Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Премини на 5W30 с добри нискотемпературни х-ки. RAVENOL FEL SAE 5W-30. https://www.ravenol.de/en/product-range/motor-oils-for-passenger-cars-1/ravenol-fel-sae-5w-30/ Yacco LUBE P SAE 5W30 - от fenabg. https://www.yacco.com/en/our-products/automobile/lube-p-sae-5w30-13 Иначе от другите, посoчени от теб, и двете стават. Ако пък някой ден решиш да замениш SSV с някое друго АСЕА А5/В5, тогава Yacco LUBE F SAE 5W30. https://www.yacco.com/en/our-products/automobile/lube-f-sae-5w30-15 или RAVENOL FDS SAE 5W-30. https://www.ravenol.de/en/product-range/motor-oils-for-passenger-cars-1/ravenol-fds-sae-5w-30/
  2. 9000км. на бензин... Нещо ме съмнява... Само Sumolub-а да дава такъв резултат...?!
  3. В такъв случай остава некадърен монтаж на накладките. Челата на накладките (там дето лягат на пластинките), трябва да се изпилят до толкова, че да се движат свободно и луфтът да се обира от самото "пружинно" напрежение на пластинките. А самите пластинки трябва да се почистят до огледален блясък. Не слагай никаква смазка там, защото събира феродоф прах и запича за няколко месеца!!! Просто пластинките трябва да почистиш много добре! Аз преди смазвах там и само проблеми от това. И дискове хвърлих, и накладки ..... Сега почиствам пластинките до огледало с "Меглио" и киче, а "ушите" на накладките изпилявам до състояние, да се движат свободно, притискани само от пружинното усилие на пластинките. Е по този начин нямам никакви проблеми. Дисковете са на огледало!
  4. 1. Рециклирай и двата задни спирачни апарата + водачите. 2. Смени и спирачните маркучи, че на такива ситуации съм се нагледал... не ти е работа! Освен, че са задръсени, пука се "дърт" спирачен маркуч в движение и гледаш къде е по-удачно да се удариш...!!! На 3-ма колеги се случва до сега...! Моите ги смених и четирите, за да ми е мирна главата. 3. https://www.giautofren.bg/?gclid=Cj0KCQjwo6D4BRDgARIsAA6uN1-Cy4GxNEbiPIBBWpmEvLVHOSbdkpajIkDlls8nPR_IeN6SGxZubngaAtjSEALw_wcB Тук си рециклирах единия заден спирачен апарат. Печени са! Съжалявам, че не рециклирах и другия, макар, че работи нормално. Само не могат да обезвъздушат качествено спирачната система. Нямат необходимата техника, понеже при мен без машинно обезвъздушаване (под налягане) - не става.
  5. Почти нищо. Само да не е стояло на слънце. До 3г. няма проблеми! От 3г. до 5г. може да се появи финна утайка на дъното - ZDDP-то е започнало да "сдава". След 5г. - за рециклиране!
  6. 246 000 по километраж, значи поне най-малко 346 000 реални, така ли?
  7. Смятай за какво иде реч... Те за това всички реват от горене на масло. Няма проблем да е хидрокрек, дори и минералка, само да е сменяно навреме!
  8. Пробите са важни, за да не се окаже, че след 10 хил. км. караш с лимонада...
  9. Ако в действителност е така, аз съм О.К. Техните масла са насочени към "Racing" сегмента. Но пък и всеки производител си има серия, ориентирана към "Racing" сегмента, която съдържа естери. Yacco - Galaxy серията, Ravenol - RS серията и т.н. Но за ежедневна употреба произвеждат други серии масла. Защо ли...?
  10. Така е, колега, няма спор, но исках да обърна внимание, че при мен дисковете не се изкривиха, а бяха надрани (вкопани) зверски от накладките.
  11. https://forums.hondabg.com/topic/107584-менте-накладки-или-дискове/
  12. Да допълня първия пост от темата. Накладките Borg&Beck не ми харесват как спират! По-слабо е спирачното усилие при тях, отколкото ми се иска да бъде.
  13. При LPG и 12 хил.км. пробег, аз не бих го ползвал. Естерите са едната причина. При горенето на LPG се отделя голямо количество вода,във вид на водна пара, рабира се. Но естерите са силно хигроскопични, т.е. имат способността да поглъщат много вода! При дълъг интервал на ползване на маслото, не само, че ще изчезнат тия естери, но и ще се превърнат в някаква водо-дисперсна суспензия, която ще циркулира в маслото, с всички последствия от това. Масло с естери е за високи натоварвания и кратки интервали на смяна. Да се върнем на Амсойл-а. От лабортони анализи съм останал с впечатление, че много бързо губи TBN. В някои анализи, за 6000 км. пада от 12.5 до 6 - 7, което не е добър показател за дълъг интервал на смяна. Е, всичко си зависи и от състоянието на двигатея де... Има и чести оплаквания, че започва да го гори след 6 -7 хил.км. Което пък е "много поздрави" на американците за рекламата им, особено за "Up to 25,000 miles" . П.П. Питай fenabg за някое Yacco на PAO-база, което да удовлетворява, обаче, всички изисквания от предния ми пост. Ако може да препоръча, че аз не успях да открия... Но да не е по АСЕА С - спецификациите и да е без естери.
  14. Ми толкова му е ресурсът. Не може да се иска повече от него. Има доста добри масла, които са на хидрокрек база. При толкова дълъг интервал на смяна е много рисково от гледна точка на образуването на отлагания в двигателя! Трябва да се търси масло, което: 1. Хем да е с много чиста и стабилна база, Независимо дали е PAO, GTL, VHVI Group III или смес от тях. 2. Хем да бъде с висок TBN, за да има достатъчно ресурс от диспергиращи свойства. TBN ≥ 10 mg KOH/g. 3. Хем с малко модификатори на вискозитета, за да може да задържи вискозитета през целия дълъг интервал на работа. Тоест Нисък Noack Volatility < 8%. 4. Хем да има много добър пакет противоизносни присадки, за да пази и веригата, но в същото време - ниски нива на сулфатна пепел и не много високи нива на цинк и фосфор ( ZDDP), за да са малко отлаганията в двигателя. Ето тук стигаме до основното противоречие! Силният пакет противоизносни присадки съдържа повече ZDDP. 5. Не е желателно да съдържа естери! Поради дългия интервал, естерите ще абсорбират доста вода. В момента не се сещам за масло, което да покрие всички тези изисквания... Препоръчвам на колегата note да пробва веднъж RAVENOL FDS SAE 5W-30 и да пуска периодично капкови проби, за да видим как ще се развива маслото и колко ресурс ще има при този режим от 12 000 км, и на LPG. Но, все пак най-доброто за един двигател е правилното масло и честата му смяна!
  15. Бях ти писал, първото масло да го смениш след 4000 км. А след това ( в зависимост от спецификацията, която ще ползваш) да сменяш ILSAC - на 6 хил. км, или ACEA A5/B5 - на 7 - 7,5 хил. км. GDI на Yacco е със съвременна формула на диспергиращи добавки ( + Магнезий и Бор) и би трябвало да разтваря доста от натрупаните отлагания в двигателя. Би могло да помогне в разпичането на сегменти, ако има запекли, а и по този начин да регулира (намали) горенето на масло. Това ще си проличи при следващите 1 - 2 смени на маслото. Ако и тогава имаш голям разход на масло, значи типа на маслото няма да помогне и си трябва ремонт. Пиши по-нататък как се развиват нещата.
  16. Честита придобивка и от мен! Но, искам да ти обърна внимание на някои неща, ако мислиш да я караш дълго време...! Излъгали са те много! Все пак не им пука, а и искат в най-скоро време да се върнеш при тях пак за нова кола. 1. Всеки нов автомобил трябва да се кара "по-внимателно" през първите 1000 - 2000 км. 2. Задължително трябва да смениш маслото след тези първи 1000 - 2000км! А с него ще изхвърлиш и всичките метали, продукт на разработването. 3. После интервалите на смяна не трябва да превишават 7500км. Ако условията са тежки ( повече градско, бързо магистрално каране, катерене на планини и др.) тогава на 5 - 6 хил. км. макс! А този разход от 9/100 ми се вижда прекалено много голям. Да няма някаква грешка?
  17. https://forums.hondabg.com/topic/110892-honda-legend-обсъждане-на-обяви/?do=findComment&comment=1057561058 В гугъл плей, за андроид има доста Targa - приложения.
  18. Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-fel-sae-5w-30.html Вид и количество: Ravenol FEL SAE 5w30 1x5L + 2х1L Стойност на поръчката: (€39.95 + 2*€9.95)*1.9675 = 117.76 лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД от името на Светлин Стайков! Начин на получаване: - Лично в кв. Драгалевци
  19. @stosto Колега, а защо си избрал дискове точно USR-серията? Те са за спортно каране по принцип... За USR-серията дискове, аз бих избрал накладки Yellowstuff. Иначе, за нормално каране, пре - пре достатъчни са OE-Replacement серията дискове, в комплект с накладки Greenstuff. Двойно по-евтино и напълно достатъчно. Но... Всичко зависи от целите ти и стилът на каране...
  20. Да не превръщаме темата в спорове! На Ванката, каналът му е под наклон назад и по този начин може да изтече повече масло от картера. Ако е вдигнал предницата и на крикове, тогава целият остатък би могъл да изтече през пробката. Нещо, което е невъзможно да стане на подемник в хоризонтално положение. 😉
×
×
  • Създай нов...