goga
Фен-
Мнения
778 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
7
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от goga
-
Вчера след като се върнахме от почивка /1200км. навъртяни/, забелязах, че е омаслен маншона на предна лява полуоска. Маншона от към страната на скоростната кутия. Имаше и малко масло на земята. Полуоската е здрава мисля, няма чукане, тракане, вибрации и др. Въпросите ми са само маншон ли се сменя, има ли някаква семеринга там където влиза полуоската в скоростната кутия. Виждям, че има семеринга на диференциала, но не знам това същото ли е. Качвам снимки и схема на маншона и полуоската. Мисля, че маншона е номер 3 от схемата.
-
Бих ти препоръчал да отидеш при Ивайло във форума е Gefi's, но отдавна не влиза в него, тел. 0899118875. Има фейсбук страница. Аз не отидох при него и искрено съжалявам. Внимавай с маховика и диска, че има и рециклирани Лук, щото при мене пак беше почнал да приплъзва след не много км. след смяната. Сега май е по добре не съм го отварял пак, че парите отидоха за друго.
- 26 replies
-
- 1
-
-
- съединител
- маховик
-
(+ 2)
Тагове:
-
Ако ти работи навигацията и чете диска се сверява сам, просто даваш ОК на навигацията. Ако не, разкачаш акумулатора и в 01часа през ноща го закачаш и даваш на контакт.
-
А ето и примерен линк за компект без зъбните колела: http://namaleniavtochasti.com/accord-clcncm-2002-2008/37633-originalen-angrenazhen-komplekt-14401rbde01-honda-22-cdti-n22a.html
-
Не може ли да се махне пистовия ремък и да се запали. Поне при дизела не е проблем за малко да работи. Ако не пречи нещо на автомата де.
-
Да сега се разрових малко. Policeman естествено е прав. Давност 4,5 г. Ел. фишове се връчват лично или по пощата с обратна разписка. Старнното е, че според някой публикации, в сайта за проверка излизат само връчените фишове. То като е връчен какво да проверявам. Мотивите били, че ако знаем за ел. фиш ще възпрепядстваме връчването му.
-
Не се сменя. Сменя се обтегача.
-
Ами това е официалния сайт на МВР и ако не е актуален лошо. Не приеха ли служебно да се връчват тези фишове, т.е. да ти се води връчен фиша и от там да не можеш да ползваш отстъпката.
-
2. Давността е 5г., ако са предприети действия по принудително събиране - 10г. Не мисля, че вече можеш да платиш с отстъпка - не съм на 100% сигурен. Аз проверявам от тук: https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index
-
И при мене беше така. По твърд педал и отделяше долу. След време се саморегулира.
-
В темата има колега сменил и зъбните колела и пак виене.
-
Ето една тема:
-
Сложих ОЕМ вериги. Както е писал Емича не е ясно от къде идва шума, едни го имат други не. Един колега в акорд раздела беше писал, че е сложил други /не ОЕМ/ вериги и няма този шум. Пак в раздела за акорд го има пъния комплект - две вериги, два обтегача и пет ли колко бяха не помня, водача. Комлекта е около 1000-1100лв. По важно е ако можеш да разбереш дали наистина са сменени при тебе и дали е целия комплект.
-
Вероятно виенето е точно заради сменените вериги. Ако наисрина е смен целият комплект няма смисъл да ги сменяш. Качи едно видео. Ето при мен какво се чува:
-
Ако е сензора, тогава или нов както е написал колегата или пробваш с нещо такова от Алиекспрес примерно:
-
Махате пистовият ремък и след това палите и слушате. Ако говорите за виене като зъболекарска машинка, имайте предвид, че някой от хората /вкл. и аз/ след смяната на вериргите се появи това виене. Малката верига също шуми като се разтегне. В раздела за акорд 7 генерация много сме ги обсъждали тези вериги.
-
Първо отразяваш промяната в Местни данъци и такси в Общината и след това подаваш искане за прихващане и възстановяване. Ако имаш непогасени изискуеми задължения, ще ти ги прихванат и ако има остатък за възстановяване трябва да ти го върнат. В искането се посочва банкова сметка и дали желаеш надвнесените суми да бъдат приспадани от бъдещи задължения.
-
Тест първи от новото масло. 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър Махле. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 159000км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 1260км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - окло 350-400км. извън градско и остналото градско на къси разтояния предимно студена кола. 6) Средна скорост - незнам. 7) Сезон на експлоатация – от 07.03.2019г. до 06.05.2019г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 120-150л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 5,7л., несливаемия остатък не е източван. 12) Доливане на масло не е правено. Качвам снимка след 26 часа сушене. Забравих да сканирам и утре мога да сканирам.
-
Да за тях говоря.
