-
Мнения
3304 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Добре де Веско, ти караш ли го редовно тоя сивик по 100, 200, 300, 400 км преходи, със 180 км/ч. и повече?
-
@diezz Колега, за твоята снимка: съм напълно съгласен, че това е състояние от не сменяно масло. Такъв черен мазут и дебели наслагвания от него е типичен пример за не сменяно масло, а само доливане. Но от снимката на fenabg: се вижда предимно "шел-лак" и малко изпечени наслагвания, най-вече от горе, където маслото трудно да стига като поток и да мие. От тук си мисля, че при тоя двигател маслото е тормозено здраво и не е сменяно на необходимия интервал (според условията на експлоатация), а на 2 - 3 пъти по-дълъг от необходимия. Но все таки е сменяно! Моят двигател е също лакиран. Отдавам го на същите причини, а може да е каран, и 10W40. Аз също го карах 2 години с 10W40, докато не попаднах на темите с масата и от там на производните руски и немски форуми. Прочетох доста материя, докато си направих своите изводи. Този двигател (снимката на fenabg) има вероятност и да не започне да гори масло. Макар и надеждите да не са големи.... Но все пак има такива! Собственикът да каже после, моля! П.П. Ванка, чудесна работа, както винаги! Дай една снимка, преди затварянето на капака.
-
Абе то си ги удържа, но като го подложиш системно на 130 градуса и му намаляваш ресурса! Сервизните масла в Германия, при такива условия ще изкарат 5000 км, но после започват отлаганията. А ги сменят на 15 000км. За това е такова положението.
-
@ogi28b Колега, всякакъв спор, относно това, какво представлява заряд на акумулатори, видове акумулатори, начини на заряд и съответно видове зарядни, схеми, функции, режими и способности на зарядните, и т.н. е безсмислен, когато някои от спорещите не са чели напълно достатъчно и не са се занимавали напълно достатъчно с тази материя... А аз не съм от тия!
-
Ванка, това както предполагам е в следствие на традиционната смяна (за германските сервизи) на маслото, на 15 000км. за бензин и традиционните магистрални скорости от 180 и нагоре км/ч! Маслото, в такива случаи, вдига до над 130°C и при такъв системен тормоз по немските магистрали си заминава за 5 хил. км! А му го сменят по гаранционни условия и по сервизна книжка на 15 хил. км.! Ето това е резултатът! Сегментите със сигурност са запечени и ще гори масло за страх... И после някои разправят, че Хондите са били "масларки". Айде нема нужда...! П.П. Не ми се мисли, какво "пилене" е било с оригиналното масло първите 15 хил. км. Сигурно са го източили в смес 1:1 масло и метал, образно казано... А то е хубаво да се смени след първите 1000 - 2000 км.
-
А на шум как е? По-добре лие от европейските?
-
Хора, забравете ги тези "менци и чакръци"! Машинке трения имам предвид. Тези тестове нищо не доказват и одавна са отречени! 1. Едно двигателно масло има пакет противоизносни присадки, които са най-активни при оптимална работна температура на маслото! А не при стайна (гаражна) температура! 2. Дори различните маслата, от един и същ вискозитетен клас, имат различен вискозитет при една и съща температура. Това обуславя и различна дебелина на масления клин. От тук и различните резултати при "менците и чакръците"! Гледайте лабораторните анализи на отработки и съпоставяйте количеството на металите в отработките. Да, вярно, че са при различни двигатели, различни състояния на двигателите, условия и т.н. Но като съпоставите достатъчно отработки на едно масло, може да добиете ориентировъчна представа що за мазило е.
-
Я да направим едни бързи сметчици... Щом е бил паднал на 10,2 V, значи е бил тотално разреден до 0% от капацитета! Зарядното с какъв максимален ток зарежда? 3,0А ? Значи 9 часа по 3 А = 27 Ah. Виждаш ли колко го е заредило. Колкото да палиш, но и акумулаторът да се сулфатизира дълбоко.
-
Това е 100% джамбазка работа. Почти съм сигурен, че нямаш работещи еърбеци!
-
Не съм купил още нищо. Ако питаш за хондовското, то е хидрокрек, че дори май имаше и минерално в него (ако не се лъжа). Амсойл-ът е с PAO - базово масло, плюс др. От там основно идва и разликата в цената.
-
Намален е калцият, а като детергенти са добавени магнезий и бор, за да отговаря на изискванията за LSPI. Касае предимно двигателите с директно впръскване. Чакаме ILSAC GF-6, където нещата обещават да бъдат значително по-сериозни:
-
Я го снимай да видим що за изпълнение е...
-
Honda Synthetic Blend 5W-30, API SN. Вече е API SN Plus.
-
Не си закачил някоя "маса" (минус) някъде, според мен.
-
Чак фатално, не е...
-
@Bizzito За N22A2 без DPF можеш да ползваш масла, освен С2 и С3, и по ACEA B5 и дори ACEA B4. АСЕА B1 е стара спецификация и вече е заместена от В5.
-
Щото така е по тъпия закон. Плащаш върху общата сума - стойност + транспорт. Да ги е...
-
Иди да ти проверят еърбега, дали го има избщо! Джамбазите, на ударени коли, слагат едно съпротивление (резистор) във веригата на пиропатрона и лъжат ECU-то. Само разглобяване и проверка!
-
Е колко по-евтини масла има на пазара от €4.95 за литър?
-
На никой ли не му се коментират приликите? Шелл-ът е уж API SL, но по почти нищо не се различава от Dexos1 Gen2... Що така?
-
Интересно е това за волфрама. Все пак единият Шелл, по-горе, няма волфрам, но пък е замръзнал. В другата проба (отработките) има волфрам, но не е замръзнала пробата! А сега де...? От друга страна, сравнителната таблица между петро-то и шелл-а (шелл-а е от замръзналата проба) показва почти идентични характеристики и съдържание на елементи. Разлика има само в магнезия. След коментара на Restless, почвам да се питам, тоя шелл дали не е ментак? Дали не е някой лукойл SN Plus, Dexos1 Gen2?
-
Бих искал да обсъдим следните две масла: 1. Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30 API SN; ILSAC GF-5; GM Dexos1 Gen2; Chrysler MS-6395; Ford WSS-M2C946-A. 2. Shell Helix Ultra 5W-30 API SL/CF; ACEA A3/B3, A3/B4; BMW LL-01; MB approval 229.5, 226.5; VW 502.00/505.00; Renault RN0700, RN0710. Meets the requirements of API SN/CF. Както се вижда, маслата покриват различни спецификации. Но дали са толкова различни по състав? Нека ги сравним: Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30 Dexos1 Gen2 (2019) Shell Helix Ultra 5W30 (2019) В някои анализи забелязвам наличието на сериозно количество волфрам: Shell Helix Ultra 5W30 (2018) А в други - не. Обърнете внимание и на замразяването, на проба от маслото (дясната чашка в немските анализи). В пробата на отработено масло от 2018г., маслото не променя цвета си, а при тази от 2019г. е побеляло! Явно Шелл са заменили GTL базата с хидрокрек, или...? Вие сте!
-
Интересни факти представя клипчето! Относно интервалите за смяна на маслото, официалните дилъри в Европа препоръчват 15 000км. или 1 година. И интересните препратки към сайтовете на японските авто-производители, където е препоръчано: 1. В най-общия случай: 10 000км. или 1 година. 2. В идеалния случай (тоест най-добре): 5 000км. или 6 месеца. 3. В тежки условия: 2 500км. или 3 месеца. Добър повод за размисли... На производителя ли да вярваме, или на дилъра? А и сервизните инструкции (книжки), в Европа, се печатат от дилърите, така да се каже...
