Jump to content

goga

Фен
  • Мнения

    778
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    7

Всичко публикувано от goga

  1. Сам гасне и ако натиснес ACC бутона и не пипаш нищо друго -след няколко секунди гасне. Същото става и ако натиснеш бутона за радиото, но там трябва сигнала да няма RDS и да не ти показва новини и др. неща на малкото дисплейче.
  2. Сигурно можех да мина още 500км., но замина вече. Сега съм пак съм с Ravenol SSV. Равносметката ми е, че най-добре се държи колата с SSV, след това са FES и ALS, като не мога кажа кое е по добро от двете. Сякаш с FES колата е по тиха, но ALS може би за лятото е по добре.
  3. Тест последен. 1) Масло – Ravenol ALS 0w30, маслен филтър Пурфикс. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 189580км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 9820км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - 5500км. извън градско и остналото градско на къси разтояния. Между предната и тази проба съм иминал 440км. само градско. 6) Средна скорост - незнам. 7) Сезон на експлоатация – от 06.02.2021г. до 05.12.2021г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - около 740л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 5,6л., несливаемия остатък не е източван. 12) Доливане на масло -400гр. за целия пробег, като 200гр. долях преди 440км., реално веднага след предната проба. Качвам снимка на просвет след 24 часа сушене и след това PDF файла, цветно сканиране на 600 резолюция. Ravenol Test4.pdf
  4. Преди по сериозното застудяване мисля да го сменям. До края на ноември някъде колкото км. мина ще пусна още една проба и после слагам Ravenol SSV 0w30.
  5. Тест пети. 1) Масло – Ravenol ALS 0w30, маслен филтър Пурфикс. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 189140км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 9380км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - 5500км. извън градско и остналото градско на къси разтояния. Извън градското също не е от най-леките режими. 6) Средна скорост - незнам. 7) Сезон на експлоатация – от 06.02.2021г. до 07.11.2021г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - около 700л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 5,6л., несливаемия остатък не е източван. 12) Доливане на масло -200гр. за целия пробег. Качвам две снимки не точно на просвет след 27 часа и след това едната я конвертирах в PDF, качвам и PDF. Ако не става ще повторя пробата, че пак забравих да снимам и сканирам на време. Test 5.1
  6. Виж и тази тема, макар, че там проблема не е електрически. Като не запали от стартера на бутане пали ли. Ако е от ключа/имобилайзера би трабвало и на бутане да не пали.
  7. Поне при акорда не е голяма работа. За 3-4 часа я смениха - цялата ролка марка Ина. Провериха и четките, бяха добре. Също не ми е светвала никаква лампа. Със сигурност ролката плюс труда е доста по евтино от демпферната шайба.
  8. Честито! Със здраве да си я караш.
  9. Тая ролка/шайба на алтернатора е доста коварна. В началото ту шуми, свири, стържи, после няма нищо. И аз така смених първо лагера на обтяжната ролка, но за късмет при втория майстор се появи шума точно като бях там и след смяна на ролката на алтернатора всичко е ОК. При мен шума се появяваше най-често когато вкл. климатика, но само в началото докато тръгва компресора и се натоварва всичко което върти ремъка и след това няма шум. Моя шум беше по скоро като свирене, доста силно се чува, когато го има, след това изчезва и така до следващия път.
  10. Купувал съм от тях масла и антифриз и нямаше проблеми. Инъче и тука има демпф. шайби. https://namaleniavtochasti.com/540-cr-v-re3re4-2007-?p=14
  11. Колега, напиши в търсачката "съединител" и търси в раздела за акорд 8. Има много теми и писано и за това никой не ти отговаря. Аз карам 7 генерация, но обикновенно се сменя и маховика. Може и без маховика, но риска след 20-30к. км. да отварящ отново е твърде голям.
  12. Аз, както съм писал по-горе /някъде бях качвал и клип/, смених само веригиге без обтегачите и виенето си го има. Веригите и двете са оригинални.
  13. Май доста хора караме така. Пробвай да натиснеш съединителя, когато тръгнат да падат оборотите. Ето една тема:
  14. На сайта на Равенол го дават 192 вискозитен индекс. Не съм сто процента сигурен, но според мен най - добре е SSV, след това FES и на края ALS. Все пак ще видим като сложа пак SSV, че и пробега на колата вече е друг.
  15. Да явно е така. Повече ме интересува колко още ресурс има, да искара до края на октомври - още 2-3 хил. км. и после се връщам на SSV.
  16. Тест четвърти. 1) Масло – Ravenol ALS 0w30, маслен филтър Пурфикс. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 186510км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 6750км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - 3950км. извън градско и остналото градско на къси разтояния. Извън градското също не е от най-леките режими. 6) Средна скорост - незнам. 7) Сезон на експлоатация – от 06.02.2021г. до 29.08.2021г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - около 500л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 5,6л., несливаемия остатък не е източван. 12) Доливане на масло -200гр. Качвам снимка на просвет след 24 часа и PDF файла - сканиран цветно и 600 pdi. Смених и хартията, че предната беше стара. Този път е по-малко къдраво, но интересно, че се накъдри през ноща, когато бяха затворени прозорците и вратата на стаята. Тест 4 ALS.pdf
  17. За Шумен е това: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://bg-bg.facebook.com/gefisgarage&ved=2ahUKEwi4gqzFxIbyAhXNy6QKHUZhDwIQFjANegQIGBAC&usg=AOvVaw0_6U1zPCsqfJiJBrWBlUPN Със същото име го има и във форума, но не влиза отдавна. Ивайло се казва и ако се навие, че все е натоварен и малко особен, ще ти свърши работа.
  18. А няма ли как да вземеш човката от оригиналното и да я сложиш на китайското.
  19. Ами всички капки ги суша в едно и също помещение - една от стаите в къщи. Възможно е влагата да е по - голяма, но не съм сигурен. Със сигурност топлината в стаята е по - голяма, вероятно и влажността. В петък имам ходене до София и обратно в Шумен - 750 км. и ще пусна нова проба да видим как е. Освен влагата има ли друго притеснително.
  20. Да нещо много къдрава стана тази капка...чакам и аз спецовете да се произнесат.
  21. Тест трети от новото масло. 1) Масло – Ravenol ALS 0w30, маслен филтър Пурфикс. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 183920км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 4160км. 5) Цикъл (извънградско/градско) -2200км. извън градско и остналото градско на къси разтояния. Извън градското също не е от най-леките режими. 6) Средна скорост - незнам. 7) Сезон на експлоатация – от 06.02.2021г. до 04.07.2021г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - около 310л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 5,6л., несливаемия остатък не е източван. 12) Няма доливане на масло. Качвам снимка на просвет след 24 часа и PDF файла - сканиран цветно и 600 pdi. Капков тест 3 Ravenol ALS.pdf
  22. Кажи какъв е бил комплекта вериги, да се знае и от други като им наложи. п.с. Видях, че си писал и в другата тема, като разбереш марката сподели.
  23. Ролката която сложих е Ина, цената с ролката и ремонта 100лв.
  24. Колега, миналата седмица смених ролката на алтернатора. При мен шума се появяше понякога и изведнъж спираше, но сякаш беше по силен. Качвам и аз едно видео, но трябва на мах да усилиш звука.
×
×
  • Създай нов...