Jump to content

goga

Фен
  • Мнения

    778
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    7

Всичко публикувано от goga

  1. По добре мини повече километри - 600-800км. и пак пълни до горе. Така ще намалиш грешката в колонките или при пълненето.
  2. Масло 6 литра за ДПФ филтри, примерно това: https://www.ato24.de/de/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-honda-1-l.html За махлето не е сигурно, че така ще стане, но понеже скоро поръчвах от autodoc, които мисля са централата на сайта който ти си дал за това. Аз съм с предни дискове и накладки Ате и съм доволен. Антифриза не помня 6 или 7 литра събираше.
  3. Колега напиши коя година е колата и най-вече фейслифт ли е или не. Горивния филтър, не мога да видя добре от снимките от горе виждат ли се двете тръбички, но мисля, че няма да стане за преди фейслифта, за който е добре да вземеш или оригинален от Бултрако или Бош, който всъщност е и оригиналния. Масленият филтър Кнехт вероятно ще бъде марка Махле в кашон Кнехт, което не го прави по некачествен. Предните ми накладки бяха Текстар и ми износиха диска, може аз да съм случил на некачествени или ментета.
  4. Най после оправих модула за цетралното и стъклата. От ОЕМ модула присадих платката и копчетата на китайския модул /благодаря на Цецо, че ме подсети/. Не става само с платката. Самите копчета са с по дълга част от долу /като двузъба вилица/, която влиза в платката и от другата и страна между "двузъбата вилица" се падат плъзгачите за стъклата и централното. Проблема е бил в счупена част от корпуса точно където се захваща копчето и то реално го е държала единствено декоративната пластмаса отгоре на модула. Слава богу корпуса и на двата модула е еднакакъв и като захващане на копчетата и платката. И за да няма пълно щастие не работи единствено автоматичната функция на шофьорското стъкло, но това е само с новото моторче /понеже смених и него преди време/. Със старото моторче всичко работи, но то пък от време на време отказва изцяло и като го ударя тръгва - когато я няма кората. Относно горния ми пост и "износените ламели" според майстора това е фабричния баланс на моторчето.
  5. Не знам, аз не бих рискувал. Успокоители, водачи и обтегачи едва ли ще намериш други освен оригинални. Мисля, че и за зъбните колела е същото.
  6. За зъбните колела още 400-450,00лв. отгоре, но повечето не ги сменяме тях.
  7. Маслото получено и сменено. Както винаги всичко е перфектно. Благодаря!
  8. Егати, поръчах си маслен, въздушен и филтър купе от Германия с марка Mahle. Видно от товарителницата е, че филтрите идват от Германия. Отварям кашона....масления филтър произведен в Австрия, филтър купе произведен в Чехия, въздушния филтър произведен в България. Всичките са Mahle, ще ги използвам. Просто ми стана интересно - поръчвам от Германия, а единия произведен в България. Не пише къде в България точно. Пратих имейл и ми отговориха, че гарантират за качеството, филтрите са оригинални Mahle и дават две години гаранция.
  9. Може и от БГ. Линка който си дал не е същото масло. Нама го Н, което означава разработено съвместно с Honda и на еткета си пише Honda.
  10. Шест литра ще ти трябват - толкова събира. 0w30 е оригиналното масло и по препоръка на производителя. Някой карат с 5w30, 5w40, но според мен 0w30 е най-добре. Вероятно имаш и ДПФ филтър и с това също трябва да се съобразиш. Маслото можеш да си поръчаш и от общите поръчки, примерно това: https://www.ato24.de/de/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-honda-1-l.html
  11. Вчера не остана време, но днес преведох парите. Утре ще са при тебе. Поздрави!
  12. Здравей Чавдаре! За мен 6л.Castrol Edge Professional H C2 0W-30 Honda https://www.ato24.de/de/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-honda-1-l.html 6х11,20х1,9675-10% закръглям и утре превеждам 130,00лв.
  13. Този дето е на стопа е пръв, защото е дясно стоящ на равнозначни пътища. Потвърждавам. Днеска говорих с моя познат инструктор и твърдо ми отговори, че дясно стоящия е с предимство, въпреки, че има знак стоп. Според него на това кръстовище двата знака Б1 и Б2 са равнозначни.
  14. На акорда сложих предни дискове и накладки Ате, вече към 7-8хил.км. и съм доволен. Взех ги autodoc.
  15. Кръстовището в Шумен е след Лидл, пресечка на бул. Симеон Велики и ул. Климент Охридски. И да там освен ляв завой е позволен и обратен завой.
  16. Както съм писал и по горе, точно такова кръстовище има в Шумен /пазара/. Единствената разлика е, че и за двата автомобила има зелен светофар, позволяващ завиването за единия само на дясно, а за другия на ляво и обратен завой. Пътя е широк и всеки си влиза в неговата лента. Тогава няма пресичане на осева линия, т.е. няма маневра и с предимство би следвало да е дясностоящия. Ако обаче пътя е тесен и имаме пресичане на осевата линия, тогава с предимство е другия автомобил - завиващ на дясно. От запитването това не става ясно и за това така иезуитски са отговорили от КАТ. Това е според мен.
  17. Върти се само в едната посока. Тук е описано. https://www.google.bg/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://forums.hondabg.com/index.php%3Fshowtopic%3D93143&ved=0ahUKEwj7x_nh0q7VAhXBxRQKHZVuBZEQFghUMA4&usg=AFQjCNGS8xrt6Kjxz_oGM1UmNxpo6ESSVQ
  18. Оги,тука няма казус. Специално за тази ситуация ми е интересно на мене и ще се опитам да разбера кой крив и кой прав. Става въпрос за водач който е на стопа и за този който му е отляво и има знак Б1. https://www.google.bg/maps/@42.6428624,23.3418064,3a,83.6y,34.36h,105.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYphte88iDHL1JNiA-4iDkg!2e0!7i13312!8i6656
  19. За това писах, че се обърках и не знам дали съм прав. Коментирах случай когато единия е дясно стоящ. На листовката са един срещу друг и може би тогава е приложим - "Чл. 37. (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства. От същото правило помежду си се ръководят и водачите на релсовите пътни превозни средства."
  20. Никъде не пише, просто си мисля, че след като един има знак Б2, тоест трябва да спре, а другия няма значи пътищата не са равнозначни и тогава чл.48 не трябва да се прилага, защото в него изрично е записано на равнозначни пътища. Инъче в поредността на регулировчик, светофар и т.н. би следвало изрично да пише, че се прилага дясно стоящия преди знак Б2 - ако другия няма същия знак, щото ако има вече са равнозначни пътища и тога е приложим чл.48.
  21. Закон за движение по пътищата "Чл. 7. (1) Когато има несъответствие между сигналите на регулировчика и светлинните сигнали или пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със сигналите на регулировчика. (2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали. (3) Когато има несъответствие между пътните знаци и маркировката на пътя, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътните знаци. (4) Когато има несъответствие между пътен знак, поставен на преносима стойка върху платното за движение, и останалите пътни знаци, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътния знак, поставен на преносимата стойка. (5) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При строителство и ремонт, когато има временна пътна маркировка, положена с цел организация на движението за определен период от време, участниците в движението трябва да се съобразяват с временната пътна маркировка." Навсякъде в цитата се говори за предимство на регулировчик, светофар, пътни знаци. Никъде не се говори за дясно стоящ. Според мен дясно стоящия е само на равнозначни и нерегулирани кръстовища. По тази логика е и чл.48, 50. Само, че когато един има стоп, а друг знак Б1, вече пътищата не са равнозначни. Подобно е записано и в чл.102 и 103 от правилника за прилагане на закона. Не знам вече и аз се обърках. Ще питам един приятел инструктор, че ми стана интересно.
  22. Оги, сега разбрах за кое кръстовище говориш. Според мен кръстовището е неправилно регулирано. Или и двата автомобила трябва да имат знак стоп, или двата да имат знак #1 и тогава вече е правилото за дясно стоящ. Защото в действителност през ноща не се вижда знака на другия и ако си на стопа, спираш но не знаеш дали и другия няма стоп /още по-вече, че е указан и пътя с предимство/. Ако си на знак #1, не виждаш знака на дугия и за тебе той е дясно стоящ, но не е с предимство /според мен/ защото има знак стоп, само, че ти това не го знаеш. И така се стига до ситуация в която може и двамата да чакат другия, единия щото има знак стоп, а другия щото е ляво стоящ. Или по лошо и двамата да си мислят, че са с предимство.
  23. Оги, ако говориш за тази картинка, то и двата автомобила се намират един срещу друг и няма дясно стоящ.
  24. Става въпрос за преди фейса. Стандартно само шофьорската е с ел., но се срещат /както и на колеги от форума/ и двете предни седалки да са ел.
  25. За нов чип или нов модул. Мисля, че и при изваждане на батерията за по дълго време също, но не съм сигурен. Описах процедурата ако все пак се наложи обучение.
×
×
  • Създай нов...