Jump to content

goga

Фен
  • Мнения

    778
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    7

Всичко публикувано от goga

  1. Поръчвам тези: https://m.aliexpress.com/item/32729709784.html?trace=storeDetail2msiteDetail&spm=a2g0n.store_home.productList_2727818.0 И избирам размерите, без да задавам за каква кола са.
  2. Поръчвам ги от този доставчик: REFRESH Official Store Не мога да кача линка, че съм с мобилното приложение. Тип банан 15 и 26 инча около 12 долара са двете. Няма проблем при висока скорост - два пъти до Германия и все някъде валеше. Зимата също няма проблем. Изкарах две зими с тях и още чистят /не че тази зима имаше много сняг/. Шофьорската започна да шляпа малко, но си чисти. Имат и едни които ги водят хибридни, в момента съм с тях. Дясната е по-голяма - 40 см. и чисти и ляга добре, но другата оставя следа и не е добре и сега чакам да пристигнат отново стария вариант.
  3. Такива си поръчвам от Алиекспрес. Чистят перфектно.
  4. Ако става въпрос за преди фейса аз купувам от тук Бош: https://m.autodoc.bg/avtochasti/honda/accord/accord-vii-cl/17485-2-2-i-ctdi#
  5. Същото е и в БГ пощи. При плащане в брой издават бележка в която пише номера на колата и срока на валидност на винетката. При плащане по банков път имате ли някакъв подобен документ - получен на имейл или по друг начин.
  6. Не знам на кое гише, трябва да питаш охраната или на информация. Познавам шефката и направо при нея отидох.
  7. Да Благодаря! Мислех, че е на стабилизиращата щанга, но явно не е. 17 е задна напречна щанга и за ляво и дясно колело явно е един и същи тампон и щанга, че не намирам отделни номера. Напукани/нацепени са тампоните и ще се сменят.
  8. Днеска като сменях гумите и видях, че са за смяна тампоните на задната стабилизираща щанга и на задно ляво и на задно дясно колело. Качвам снимки и схема. Въпроса ми е щангата от снимките номер 15/16 или номер 17 е. За смяна е тампона не към колелото, а на другия край на щангата.
  9. Направихме и втората рентгенова снимка и я пратих в Германия. Доктора каза, че всичко изглежда добре, няма нарушаване на имплантите или скъсване на кордата, която държи имплантите. Каза, че в щатите /където е измислен този метод/ биха направили и втора операция за още по голяма корекция на изкривяването, но неговото мнение е ако кривината остане стабилна и не се увеличава да не правим втора операция. За сега и ние се въздържаме. Следващата снимка след още шест месеца. Синът вече почти не го боли гърба, само ако го натовари много, напр. с тежка раница, макар, че не му даваме да я пълни. Това е за сега.
  10. Сигурно знаш, но пробва ли да почистиш лазера на ДВД.
  11. Може да свалите пистовия ремък и след това като запалите, ако се чува стържене, тракане, чаткане вероятно е верига /може и демпферна шайба, но по малко вероятно/. Все пак без ремък не трябва да работи продължително време, че няма охлаждане, алтернатор и т.н.
  12. CARPERA, моля те като пишеш слагай точки, запетайки и др. препинателни знаци. Щото твоето изречение се разбира така: Вариант 1: Не слагай нищо по ралично от 0w30 Бардал. В никакъв случай Мотул. Вариант 2: Не слагай нищо по различно от 0w30. В никакъв случай Бардал. Мотула от общите поръчки. Мисля, че втория вариант е правилния, но не съм на 100% сигурен.
  13. Цитирам се и допълвам: В Общината се подава уведомление за промяна на евро категорията, с копие от големия талон, искат и оригинала за сверка и на момента отразиха промените. Относно данните от КАТ, същите се предоставят на общините чрез Министерството на финансите и така и не можаха да ми обеснят защо за мойта кола нямат данни за еврокатегорията - дали от КАТ към министерството, или от министерството към общината са "загубили" данните.
  14. Съединител е да. По добре го смени да не ти разбие и маховика макар, че обикновенно и маховика се налага да се сменя, но това се преценява след като се отвори кутията.
  15. За гр. Шумен, дължим данък според общината за Акорд дизел 2005г., 103киловата - 198.48лв. Което означава, че не е вписана евро категория и я приравняват на Евро 2, съответно коефицента е 1,1. В големият талон още от регистрацията на колата е вписано Евро 4 и данъка трябва да е 144лв. Мислех, че вземат данни от КАТ или като съм регистрирал колата в Общината съм копирал големия талон, ама не. В поеделник с копие от талон и Общината да се разправяме.
  16. DTEC, мисля, че сметките са ти верни. Добавям и градско на място всеки ден. Днес ако не бях се разболял щях да го сменям. Ако карах само/предимно извънградско може би щеше да изкара и по-вече, но градското ми е наистина тежко - в студа колата тъкмо загряваше и спирам и после пак студена. Като знам, че пак няма кой и къде да ми източат несливаемия устатък, ще сменя маслото възможно най-скоро и след 1000км. първи тест с новото масло.
  17. Хвана ме някакъв вирус и не съм на работа, където е скенера. За това не съм сканирал. Евентуално утре ще сканирам, но тогава пък ще се е сушила два дена. Ако не става ще направя нова проба по нататък.
  18. Тест четвърти. Към горните данни добавям още 550,00км. изцяло градско, на къси разтояния. Пробата е взета на 04.03.2019г. и е сушена 23 часа. Качвам две снимки, че едната стана по светла.
  19. Аз карам дизелов акорд без ДПФ /N22A1/ с Ravenol SSV 0w30, което е А5/Б5 и нямам проблеми.
  20. От вчера вечерта, като натисна бутона "активност" за да видя новите мнения и ми изписва, че няма съдържание. Отбелязвам - прочетени, непрочетени, все същото. След това пробвам с "активност", " съдържание което съм създал" и пак същото изписва - няма съдържание. Влизам във форума с таблет.
  21. Маслото получено. Всичко е точно. Поздрави и благодарности!
  22. Ще ми се да го сменям вече това масло. Може да направя още една проба след 500км.
  23. Скенера е в службата и утре ще сканирам отново. За PDF файла говориш нали.
  24. Тест трети: 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър ОЕМ Хонда. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 157150 км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 8100км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - първите 6000км. -около 1000км. градско и всичко останало извънградско. Следващите 2100км. - извън градското е 540км. и остналото градско на къси разтояния предимно студена кола. 6) Средна скорост - незнам. 7) Сезон на експлоатация – от 07.09.2018г. до 03.02.2019г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 530л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 6,00л. 12) Доливане на масло около 200гр. колкото да го опресня малко.  И двете снимки са от тази проба. Първата /малка/ снимка нещо трепнах и не разбрах как капна. След това щеката обратно в картера и по-голямата капка е от нея. Качвам скана, сканирано с 600 резолюция. Капката е сушена 25 часа. Kapkov test3 Ravenol.pdf
  25. Аз съм дизел Екзекютив преди фейсливта и двете кори ги има и са си на мястото.
×
×
  • Създай нов...