Jump to content
mittaka7

Колко газ ти харчи Хондата

Recommended Posts

Здравейте,

Търсих такава тема за разхода на газ,но не открих.

Предлагам в тази тема да споделяме кой двигател с каква газова какъв разход дават колите ни.

Леджънда от подписа от почти два месеца е на газ BRC за 6к км среден разход 17/100км.60/40%градско извънградско.

По борд за последните 3к км изписва 14/100. 

Posted (edited)

Црв 1 автомат B20Z1

Градско-извън градско 70/30

IMG_20190802_141852_1.jpg

Edited by Stefan4eto
  • Like 1

На 29.07.2019 г. at 22:53, mittaka7 написа:

Леджънда от подписа от почти два месеца е на газ BRC за 6к км среден разход 17/100км.60/40%градско извънградско.

По борд за последните 3к км изписва 14/100. 

Твоя двигател е чувствителен  към газта!

При неправилни настройки и реглажи те чака основен ремонт!

При мен разхода средно е 11/100!  К24Z3, автомат, комби!

Градско в София между 14 и 17/100!

Извънградско по магистрала  12/100!

С 90км/ч най-икономично  10/100!

R20A2 автомат црв 3

Га Градско 17/18

Извънградски 11/12

17 hours ago, darius said:

Твоя двигател е чувствителен  към газта!

При неправилни настройки и реглажи те чака основен ремонт!

При мен разхода средно е 11/100!  К24Z3, автомат, комби!

Градско в София между 14 и 17/100!

Извънградско по магистрала  12/100!

С 90км/ч най-икономично  10/100!

Колега моят разход е едно към едно като твоя. Градско понякога мога да отида и в 18 литра на 100 км, моторът е к20а4, автомат.

Diezz в какво се изразяват неправилните настройки за да съм подготвен?

С няколко колеги говорих вече са на по над 30к км даже единия 50к км и си карат без проблеми.

Със 7.95 литра газ (по 88ст литъра - за 7лв)  - 67км. От тях около 8...10 км са градско. Т.е. около 11,9/100. Лято е... 😃

LPG Consumption:12,03 l/100km 95.403 km and 11.477 l

Gasoline Consumption: 1,02 l/100km 86.828 km and 883 l

За почти 100к засичане 12 газ и 1 бензин на 100км.

На база цената на зареденото гориво са точно 13лв на 100км.

• Upvote 1

Honda crv rd1 128 к.с., автомат с газова уредба романо слагана и настройвана от Маркони. Под 12,5 газ на 100 не мога да падна при никакви условия.

Posted (edited)

Горе долу заводски разход +20%. Звучи нормално.

Да не съм офф, мога и в тази тема да пусна моя разход. Синьото е реалния разход, жълтото е тенденцията. Трите образувани „облака“ от точки са градско, извънградско и магистрално каране.

Screenshot_20190817-200039~2.jpg

Accord VII K24A3, комби, Автомат с газова BRC. За последната 1 година: градско 16.1 л/100км, извънградско 9.1, магистрално 9.9. Среден разход 12.8 като съответно отношенията на изминати километри са 49%/20%/29%

Edited by Pavel_Pavlov
  • Upvote 2

Моята гондола 2.0 АТ ,14-15 градско, карането е основно на къси разтояния , газовото е Романо.

Струва ми се множко , но като се замисля с тези карания на къси разстояния е нормално.Очаквам зимата да удари 16 , и естеносвено зависи и от качеството на газта.... За извънградско според зависи как я настискам ... единт път 10 ,друг път с климатик 11-12 :)  И като цяло в момента леко съжалявам ,че не взех 2.4 , но здраве да е :) 

CR-V I, 147к.с. 1999г

Извънградско: 11л/100км

Градско:  >13л/100км

Posted (edited)

Сетих се, че имаше такава тема ... Че даже и успях да я намеря :wacko:

Само дето като съм писал, че ГИ е BRC, леко съм излъгал! Това бях поръчал и платил на газаджията... пък той да сложи сбирщайн. Направо да не повярва човек, че газаджия може да се държи така;-)

Edited by kalintry
  • Like 1

Не се притеснявай повечето правят така казват ти марка и после само единия елемент е такъв,всичко друго евтини турски части ,че и твърдят че са по-добри от морковите. Дори известни сервизи правят промоция уж на марка газово и ти слагат пак някоя друга турска част, да нямат загуби а клиента се вързва.   Всичко е напълни джоб ама  не твоя, слагат ти нещо за 400лв взимат ти 900лв. Затова като взимаш колата проверяваш всяка част,или поне четеш документа за сглобката там трябва да пише всяка част ,а и вече го искат при годишния преглед за регистрация на газовото. 

На 22.08.2019 г. at 15:23, CARPERA написа:

Не се притеснявай повечето правят така казват ти марка и после само единия елемент е такъв,всичко друго евтини турски части ,че и твърдят че са по-добри от морковите.

Я виж тук на първия ред за BRC пише инжектори Хана.А това се предлага от BRC България.А Хана не е BRC!

https://www.brc.bg/ceni_clienti_2019.pdf

По тази логика и автомобила Хонда не е Хонда, защото гумите не са Хонда, свещите не са Хонда.........абе сбирщайн!

Това че BRC  Бг предлагат да се монтират на тяхната системи други инжектори си е тяхно решение,по долните редове предлагат техни. 

Аз говоря за сбирщина газови  на които нищо не е от една марка просто събрани за да се спечели повече и под карани някак си.

БРЦ могат да ти сглобят почти всичко според желанието на клиента. Желанието на клиента разбирайте - "нещо по-тънко да направим". Иначе много хора си мислят, че някой монтажник като им монтира евросонда БРЦ и автоматично системата става БРЦ, а всъщност може е да е сбирщайн от всякакви китайско-български-латвийски пръчки. 

По темата: Разхода на бараката го имам в подписа.

• Like 3

Акорд Турър 2.0 с Ланди Ренцо слагано в Италия 9-10 твърдо газ повечко градско. ЦРВ 2001 със Заволи слагано в Италия почти същия разход повечко градско каране. Стрийм 2003 2.0 с Ловато по-малко от Акорда.

На 24.08.2019 г. at 10:24, CARPERA написа:

Това че BRC  Бг предлагат да се монтират на тяхната системи други инжектори си е тяхно решение,по долните редове предлагат техни. 

Не е тяхно решение защото дюзите Хана са заложени в програмата.А програмата не се пише от BRC България!

Има Кейхин, но няма Хана.

1000 км по маршрута София-Кушадасъ 13/100 с вкл клима през цялото време.Цена на газта е около 0,95лв

Не успявам да стигна 13/100 с климатик градско.

Извънградско - 120км/ч на магистрала автопилот и около 100км/ч извън магистрала - съвсем малко падна под 8/100.