-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Човекът не търси динамика и високи скрости. С оглед на това, предполагам, че не търси и високи данъци... @Огнян Колега, остава да уточниш малка и компактна или семейна? Също и голям багажник или малък?
-
Тоя от ато24, като му гледам цедката, ми идва на ум нещо за "two stage filtration". Много ми хареса и байпаса. Не ми хареса изпълнението от само 5 входящи отвора. Малко са ми. А целофан нямаше ли тоя филтър?
-
Много ми е интересно какъв му е TBN-а в момента. Качеството на основното изображение и последващата му обработка може да са прикрили важна информация... Така предоставените данни показват все още работоспособно масло, но трябва да се има "едно на ум". Може би това е имал предвид и Майстора. Плюс, че двигателят е престоял дълго време без да работи, преди наливането на това масло. Може да има разтворени в маслото частички ръжда, клеясали и други нещица от престоя. Филтърът е обрал каквото може, но е редно това да се изхвърли с него и маслото.
-
Тези ( № 8 ) пускат масло в тръбата на свещите. Питай fenabg.
-
Заедно с дроселовата клапа, да почистят и ЕГР пътищата от изпускателните колектори, ЕГР клапана, да проверят ламбда сондите дали са в ред. Също и 8-те бобини и свещи. Поне като ще влиза в сервиз, да се провери всичко, за да не ходиш втори и трети път.
- 1 reply
-
- 2
-
-
- honda jazz
- дросел
-
(+ 1)
Тагове:
-
Винаги съм се кефел на капковите проби, на колегата goga. Всеки път показват колко добре работи здрав и чист дизелов двигател на Honda! Направо за еталон. @goga Как работи двигателят с FES? Намираш ли някаква разлика с SSV? Сигурно не, но да попитам... Някакви забележки или пък суперлативи?
-
Нещо и тая тема взе да излиза леко от "петолинието"...
-
Made in BA не е ментак! Изнесено производство в Босна и Херцеговина. Както Mahle/Kneht имат производство в България.
-
@CARPERA Сега би било добре да му "резнеш главата" та да видим как е съхраняван. Взимай една ножовка и чегъртай. Само определени марки, поръчани зад граница съм виждал със защитно фолио.
-
За твоя двигател стават и маслата по ILSAC GF-5 (GF-6A), освен по АСЕА А5 (А3). Но АСЕА по принцип има по-строги изисквания към производителите. 0W20 също можe да ползваш! Но то е предимно за икономия на гориво! Ако искаш максимална защита на двигателя, тогава 5W30 или 0W30 по АСЕА А5, а до голяма степен и 5W30 по ILSAC GF-6A. SSV е доказано масло.
-
Ами тоя от клипа слага ключе във веригата на релето, на помпата, което пак си е намеса в инсталацията на помпата... Във всички случаи, ако се направи грамотно, и двата варианта ще вършат работа.
-
Може да се сложи ключе и във веригата на "краш - бутона".
-
@fenabg Ванка, какво стана бе човек? Кой те ядоса толкова? Не се тормози и не се връзвай! Твоите постове винаги са необходими и важни за форума! Който иска - да се съобразява. Който пък не - си е за негова сметка. Важното е да не спираш да пишеш!
-
@note Колега, пусни някоя капкова проба в другата тема, да го видим.
-
Капачката на резервоара, или капачката на радиатора си сменил?
-
Каквото и да вземеш, си приготви една торба пари за ремонти. Дизелът - DPF, ЕГР, съединител, дюзички и верига. Цифра! Бензинът - ремонт на двигател (сегменти задължително), верига, V-TEC. С двигател R20А3 (2.0i ,156 к.с.) ще се разминеш с най-малко разходи и съм чувал, че е последният читав двигател на Honda. Все пак си приготви едни 2 -3 хил. лв. за двигателя. К24Z3 (2.4i, 201к.с.) тегли повече, но са ми разправяли, че е проблемен.
-
Ванка, съмняваш се в спукан радиатор? Но нали е огледан отвсякъде... Уж...
-
Не! Така го караш с техните камъни и по Твоята, и по Нашата глава, на всички ни!
-
Да, може да не съм ти разбрал мисълта, но май и ти не си разбрал моята... Нищо лично! В продължение на мисълта ми, колата ако е по документи Евро 5, няма сила в Бг, която да го промени! Щом някоя институция променя категория, ей така по свое осмотрение, без право и по бюрократични причини, тогава се ходи на съд! Имаш официални документи от производителя, взимаш официален документ от вносителя, ако трябва изискваш становище директно от Хонда - Япония, наемаш адвокат и им разкатаваш майката! В последствие ще ти изплатят всички разноски по дела, че даже и морално обещетение. Вярно! Разправия е и ще отнеме време, но ще си отстоиш правата! Лесно няма, особено в нашата Държава. А се е стигнало до тук, така да е трудно, защото всички до сега са подвивали опашка и са търпяли дивотии, вместо да си отстояват правата! Така трябва да се прави! А не да "свиваш уши" и да се примиряваш с бюрократската дивотия. Аз ако дам толкова пари и ми извъртят такъв номер, няма да ги оставя на мира, ей!!! Ще ги побъркам!
-
А капачката на радиатора? Виж и водната помпа. Да не са скъсали уплътнението й при монтажа, или да не са забравили да го сложат изобщо...
