goga
Фен-
Мнения
778 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
7
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от goga
-
Като сложиш батерията на ключа, трябва да го програмираш. Пъхаш ключа в патрона за запалване, даваш на контакт /позиция II/, натискаш бутона на ключа за заклюпване или отключване, след това връщаш ключа в начално положение /без да го вадиш/, пак завърташ на втора позиция и натискаш същия бутон на ключа, след това отново връщаш ключа. Така четири пъти. Като на четвъртия път, когато си на позиция две и натиснеш бутона на ключа, трябва да чуеш щракане от вратите. Сега вече си в режим на програмиране - както си на втората позиция натискаш другия бутон на ключа и като чуеш щтракане връщаш и вадиш ключа. Всичко това при затворени врати, вкл. и на багажника и интервала на натискане, връщане и отново натискане на бутона да не е по-вече от три секунди.
-
Честито! Безаварийни километри и по-малко ремонти.
-
Днеска си поиграх и разглобих старото моторче. На първата снимка се вижда как са износени ламелите или каквото е там. Втората снимка е от обратната стена. Първоначално си мислех, че заради проблеми с бутончетата на модула за управление е изгоряло моторчето, но според мен не е така. Заради това износване вероятно залепва за магнита който е в корпуса и в който влизат тези ламели и за това като чукна по силно корпуса и моторчето тръгваше за известно време. Интересно от какво се е получило това износване.
-
Най-после оправих шофьорското стъкло. Оказа се не много лесно намирането на моторче за предно ляво шофьорско стъкло, масово се продават от коли с дясна дирекция. Прозвъних доста телефони, мисля, че и на колеги от форума звънях. Накрая намерих и днес го смени майстора. За информация шофьорското стъкло е с шест пинова букса, за функция комфорт /автоматичното вдигане и сваляне на стъклото/,а другите са с два пинова букса. Остана на подкарам и китайския модул за управление на стъклата /централното/ макар, че оригиналния за сега работи.
-
Не някой, а повечето сме имали този проблем. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93137 От пост 230 и надолу е писано, както и в други теми. Единственото трайно решение е смяната му 300,00-360,00лв. оригинален. В алиекспрес има алтернатива само на самия потенциометър, но не знам колко ще върши работа.
-
Нормално е, фъска си.
-
Сега проверих, не мига лампата на аварийните. Единствено светва малко по-ярко като ги включиш /през деня вероятно няма да се забележи/. Това при условие, че си на габарити или на къси, иначе въобще не свети, без значание дали си влкючил аварийните.
-
Внимавай със стъкълцата, че аз преди време така счупих едното чопче. Оф топик. Благодарности на El.Gieva, че ме покри в последния момент с общите поръчки и ги смених и двете.
-
Мисля, че навсякъде има място за две крушки, но реално ти трябва само една. Другата е нещо като резервна предполагам. Сякаш мигаше копчето на аварийните, покъсно ще проверя и ще ти кажа.
-
Аз съм с дизел и за подгрева и аварийните светят. На волана не светят. За подгрева се сменят лесно крушките, за аварийните е по тегаво.
-
Да и аз това си мисля, но все се надявам да успея да го обуча. Доколкото разбирам, по време на обучението трябва да влезе в режим на програмиране ключа, без значение дали съм със стария или нов модул. Аз това не успявам да направя. Инъче стария модул за сега работи, след лепене и не знам какво още. Както и не знам докога.
-
Поръчах си от Алиекспрес този модул 35,00usd. Качеството изглежда добро, бутоните имат малко по голям ход от оригиналните, светят в зелено. Днес го монтирах. Всички копчета от модула работят, но не можах да обуча бутоните на ключа за централното. На модула има указание за обучение, същото е както в клипа по горе и както е от руския сайт, който е посочил Цецо. Като не можах да го обуча и върнах стария модул.
-
12 части, явно говориш за наистина пълния комплект, включваш 1 пиньон на голямата верига и 2 пиньона на малката верига. Според мен цената на Дидо е без тях. Ако можеш, провери в Гърция, там са няколко представителите на Хонда.
-
Дидо, дай малко повече инфо за обтегачите, че аз намирам на цени от 260лв и нагоре. За клиентска цена става въпрос.
-
Колега от форума продава бежов салон с две ел. регулиращи се седалки. Виж в раздела Продава/части, аксесоари.
-
Вериги комплект, без зъбните колела-1100,00лв. Маховик и съединител Лук-1300,00лв. Всичко това без труда. Ако се кара колата предимно градско, според мен е по добре бензин. Да дизела в града е по икономичен, но мисля, че не е добре да се кара само градско, особенно зимата на къси разтояния. А инъче на дълъг път е голям кеф, малко гори и добре върви, без значение натоварена ли е колата.
-
Защото машинката е електрическа, електромагнит предполагам. Повечето от форума сме сменяли поне по една машинка. Като завъртиш ключа работи, с копчетата не.
-
Играчка си е. Маха се кората на вратата. Има клипчета в YouTube.
-
Виж в тази тема от пост 3260 на додлу. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=57108&page=84
-
Караш така и когато почне да предърпва, вече може да си сигурен, че е от него.
-
Проблема ти е в актуатора - машинката за отключване/заключване на вратата. Писано е за това във форума. Можеш да си го поръчаш от общите поръчки във форума, излиза по скъпо или автър маркет от алиекспрес, ибей там са около 10 долара. Някой ги отварят и ремонтират, колко издържат незнам. Мисля, че и в продавалника някой продаваше.
-
А аз 25000 км. и пак си вие. Не съм сменял водачите, само веригите.
-
Чавдаре, пробвай с постоянна газ, при различни положения на педала. Ако предърпва и като натиснеш тръгва, вероятно е датчика за педала. Половин година карах така и накрая влезе в авариен режим. В началото беше като при тебе, после взе да придърпва и след това - авариен режим.
-
Моя го смених преди шест месеца и не съм правил обучение. За сега нямам проблеми, но една седмица преди да влезе в авариен режим оборотите на празен ход пропадаха отвреме на време-само когато е на свободна колата и само в режим на спиране. Това пропадане го има и сега и си мисля дали не трябва да се обучава дросела /throttle body/ на който е закачен датчика получаваш сигнал от TPS сензора. Даже гледам в Бултрако имат цена за обучаване на дросела - профилактика на система за празен ход 72,00лв. Само дето не разбрах за бензин или дизел е това, но ще ги питам.
