-
Мнения
3304 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Много е! Нивата са като за рейсингово масло (без катализатор), а не за нормална употреба. Препоръчвал съм го пред конкретни други други масла, с оглед на цена-качество и със задълчителното условие, за по-честа смяна. Също така съм препоръчвал и други масла, пред него, с оглед на качество, когато цената не е фактор. В никакъв случай не съм препоръчвал само Петрото! Дайте да бъдем обективни... Новата формула - Dexos1, Gen2: https://www.oil-club.ru/forum/topic/37511-petro-canada-supreme-synthetic-5w-30-dexos1-gen2-свежее/
-
Ами не са стари. Виж им датите, пише ги в анализите.
-
Тези Mannol и Fuchs не бива да ги сравняваме с Петро-то! От една страна, не отговарят и двете на API SN, Dexos1, Gen2. От друга страна, Набързо погледнах лаб. анализи на Mannol. https://www.oil-club.ru/forum/topic/37054-mannol-energy-formula-jp-5w-30-svezhee/?tab=comments#comment-1397578 Това масло е с двойно по-високо съдържание на цинк и фосфор от нормалното! Много ZDDP! Слаба база, като дори предполагат наличието на значително количество минерално масло в състава. Високият вискозитетен индекс, в случая, се дължи предимно на podobriteli (VIIs). Толкова фосфор със сигурност вече ще е вреден за катализатора, а толкова високи нива на ZDDP ще правят много отлагания! Маслото е заявено като API SN; ILSAC GF-5; GM dexos 1, но неотговаря по никакъв начин на тези спецификации! Реших да потърся и в немския форум. Там нямаше анализ на прясно MANNOL 5W-30 Energy Formula JP, но пък има анализ на MANNOL 7707 O.E.M. 5W-30. https://oil-club.de/index.php?thread/5663-mannol-o-e-m-7707-5w-30/ И при него се наблюдават "огромни" количества на цинк и фосфор! Това масло е заявено като API SN, ACEA A5/B5, ILSAC GF-4, но няма как да ги покрие с това съдържание! Ако трябва да избирам между MANNOL 5W-30 Energy Formula JP и Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30, аз ще избера Петро-то. П.П. Нямам никакви пристрастия към Petro-Canada! Просто разсъждавам над тези две масла...
-
Да, така е. Но българските горива са от Русия и качеството им е съпоставимо. Другото - така черпим готова, безплатна информация, която не можем да си я набавим от друго място. Да, аз ползвам и oil-club.de, но в техните лаб. анализи много рядко се изследва TBN, например. И т.н.
-
Калцият е намален с цел, избягване на LSPI. Това си е тенденция в по-новите формули. А диспергиращите свойства са допълнени с Бор.
-
Титанът, според мен е от самото масло. Кастрол се "заиграват" с него в Edge серията.
-
Точно тук се крие разковничето. Нов двигател, в процес на разработване. Заедно с конструктивните му особености. Например верига. А ако има и допълнително механични приводи със зъбни колела, това би дало подобна картина с много желязо. По-гъстото масло със сигурност ще даде по-малко желязо при такива задвижки.
-
@borko 30 Е то си има по аптеките "сребърна вода". Имаше, де... Та викаш, да утрепем "вампира".
-
Е то за 0W-40 е ясно! Те почти всички са еднакви, но 5W30 - не са...
-
@Ivan B Човече, Не съм сектант, не съм гей, нямам трето око, не летя във време-пространтсвото, нямам контакт с извънземни (все още), не съм ползвал психиатрична помощ (все още), а и не ми се е налагало (все още), не приемам специални медикаменти, опитвам се да живея здравословно (що-годе). Аз съм си средностатистически човек, със средно ниво на интелигентност, със среден стандарт на живот, с нормален мироглед, чувство за отговорност към себе си и другите, чувство за съпричастност и взаимопомощ и т.н. общочовешки добродетели. И ниското ми ниво не ми позволява да те разбера...
-
Креативен е! На баща си се е метнал... Споко, ситуацията ще го направи по-силен за бъдещето! На колко е?
-
"Глобализирате" нещата и не конкретизирате кои 5W30 масла визирате! От 5W30 до 5W30 има голяма разлика! Нищо, че са 5W30! Много пъти съм го подчертавал в темата! ... Поради тази причина, на новочетящите, им става "чорба" в главата...
-
Кой каквото си избере, в крайна сметка... Прочети и постовете, след моя. има допълнителна информация.
-
Пост № 1683 https://forums.hondabg.com/topic/107095-faq-3двигателни-масла-обсъждане-3-част-трета/?do=findComment&comment=1057567821 В момента очаквам да излезе лаб. анализа на новата партида в oil-club.ru
-
Не е виц, но да се посмеем. Цитат от интернет пространството: "Почвам да хапвам много чесън , лют пипер чили и да се потя много а месо няма да хапвам .Така казват някои .....Други пък пишат че са безполезни ! На кого да вярвам ? Трябва да засиля метаболизма , джинджифил , тикви , краставици , люцерна .....аман от дивотий..."
-
И двете са подходящи. SSO има х-ки като на 5W30 и би бил по-добър вариант, ако имаш пропускане на нафта в маслото по някаква причина (дюзи, чести паления, къси разстояния и др.). SSV е доказано стабилно масло. Има по-ниски вискозитетни х-ки и с него ще спечелиш малко икономия на гориво, най-забележима при чести дълги пътувания. Всичко е въпрос на това, дали си знаеш състоянието на двигателя и режима на експлоатация. Може да ползваш и други, доказани масла: Mobil 1 ESP 5W30 Yacco VX 1500 SAE 0W30 Yacco LUBE F SAE 5W30 и други.
-
@ceco_accord Съжалявам, но тези данни нямат нищо общо с официално изнесените към момента. В Италия, по последни данни, има установено заразени 31 506 човека и 2 503 починали. Източник: https://experience.arcgis.com/experience/685d0ace521648f8a5beeeee1b9125cd Тоя д-р Тодоров обявява "В италия 5300 със симптоми, от тях починали 330". Е, айде моля ви се... Или тая статия е от преди един месец, а чак сега я пускат, или човекът не е в час...
-
Пак да спомена! Ако не гори масло! Без DPF! С 5W40 на Ravenol, колата ти ще бъде много спъната. Вискозитет при 100 градуса - мисля 14.4 С 0w40 на Castrol, вискозитет (13,2 ако не се лъжа) - пак. Но е по-добре... Най-добре 0W30 и 5W30 ACEA A5/B5. А може и 0W30 и 5W30 по АСЕА А3/В4. Ако гори масло, тогава 0W40 и 5W40!
-
Тая тема е за харчене на масло!!! Айде, моля ви се, по-същество!
-
При мен само крачно не става.
-
Тези в Горубляне работят така: Караш колата и я оставяш при тях. Когато са готови, звънят ти, отиваш и си я взимаш. Дават и 2 години гаранция! Недостатък е, че обезвъздушават само крачно. Което не е ефективно при наличие на ABS модул.
-
Интересното е, че Castrol и Ravenol, промениха препоръките за FR-V 2.2 i-CTDi без DPF. Преди даваха 0W30 и 5W30 ACEA B5 (също и С2, С3 като за DPF). Сега препоръчват 0W40 и 5W40 ACEA B4. За "без DPF", да подчертая. За същите двигатели, но с DPF, дават 0W30 и 5W30 ACEA С2 и С3. Тук е ясно, че заради DPF-а, но вискозитетът на С2 е нисък като на В5. Защо за "без DPF" няма АСЕА В5? Странно... Дали е заради старата година на колата? А от там да се "застраховат" като за "Long mileage car"...? Ако двигателят е в изправност и няма разход на масло, мисля, че АСЕА В5 би бил удачен вариант.
