goga
Фен-
Мнения
778 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
7
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от goga
-
По модел ми излизаха дискове и накладки два типа/вида и единия не пасва. Така, че не е 100% сигурно. Гледам, че вече има и ВИН на МПС, но аз не можах да го въведа. Най - добре им пиши.
-
При мен след смяна на веригите и сваляне на картера събра точно 6 литра и беше малко под маскимума. Инъче без изсмукване събира 5,3 - 5,6 литра. Смятам, че 6 литра ще ти стигнат.
-
Толкова много е писано за тези вериги, трябва само да се потърси. Колега беше сканирал и фактурата от Бултрако. Комлекта за дизела - двете вериги, водачи, обтегачи, плъзгачи, баз зъбните колела е 1000,00-1200,00лв. оригиналните. От Бултрако или не няма голямо значение по отношение на цената. Ето един примерен линк: https://namaleniavtochasti.com/accord-clcncm-2002-2008/37633-originalen-angrenazhen-komplekt-14401rbde01-honda-22-cdti-n22a.html
-
Ако не си я прочел погледни тази тема:
-
Айде и аз да питам. Колата е от подписа ми - Акорд 7ген. дизел без ДПФ. Според Вас кое масло от двете да избера: Ravenol ALS или Ravenol FES и двете 0W30. На сайта на равенол препоръчват ALS което е С3, от хонда казват С2. Нямам ДПФ, но имам катализатор и за това искам по малко сулфати, а и да пробвам нещо друго. До сега наколко смени с Ravenol SSV 0W30, от което съм доволен, но нека видим на капковите проби как ще се държи и другото масло.
-
Това от снимките го ползвам за климатиците в къщи. Разпенва се здраво.
-
Чавдаре, някой беше писал, че AISIN е пак ЛУК вътре, но не мога да намеря къде е поста.
-
Става въпрос за синът ми, който завърши средно образувание и иска да кандидатства в специалността Международни отношения към юридическия факултет на Софийски университед. Всъщност в началото искаше тази специалност, сега и той и аз малко се разколебахме. Притеснява ни реализацията след това. Доколкото разбрах без протекции е трудно да си намериш работа в посолства и др. подобни държавни структури, а не ми е много ясно какви са другите варианти за работа. Ако някой има познати, роднини завършили тази специалност моля да сподели проблем ли е намирането на работа по специалността след това. Приемам съвети и за други специалности, като математиката не ни е силната страна. История, български, английски и въобще хуманитарните науки и езици му се отдават най-много.
- 1 reply
-
- 1
-
-
Това беше първото което проверихме и не беше омаслен. Навремето когато го смених първия път, след седмица протече една семеринга, мисля на диференциала без да съм много сигурен. Протече съвсем леко и я смених веднага. Възможно е и тя да е омаслила, но преди и след като я смених нямах проблеми. Чак около година и половина след това започна да приплъзва. Сега като го отворихме беше сух и маховика и съединителя.
-
Цитирам се и допълвам. Малко късно но най - после отворихме кутията. Предните майстори са сменили всичко - маховик и комлект съединител, така че излишно съм се съмнявал, за което им се извинявам. Та сега всичко изглеждаше наред, диска имаше още доста живот в него, но приплъзваше - не всеки път и не винаги, напоследък все по често. Като трябва да кажа, че от тогава до сега не съм минал много километри и внимах да не я зоря много. Майстора и той като го отвори се чудеше защо е приплъзвал. Казва, че предния монтаж е бил наред. Преди да го отворим регулира педала на съединителя, но пак си приплъзваше. Може и да съм попаднал на менте Лук, незнам но сега пак смених съединителя с Лук и дано издържи по дълго. Проверихме и цената на ОЕМ съединителя - около 800лв. и това ме отказа от него.
-
И тука излиза същия, но нека и други да потвърдят. https://www.autodoc.bg/exedy/11407330
-
Моите са 300 - предните за 2,2 дизел 2005г.
-
Аз съм с АТЕ предни, задни, дискове накладки - всичко и вече доста километри и 3-4 години, нямам проблеми. Поръчал съм ги от autodoc.bg.
-
Аз като сменях, не съм обезвъздушавал и сменял течността и нямах проблем със скоростите, но след 30-40хил. км. започна да приплъзва. Преди месец момчетата за които ти писах на ЛС ми регулираха педала на съединителя и започна да отделя още по горе. Според тях заради този педал вероятно не е сработило саморегулирането на съединителя и за това се е износил. Не знам вярно ли е това, но след две седмици отваряме пак и ще стане ясно надявам се.
-
По вечето сменяме с оригинални. Много важно е майстора който ще ги сменя. Има писано много във форума. Ето една тема:
-
И на дизела също.
-
При мен копчето на шофьорското стъкло беше счупено и то задържаше все едно е постоянно дръпнато да затваря прозореца. На старият модул имаш ли нещо шчупено механично. Ако всичко по механиката е наред, значи проблема е в платката. Не съм сигурен дали не бяха две платки - за стъклата и за централното и дали не може само за централното да вземеш старата платка.
-
Прабвай платката и въобще цялата електроника от твоя модул да я присъединиш на новия, така че от новия да остане само механичната част и след това пак обучение.
-
За стъклото - натискаш копчето и сваляш до долу стъклото, без да пускаш копчето и като се свали задържаш още няколко секунди. След това по същия начин и нагоре. За обучението виж тази тема, пост 71 и преди него:
-
Доколкото знам, при празна система не тръгва компресора, без значие дали клапана е здрав.
-
За изпотяването на фаровете мисля, че е масов проблем, поне на преди фейса. Моята е така и много други също. При мен изпотяването е много малко и по рядко се появява, но го има.
-
Виж в раздела Продава..., там колега продава 1,8 бензин, но незнам дали ще те устрои цената, в прдевид цената на дизела която си посочил.
