е "стъклена" така да се нарече, значи има дистроник. Ако е обикновена - значи няма.
-
Носи без проблем. Важно е газовата да е хубава и да е монтирана и настроена правилно. Ако ти я даде за 16 000 - взимай. Ето една с фулл екстри за справка: https://www.mobile.bg/obiava-21761321680403118-honda-cr-v-2-0i-avtomat-distronic-koja-navi-camera
-
А каква е гаранцията, че тоя 16 годишен екземпляр е на реални 114000 км? Какво като го продават Бултрако. Мислиш ли, че не могат да му "врътнат" километража и да му направят нова сервизна книжка? Та нали печатът е в тях. Само разсъждавам...
-
За 20 000лв., трябва да е най-високото ниво на оборудване Executive+. С кожа, дистроник и всичките системи за сигурност, за модела. По-ниските нива съм виждал и по 15 000лв. в мобиле-то.
-
1.4i-dsi са ненадминати по икономичност. Недостатъкът им е, че задръстват EGR плочката на всмукателните колектори и трябва периодично да се чисти. А пък разглобяването е трудоемко и уплътненията трябва да се сменяват при тази процедура. Но като цяло са много добри машинки.
-
Определено върши работа. Изпробвал съм я и затова я препоръчвам. Не е като повечето "маркетинги" на пазара. При клапаните може да е изглеждал чист двигателят, но не можеш да видиш коляно-мотовилковият механизъм под буталата и самите бутала.
-
@JHM Започва да разпада ядрото. Замърсяванията са много. Възможно е и добавката преди това да е поразхлабила отлагания и сегашното масло да ги е разтворило до някаква степен. Направи пак една процедура с Ravenol FO и Oilsyn Long Life, но този път за поне 6000 км, за да измиеш двигателя. После направи една промивка за половин час с евтино масло. Например това: https://ato24.de/en/ato24-engine-oil-synth-5w-40.html и чак след това си налей хубавото целево масло. Ще видиш как ще се избистри картинката. П.П. До 05.11.2025г. има 20% намаление на някой Равеноли. Предстои и черния петък в края на месеца. Така, че възползвай се.
-
https://forums.hondabg.com/topic/108539-какъв-минимален-разход-на-гориво-сме-постигали/?do=findComment&comment=1057660295
-
Още една пенсия. CRV-то от подписа ми. Бензин 95 MaxxMotion от OMV. София - Враца - София:
-
Здравей, Наско, Линк: https://ato24.de/en/ravenol-fes-sae-0w-30.html Вид и количество: RAVENOL FES SAE 0W-30 - (4+1 L AKTION) Стойност на поръчката: €57.56*2.15 = 123.75 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично
- 6 replies
-
- 1
-
-
- shell
- power steering fluid
-
(+ 31)
Тагове:
- shell
- power steering fluid
- rowe
- mtf
- parts
- brake fluid
- additives
- petro-canada
- atf
- ravenol
- zf
- genuine oils
- oem oils
- motul
- greases
- fuchs
- tyres
- original oils and fluids
- sonax
- aral
- castrol
- auto cosmetics
- filters
- amsoil
- glysantin
- motorcraft
- huskey
- mopar
- mobil 1
- coolant
- accessories
- liqui moly
- honda genuine
-
Избери си хубаво синтетично масло 0W-30 по ACEA A5/B5 и сменяй на 8000 км. Тъкмо ще носи на малко разреждане от каране на къси разстояния. Може и 0W-20, но него ще трябва да го сменяш на 6000 км.
-
@Митко Йотов Това при теб е точно фероцен. Я от някоя добавка, която си ползвал, я от калпава бензиностанция. Също така някой, някъде, по "франчайза" може да е пробутал 95 като му е хакнал фероцен, за да го докара до 98 или 100 октана. После го е продал за високооктанов бензин. То реално си става високооктанов, но за сметка на отлаганията. Евтините бензинджийници използват всякакви приоми. Съвремените, качествени добавки за повишаване на октановото число не съдържат фероцен и не правят такива отлагания. В oil-club.de има доста мнения за накои от горивните добавки, на пазара, които съдържат фероцен и цапат двигателите по този начин.
-
https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=220&t=2033751 https://www.reddit.com/r/MechanicAdvice/comments/cop1ne/i_know_how_to_generally_read_a_spark_plug_but_ive/#lightbox Ето защо предположих, че може да де фероцен Fe(C5H5)2 (Ferrocene). Използва се в добавки за бензин (не във всички). Свойството му е да повишава октановото число. Оставя точно такива отлагания. Не знам дали може да се прилага в LPG, но често мошениците го бухат в калпав бензин, за да не "чука аванса" и да си продадат боклучивото гориво. Проводим е и когато се натрупа, нарушава изолацията на свеща и води до прекъсвания в запалването. Натрупва се и в горивната камера, клапаните и изпускателната система. Уврежда и ламбда сондите. Така, че внимавайте от къде зареждате.
