-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Зависи от филтъра. От 300 до 500 мл.
-
Ч.Р.Д. от мен! Наздраве и безаварийни километри!
-
Почти 40% долято прясно масло, за посочения интервал, си оказва голямо влияние. Пък и магистрално каране... Така ще изкара 15 000 км без проблем. Ако следваме градацията, по-нататък какво ще доливаш? 15W40, 20W50? Шегувам се, разбира се...
-
О.К. Аз си позволих да "пипна" малко първообраза, понеже изглеждаше преекспониран. Нека колегата качи и оригиналната сканирана снимка.
-
Основата при "полусинтетичните" масла е минерално масло 60% и повече обикновено. Другото добавено е в зависимост от производителя, желанието му за ниска себестойност и печалба. Масово слагат хидрокрек. Е, има и някои "екзотики" с добавка на 4-та група, но са рядкост.
-
Petro-Canada Supreme - хидрокрек II-ра група. Petro-Canada Supreme Synthetic - хидрокрек III-та група.
-
Полусинтетиката е минерално + процент хидрокрек. Има! Например при тежки режими. Високи обороти, високи температури, високи натоварвания. Респективно и при студените стартове, при ниски температури. Но при нормално, спокойно каране и интервали на смяна до 5 - 6 хил.км., например, няма да се усети разликата.
-
Да не си попаднал на менте? Понеже NGK-то много ги ментосват. Аз съм с made in France, иридиеви, над 65 хил. км. и нямам проблеми. П.П. нямам газ, само на бензин съм.
-
- Абе Вуте, как се казва жена ти, бре? - Галя - А защо й викаш Жечка? - Ами галено от "ЖЕ"-точка. 😄😄😄
-
@Kissman Относно заглавието - правилното е не мощността, а капацитетът. Относно товарната вилка, за бензиновите двигатели 100А за 5 секунди. Относно степентта на зареденост на акумулатора - относително добре е представена в добрата стара табличка: П.П. Напрежението се мери в покой, на клемите на акумулатора, най-малко 10 - 12 часа след загасяне на двигателя, или 24 ч. след заряд със зарядно!
-
Остави листчето в колата на равно място, за час - два, докато попие капката, пък после си го носи да съхне. 😉
-
Да не би алтернаторът да е с повреден диоден блок и да дава по-високо напрежение? Така би могло да горят помпите... Тогава и акумулаторът може да кипне...
-
Маслото при дизел потъмнява от характера на горивото и горивния процес, с отделяне на много сажди и др. Въпреки това, диспергиращите му свойства намаляват два пъти по-бавно отколкото при бензинов двигател. Не прави такава аналогия! И при това, маслото при дизелите на Хонда, потъмнява много по-бавно от дизелите на VAG - групата например! При хидравличната течност е друга бирата! Щом е станала на бълвоч, нямам какво да се чудиш. 😉
-
Зверове бре... 😀 П.П. Към модераторите: Ебати и грозните емотикони! От къде ги докарахте? Към Knoxville - ако спирачките пак почнат да тресат - смяна на супорти и нови водачи, гарантирано!
-
Катализатор задължително!
-
Настройките на скенера в Windows-a направи ли? https://forums.hondabg.com/topic/107096-капкови-проби-на-двигателни-масла/?do=findComment&comment=1057520815
-
На мен ми се струва, че снимките са малко преекспонирани. Липсват полутонове. Бялото е много бяло навсякъде. От там и много добрия вид на капката след обработка с цветовия редактор. Ако вкараме малко полутонове в основното изобрежение, се получава следното: В този вид изглежда, че е настъпило началото на разпада на ядрото. Т.е. началото на загубата на диспергиращи свойства. Ако така основното изображение се доближава повече до истинската проба като визия, цветове и т.н., значи това е истината.
-
Освен да го закачиш към някакъв електродвигател , да го върти, и да му закачиш един аакумулатор, да не изгориш диодния блок, друго не се сещам.
-
Точно такива стойности трябва да имаш! Цената примайсторите е 150лв. навсякъде. Ако ти решиш да си го правиш ще ти излезе диоден блок + четки 50 - 60лв. Неоригинални разбира се!
-
Защо го мъчиш още това масло? Одавна е сгънало TBN-а. Някъде още при 6500 - 7000км. Ще оцапаш двигателя...
-
Ами аз съм го учил от трети клас нататък... Той е същият като българския, само трябва малко въображение и речник...
-
А проблемът с буталото? Да допълня малко превода... Освен разпределителните валове, братушката коментира и запечни сегмнти, и също както, и Ванката коментира: Това от изпечено масло, поради какво? ... смяна на 15 000 хил. км. Пък дори и 0W20! Представяте ли си каква "глеч" става в дренажните отвори на маслосъбирателните пръстени при масло 5W40 и 15 хил. км.?!
-
- Какво е портокал? - Същото като лимона, ама много по-различно...
