Jump to content

inspektora

Фен
  • Content Count

    786
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    10

inspektora last won the day on May 17 2025

inspektora had the most liked content!

Community Reputation

439 Good

About inspektora

  • Rank
    Потребител

Profile Information

  • Кара
    HONDA C-RV 2.2 i-ctdi 2009
  • Пол
    Мъжки
  • Място
    Варна

Recent Profile Visitors

7608 profile views
  1. И аз имам едно тракане в предницата при дребни неравности и макар да съм ходил при различни майстори, никой не може да хване причината. Всичко е проверено и здраво, имаше съмнение в тампоните на стаб. щанга, но след смяна не се оправи. Някои подхвърлят, че може да е от кормилната рейка, но само на теория, иначе нищо не се установява. Имах съмнение във водачите на спирачните апарати - гресирах, сменях и никаква полза Вече съм вдигнал ръце ...
  2. Каква марка е дефектиралия термостат? Аз съм с ТАМА + ОЕМ гумено уплътнение и работи перфектно.
  3. Честно казано, не чувам никакъв необичаен шум от тези видеа.
  4. Няма спор, че ако ти трябва кола само за шосе, СУВ-а не е най-добрия избор. Но това е рационално съждение. В повечето случаи автомобил се избира емоционално.
  5. Тука не съм съвсем съгласен. Не влагат азиатците. Тигуан, Кодиак и дори Карок са съвсем прилично обезшумени. Сигурно и други има, но нямам експириънс.
  6. Наистина е дилема за по-нов СУВ, както казва Емича и аз добявам още една деградация - все по-ниски стават. т.е. все по-паркетници. От време на време си правя интелектуално упражнение, какво бих си купил сега на мястото на ЦРВ-то. Еми никак не е лесно Общо взето само Тигуан и ХС60 изпълняват критериите (4х4, хубав дизел и автомат, голям багажник, просвет - поне 185 мм., след 2015-та). В по-горния клас (Санта Фе) има повече избор, но пък не пасват на гаража ми, който е с усложнено влизане и излизане. Младите си купиха Кодиак - разкошен автомобил, но пак ми идва малко голям за гаража.
  7. Ако всяка държава има такава система, манипулациите по километража ще могат да се хващат безотказно. Италия също има, но е по регистрационния номер на автомобила (тарга). Нашата по VIN е по-добра, защото VIN-а е един и същ през целия живот на автомобила, а регистрационните номера се сменят. Говори се общоевропейска система, която да обединява данните от всички държави от ЕС, ама засега е сладка приказка. Това, което са направили в БГ е най-доброто, което може да се направи на ниво отделна държава, така че нека да признаем, че поне един път държавата се е справила добре. Затова по-горе го нарекох "чудо".
  8. 2013-та е сбъркано, но 2017-та си изглежда баш превъртяно При мен всичко излиза перфектно, както си е по документи от закупуването на колата. Това е цяло чудо за България! Системата имам предвид, не колата.
  9. Тампони на стабилизиращата щанга?
  10. И аз това бих предложил - тампоните на макферсоните.
  11. Офф, май и тази платформа потъна. А беше удобна и я ползвах ....
  12. Ето тук е темата: Нахалост смених демпферната шайба, а проблемът беше в ролката на алтернатора.
  13. Моето црв е на реални 202 хил., с оригинални съединител и верига, без признаци на износване. Сменил съм ролката на алтернатора, защото беше почнала да стърже. @Emicha е казал накратко останалото - нямам какво да добавя ...
×
×
  • Create New...