-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Владо, моля те, намери един скенер и сканирай. Така от телефона няма да е коректно изображението при преработката. Пробвах да я преработя и не става. Средната скорост не е нула! И моточасовете - също! Коригирай.
-
"Зимата, тате, зимата..." Цитат от К. Лафазанов
-
Кое е "извънземното"?
-
Ако го е пекло слънцето директно, при сегашните майски жеги, е логично да е вдигнало налягане в тубата и да избие фолиото. Маслото има не малко топлинно разширение, да знаеш. То и затова се мери нивото на студен двигател. Не е завирало, споко! Просто при разкото освобождаване на налягането е подскочило маслото в тубата и от това е цръкнало малко. Не му се плаши! Направи каквото ти е казал Емо и ако няма утайки си го ползвай с кеф. Все пак в двигателя, маслото е подложено на много по-екстремни преживявания!
-
Те и японците, в последните бюлетини, също й дават 0W20 за тая кола! Но това е предимно за икономия на гориво и "Еко" съображения... За по-добра защита, аз бих се доверил на сервизната книжка. За информация, АСЕА А1/В1 е заменена от А5/В5 през 2016г.
-
Изглежда като нормална дизелова капка. Но най-добре да я видим суха.
-
Защото 5-цата му е АСЕА С3, а 0W му е АСЕА А5. Надявам се...
-
Хайде и новото Петро: TD_IM-7978E.pdf Разлика с предното - никаква: Tech Data_IM-7978E (2018.06).pdf Нещо ни взимат за мезе... Опс, само масовият процент на сярата е леко завишен от 0,26% на 0,28%. Сигурно са вдигнали малко противоизносните присадки.
-
Колеги, ILSAC GF-6 вече е на пазара! Накратко, заменя напълно ILSAC GF-5 и въвежда по-строги изисквания относно: 1. Икономия на гориво. 2. Предотвратяване на феномена "LSPI". 3. По-добра защита на веригата (при двигатели с верига). 4. По-малко отделяне на утайки и лакови замърсявания. 5. По-малко окисляване и отлагания в двигателя. 6. По-малко износване на елементите и детайлите в двигателя. https://360.lubrizol.com/Specifications/ILSAC/ILSAC-GF-6/ILSAC-GF-6-Engine-Tests Ravenol първи смениха спецификациите ( от ILSAC GF-5 на ILSAC GF-6А и от API SN Plus на API SP ) на две от маслата си: 1. PAO-базовото RAVENOL DXG SAE 5W-30 https://www.ravenol.de/en/product-range/motor-oils-for-passenger-cars-1/ravenol-dxg-sae-5w-30/ 2. И неговият хидрокрек събрат RAVENOL HDX SAE 5W-30 https://www.ravenol.de/en/product-range/motor-oils-for-passenger-cars-1/ravenol-hdx-sae-5w-30/ Дали са променили нещо по рецептурата на тези две масла? Или е търговски трик? Аз бих изчакал с покупката им до догодина, или докато се продадат текущите складови наличности, или докато се изясни картинката...
-
Има някакви за Мазда. Може такъв да е сложил.
-
1. Знак В27 "Забранени са престоят и паркирането"! Тоест, нямаш право да спираш след тоя знак, дори и с работещ двигател. 2. След като са ти писали фиша, пак важи т.1! Тоест трябва да преместиш колата на позволено място за спиране или паркиране. В противен случай, втори фиш няма да напишат, а ще извикат репатрака...
-
Вчера, на вайбър, капката изглеждаше много по-черна... Може би, защото беше още мокра, а си я снимал на по-тъмно място. Вижда се, че е събрало доста мърсотия, но има още малко животец, преди да изпусне ядрото.
-
1. Отправна точка за следващите ми проби. 2. Да се види състоянието на двигателя, щото в темата имаше първоначални проби, на по 20км, които изглеждаха като на 4000км. Каквото можеше да се източи, беше източено. Само капака на клапаните не свалихме, та и от там да изсмучем.
-
По същество, моят двигател не е за "С" масла. Лично мнение. Аз сложих Yacco-то С2 само за проба, от любопитство. Пък е и на GTL база, която гарантира запазване на вискозитетните характеристики при високи температури и добра течливост при ниски. С него двигателят работеше много тихо и на ниски, и на високи обороти. Иначе Shell Helix Ultra 0W-30 ECT C2/C3 има вискозитетни х-ки като на Ultra 5W-30, но различен пакет противоизносни присадки, с намалено съдържание на цинк и фосфор. Предимно да пази DPF-ите на дизелите и в това число катализаторите на бензинките. Обаче между двете, за моя двигател, аз избирам Ultra 5W-30.
-
Сори, "копи-пейст". Имам си работеща картерна вентилация... Пътувах с пасажер и не можах да се съсредоточа достатъчно. Стори ми се, каточели работи по-шумно в нискочестотния диапазон, но обективно ще преценя по-нататък. Не е само за дизелов, а и за бензинов (зависи от двигателя). Няма какво да се компрометира. Шумът си е шум. А който си познава двигателя, винаги ще му направи впечатление разликата.
-
Налях новото масло. 1) Автомобил – Honda Civic Fastback MB2 ("англичанка") D14Z4, 1999 г.; 2) Масло – Shell Helix Ultra 5W30; 3) Маслен филтър – Nitto 4HM-113 (Made in Japan); 4) Предполагаем общ пробег на автомобила - около 316 000 км, а може и повече (po kilometrav 216134 км.; 5) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - от 75 км.; 6) Цикъл (извънградско/градско) – около 50км. / 25км.; 7) Средна скорост - 50 км/ч; 😎 Сезон на експлоатация – 16.05.2020 - 16.05.2020; 9) Моточасове – 1,5 по моточасовник; 10) Изразходвано гориво - около 4,6 л. Лукойл 95; 11) Kтм = (4.6 / 3.4) = 1.35; 12) Пробата е взета от напълно загрял двигател (10 мин след гасене) и се е сушила 24 часа на стайна температура; 13) Обем на налятото чисто масло при смяната - 3.4 л.; 14) Доливане на масло - няма; 15) Други – работещ EGR; 16) Капката е скaнирана с "HP Deskjet Advantage 3525" на 600 dpi.; 17) Режим на експлоатация - магистрала + градски пътища. 18) Предишно масло -Yacco Lube F 0W-30. Направи ми впечатление, че маслото е сравнително по-тъмно на цвят още в тубата, в сравнение с другите масла. Двигателят работи равно и сравнително тихо, както на ниски, така и на високи обороти. Разлика в динамиката не можах да преценя. Ще видим по-нататък.
-
Днес, смяна на предни амортисьори с тампони, долни предни шарнири, почистване и смазване на водачи на спирачните апарати, смяна на масло. Всичко стана перфектно, както винаги!
-
Много добре изглежда Петрото!
-
Винаги има ефект, ако е направено както трябва!
-
Брех! Ставали и чудеса в нашата България! Как са го намерили и то за 24 часа?!? Значи можело да се случват нещата... Ама защо не винаги...? Честито, Колега! Късметлия си! Сега му е времето да му направиш една профилактика, водородно почистване или там каквото трябва. И си карай колицата с кеф!
-
Колега, не се занимавай с глупости. Правилното решение е нов катализатор.
