Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Здравей, Колега! Доста-та майстори не разбират от масла! Не им се връзвай! Проблемът ти не е в маслото, а в нещо друго по двигателя. Я верига, я клапани за реглаж, я нещо друго... и т.н. Прегледът ще покаже какво е. Дано е читав майсторът!
  2. Напръскай с WD40 и пробвай с някоя малка скоба, от железарията, за вадене на лагери.
  3. @dimkaraganchev Чешмяна или изворна вода, каквато и да е, колкото и да не е варовита, съдържа най-различни минерали, йони и др. елементи. Попаднали в антифриза, тези елементи влизат в съединения със съставките му! От една страна, така му намаляват качеството и ресурса. от друга страна новополучените съединения се отлагат по металните повърхности, и в двигателя, и в радиатора! Чакай за нормално топлоотдаване в такъв случай... ... А пък който не си е доучил, най-малкото да се замисли! Може пък и да реши да си доучи...
  4. Виж си и "масата" между двигателя и купето. Също така, ако направиш една профилактика на стратера (втулки, смазка, четки), ще намалиш малко и стартовия ток.
  5. Хайде и нещо бюджетно: https://mototechnica.bg/akumulator-vega-45ah-premium-calcium.html
  6. 1) Автомобил – Honda Civic Fastback MB2 ("англичанка") D14Z4, 1999 г.; 2) Масло – Shell Helix Ultra 5W30; 3) Маслен филтър – Nitto 4HM-113 (Made in Japan); 4) Предполагаем общ пробег на автомобила - около 319 000 км, а може и повече (по километраж: 219037 км.); 5) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - от 2979 км.; 6) Цикъл (извънградско/градско) – около 60 / 40 . 7) Сезон на експлоатация – 16.05.2020 - 13.10.2020; 9) Моточасове – 64 по моточасовник; 10) Изразходвано гориво - около 165 л. А95Н; 11) Kтм = (165 / 3.4) = 48.53 ; 12) Пробата е взета от напълно загрял двигател (10 мин след гасене) и се е сушила 24 часа на стайна температура; 13) Обем на налятото чисто масло при смяната - 3.4 л.; 14) Доливане на масло - няма; 15) Други – работеща картерна вентилация; 16) Капката е скaнирана с "EPSON Perfection V19" на 600 dpi.; 17) Режим на експлоатация - градско + извънградски пътища + магистрали. 18) Предишно масло -Yacco Lube F 0W-30. Странно се развива при последната капка. Дали ще се формира ядро...?!
  7. @Batkiro79 За D16Y3 двигател: Capacities: Capacity 3,8 litre (with manual transmission/transaxle) | Capacity 3,9 litre (with automatic transmission)
  8. Ами не знам как да сравня FES, за 4000 км. със SSV за 5000 км... Може би FES, поради по-съвремения пакет диспергиращи добавки, удържа по-добре замърсяванията в дифузната зона и съсредоточени към ядрото. Забелязва се периферия чисто масло в края. При SSV ( за 5000 км ) нещата са по-размити. Пак има периферия с условно чисто масло, но преходната зона не е толкова ясно изразена. Замърсяванията,при SSV, изглеждат по-плавно и равномерно разпределени в цялата зона на дифузия, чак до края на капката. Тук явно играят голяма роля, съставът на маслата и режимът на експлоатация на дигателя! FES - ACEA C2 (mid SAPS) - понижено съдържание на цинк и фосфор, като традиционни противоизносни присадки, но с молибден, бор и магнезий и калций, като диспергиращ и противоизносен пакет. SSV ACEA A5/B5, API SL (Full SAPS) - "старата школа", с повече цинк и фосфор като противоизносен пакет, и калций като диспергиращ пакет. Все още не мога да кажа кое е по-доброто! ...
  9. Ако можеше да погледнеш стените на водната риза, в блока на двигателя, щеше да разбереш за какво говоря. А и 90% от запушените радиатори също се дължат на това.
  10. @dimkaraganchev Няма значение дали е варовита или не. От чешмата, водата е за пиене и за миене. За двигателят трябва друга и има защо!
  11. Разреждане само с дестилирана (дейонизирана) вода!
  12. Може от общите поръчки и без комбинция.
  13. @pp1349 Има и такова: Освен ОЕМ Honda, може да ползваш всяко трансмисионно масло, с вискозитет 75W-80, което отговаря на една от следните Honda спецификации: 08798-9031 08267-99902 08261-99964 Capacities: Capacity: 2,5 litre (Service fill) | Capacity: 3,1 litre (Dry fill)
  14. До сега съм срещал две ОЕМ спецификации за Honda антифриз. 1. Едната е 08CLAG на ОЕМ антифризът от coxmotorparts.co.uk - Genuine Honda Type 2 Coolant (Pre Mixed), който е без силикати. - 1 литър туба - 08CLAG016S0 - 5 литра туба - 08CLAG026L0 На тази спецификация отговаря антифризът RAVENOL HJC Protect FL22 - ( 08CLAG010S0 Honda E Coolant ). Който е без амини и силикати. https://www.ravenol.de/en/product-range/frost-protection-and-winter-chemistry-1/ravenol-hjc-premix-40c-protect-fl22/ https://www.ravenol.de/en/product-range/frost-protection-and-winter-chemistry-1/ravenol-hjc-concentrate-protect-fl22/ "Change 60 000 km/ 48 months" 2. Другата е OL999-9011 внос от USA на "Genue Honda Antifreeze / Coolant "Long Life Antifreeze" / Coolant TYPE 2" , от ato24.de. Който е със силикати. На тази спецификация отговаря RAVENOL HTC Protect MB325.0 - ( Honda OL999-9011 ). Също и на японския стандарт SAE J1034. Без амини, нитрити и фосфати. https://www.ravenol.de/en/product-range/frost-protection-and-winter-chemistry-1/ravenol-htc-premix-40c-protect-mb3250/ https://www.ravenol.de/en/product-range/frost-protection-and-winter-chemistry-1/ravenol-htc-concentrate-protect-mb3250/ "Change 100 000 km/ 60 months" П.П. За моята "англичанка", Ойл-гидът на Равенол ми дава RAVENOL TTC Protect C11, който отговаря на JIS K 2234 (Japan) и SAE J1034. Но май се води "Coolant TYPE 1". Въпреки това е без амини, нитрити и фосфати. "Change 80000 km/ 48 months" Въпреки това, аз бих използвал RAVENOL HTC. Със смяна на 5 години, и/или 100 000км. - Отговаря на Honda OL999-9011; - Два пъти по-ниска цена от Genue Honda Coolant TYPE 2.
  15. DXG е с по-нисък вискозитет и др. Абе и като цяло си е по-особено масло. Иска си да работи в нов двигател. От там и разходът е по-голям с него (при запекли сегменти) или износване, и т.н. Поне е добре, че и двете са по новата рецептура и сходен пакет присадки.
  16. Поздравления за теста! Интересна смес. И двeте са API SN Plus? Нали? Няма някое по старата рецептура. Маслото си е чистичко, точно като при LPG. Има още ресурс! Жалкото е разходът от 0,6л. за 4600км. Явно предишният собственик не е сменал масло. Поне не както трябва и е запекъл сегментите. Предполагам... Давай нататък, да видим кога ще се предаде "микстурата".
  17. Чудо, не чудо, мойта е италианка на 21 години и не гори!
  18. Ако обърнахте внимание, това е: "PACKING, OIL PASS COVER". Тоест уплътнение на капачката, на маслените пътища, ако мога така да перефразирам. От там ще тече само, когато работи маслената помпа и създаде налягане в маслената система. Точно както го е описал Bobkata.
  19. Смени му гарнитурката (уплътнението). OEM # 12812-PEL-003 https://honda-europe.epc-data.com/hr-v/1999_5mt/19409/engine/E__1000/?p=7&fromMap=1
  20. Няма причина да не му е добре за 6 хил. км. ... стига да не се е "разтропал"...
  21. Защо бързаш? Има още ресурс. А пък Октомври ще е с летни температури, според прогнозата за времето. Впечатлен съм от представянето на това С2 масло при стара бензинка (но лачена)! Явно магнезий - бор пакетът е много корава работа... С HTHS>3.2 е чудесен вариант всесезонно масло! Все още се чудя, дали все пак е подходящият вариант за старичките D-серии... С оглед на намаления ZDDP -пакет... Виж, за новите дизели се е "утепАло"!
  22. Моето Ultra 5w30 е тъмно на цвят, но не съм сигурен дали беше мътно или бистро...
  23. https://shop.febest.eu/inner-cv-joint-right-34x43x29-0311-acc22rh.html Истината е някъде по средата...
×
×
  • Създай нов...