Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Железният сулфат е бледо зелен на цвят. Наричан е още "зелен камък". Това на свещите е друго. Заприлича ми на отлагания като от фероцен, та затова попитах дали ползва накакви добавки за бензин. Може и да е нещо от газта, но какво е?
  2. Здравей! При покупка на автомобил втора ръка е задължително да се сменят всички флуиди! Проблемът, както го описваш, е характерен за наложително опресняване на маслото, на автоматичната скоростна кутия. След първото опресняване, проблемът ще затихне, но няма да изчезне. Необходимо е второ опресняване, 1000 км след първото. Приготви си общо 7 литра Honda ATF DW-1. Едно опресняване побира 3.2 литра. Смени и филтъра при второто опресняване. Кутията е с 5 скорости + 1 задна. За задния диференциал само Honda DPS-F (DUAL PUMP FLUID II) - количество 1.2 литра. Всички необходими течности можеш да закупиш от общите поръчки тук във форума: https://forums.hondabg.com/forum/27-общи-поръчки-от-страната-и-чужбина/ или от тук: https://obshtiporachki.online/ Попитай и за ATF филтърчето, ОЕМ № 25430-PLR-003 А свещите също може да смениш, щом не ти харесват, но потърси такива, които са made in Japan, а не France, например. NGK IZFR6K11S Denso SKJ20DR-M11S Успех!
  3. Ако няма луфт като го подръпваш и като го въртиш, може да се кара, но е "тръгнал" и в близко бъдеще ще се наложи да го смениш.
  4. Нещо е впръсквано там. Вероятно откъм страната на всмукателните клапани. Предполагам само... Добавка за бензин ползвал ли си и каква? И имаш ли разход на масло?
  5. Относно стрелката за температурата, провери каква е реалната температура с някакъв OBD II четец (ELM327 например) и приложение на телефона. Ако е нормална, споко! Я датчикът за температурата е за смяна, или веригата му не прави контакт. Ако, обаче е висока - лошо... На студен двигател, пак ли е в червеното?
  6. Към Модераторите. От вчера, щом отворя форума, антивирусната ми изкарва следното съобщение: Някакъв сертификат с изтекъл срок... Има ли проблем?
  7. Зависи от зарядното и дали прави пикови импулси за частична десулфатизация по време на заряд. Отделно от това, винаги може да проникне смущение от мрежата през зарядното и да опука ECU-то. Ето защо добрите препоръки са винаги да се разкачи акумулаторът от клемите.
  8. Решението за частите е директна поръчка, от сайтове в щатите, с доставка от българска фирма, която оформя и митническите документи и разходи, и ти ги начислява към доставката. Такава, например, е ggbg.bg Доставката се чака повечко, в сравнение с Европа.
  9. На всички въпроси от последните дни има отговори в темата. Сяда се и се чете. То за това е и темата. Няма смисъл да се повтарят едни и същи отговори, пък и никой няма излишно време да ги пише отново и отново.
  10. Пробва ли да го десулфатизираш?
  11. Няма нужда да търсиш иконки и т.н. Сменяш на 150 моточаса и всичко ще е перфектно.
  12. А днес защо стресираха всички в София, в 9:00ч.? 'Горолом" на Витоша, недейте да ходите там. Абеее, аланкоулу, кой ти е тръгнал в 9:00ч., в работен ден, в тая виелица и кишавица, да се разхожда из Витоша, бе? Абе, в София ли е бедствието, или в Балкана, бе? Мани, мани... "Акъл - море, глава - шамандура!"
  13. Цецо, въпросът трябва да бъде зададен не тук във форума, а във сайтовете на всички институции, Омбутсман (каква хубава "българсака" дума), НС, Министерски съвет и навсякъде, където се сетиш. Отговор няма да има, но поне ще си подал "сигнал". Ако получиш отговор, евентуално (рирш ли), ще е от сорта: "Поради инзвънрените метеорологични условия", "Зимата пак ни изненадА", "Всички мерки са били предприети", и т.н. Едва ли не, "Жалвай се на Арменския поп". ... А за капак, "BG Alert" идва след като е преминало бедствието... Чудо и приказ...
  14. Да допълня. И двете масла са с много добри и подобни характеристики по data sheet. FES е "топ" масло от серията USVO. PAO, естери, съвременен пакет присадки, много добри х-ки на "студен вискозитет" - приближаващи го до XW-20, но с работен "топъл" вискозитет и HTHS на нисковискозитетните серии XW-30. SFE пък, освен характерният за 0W-20 "студен" вискозитет, притежава работен "топъл" вискозитет и HTHS, доближаващи го до нисковискозитетните серии на 0W-30. Не съм виждал други такива х-ки, освен при маслата на Red Line.
  15. Нулата маже по-добре всичко във фазата на студения старт. Особено важно при наличие на турбина. За веригата са от съществено значение противоизносните присадки на маслото. @katri71 от Ravenol, освен FES, много подобни х-ки има и SFE 5W-20.
  16. 0/20 толкова си му е живота. 120 - 150 моточаса. 5/30 ще съкрати наполовина живота на турбото, заради по-високият вискозитет при студения старт. Затова "нулата" е силно препоръчителна. Най-доброто решение е здраво 0/30, със "студен" вискозитет (Viscosity at 40 °C) под 50 mm²/s.
  17. @Тъмнозелен самурай G86-P Чисто масло. Няма износване! Явно в комбинацията със синтетичния филтър, резултатът е "Ехааа"! Давай да видим какво ще се случи след 7000 км. на LPG.
  18. Понеже в раша-та са в ембарго и сега могат да внасят Мобил само от Турция, та затова... А Formula P им е добре дошло.
  19. Стрелката при англичанката не мърда и стои на едно и също място от 78 до 98 градуса. Единственото решение е наблюдение с LM327. При 8-ма ген. не знам дали е така.
  20. Съжалявам, но това не изглежда да е новата рецептура на ESP, а точно старата. Произвежда се (все още) в Турция под наименованието Mobil 1 ESP Formula P. Съдържа всичко, което съдържаше старото ESP (без Formula и без P) - РАО, GTL, молибден, естери.
  21. @Rakeem HJC беше концентрат. Разредих го 1:1 с дестилирана вода. Всичко както трябва, но не работеше добре при мен.
  22. RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 ползвах на Civic-а няколко години, преди да го продам, а сега Jazz-a e с такова. Перфектна работа на скоростите и в горещо, и в студено време. С HONDA MTF-3 имах проблеми в превключването, докато загрее. За задния диференциал на CR-V-то ползвам само HONDA DPSF-2. Не смея да рискувам с друго, поради спецификата му и специфичните изисквания на диференциала.
  23. Честито и успех, колега! Между другото, потънали ризи беше често срещан проблем при двигателите на Rover (Lotus). Но при Honda за пръв и единствен път чувам. Както и да е, де. Нека всичко да е о.к. занапред!
×
×
  • Създай нов...