Jump to content

Emicha

Фен
  • Мнения

    3507
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    59

Всичко публикувано от Emicha

  1. Хайде предположете....
  2. Кое ще ти се "здипли", като сам казваш че на 40 х. феродовия е като нов...? Обикновено проблема е от притискателния ( различната дебелина на "огледалото"). И като говориш (неразбрано) за луфтове, що не си регулираш тези на педала на съединителя и после пиши.
  3. Колеги ,има ли някакво развитие по проблема? И един съвет - ако не сте чистили егер клапана, може да е от него. Подобно явление ми се случи няколко пъти но при 2-ката, но със стария двигател и проблема беше точно там.
  4. Значи, не са разлепили, на втулката. Обаче не се знае от долната страна как са. Продължавай да търсиш причината.
  5. От всичко може да тропа -тампони на стабилизиращата щанга, биалетки,, шарнири , включително и от рейката. По описаното от теб, според мен е или тампон на макферсон (някое менте), или тампон на носача - предимно задния, защото предния атакува препятствието (в случая "полегналия полицай") а ти тогава не усещаш тропането. Просто трябва да го откриете.
  6. Погледни и тампоните на носачите.
  7. Не. Първо ги огледай отгоре - виж около оста/гайката, дали не са се сцепили или разлепили от втулката. Ако забележиш че има такова нещо , опитай да затегнеш гайката на оста и гледай дали превърта. Ако гайката и втулката превъртат, със сигурност са заминали.
  8. Виж тампоните на макферсоните. Ако са сменявани и те, но не са сложени оригинални, твърде вероятно е да са се скапали.
  9. При мен, единия сензор се побъркваше и ту работеше ту не работеше и пищеше постоянно. Смених го с нов, но проблема си остана, докато един прекрасен ден, открих прекъснат кабел (въпреки че изолацията му беше цяла) и реших нещата.
  10. Двигателя би трябвало да е 2.0 (а не 2,2) . Ако е същия, защо да не може да се замени.
  11. Ми защото, след 15-на години употреба, пластините им се предават и се налага да се сменят. Играх го това и благодарение на колегата @docev, (специални благодарности) оправих проблема, бързо, качествено и евтино.
  12. Може да ти е тръгнал клемореда. Ако се окаже той, най-вероятно скоро може да правиш и патрона.
  13. Мите, дали са и Българския измислен стандарт ЕКО-1 , а не Евро-1 ... Иначе колата си е Евро-3 .
  14. Разпънката също много пречи, затова я развивам и измествам.
  15. Ти си първия при който това се случва , или първия който пише за такъв проблем.
  16. Колата на колегата е дизелова, така че маслото е 0W30.
  17. АСК ти вдига разхода, поне с литър (градско). Ако караш на къси разстояния - това е втората предпоставка. Задръствания и скапано гориво - са други възможни причини. Не на последно място (всъщност при дизела на първо) задръстен ДПФ с последващи чести регенерации.
  18. Номер 1 е на хидравличната помпа, номер 6 е на водната помпа, а номер 3, е въпросната паразитна ролка за която ти писах по-нагоре.
  19. Изхвърляй номер 3. Ето ти това чети в пост - #148: https://forums.hondabg.com/topic/97389-всичко-за-cr-v-2г-2003г-2006г/page/4/
  20. Това е снимка, на която двигателя е с дългия ремък с една излишна паразита ролка, която се премахва (препоръчано от Хонда) и се слага по-къс ремък. Не ми се вярва на твоя двигател ремъка да е такъв и да я има въпросната паразитна ролка. В раздела за 2-ра генерация, има писано какъв по-къс ремък ти трябва за да елиминираш компресора, за да можеш да си караш колата. За жалост не си спомням темата, затова я потърси.
  21. Той си е тотална щета. Сменявай го направо - без дори да се замисляш...
×
×
  • Създай нов...