-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Жив и здрав!
-
Ами аз моя го включих от към пасажерското, но може евентуално да се достигне и откъм шофьорското... Успех! ... и пиши за резултата!
-
Зад централната конзола, долу ниско. Бъркаш откъм пасажерското място, от страни на пластмасите, при духалките за краката. Този бутон, при удар, изключва горивната помпа. Последователно е свързан и с главното реле.
-
Колегата, като каза автомивка... Да не е същата ситуация като при мен, след автомивката... Чистих с прахосмукачката и без да искам съм бутнал "шок-бутона". Зад централната конзола, долу ниско се намира. И върти стартерът, а палене няма... Бръкни от страната на пасажерското място и го натисни. С гумена шапка е.
-
Защо не му презапоиш всички спойки и да си решиш проблема с него?
-
@gmarinov И двете масла са почти съпоставими едно с друго. И двете са си за K24. Няма да усетиш никаква разлика! Интересното е, че FDS е по-течливо при ниски температури, нищо, че е 5W30! Не пречи да пробваш и SSV, щом ти е интересно.
-
- Какви сте вие, бе..?! (Гордо и тържествено): - Ния сме седемте самураи! - А защо сте само трима?! (Тихо и смирено): - Е па немаме Ора...
-
Вчера се загледах в едно ново масло в продуктовата гама на Равенол - RAVENOL VSF SAE 0W-30. Все още го няма в ато24, да му видим цената. Отговаря на спецификациите на ACEA C2 и има наистина впечатляващи характеристики! Особено би било подходящо за дизелите на Honda с DPF, а и без... https://www.ravenol.de/en/product-range/motor-oils-for-passenger-cars-1/ravenol-vsf-sae-0w-30/ В брошурата пише "...for car diesel engines with and without turbocharging and direct injection." За бензинки няма ли да става? Какво мислите?
-
Ако го махне може да ползва широка гама масла. Без DPF, най-добре ACEA A5. Но аз не съм привърженик на такава процедура!
-
Само да вметна, че правилното масло за този двигател, с DPF, трябва да отговаря на ACEA C2. Може и 5W30, може и 0W30. Друг е въпросът за избор на производител. Преди всичко, най-важното е маслото да не е менте!
-
@iso_eu Намесвам се да вмъкна едно уточнение в спора... Относно: Колега, явно не знаеш, че fenabg е точно един от тези единици! И тук ти е много грешно "усещането", защото fenabg е още и автомобилен състезател. Нищо лично! Просто уточняваме...
-
Дал съм отговора, но не четеш! Също и за нежеланата електролиза! С малък ток не можеш да заредиш (напълно) частично сулфатизирал акумулатор, каквито са всички в редовна експлоатация. За това си трябва голям заряден ток в режима на основен заряд. След 14.4.V започва електролизата със значително газоотделяне. Именно с тази цел напрежението в автомобила се подържа до 14.4V, за да няма бурна електролиза. Ето и една от причините в колата да не може да постигнеш пълен заряд на акумулатора. При доброто зарядно тази бурна електролиза след 14.4V се подтиска по начина, който съм описал в предния пост. AGM (Absorbent Glass Mat) и обикновените акумулатори се зареждат на един и същи принцип. Разликата е само, че в AGM има кече, между плочите и решетките, напоено със същия електролит. С 13.8V може да се направи само поддържащ заряд на зареден акумулатор и нищо повече! П.П. Който, каквото иска зарядно да си ползва, та ако ще да е и от магазин "Всичко по левче". Да му се радва и да е жив и здрав! Аз за себе си съм си направил собственоръчно каквото ми трябва и си ми върши, от дълги години, перфектна работа с трите режима, които съм описал по-горе. Спирам с коментарите по темата!
-
Едно от нещата, които трябва да изпълнява доброто зарядно е да може да осигури достатъчно голям заряден ток за основния заряд. В дебелите книги пише 1/10 от капацитета на акумулатора. Другото е да комбинира няколко режима. Най-добре тристепенен заряд. 1. Основен заряд със заряден ток поне 1/10 от капацитета на акумулатора. Това е заряд с постоянен ток, при който се постига 80% заряд на батерията. 2. Допълнителен (изравнителен) заряд. Това е заряд с постоянно напрежение, след основния заряд. При който се постига 100% заряд на батерията. 3. Поддържащ заряд. Ето и графика за по-нагледно: Ако обръщате внимание, основният заряд продължава до достигане на 14.7V (2,45V на клетка), а след това продължава изравнителния на същото напрежение! Има и нещо друго, което правят "умните" зарядни. За да няма интензивно газоотделяне при напрежение над 14.4V, периодично включват, на цикли, малък товар, който дръпва за кратко от енергията на клетките, като по този начин възпрепятстват до известна степен газоотделянето. Същевременно този процес, с т.н. "заряд с реверсивен ток", води до активна десулфатизация от дребнозърнест сулфат. Ха сега да видим кой от всички тези критерии изпълнява "лидълското зарядно"? И кога ще направи 100% заряд, като изключва на 14.4V @ogi28b Колега, надявам се, че отговорих на настоятелните ти въпроси.
-
Няма такива за 40 лв. Както и акумулатори за 40лв.
-
Първо златно правило е да не се купува от онлайн магазини в БГ! Всичко е залежала стока и ментета! Моите наблюдения са, че в оборотните стандартни магазини за акумулатори и авточасти се продават нови " пресни" акумулатори Бош и Варта. Второ златно правило е, като се купи акумулатор, първо да се сложи на зарядно до пълен заряд и след това в колата! Защото не се знае колко е стоял по складовете... Трето златно правило е, да се зарежда с качествено зарядно! Лидълското не попада в тая графа.... @Nikito82 Искай си нов докато не му е изтекла гаранцията.
-
Аз за зимата бих предпочел максималната защита на двигателя, вместо максималната защита на катализатора!
-
Интересно и невероятно, едновременно! Освен да си карал на LPG. И пак му е множко... Я пусни в темата за капковите проби, да видим капковия тест, че нещо не ми се вярва...
-
То толкова му е и ресурсът на това масло - около 6 хил. км. на бензин. Все пак е АСЕА С3 с нисък TBN.
-
Ако искаш лесен старт през зимата, вземи нещо по-течливо, например по АСЕА А5: https://www.ravenol.de/en/application-area/passenger-cars-1/ravenol-fds-sae-5w-30/ Нищо, че е 5W30! Виж му Viscosity at –30°C = 3880 mPa.s и Low Temp. Pumping viscosity -35°C (MRV) = 14.800 mPa*s Друго много добро: https://www.ravenol.de/en/product-range/motor-oils-for-passenger-cars-1/ravenol-ssv-sae-0w-30/ Също така, много обещаващ бюджетен вариант е и https://www.ato24.de/en/petro-canada-supreme-synthetic-5w-30.html https://lubricants.petro-canada.com/api/sitecore/LubesApi/DownloadResource?docID=IM-7978E&type=TechData&lang=en-BG Всички тези масла са без естери, които няма да поглъщат конденз през времето на зимната експлоатация, за разлика от Мобил!
