-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Но пък като гледам тубата от анализа в oil-club.de, е същата работа... https://oil-club.de/index.php?thread/1847-shell-helix-ultra-5w-30/&postID=110185#post110185
-
Ето и моята туба. Хммм... Нещо не ми харесва принтера...
-
Аха. В такъв смисъл - има логика.
-
Това е невъзможно!
-
Е има го, аз от там си го купих. Туба 4 л., произведено Октомври 2019г.
-
Починалите, от него, съвсем не са "политически боклук". А прочетох, че в Китай са закрили 21 милиона телефонни номера. Предполага се, че от тях поне 2 милиона са на починали от ковид19. другите са на фалирали фирми и фирмички. Мани ги символичните статистики на китайците. Там дават като официална статистика това, което прецени Партията.
-
Тъкмо на време си го сменил. И състоянието му си е напълно нормално. Между другото, миналата година бях с Shell Helix Ultra 5W40 и при мен потъмня значително, в сравнение с предното Ravenol SSO 0W30. Тази година ще тествам Shell Helix Ultra 5W30 (новата формула) та ще го видим.
-
Защо да е боклук?! 6 хил. км. само градско. "Тръгни - спри". Ако е успял да постигне 20 км/ч. средна скорост (което е доста за градско ), това прави 300 моточаса!!! При това с толкова малък обем за тоя двигател, от 3.5 литра в картера. А ресурсът на петрото е до 200 - 250 на газ максимум! На бензин е дори и по-малък. Толкова си е ресурсът на ILSAC GF-5. Без значение Петро ли е , Петрана ли е, квото и ще да е...
-
Не беше моята. По-нататък ще снимам моята за сравнение, че не ми се слиза до колата сега. А това, което казваш, че е почерняло за 20 км., нещо не е както трябва. Или не си източил напълно старото, или е обрало доста мърсотия, размекната от промивката и Петро-то.
-
Жалко, че е изшкурен така...
-
@CARPERA Би ли снимал, на гърба на тубата, долу, принтирания надпис върху самата туба.
-
Вече май всичко на пазара е едно и също... Взимай нещо, което да е произведено тая година и да не е седяло по складовете! Също така, да има реална гаранция, та ако се наложи да го смениш.
-
Дано не стане като при мен... https://forums.hondabg.com/topic/107584-менте-накладки-или-дискове/
-
77, 78, все тая! Важно е размерите му да съвпадат!
-
https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/genuine-honda-accord-2-2-diesel-battery-2009-2015/
-
Веднага ми изникна асоциацията с "Ъпсурт"
-
Honda HTO-06 не беше ли спецификация за двигателите с турбо?
-
Формулата е една и съща, и за Русия, и за Европа. Виж коментарите от този, надолу: https://www.oil-club.ru/forum/topic/40678-shell-helix-ultra-5w-30-свежее-new-2020/?do=findComment&comment=1644185
-
Ето го и анализът на новата формула - Shell Helix Ultra 5W30. https://www.oil-club.ru/forum/topic/40678-shell-helix-ultra-5w-30-свежее-new-2020/ Молибден - 96 Цинк - 1091 TBN - 12,4 Сулфатна пепел - 1,18 (перфектно постижение при TBN=12,4) Много здрава W30-ка на GTL база! Само се пазете от ментета!
-
Ами снимай и дай да видим.
-
Има такава възможност, нищо, че е ПАО. Като му падне TBN-a и е готово. Примери има доста в отработките. Няма нужда от такова крайно решение. Е тях и да ги добавя, ще окажат еднакво тегловно съотношентие, така,че ще е пак същото... Признавам, не мога да преценя от какво е. Маслен глад, слаб маслен клин... прекалено нисък вискозитет... Тия мехурчести образувания ми приличат на резултат от "кавитация"... догатки само... Е, айде и ти...
-
Разбира се, че всичко е на база информацията, която е налична към момента. Това имаме, по това правим оценка. Нива: 1200 мг/кг за цинк и 1000 мг/кг за фосфор са пре, пре достатъчни. По-високите нива ще доведат до шлака в двигателя, нагари, запечени сегменти и т.н., особено при по-големи интервали на смяна! Простичко сравнение. Петро, при смяна на 6000 км - 18 000км пробег за 3 смени х € 19.80 = € 59.40. Резултат: чист двигател, без нагари и шлака. Скъпо масло ( Ravenol на PAO база например), при смяна на 10 000 км - 20 000км пробег за 2 смени х € 47.80 = € 95.60. Резултат: възможност за нагари и шлака, намалени смазочни способности на маслото в последните 1000 - 2000 км от експлоатацията му, окисление и нитрация, възможност за термична корозия и др. Вместо Петро, може да си направим сметката и с Shell Helix Ultra 5W30, и с друго масло. Дори сметката да излезе равна (накрая), пак везните накланят към по-честата смяна, ако искаме да пазим двигателя.
-
Е колко по-нов анализ да предложа?! Няма как да намеря анализ от вчера... Ако ти имаш по-нови анализи, сподели ги, моля.
-
Много е! Нивата са като за рейсингово масло (без катализатор), а не за нормална употреба. Препоръчвал съм го пред конкретни други други масла, с оглед на цена-качество и със задълчителното условие, за по-честа смяна. Също така съм препоръчвал и други масла, пред него, с оглед на качество, когато цената не е фактор. В никакъв случай не съм препоръчвал само Петрото! Дайте да бъдем обективни... Новата формула - Dexos1, Gen2: https://www.oil-club.ru/forum/topic/37511-petro-canada-supreme-synthetic-5w-30-dexos1-gen2-свежее/
-
Ами не са стари. Виж им датите, пише ги в анализите.
