Jump to content

AzSum

Фен
  • Мнения

    521
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    5

Всичко публикувано от AzSum

  1. Привет, При отварянето на капака на двигателя, за да почистя и проверя различните течности открих паднала гумена част . За съжаление не намирам мястото от където е паднало. Прилагам снимки на самата част и мястото ,където я намерих. Моля да проверите при вас къде стои това "животно".
  2. Ако не бях купил Frogum за багажника, оригиналната мокетна вече щеше да е пълна мизерия. Постоянно качвам бебешката количка и от калта по гумите става страшно. @Ves обаче линка, който си сложил е за Petex,а не Frogum.Какви купи в крайна сметка?Качи моля снимки, ако не е проблем. Аз съм с оригинални мокетни, изглежда много добре с тях и прилепват прекрасно по дъното.Когато ги вдигнеш отдолу няма и прашинка. Върху тях обаче бързо се натрупва пясък и прах и се чудя зимата дали да не купя Frogum гумени и за вътре.
  3. Имах малко време и порових допълнително. Ще добавя следната информация. 1.Относно перфорираната кожа, трябва доста да се внимава да не влезе препарат.Дори и да използваш микрофибърна кърпа или четка, ако си ги напоил обилно може да влезе в дупките, а това го дават ,че може да навреди доста. Ако това все пак се случи се използва прахосмукачка,която да "дръпне" това,което е вътре и след това може да се пусне отоплението на седалката, за да изпари течноста. Изгледах няколко клипа за това как се чисти перфорирана кожа, но този ми се струва най-добър : 2. Зачудих се как може повечето марки да предлагат собствена козметика, а Хонда -не?! В резултат на това открих : https://www.amazon.com/Honda-08700-9209-Leather-Protectant-Fluid_Ounces/dp/B00CF1SXMY и това http://www.inlinefour.com/hocarcakit.html А има и други, но всички в Северна Америка. В Европа нищо. 3. От няколко независими места прочетох много добри отзиви за това: https://adamspolishes.com/products/adam-s-leather-interior-care-kit Все още се колебая при толкова варианти,а може да изчакаме @note за отзиви.
  4. А дали има значение,че моята е перфорирана? Мога ли да прецакам качествено нещата, ако влезе ( а той ще влезе) препарат вътре? Един приятел фен на друга марка горещо ми препоръчва следното.Би трябвало да е релевантно и в нашия случай. Ето го : https://shop.bmw-bovacar.bg/bg/home/198-komplekt-za-poddrzhka-na-kozha.html
  5. А да не би това да значи Front wheel drive Wiithout 4x4 ? Тоест само предно? Относно тези две коли от Канада за ръжда не знам, но оборудването им не е топ.Нямат навигация. Сякаш не виждам и парктроник, а червената дори няма бутони отляво на волана. @note споменава панорама, но сякаш не видях. Ако не греша тази червената я имаше в темата за конкретни обяви, т.е. е възможно да стои отдавна.Ако е така е ясен знак,че нещо не й е наред, още повече ,че е фейслифт. Гарантирано и двете коли са претърпявали ПТП или не дай си боже наводнения.Вече в каква степен не знам, най-добре си плати десетина долара за подробен CARFAX репорт. Поне това е лесно за Северна Америка. Тук в Европа е безумно,че Хонда няма единна система и единствено,ако колата е влизала по сервизна акция може да са й записали километрите.Инак хвърляш боб, за да гадаеш. Подреди си приоритетите за това каква кола искаш. Аз взех CR-V 4 по следните доводи: 1.Първо ме грабна купето като визия 2.Имам 2 деца и в този клас това е най-просторния SUV 3.Надежден двигател, без особено капризи ,който ако обслужвам когато и както трябва вярвам, че ще се отблагодари както подобава. Ако исках много бърза кола щях да си карам още Ауди А6 или друго подобно. Помисли какъв тип шофьор си с оглед стила ти на каране. Относно бензиновия автомат, както ти каза @Krasi-mir и други колеги просто свикни да мачкаш педала на газта и си готов. Не се притеснявай да я вкараш в обороти. Има и друга опция:с перата на волана сваляй предавки ако искаш. Имай предвид, че има ситуации в които за части от секундата трябва да се изнесеш отнякъде с оглед безопасност.Тогава просто натискаш педала докрай и те няма. Понякога няма време да натискаш съединител, да сменяш скорост, да натискаш педала и т.н. Скоро имах подобен случай при ляв завой с 4 ленти на движение по нагорнище. Успех!
  6. Поздравления @note , чудесно проучване и систематизиране си направил. Понеже моята кожа също е светла, а и перфорирана и аз се вълнувах от този въпрос. След кратко ровене се спрях на следното : Leather Cleaner – Premium Cleaner & Pre-Conditioner 473ml - за почистване е и доколкото видях се продава и в България.Не зная обаче какъв ефект предизвиква , на незамърсена кожа.Ето и видео като демонстрация за продукта. 2. https://detailingstorebg.com/optimum-polymer/optimum-leather-protectant-504ml - това е от България. Според ползвалите го по-скоро се използва, когато кожата ти е сравнително чиста, т.е. за поддържането й.Дават го,че върши работа в леки до средни замърсявания. Все още не съм използвал никой от продуктите и всичко е на теория засега. Поздрави
  7. Ами имах предвид следното. Да кажем знам майстор, който работеше в представителството на Опел, напусна и сега ремонтира само Опел в малък собствен сервиз. Нямам нищо против ай ем ай. Дори съм чувал добри отзиви. Скоро някой качи фактура от тях в секция за трета генерация и цените звучаха по-солени от Бултрако. Но ще ги пробвам при нужда. По-скоро търся някой по малък, ако си купя консумативи и части от обща поръчка да ги смени. Едва ли ай да ем ай работи с материали на клиента. Какви са твоите впечатления, ако не е тайна?
  8. Опит да съживя темата. Може ли ъпдейт за читав сервиз специализиран за Хонда в Стара Загора? Освен Ай Ем Ай? Ако някой ги е ползвал скоро и тях моля да сподели, чувам че са имали някакви промени преди известно време.
  9. Съжалявам, ако вече е коментирано , но това изкуствено повдигане с подложки как се отразява на стабилноста ? Особено в завои? Суетата не изпреварва ли безопасноста?
  10. Здравей колега, Ето това е пост ,който е в помощ на всички.Конкретно, точно и ясно.Поздравления! Понеже китайците дават размера в инчове като комплект 26" и 16" ли поръча?
  11. Ще разгледам.Тоест са на отделно захранване гърба и отделно за долната част ли? Притеснявам оня ден като я мих за момент забих коляно в седалката.Да не би да съм прецакал нагревателя нещо.
  12. Здравейте, Подгряването на пасажерската седалка и то само в долната част спря да работи. На гърба си работи нормално. И на high и на low. Бутона си свети при включване. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Благодаря предварително!
  13. Така и така разчовъркахме темата имам и още един въпрос свързан с кутията. Твърди се, че е адаптивна, т.е. реагира според историята на водача. Понеже нон-стоп возя децата и жената карам спокойно като пенсионер. Рядко се включва и витека. На база вашия опит, ще има ли осезаема промяна в пъргавината, ако няколко дни карам по-агресивно или това са само легенди?
  14. Да,така е. Но аз не обичам да се доверявам изцяло на електрониката. Натискане на спирачката ме кара някак си да съм по-уверен Ето какво пише за наклона: "Система за потегляне по наклон Системата за потегляне по наклон не може да задържи автомобила при много стръмен или заледен наклон и няма да работи при малки наклони. Системата за потегляне по наклон не е заместител на ръчната спирачка."
  15. Това го правя на старата кола,че й нямах доверие дали няма да тръгне въпреки,че е паркирана на скорост.А и ръчната не я биваше А и е хубаво по принцип ,понеже бях свидетел една зима паркиран джип ,както си стоя по наклона паркиран и хоопп 4те гуми се плъзнаха преди да спре в предната кола. Да,това си го ползвам ползвам постоянно.То е автоматично и не натискаш никви копчета,просто колата си стои на място,нищо че си по нагорнище.Много е удобно, ноот Хонда си го казват само за момент да го ползваш и да си натиснеш спирачката,понеже при по-сериозен наклон може да не успее да задържи колата.Най-удобно е за жената ,понеже на другата кола не може да балансира на полусъединител и когато трябва да тръгне по наклон нагоре от място,често докато премести крака от спирачка на газ колата мърда назад и може да стане инцидент ако няма дистанция. Не съм пробвал обаче другата опция за спускане по голям наклон.Там вече както знаете си е допълнително копче.Но и нейното време ще дойде.
  16. Благодаря момчета. Ще опитам и на равно да спазя правилото. Относно N освен за дърпане, не намирам идеята на тази позиция.Когато чакате дълго на светофар или задръстване на D със спирачка ли сте или ползвате N? Или дори P ако се чака много?
  17. Благодаря, това не го знаех.И в ръководството не съм го чел. Ще пробвам. Случая ,който описах става при тръгване и то почти без наклон.Паля на Р,натискам спирачка и превключвам на R.Ръчна рядко ползвам.Само ако има наклон.
  18. Ще използвам темата за мнения . Когато колата е под лек наклон и то дори пренебрежимо малък, ако трябва да включа от P на R, то трябва да натисна много здраво спирачката, защото в противен случай усещам някакъв неприятен звук (като щракане), сякаш кутията е под напрежение или нещо подобно. При смяна към D или S нямам подобни въпросителни. При другите колеги с АТ така ли е? Става въпрос за 4th gen, но кутията е същата.
  19. Предполагам знаеш че мерните единици таблото ще са в мили и фаренхайти? Също ако имаш навигация, то тя няма да работи в България. Инак е интересно,че има турбо (аз лично исках опростен атмосферен двигател) и май пълно задвижване на 4те колела. Стискам ти палци всичко да мине по мед и масло и се надявам да пуснеш някоя снимка да й се порадваме. Пък може и ако си набелязал конкретна да пратиш обявата да "ръсим мозък"
  20. Здравей, Преди да изскочи сегашната ми кола действах да внасям такава от Канада. Мисля,че съм запознат добре с процесите. Принципно да си вкараш кола от там трябва цената й да е поне 7 000 CAD. Т.е. с идването до тук ще излезе около 20 000 лв. При по-малка сума процеса не си заслужава , защото имаш едни твърди пари, които даваш без значение дали купуваш кола за 10 к или 100к. Става въпрос за транспорт, мита, такси на търга(ако я вземаш от аукцион и др.),комисионни,застраховки и т.н. По този начин купувайки евтина като себестойност кола тотал цената ще дойде по-скъпа отколкото ако я вземеш от тук. Единствения смисъл е ако искаш конкретен модел, който няма много предлагане тук или да си 100% сигурен за състоянието на колата преди да я вземеш. Там плащайки около 10 долара ще си вземеш перфектен репорт от CARFAX, който ще ти даде полезна информация. Вземайки си Акура ,вероятно ще имаш проблем с доставката на части, особено едрогабаритни като брони и тем подобни. Искрено ти желая да нямаш нужда от такива. Все пак ако толкова много искаш, може да прескочиш практичноста и да вземеш това ,което ти лежи на сърцето. Веднъж се живее Успех!
  21. Всъщност натискайки front останалите клапи може и да спират,не съм пробвал. Проблем с топлото и студеното няма, просто не съм свикнал да ми духа в лицето и не мога да проумея как японския инженерен гений не е сложил едно режимче на духане само за стъкло или поне да сложи опция за затваряне на фронталните клапи. Това ми е първата Хонда и изключително я харесвам, но съм карал всякакви таратайки и не съм имал подобен проблем. Ето виж,че няма как ръчно да затвориш духалките. Нямат и крайно затворено положение.Снимката не е от моята, но е същото.
  22. Лошото е, че няма такъв вариант. Фронталните духалки не могат да се затварят. Решението на @Pavel_Pavlov е интересно. Ако формата на купето позволява и при CR-V, както при Accord така насочени напред (успоредно) и нагоре да се постигне същия ефект би било идеално решение.
  23. Благодаря.Ако правилно те разбирам този бутон си е отделен режим и мога след като го активирам да си избера желаната температура , за да духа само на стъклото? И той не работи в комбинация с някой от останалите режими?
  24. Ще го пробвам. Защо да изключа климатика обаче,ако искам студено? Замислям се обаче ,че за да нагласиш температурата ще трябва да избереш някой от режимите за духане, а при тях все ще ти духа на крака или в лице?
  25. Имам бутон front, който обаче служи за изсушаване на предното стъкло чрез климатика. Мисля не може да се използва за комфорта на пътниците.Инак изсушава стъклото чудесно. Нали за този говориш?
×
×
  • Създай нов...