CCord
Фен-
Мнения
385 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
10
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от CCord
-
Две монахини отишли на пазар и се забавили много. - Сестро Мария, вече е тъмно, ние все още сме далече от манастира. - Да, сестро Захаринке, а забеляза ли, че един мъж ни следва? - Да. Какво ли иска? - Логично: да ни насили. - Какво ще правим? - Логично: ще се разделим. Ти натам, аз насам. Мъжът последвал сестра Захаринка. Сестра Мария пристигнала в манастира притеснена. След час идва и сестра Захаринка. - Какво стана? - Логично: започнах да бягам, той - също. - И после? - Логично: той ме настигна. - Боже мой! И ти какво направи? - Логично: вдигнах си роклята. - Сестро!!! И какво направи той? - Логично: свали си панталона. - И после? - Логично! Не е ли очевидно? Една монахиня с вдигната рокля бяга много по-бързо от мъж със свалени панталони! АКО СТЕ СИ ПОМИСЛИЛИ ЗА ДРУГ ФИНАЛ, КАЖЕТЕ СИ 213 ПЪТИ АВЕ МАРИЯ И 365 ПЪТИ ОТЧЕ НАШ. МОЛЕТЕ СЕ НА БОГ ДА ИЗЧИСТИ УМА ВИ! И не ми го пращайте обратно, че още съм на Аве Мария...
-
Ми то много фактори влияят върху точно това поведение на автомата. 1. Налягането на маслото - респективно състоянието на помпата и хидро-трансформатора. 2. Предавателното отношение на първа предавка - може да е различно при двата автомобила. 3. И най-важното е вискозитета на маслото, а той е силно зависим от вида на маслото, оставащия му ресурс и най-вече моментната му температура. Така че такова заключение за състоянието на автомата е грешно да се прави, още по-малко да се генерализира за конкретна марка автомобил.
-
Съжалявам но нямам снимки! от което следва че нагледно няма как да помогна но ще се опитам да го обясня. Четката която аз съм използвал е тази https://vikiwat.com/chetka-medno-grafitna-7x7x13mm-s-centralen-stranichen-izvod-s-drosel.html , точния размер на оригиналните не го помня но мисля че беше 6,5х7,5,мм като дължината на оригиналната няма как да я установя по обясними причини, просто я налучквам. Важното е новите да са медно-графитни а не само графитни и задължително с медно кабелче/извод, дросела не е задължителен, при вторите ми два вентилатора ползвах оригиналните дросели като връзката между дросела и кабелчето на четката в никакъв случай не трябва да е чрез запояване, оригинално е със заварка но аз ползвах малка лустер клема (има място само за вътрешната метална част на лустер клемата която е отрязана наполовина, т.е. само с едно болтче) а преди това разполагах с медни гилзи за кербоване. Всеки със средни технически познания като огледа внимателно вентилатора ще разбере как се сваля моторчето от дифузьора и перката от него, след това по периферията на задната капачка се виждат части от от корпуса на статора които са огънати по капачката като пластини, изправят се тези огънати пластини и внимателно се отваря като се внимава за дистанционните и пружинни шайби м/у ротора и втулките. Вади се капачката и на нея е четкодържателя, след оглед се преценя как и по какъв начин да се сменят, свържат и напаснат новите четки, те могат да бъдат по размер не само тези които съм посочил а и по-големи като с шкурка или пила се "докарва" нужния размер. Единствения проблем който срещнах е ръждата и клеясалата перка към оста на единия вентилатор, другите не бяха ръждясали и излязоха веднага след развиване на гайката. Дано да съм го обяснил разбрано, това което съм правил е било в помощ на приятел и колеги и не съм си помислял да правя видео или снимков урок по ремонт на електродвигател, на колеги от форума също мога да помогна, а междувременно ако случайно изпадне за ремонт друг вентилатор ще снимам ПП - схемата на перките на Акорд 7 CL9 е така направена че перките във всички случаи работят заедно и двете, и само на макс., недомислица но имайки предвид устройството на водния радиатор за мен е нелогично да работи само едната перка, а направата на втора скорост усложнява изпълнението. При Акорд 8 вече има 2 скорости на перките, поне съдейки от схемите които са ми попадали пред очите.
-
И за да допълня темата да споделя че съм отварял вече 3 бр точно такива моторчета на точно този вентилатор, заминали четки и в трите случая. С повече играчка и частично преправяне подлежи на ремонт и пак е в играта пущината.
-
Икономично каране извънградско съм слизал до 9/100 газ, градско свободно без икономии но не и "на бегом" от светофар до светофар по-малко от 13-13,5 не съм слизал на газ. Показанията на бензиномера за фейса се лекуват с емулатор 60лв при моя газаджия преди близо 2 години, аз лично си го направих сам и работеше но го свалих с идеята да го прибера в кутийка и да му намеря място и..., не намерих време за нова сглобка и така си останах без емулатор защото му свикнах и се преживява, другия вариант е да се кара с резервоар пълен над половината. Преди да сложа газовото, на бензин при същото каране и режими 8/100 извън селото и 12-13 вътре. Всичко това е за автомат седан K24A3.
-
Щом ще ходиш в Бултрако няма да е лошо отново да си изчистиш надлежно дросела, така и така ще даваш едни пари за адаптация....!
-
Намира се точно зад процепа в който влиза диска, т.е. дискът влиза директно в чейнджъра. Възможно е да нямаш, не всички имат и все пак ако имаш такъв трябва да го пише около дисплея, освен това след като вкараш диска на самия дисплей се появява картинка и надпис кой № диск си вкарал в момента.
-
Най-точно ще се получи ако спреш твоя автомобил до друг такъв и на добра дневна светлина се огледат внимателно и двата автомобила за нюанси на цвета, ако няма такива ще помолиш собственика на другия автомобил да покаже кода на неговата. Другия вариант е същото това нещо да се направи при някой вървежен автобояджия който има доста "клиенти" и улучиш на място да има кола като твоята. Сещам се за варианта да попиташ в представителство на Хонда от където евентуално да ти кажат цвета по ВИН кода, или просто там да срещнеш кола като твоята от която да направиш справка за цвета.
-
https://stelkite.com/moketeni-stelki/spetsifichni-moketeni-stelki/f/marka_avtomobil/honda/model_avtomobil/144-accord
-
Струва ми се че някой яко те е заблудил че автомобила е 2006 година, или са сменяни броня, преден капак, фарове иии...! може би други неща. Снимай таблото и скоростния лост. Това разбира се не е толкова от значение, важното е да е здрава и да си я караш със здраве и без аварии! За VW си абсолютно прав, особено ако става дума за ГОУФ🙃
-
В Бургас няма да намериш по-добър от него, като видиш какви коли има пред сервиза му ще ти стане ясно. Занимава се само с автомобилни климатични инсталации, всякакви. Ако не може или не иска да ти оправи колата ти казва директно. Не те КАРАМ да ходиш там, има и други сервизи. Идеята ми е че работата е специфична, има пресостати, датчици няколко и ако диагностиката не показва конкретния проблем се иска задълбочени познания, опит и специално сервизно оборудване.
-
Щом си от Бургас не го мисли а отивай в горно Езерово при Горан.
-
Сега разгледах схемата която имам и наистина е така, предпазител 15 захранва посочените вече 6 предпазителя като консуматорите след тях са доста. Колегата <Борислав Данов> може измервайки утечката да изкарва един по един от вторичните предпазители, след като се установи от коя верига "идва" белята да сподели и ще погледна какво точно захранва.
-
Работата е там че не ролката е виновна а самия обтегач, то даже и се вижда, а ако се снима от правилната страна ще се види още по-ясно. Не изключвам проблем и в лагера на ролката разбира се.
-
Акцизът на газта е актуализиран отдавна, и от тогава си е на европейски нива от 80%, виж въпроса с бензина и най-вече с дизеля стои по друг начин и точно там се очаква промяна нагоре.
-
Това е комбиниран предпазител №23, т.е. вътре са 2 пластини/предпазителя като едната е 40А и подава на предпазител №27 в кутията с предпазители в купето до левия ти крак- този предпазител 27 захранва блока за управление на стъклата в шофьорската врата. Другата пластина в предпазител №23 която е 50А подава директно към контактния ключ. За да се извади комбинирания предпазител №23 се развива болта който се вижда и се издърпва директно нагоре като преди това е добре да се изключат всички консуматори в колата, а най-добре да се откачи клемата от отрицателния полюс на акумулатора. Всичко това е по схема която имам от Акура TSX която е 1:1 с моя Акорд 7 CL9 2006г.
-
Няма липсващ предпазител, всичко си е на мястото.
-
Мое мнение от личен опит, по-скоро патила през годините и успехи. Брембо - за първи път среща с бранда преди 20 години, резултат - за 5к километра крив единия диск, след молби и кандардисвания на търговеца смяна пак с - Брембо но в негов сервиз (обвинението му беше че не са монтирани правилно), то бяха замервания на главини с индикатори, смяна на единия лагер и уж всичко ОК. Еми боклука си е боклук, за 4-5к километра пак в коша с възстановяване на всички пари от надутия търговец при обвинения този път че аз не мога да карам кола. Следваща марка МЕнТЕЛИ, ми не хваля марката но докато продам кошницата си минах ей така едни 60-70к км. без проблем с тях а бяха точно 2 пъти по-евтини от великия спортен бранд Брембо. Друга моя кола - наложителна смяна на дискове търся при мой човек точно АТЕ и човека ме моли да не взимам защото в последно време (преди около 5-6 години) има много рекламации, предлага ми некви Цимерман, немски били никакви оплаквания откакто ги продава, без проблем 35-40к км. докато се продаде колата. Преди година сина ми сменя на Волво XC 90 по настояване на майстора АТЕ като уговорката беше че ако кривнат всичко се поема от него, миии! лошо му стана като се наложи да връща всички манги. Интересното се получи когато във фирмения сервиз на Форд сложиха точно АТЕ, само че "нарисувани" по-различно от предните, иии след 40-50к км. колата си отиде без никакви проблеми с дисковете. Предполагам вече всяко малко дете знае че колкото по известно и търсено е едно нещо на пазара толкова повече са неговите суригати/фалшификати на същия този пазар. Извода е да се купува от деклариран, сигурен или както там се нарича вносител/доставчик, ако няма такъв наличен аз залагам на по-малко известни марки като си поемам риска или на ОЕМ от официален представител ако преценя че си заслужава, а спирачките винаги заслужават.
-
ЕЕ CARPERA ! ти си като куршум бе човек, не ми даваш и един пункт за грешка и чак калкулатори ми пращаш. При първи прочит ми се видя че акумулатора на <ceco_accord> е 80Ah и в този случай калкулатора ти какво показва? Разбира се видимо е че след като съм видял грешката си съм я коригирал. И по същество, с ток 1/10 от капацитета не можеш да заредиш акумулатора за 10 часа до 100% по никакъв начин, освен ако не става дума за дозареждане.
-
Много грешно правило! всъщност е донякъде вярно ако ДОЗАРЕЖДАШ, Ако зареждаш напълно разреден акумулатор както при <ceco_accord> правилото (при добър акумулатор, не сулфатизирал и добре поддържан) за стартерна оловно киселинна батерия е > заряден ток 10% от капацитета (в случая 7А) при постоянно напрежение 14,4V (в началото има пад и е доста по-ниско) пълното зареждане се постига м/у 14 и 16 часа. Пак да отбележа че това е при идеални условия > перфектен акумулатор, добро зарядно с ограничаване на тока до 1/10 в началото на заряда, както и поддържане по напрежение до 14,4V в края на заряда. При леко сулфатизирал акумулатор времето се увеличава при оставащи същи другите условия. При по-дълбоко сулфатизирал акумулатор е по-добре да се намали тока наполовина, около 1/20 от капацитета (в случая 3,5А) а да се увеличи времето като може да стигне и 40 часа, зависи от състоянието на аку-то. Съгласен съм с <CARPERA> че старите зарядни в ръцете на незнаещ "настройчик" унищожават завинаги всеки попаднал им акумулатор. По-добрия вариант винаги е да се зарежда с малък ток и повече време, на новите зарядни това им е хубавото и не напразно са направени да зареждат с примерно макс 6А, а времето си го определят сами като следят зарядния ток.
-
Акорд 7 няма фабричен парктроник и обикновено е поставян допълнително, от което следва въпросът от кой е поставян. Ако е поставян в представителство на Хонда може да е с еднотипен монтаж и някой да ти каже къде, какво как е направено, ако е поставян в различен от официалния сервиз монтажа може да е всякакъв и различен на всяка кола така че който и да ти каже какво е на неговата кола не се знае дали ще е така на твоята. На моята например е допълнително поставян в спец сервиз и е с документи но колкото и да съм ровил из багажника и купето не намирам устройството и дори зумера не мога да разбера къде е, свири ми някъде зад арматурното табло но не ми се рови само да си задоволявам любопитството, единственото което се вижда е датчиците на задната броня.
-
Колеги да не отварям нова тема ще задам въпроса си тук. Ако някой е сменял само лагера на ролката (знам че е възможно) да сподели какъв е, има леко свистене и ще го сменям но искам да се подготвя предварително с лагер а не знам какъв е. ПП - без да забележа съм пуснал питането си в раздел за Акорд 8, не знам дали е същото но питам за лагер на обтяжна ролка за К24А3 на Акорд 7
