-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Тая последната е по-чиста от предишната, бре! Нещо бърка логиката... Вземи още една проба.
-
Държавата ни е такава, именно защото ние поединично не я уважаваме и не се борим за нея! А най-лесното е да я оплюем и да не спазваме правилата... Пък после някой друг ни бил виновен... П.П. Не съм екоактивист!
-
Това значи ли, чеса го "напудрили" със сода каустик, например? ... Ше има да неутрализира киселини и да лапа " "свободни радикали", и т.н.
-
Ремонт на амортисьори е като сладолед на клечка, ама без сладоледа! Не бих се пробвал!
-
OK. Но тук натрият е в графата на "примесите", заедно с титана, а не в графата с "добавките", където е калцият.
-
@Rakeem Ама това не е титан в чист вид! Някакво съединение ще да е. @emod Прави ми впечатление и високото съдържание на натрий - 369 mg/kg. Той пък в какво съединение е и каква роля изпълнява?
-
@CARPERA Не е ръждясал, а износен. Това чевеникавото е металът Мед. Открива се при лабораторен анализ на маслото и е признак за износени лагери.
-
Дали да не направиш една диагностика на ЕГР и на дюзите...
-
А-а-а, в никакъв случай!
-
@dindin Може да се изтегли почти целият литър, без да се разглобява двигателя. Когато се прави реглаж на клапани, е хубаво да се съчетае и със смяната на маслото. Тогава, като се отвори капакът на клапаните, може да се изтегли и старото масло от ваничките на разпределителните валове. Като включим и изтеглянето на несливаемия остатък от картера ще се източат общо, най-малко 0.8 литра. Има и пинизи да се излеят и останалите 0.2 л., но няма да кажа как.
-
@CARPERA Ами резни го и дай снимки, и описание да го видим. Мани ги тия линкове. Идеята е да се види тук в БГ какво се продава и каква "катеричка" ще излезе като отвориш филтърчето.
-
@JHM Този Манн, който бях отварял преди време, е за Опел, ако не се лъжа, и няма противодренажен клапан. За Хонда е друг тип! @AzSum Карай си с Манн-а и не го мисли. А като наближи момента за следващата смяна, ще ти кажа от къде да си купиш филтър.
-
На дъното на картера, под нивото на пробката, остава масло. При теб около 0,4 - 0,5л. В маслената помпа остават 0,1 - 0,2л. Във ваничките под разпределителните валове още 0,4л. Поне това от дъното на картера може да се изтегли със спринцовка и маркуче, или шприц. 5,3 литра събира двигателят ти, когато е напълно източен от всякъде! За въздушния филтър - "Ускорение и някое конче в повече", субективно разбира се, за сметка на по-добрата филтрация и защита на мотора. Карай си с нормален филтър, само да е качествен!
-
@Mkilla Благодаря! Идеята на темата е всеки, който има желание и му се занимава, да поства по подобен начин информация за предлаганите в нашата магазинна мрежа филтри. Да се види какво циркулира на нашия пазар и какво му е качеството. Срязването на филтъра ми е проблем за сега. Трябва да измисля накакъв уред за тая работа, за да става лесно.
-
Добре си го източил топло. Така се прави. Не си източил всичкото старо обаче. Capacity 4,2 litre (Service fill) | Capacity 5,3 litre (Dry fill) Тоест останал е 1 литър старо масло в двигателя. Следващият път може да ги подразниш още повече в сервиза и да настояваш да ти изтеглят всичко от дъното на картера. Но през пробката за източване, защото през щеката за проверка на маслото не става! Трябва да изтеглят от там най-малко 0.4 литра.
-
PURFLUX LS489A До сега често съм използвал филтри Purflux и по-точно LS350, който е аналогичен на 15400-RBA-F01 и на стария 15400-PH1-F03. Купих този маслен филтър с идеята да го отворя и да видя как е като качество на изработка, материали и т.н. LS489A е с по-малка височина, но по-голям външен диаметър. На външен вид изглежда перфектно! Всичко е изпипано детайлно. Надписите са прецизно направени и ясни. Последва разрязване и отваряне. Гумата на противодренажния клапан е добра. Еластична, гъвкава и възвръща бързо формата си след прегъване. Филтриращият елемент е изработен точно, НО! Мястото където се свързват двата края на филтърната хартия е наклепано с лепило. Точно това място не ми хареса! По-добре би било свързването да е с метална скоба, а не с лепило. Поглед от вътрешната страна на филтърната хартия. Отново снадката е омазана с лепилото. Не е направен качествено и прецизно този детайл от изработката на филтъра! Дължината на филтриращата част на хартията е 156 см, а ширината й, разгъната е 6 см. Това прави филтрираща площ от 936 см2, което е завидно висок резултат! Обичайно срещано при филтрите на Purflux, поради специфичният зигзагообразен начин на полагане. Да спомена, че ширината на филтриращата част, когато е монтирана на макарата, е само 4,2см. Филтърната хартия е сравнително плътна и почти (да повторя - почти) не прозира срещу слънцето. Дебелината на филтърната хартия е 0,64 мм. Поне това успях да измеря с електронен шублер. Колко е вярно - не се знае, но като цяло е слабичък резултат и ми се иска да е поне 0,8 мм. Следва едно огромно разочарование. Кутията отвътре беше ужасно ръждясала! От една страна това, според мен, се дължи на неправилно съхранение в складовете. Влажна среда! А от друга страна, филтърът не е запечатан с предпазно фолио, както би трябвало да бъдат запечатани качествените филтри! "Бай-пас" клапанът работи нормално и започва да отваря при натиск от 1,5 кг. Диаметърът на отвора, на "бай-пас" капана е 12 мм (1,1304 см2). Това е налягане от 1,327 кг/см2, или = 1.3 bar. Нормата е до 1.2 bar, но като отчетем сравнителната неточност на моето измерване, може да се приеме, че е в норма! Заключение: Филтърът като цяло е добър. Но със забележки. Производителят би било добре да коригира снадката на филтърната хартия с метална скоба, вместо лепило. Да повиши малко дебелината на филтърната хартия и да сложи най-накрая защитно фолио на фхода на филтъра. А относно ръждата - ето защо няма да си купя повече филтър от тук, защото не искам да слагам ръждясали железа на автомобила си, поради неправилното съхранение от нашите дистрибутори и търгаши! Има начини да си поръчам от вън..
-
Тези са за КВ1 https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ebc-yellowstuff-brake-pads-dp41736r_p31338363.htm https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ebc-greenstuff-brake-pads-dp21736_p22565929.htm А иначе Delphi са нормални накладки. Спират добре, ама цапат много джантите. Ванката (fenabg) кара с Delphi бегачката на състезанията.
-
Ето една "италианка" във Велико Търново. Изглежда приемливо като информация, но трябва да се огледа все пак... Пише, че осигуряват транспорт до всяка точка на страната. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21597594644664604&slink=gpzw4l
-
Моля, моля! Нищо не съм твърдял! А задавах въпроси. Ако обърнеш внимание - всичките ми изречения в по-горния пост завършват с въпросителен знак. А относно темите за маслата, смятам, че са доста обемисти и разтеглени, но има много полезен материал в тях!
-
Amsoil XL 5W20 vs Yacco Lube P 5W30. Amsoil XL 5W20 има TBN = 10. Yacco Lube P 5W30 има TBN = 7,9. Или на Амсойл-ът му е паднал TBN-а скоропостижно, а Yacco -то си го държи висок? Или Амсойл-ът е измил двигателя перфектно и Yacco -то е почнало на чисто и в неутрална среда? Може Yacco -то пък да не мие толкова добре. Но от снимката се вижда, че Амсойл-ът е изпуснал натрупванията от краевата зона на ядрото в дифузната зона. А Yacco -то държи здраво замърсяванията в краевата зона на ядрото! Дали пък Yacco -то е като цяло по-добро масло? Нещо има в цялата тая ситуация, но какво...?
-
В сравнение с мойта "убавица", данъкът е 7-8пъти по-голям, а разходът е почти двоен! Това ми бие контра за сега...
-
Честита придобивка и от мен! Много добре изглежда! И аз съм мераклия от пъвия път като видях такъв Ледженд, преди 3 години. Но ме спират данъците, таксите и разходът. Та като любопитен, не мога да не задам (типично по нашенски): "Колко гОри т'ва"?
