Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. А може да е "опукала" и някоя-друга бобина...
  2. Като изстине, напълни радиатора догоре, а разширителния съд - между средата и макс.
  3. Може и между MIN и МАX. След като направиш обезвъздушаването, на следващия ден, на студен двигател, го допълни до МАX.
  4. Все още натрупва в ядрото. Насища и дифузната зона. В самата периферия се забелязва малко чисто масло. Нормално изглежда за добре работещ дизел и експлоатацията. Ще помоля за по-подробен анализ emod. Аз не съм много вещ в дизеловите капки...
  5. Комбинацията от ILSAC GF-5, API SN Plus и Dexos1 Gen2 е равно на ILSAC GF-6A и API SP. Наливай смело като им дойде времето и не се притеснявай. Само голямата туба да не остарее повече от 3 години, щото е 2019.
  6. Няма "клас" и няма "по-добро"! Има изисквания и спецификации.
  7. Не е по-некачествено! GTL - базата е много чиста и стабилна. При нея не са необходими да се слагат толкова много VIIs - подобрители на вискозитета, произвежда се в Катар от природен газ, а в същото време е и по-евтина като производствен процес. От там и цената на маслото е по-ниска. Отделно при А5/В5 се слагат повече допълнителни съставки, плюс по-скъпата база - от там и цената "рипа". За българските дистрибутори на Шел е ясно какви надценки слагат и няма да ги коментирам.
  8. Ама ти си с бобини на всяка свещ. Не знам дали ще стане... Иначе кабелчето се увива около високоволтовия кабел, за да се индуктира импулс в него и така по импулсите, часовникът преценява кога работи двигателя и кога не. При мен е така схемата.
  9. И вискозитетът му е различен. А5/В5 е с по-нисък вискозитет.
  10. В момента си със Shell Helix Ultra, без SN!!! И без нищо, само ултра и толкова! Shell Helix Ultra с различни букви след "Ultra -та", са различни масла! Обръщайте внимание какво гледате и каво четете!!!
  11. @stojkovskimarjan Значи 5W30 по ACEA A3/B4 или ILSAC GF-5 / ILSAC GF-6A. @CARPERA Владо, купил си различно масло! Купил си Shell Helix Ultra AF. Което е различно и като база и като спецификации! Хидрокрек, ACEA A5/B5. А твоето е Shell Helix Ultra! GTL-база, ACEA A3/B4.
  12. @stojkovskimarjan Зависи от състоянието на двигателя. Гори ли масло и колко? При добро състояние - 5W30 по ACEA A3/B4 или ILSAC GF-5 / ILSAC GF-6A. Ако гори масло, тогава според конкретния случай се избира и вискозитет... Временно до ремонта...
  13. Много е важен! Не само за пробите, а най-вече за двигателя!
  14. Не бе, колега! Знам го сайта на ато24. Питал ли си ги ато24 кои са партидите на маслата? Ако не си - питай ги на имейл коя е датата на производство на 1л. тубите и на 4л.
  15. 1) Автомобил – Honda Civic Fastback MB2 ("англичанка") D14Z4, 1999 г.; 2) Масло – Shell Helix Ultra 5W30; 3) Маслен филтър – Nitto 4HM-113 (Made in Japan); 4) Предполагаем общ пробег на автомобила - около 320165 км, а може и повече (по километраж: 220165 км.); 5) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - от 4146 км.; 6) Цикъл (извънградско/градско) – около 70 / 30 . 7) Сезон на експлоатация – 16.05.2020 - 19.12.2020; 9) Моточасове – 91 по моточасовник; 10) Изразходвано гориво - около 271 л. А95Н; 11) Kтм = (271 / 3.4) = 79.71 ; 12) Пробата е взета от напълно загрял двигател (10 мин след гасене) и се е сушила 24 часа на стайна температура; 13) Обем на налятото чисто масло при смяната - 3.4 л.; 14) Доливане на масло - няма; 15) Други – работеща картерна вентилация; 16) Капката е скaнирана с "EPSON Perfection V19" на 600 dpi.; 17) Режим на експлоатация - градско + извънградски пътища + магистрали. 18) Предишно масло -Yacco Lube F 0W-30. Спря да ми работи скенера и сам поиска update на драйверите до такива, за Windows 10! Останах учуден!... Направих отново и настройките по инструкциите на emod! Последва невероятен катарзис с изображението на сканираните проби! Пълна промяна! За 1167 км. резултатът е "скок" напред в развитието на маслото... Явно драйверите играят голяма роля, но чак пък толкова...! Тепърва започва да се оформя ядро! Баси маслото...! А може би филтърът ( японският Nitto 4HM-113) филтрира много добре и чак сега се забелязват малко повече замърсявания в маслото... ?!?
  16. Имат малко старо количество от по 1л. туби и искат да се отърват от него - затова. Рецептурата е еднаква от 2018г.
  17. Остава доста във ваничките на двете глави! Там е "скрито кучето". Две глави са все пак, а не една. За този голям двигател, 4 л. масло е доста малко! Това предизвестява бързо изчерпване на ресурса на маслото и не трябва да се прави компромис! Мисля, че 8 000км. ще е максимумът на LPG.
  18. 0W30 и 5W30 по API SN Plus, или ILSAC GF-6A, или ACEA A5. Може и уникални като Ravenol SSO 0W30, Нищо, че е ACEA A3. Или пък може и маретинговото "Amsoil signature series 5W30", например. На бензин, ACEA A5 смяна на 7 000 - 7 500км. Ilsac - на 6 000км. На газ - ACEA A5 на 10 000км., Ilsac - на 8 000км.
  19. При такъв анализ, за мен трябва малко боб да се хвърля! Така трябва снимката да се обработи софтуерно, за да се докара бялото на хартията. Тогава се губят и изопачавят доста важни детайли... Пак, може да се видят основните неща, но не и същинските, истинските!
  20. Моето мнение е - "само бензин". Двигател R20. Първоначален преглед, обслужване и ремонти - при fenabg в Дупница. Ей го каде е...
  21. Ако не е много сулфатизирал, ще го вдигне! Но няма да му направи пълен дълбок заряд. Ще изключи заряда на 14.4V и толкоз.
  22. Е така се прави! Как усещаш двигателя с 5W30? Намираш ли разлика в работата му?
  23. Има. А относно акумулатора, зареждай го до макс. и пролет, и лете, за да изкара повече време. Но за това си трябва качествено зарядно, не играчките от "Зрънчо"!
×
×
  • Създай нов...