-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
На трансмисионното масло не му трябва толкова цинк, както при двигателното. При трансмисионното има много фосфор и сяра като противоизносни присадки. Там нещата стоят по друг начин...
-
Не съм търсил анализ. Просто реших да го пробвам. Провери в oil-cub.de дали има нещо.
-
Здравей! Искам да поръчам следното: Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-mtf-2-sae-75w-80.html Вид и количество: RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 2x1L Стойност на поръчката: (2*14.95)*1.9675 = 58.83 лв. Начин на плащане: - По банкова сметка Начин на получаване: - Лично в кв. Малинова долина Благодаря предварително!
- 23 replies
-
- 1
-
-
- amsoil
- petro-canada
- (+ 27)
-
https://forums.hondabg.com/topic/113602-моята-легенда/?do=findComment&comment=1057596562 Е тая переспектива, с тия форми, тотално ме карат да се влюбя...
-
@didipov Що си не караш с хубавото масло и не се вкаваш в терзания (през лятото) с 0W20 ?
-
@koszabg HONDA/ACURA HTO-06 e спецификация за дизеловите двигатели на Хонда с турбо. Но, Ravenol DXG 5w30 има API SP и ILSAC GF-6A, които са си за бензинови двигатели. Така, че напълно си отговаря на изискванията за R18-ската. А пък маслата, в Oil Guide на Равенол, особено SSV и SSO, са доказано добри за R18. Но те са по европейската АСЕА и с друг пакет присадки. Всичко опира до проба, с кое конкретният двигател (в зависимост от състоянието му) ще се чувства най-добре. Най-новата и съвремена спецификация, обаче е ILSAC GF-6A.
-
Разликата от 2000 км, до 3000 км. е минимална.
-
Едно прилично масло няма нужда от никакви добавки! Всичко си има в него! Добавките само ще му развалят симбиозата на присадките. Добавките са за слаби масла и/или "изгърмяли" мотори.... @didipov Петрото е алтернатива, но с по-къси смени!
-
Значи вече е по новата спецификация. Супер!
-
Щом е сменено радиаторчето, ако жилата рботят (а и ако клапата в двигателния отсек работи), най-големият виновник за слабо парно е термостатът! Случва се да остане в частично отворено състояние. В този случай няма как да имаш парно през зимата... Смени го при смяната на антифриза, но с оригинален! Питай fenabg за цена.
-
При теб 250 м.ч. трябва да изкара.
-
Още заформя ядро.
-
В Ойл клуб, до преди 2 години имаше много информация за Равенол и тестове на почти цялата гама! Но нещо се скараха руският дистрибутор на Равенол и админа на Ойл клуб. Поради тази причина свалиха всичката информация от сайта... За съжаление... Тестове на Равенол могат да се намерят в oil-club.de
-
@mysticchannel Ще изкара също толкова, колкото всяко друго средностатистическо, "хидрокрек", 5W40, подложено на същото натоварване. Зависи от състоянието на двигателя и от режимът на каране! Тук само ти си знаеш какви са... Всяко натоварване над нормалното, намалява ресурса на маслото! Ако "натискаш" редовно, както се изразяваш и искаш да пазиш двигател и турбо, тогава с обикновено масло няма да стане! Отиваш в скъпия сегмент, с PAO-база! Там има също богат избор. RAVENOL RUP SAE 5W-40 или RAVENOL VST SAE 5W-40. Пиши и на fenabg, да ти препоръча от Yacco серийте. Може би Galaxie - SAE 5W30 или GALAXIE SAE 5W40. @Legend91 1,35 - 1,4 е малко в повечко, ако ще галиш катализатора. Търси нещо до 1,0 - 1,1.
-
Колега, не си мисли, че като е Motrio, е нещо по-извънземно от стандартно 5W40, което можеш да купиш и на много ниска цена. Например ето това: https://www.ato24.de/en/ato24-engine-oil-synth-5w-40.html Стандартен "хидрокрек". Произвежда се в рафинерията, в гр. Любмин, Германия, където се произвеждат и маслата на Ravenol. Даже и Равенол имаха същото масло (ако не го имат все още) под собствена абревиатура. Не се сещам точно коя беше... Не се вкарвай във филми с "марки", защото ще получиш същото по същество масло, но на по-висока цена! Изборът е твой...
-
ALS е друго ( "по-тежка категория" ) масло. Него не би трябвало да го гори, дори и през лятото. Засичал ли си среден разход с "FES-а"? ...егати и словосъчетанието...😄 Интересно ми е каква ще е разликата с ALS.
-
@goga Защо реши толкова рано да го смениш? Какво те притесни? @JHM За сега всичко е в норма! Интересното ще е към 6000 км.
-
FO и FEL са с ниски вискозитети за D14-ска на 300 - 400 хил. км. А Honda Synthetic blend 5W-30 губи по "точки" от Петро-то! Петрото има повече противоизносни присадки, по-висока температура на възпламеняване и други по-добри нещица. Това е и разликата между ILSAC GF-6A и по-стария ILSAC GF-5.
-
Относно предварителното пълнене на филтъра с масло, не го правя! За първоначалния старт има достатъчно останало масло във ваничките под разпределителния вал и в системата, за да осъществи някакво първонаално мазане. https://www.oil-club.ru/forum/topic/314-zalivat-li-v-novyy-maslyanyy-filtr-maslo/ @5 GTT Същият е. Основната разлика е във формата а външния, гумен, уплътнителен пръстен. При ОЕМ е с кръгло сечение, а при афтърмаркет-а е с правоъгълно сечение. Имa, обаче доста оплаквания от скъсани противодренажни клапани на неговия "събрат" - европейският FRAM! https://www.oil-club.ru/forum/topic/28244-fram-ph5317-honda-kia-hyundai-mitsubishi/?do=findComment&comment=1188959 Ползвах веднъж такъв FRAM PH5317 ( https://www.sogefifilterdivision.com/catalogues/FO/scripts/cat_fich_filtre.php?zone=FR&catalogue=FRAM&lang=GB&ref_filtre=PH5317 ) и при мен се скъса! С Purflux LS350 (който е същия ) не съм имал такива проблеми.
-
Каква боя? На кой филтър? Ако е за Purolator, бих предпочел Purolator BOSS. Разликата между ONE и STANDART е минимална.
-
Експериментирайте. Няма лошо! Аз се убедих, че ми е най-изгодно ... според "цена-качество"! ... да си купувам за D14-ката, от Япония, ето това: https://www.amayama.com/en/part/nitto/4hm113 може и това: https://www.amayama.com/en/part/nitto/4m118 Идва за една седмица по "Български пощи". Без мито! Поръчвам си по 2 бр., за да ми е по-малка цената за доставка (разпределена на бройките). Ако се надхвърят $30, ще има и мито, и ДДС, обаче! Да се има предвид! Инструмент за части: https://honda-europe.epc-data.com/ Тестове: https://www.oil-club.ru/forum/topic/28216-nitto-4hm-113-honda-cr-v-civic-crossroad-domani-fit-jazz-stream/ https://www.oil-club.ru/forum/topic/28731-nitto-4m-118-honda-accord-honda-civic-kia-rio-hyundai-accent/
-
Това Лики ( според данните от .pdf-a ) не бих си го купил. На тази цена, а и на по-ниска, има по-добри масла. D14-ката можеш да я караш с голям избор от масла. Зависи от състоянието на двигателя, на първо място! Другото е ти как го усещаш с определено масло. За моята, аз предпочитам здраво 5W30 по ILSAC или ACEA A3, с вискозитет при 100°C между 11 и 12 mm²/s.
-
Дай да видим и дъното на корубата дали има ръжда.
-
С пушката от балкона на пусия, иначе няма спасение... Цитат: "Ей тоя го дебнем от четвътък...!!!" До там сме се докарали за съжаление... Това не си е работа... Едно време беше: "Кой ми открадна чистачките?", а сега: "Кой ми открадна катализатора?". Отстрани погледнато, имаме еволюционно развитие технически, а реално погледнато сме примати, по-зле от преди 40 години... Жалко...
