Jump to content

goga

Фен
  • Мнения

    778
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    7

Всичко публикувано от goga

  1. И аз смятам, предвид очакваната по тежка експлоатация на автомобила, че максимум на 8к. км ще трябва да сменя маслото. След още 1000км. ще направя още една проба да видим как е.
  2. Този път се надявам да довършим теста до край. Дано не се налага да ходя пак до Германия така, че следващите километри вероятно ще са по тежки - основно градско по често студена.
  3. Тест първи: 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър ОЕМ Хонда. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 155500 км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 6000км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - около 1000км. градско и всичко останало извънградско. 6) Средна скорост - 100-120 7) Сезон на експлоатация – от 07.09.2018г. до 28.10.2018г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 370 л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 6,00л. 12) Доливане на масло не е правено. 13) Други особености при експлоатацията: извънградското е около 1400км. извън магистрали и всичкото останало по магистралите в Унгария, Австрия и Германия при скорост 130-140 и често до 160. Снимката е на прозореца правена и отделно качвам скана, сканирано с 600 резолюция. Капката е сушена окло 36-40часа, просто я забравих. Ако трябва ще направя нова проба. Scan Maslo.pdf
  4. При тебе е така, но за дизелов акорд оригиналното е 38-40лв. за литър, а другото 23-25лв. за литър. За шест литра си е разлика.
  5. След операцията в Германия, вече сме в България. За сега всичко е наред, градусите се коригираха от 64 на 31, което е в стандартите за нормален живот. Избрахме VBT операцията. При нас продъжи 5 часа, представлява 5 винта виксирани на 5 прешлена и винтовете са свързани по между си с медицинска корда /въже/. На вторият ден след операцията вдигнаха сина на крака, както е с катетъра и всички там системи. На третият ден махнаха всичко и започна да ходи, да изкачва по малко стълби, след това упражнения в тяхната физиотерапия и на седмия ден ни изписаха. Още шест дни останахме в апартамента който наехме и спед това към БГ. Сега синът върви, навежда се и всичко, но като седи дълго прав или седнал и започва да го боли леко гърба. Според доктора до месец ще отмине това и след 5-6 месеца може да спортува всичко. За болницата и условията няма какво да се говори, чак ни намериха лекар учил в България да ни превежда - оказа се, че сме първите от България. След 2 месеца трябва да направим ренгенова снимка и я пращам в Германия. Това е за сега.
  6. Пак същото и пак без да източвам несливаемия остатък, че няма оправия с това в нашите сервизи. И според мен маслото се държи чудесно и почти не съм доливал. Около три седмици ще сме в Германия и най-малко 5000 км. ме чакат и за това не исках да рискувам и го смених. Дано след това не се налага пак да ходя и тогава да видим как ще е маслото на повече км. Единствено ме притеснява дали вреди нещо на катализатора. Нямам ДПФ филтър, но май има катализатор.
  7. Проба номер две: 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър Махле. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 148800 км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 6400км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - около 1000км. градско и всичко останало извънградско. 6) Средна скорост - 100-120 7) Сезон на експлоатация – от 15.06.2018г. до 07.09.2018г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 390 л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 6,00л. 12) Доливане на масло – 100 - 150мл. преди около 3400км. 13) Други особености при експлоатацията: извънградското е около 1400км. извън магистрали и всичкото останало по магистралите в Унгария, Австрия и Германия при скорост 130-140 и често до 160. Снимката е на прозореца правена и отделно качвам скана, но този път е сканирано с 200 резолюция, че се скапа нещо скенера и неще да сканира на по-висока резолюция. Инъче днеска смених маслото, понеже скоро тръгвам към Германия. Ravenol Kapkov test.pdf
  8. За преди фейслифта ето, макар, че не е ясно дали за него питате: Не знам как търсите....., написах в търсачката "горивен филтър" и излизат няколко страници.
  9. Майстора ги маха при мен. Тръбите е лесно, колектора по трудно. Аз не съм сменял гарнитури.
  10. Трябва да се почистят и тръбите към ЕГР, а най добре и всмукателния колектор.
  11. Доста хора сме го сменили. Цената е около 370лв. Напиши в търсачката TPS сензор, има писано много. Влязла е в авариен режим и за това не реагира, но не е задължително да е от потенциометъра на педала на газта. Трябва първо да се види защо е влязла в авариен режим.
  12. То е ясно, но за протокола - маслата получени. Всичко е точно както винаги!
  13. Аз съм един от тях. Пратих координатите на моя приятел за който го исках, но той така и не отиде до Варна и за това нищо не пиша.
  14. И моята е с парктроник на задната броня, така я купих. Отделно копче няма със сигурност. Като включиш задна и изписуква един път и след това започва да писука при приближаване до преграда/препятствие.
  15. Здравей! Откривам с Ravenol SSV SAE 0w30 1x4л. + 2х1л. от същото. https://www.ato24.de/de/ravenol-ssv-sae-0w-30.html 34,95 + 2х9,95=54,85евро х 1,9675 - в четвъртък ще преведа 107,00лв.
  16. Както съм писал по-горе, аз смених само веригите с оригинални и шума се появи след това. Вече започвам са си мисля дали не е от оригиналните вериги.
  17. С една машина смучат от пробката, но според мен с нея не могат да изтеглят остатъка, а само изсмукват ако има някакви боклуци. Щото накрайника на маркуча е метален и според мен с него няма как да се изтегли остатъка, а и отделно отново 6л. масло наляха и беше на макс., че и малко отгоре и после аз с една спринцовка, през щеката източих около 100-150грама. Всъщност сега се сетих, че източеното масло го пазя, но незнам дали ще е меродавно за капков тест след окло 60км. от смяната на маслото.
  18. Благодаря отново! Ако преди 6000км. не пътувам отново до Германия ще направим следващата проба. И понеже като сменях маслото в три сервиза ме гледаха странно като ги попитах за несливаемия остатък, според Вас удачна ли е промивка на двигателя. В единият сервиз ми предложиха такава промивка с тяхно масло, но нали пак ще остане несливаемия остатък от тяхното масло и за сега им отазах преди да съм чул и Вашето мнение.
  19. Pdf файла преди снимката е сканирането - цветен скан със резолюция 600dpi.
  20. Извинявам се колеги не можах да довърша пробите с кастрола. Поради пътуването ми до Германия го смених по рано. Сега качвам пробата от новото мссло. 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър Махле. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 147400 км. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 5000км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - около 200км. градско и всичко останало извънградско. 6) Средна скорост - 110-130 7) Сезон на експлоатация – от 15.06.2018г. до 08.07.2018г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 280 л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 6,00л. 12) Доливане на масло – 100 - 150мл. преди около 2000км. 13) Други особености при експлоатацията: извънградското е около 1000км. извън магистрали и всичкото останало по магистралите в Унгария, Австрия и Германия при скорост 130-140 и често до 160. Снимката е на прозореца правена. Kapkov test Ravenol.pdf
×
×
  • Създай нов...