Jump to content

goga

Фен
  • Мнения

    778
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    7

Всичко публикувано от goga

  1. Оригинално за скоростна кутия за дизел ръчни скорости - от официалния дилър на хонда. Няма смисъл да търсиш другаде, цената е сходна. Мисля, че ще ти трябват 3л.
  2. При мен металното тракане, но само при неравности, беше от тази втулка номер 8. 45,00лв. е оригиналната.
  3. g0shh, първия филтър е за тебе. Аз си вземам оригинален от Бултрако, който пак е Бош, но цената е около 60,00лв. От този сайт и аз мисля да поръчам някой неща. Изпратих им запитване по имейла и ми отговориха на другия ден, като в отговора беше посочен и VIN /ДДС/ номер на немския търговец - мисля, че продават от негово име със същия сайт www.autodoc.de.
  4. Мойте ги залепих локтайт гел и по-вече от две години няма мърдане.
  5. Чавдаре, къде са табелките на форума.
  6. Като изключим слабите места в акорд 7, които всички ги знаем /вериги и колектор при дизела, актуатори, бутоните на стъклата и др./, ме дразни отлепената или откачена тапицерия във вътрешната част на кормилото - ъгълчетата в края на двата лъча. Даже като я купувах, си мислех, че е сваляно кормилото и аербега. Ощо не съм виждал акорд, който да го няма този проблем.
  7. Можете ли да кажете нещо за това масло. http://www.ato24.de/de/mazda-motoroel-original-oil-diesel-dpf-ultra-5w30.html Притеснява ме цената - ОЕМ масло на такава цена. За близък приятел с дизелова мазда е, да не го подведа нещо.
  8. Ако го прави на повечето предавки и най вече, при определена позиция на педала на газта, вероятно е от датчика за позицията на педала на газта-TPS сензор. Поне при мен, на акорд със същия двигател, беше от него, докато накрая не влезе в авариен режим и го смених.
  9. ОК. Благодаря ти! АТЕ даже е с по-голяма отстъпка по отношение на дисковете.
  10. След смяната на съединител и маховик идва време да сменя и предните спирачни дискове и накладки. Вариантите са АТЕ, TRW или оригинални от UK. Някой може ли да ми каже за АТЕ и TRW как са, да не вземат да се кривят или нещо друго. Ясно, че оригиналните са най-добре, но разликата в цената за комплекта е около 170,00лв., а след съединителя вече ми идва на нагорно.
  11. След смяната на съединителя и маховика, за сега няма приплъзване. Съединителя отделя доста по-долу, първия път направо я изгасих. Педала е по-твърд, при натискане не се усеща много, но при отпускането, сякаш изведнъж изхвърля нагоре педала. Общо взето, за сега съм доволен.
  12. За съжаление, не ми се размина. Смених и маховика. Интересното е, че съединителя не беше до край износен и имаше още хляб в него, но маховика при разклащане тракаше здраво. Утре, като си взема колата, ще видя как е, че ме притеснява това приплъзване да не е било от нещо друго.
  13. Днес пак пробвах и няма проблеми, но съединителя отделя много горе и сряда ще го сменя. При тебе как беше педала на съединителя?
  14. Чавдаре, с теб ли се поздравихме днеска по обед до автокъщите. И да не си бил ти пак поздрави!
  15. VamPo, сега ме хвърли в размисъл. За сряда имам час за смяна на съединителя и като се зачетох, се разколебах. До такава степен, че преди да съм седнал да си пия ракията, запалих колата и я тествах отново. Учудващо, сега нямаше проблеми, върви си и набира нормално, това при положение, че и вчера и преди това, само на четвърта се форсираше без на набира адекватно /не са буксували гумите/. То като се свали, ще стане ясно, но вече ще късно.
  16. Честито и от мен! Относно сервизната история, Соларей вече не са официалния дистрибутор на хонда за Варна. Аз ходих в Бултрако Варна и там ми казаха всичко, което е правено в Италия.
  17. Не знам дали имат, централизирана система, но в друга тема бях писал, как в Бултрако Варна 2014г. ми провериха сервизната история. Вече бях собственик на колата и ми казаха всичко което е правено в Италия.
  18. 60,00лв. е диагностиката само с ХДС. За преглед отдолу преди година искаха още 15,00лв.
  19. Заминал е актуатора на пасажерската врата. Цена от САЩ около 80лв., предполагам - Izanagi ще ти каже колко точно.
  20. Благодаря Ви. Не, не съм въртял гуми за съжаление. Другата седмица ще действам.
  21. Май дойде и моя ред да сменям съединител. Днес като я настъпах на четвърта и оборотите се вдигнаха, но не и скоростта. Няколко пъти я тествах, все същото. Колата видимо се изфорсира без да набира. Това го прави за първи път и само на четвърта скорост. На другите предавки няма проблеми, набира си нормално. Питам това 100% ли е симптом за съединител и някой разминал ли се е само със смяна на съединителя без маховика. Не би ли трябвало да буксува и на другите предавки, особенно на по-малките. Колата е тази от подписа ми.
  22. 1лв. за всеки 5лв. масло означава 20лв. за 100лв. масло, което е 20%. 1лв. за всеки 5литра масло пък ми се струва малко.
×
×
  • Създай нов...