Jump to content

goga

Фен
  • Мнения

    778
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    7

Всичко публикувано от goga

  1. Палиш или даваш на контакт, натискаш хубаво копчето за сваляне на доло и не го пускаш, като се свали стъклото до края задържаш още няколко секунди копчето натиснато, след това по същия начин нагоре. Дано само това да е проблема и да се получи.
  2. Потвърждавам написаното от Петко. Четири години и четири зими карам този дизел. Зора е да загрее един път, след което няма никакви проблеми с парното, без значение дали си на място, на магистрала и където и да е.
  3. Чавдаре здравей! Линк: https://www.ato24.de/de/ravenol-ssv-sae-0w-30.html Вид и количество: Ravenol SSV SAE 0w30 1x4L + 2х1L Стойност на поръчката: (39,95 + 2*11,95 )*0,95*1,9675 = 120,00лв Начин на плащане: - Превеждам парите по сметка в БАНКА ПИРЕОС БЪЛГАРИЯ АД, сега. Начин на получаване: - чрез Куриер.
  4. Не е проблем, така си изгася. Инъче нощно време ти блести и пречи. Без диск не можеш да влизаш в настройките на дисплея и др. Можеш само да си настройваш радиото и климатроника.
  5. Това е ремонтния комлект за дизела от подписа ми. Цената е от магазин за авточасти, но мисля, че е ОЕМ комлекта за хидравличната помпа. 91345PAAA01 - 6,06ЛВ -10% 91249PNC003 - 10,11ЛВ -10% 91347PAAA01 - 6,06ЛВ -10% 91347PLA003 - 3,62ЛВ -10% 91346PLA003 - 5,20ЛВ -10% 91348P2A003 - 5,09ЛВ -10% 91349RAAA01 - 9,94ЛВ -10% 91349PNCJ01 - 9,17ЛВ -10% 91343PNC003 - 5,03ЛВ -10% 91344PNC003 - 4,60ЛВ -10% 91048P2A003 - ЛАГЕР - 57,60ЛВ -10% 56141PNC003 - ВАЛ - 128,95ЛВ -10% Има и още един о-ринг, кой го няма в горните - този за тръбата отгоре на помпата.
  6. Да се поправя и аз - десния бутон не се натиска еднократно, а се натиска и задържа. Това за колите с навигация. Останалото е същото, както в предния ми пост.
  7. Ако си с навигация натискаш еднократно десния кръгъл бутон /врътката/ на навигацията и след това натискаш един път, втори път и т.н. левия бутон, докато стигнеш до съответната финкция. След това завърташ левия бутон за вкл. и изкл. на функцията и пак еднократно натискаш десния бутон да излезеш от менюто. Ако на екрана на навигацията пак не се появяват имената, премини през FM1, FM2 и т.н.
  8. За затваряне натискаш само напред и задържаш. За процепа натискаш само на горе. Да не би докато натискаш напред, да натискаш и нагоре.
  9. Емо, Благодаря! Още тази капка ще я снимам на просвет утре и ще я кача (едит: качена в горния пост). Следващите километри се очертават във все същия тежък режим.
  10. Тест втори: 1) Масло – Ravenol SSV 0w30, маслен филтър ОЕМ Хонда. 2) Автомобил –Honda Accord дизел 2.2 2005г. 3) Общ пробег на автомобила - 156180 км. В предният тест вместо 155050км. съм посочил 155500км., но пробега е верен и тогава и сега. 4) Пробег на маслото в момента на вземане на пробата - 7130км. 5) Цикъл (извънградско/градско) - първите 6000км. -около 1000км. градско и всичко останало извънградско. Последните 1130км. - извън градското е 260км. и остналото градско на къси разтояния предимно студена кола. 6) Средна скорост - незнам. 7) Сезон на експлоатация – от 07.09.2018г. до 16.12.2018г. 8) Моточасове – Нямам представа; 9) Изразходвано гориво - 455 л. 10) Пробата е взета от загрят до работна температура мотор - до 10 мин. след като е изгасен ДВГ 11) Обем на налятото чисто масло при смяната - 6,00л. 12) Доливане на масло не е правено. Снимката на прозореца забравих да направя, ако трябва утре ще снимам. Качвам скана, сканирано с 600 резолюция. Капката е сушена окло 27 часа. Scan Ravenol.pdf
  11. На акорда е точно така, предполагам и при Вас е същото. От горе е антената.
  12. Чак 4-5минути не подгрявам. Окoло 1-2 някъде. Някои казват, че е добре 20-30 метра на първа без газ в началото, докато е студена....и аз не знам кое е правилно.
  13. Зачерквам го за зимата, защото карам на къси разтояния и колата е през повечето време студена. За това искам маслото да е "по-течливо".
  14. Благодаря Емо! 6110 при -35гр., ще си карам с Ravenol SSV или Ravenol FES SAE 0w30, още се чудя кое от двете.
  15. Колко е течливоста при -35градуса на този Шел, че намирам само това за него: HELIX_ULTRA_ECT_C2C3_0W-30.pdf
  16. Да знам за този инструмент. Денс ще ги питам и за монтажа. Интересно, че вчера я тествах и не приплъзваше.
  17. Още в понеделник ще ги питам. Старият диск беше наистина износен, за разлика от маховика, при който не видях някаква разлика между стария и новия. Мисля, че диска е сменен защото в началото педала отделяше много долу и беше по твърд, след което се саморегулира. Дано да е нещо от монтажа, ама не ми се вярва. Забравих да кажа, че преди две седмици смених течността на съединителя.
  18. Нямам ги тези симптоми. Някъде имаше нещо за регулиране на педала на съединителя, но май беше за бензин. Сега не мога да го намеря.
  19. Егати работата. Преди 27хил. км. смених съединителя - ЛУК диск и маховик. Днеска на четвърта пак започна да приплъзва. От известно време забелязвам, че като натисна съединителя се чува много леко ромолене и въобще много бързо започна да отделя горе този съединител. При смяната видях стария диск и маховик и им занесох новите, но на следващия ден като си взех колата не взех стария маховик. Познавам ги момчетата, единия е хонда фен. Не знам дали чете този форум, английските със сигурност. Искренно се надявам наистина да са ми сменили и маховика - ще стане ясно скоро. Можете ли да ми кажете какви са симптомите на заминал маховик, преди отново да ремонтирам, вече при друг майстор вероятно.
  20. Направихме ренгеновата снимка. Пратих направо диска в Германия. Доктора каза, че всичко изглежда добре, няма нарушаване на имплантите или нещо друго притеснително. След 6месеца следва нова снимка. Инъче синът ходи на училище вече, въпреки, че е освободен до края на ноември. Все още го наболява гърба като седи дълго време седнал. Понякога го боли по-вече и не издържа всичките часове, но това е все по рядко. За сега е това.
  21. Не помня точно вече, но като си свалях дивидито, че не ми чете диска ги видях, че са две крушки.
  22. Ето една снимка и от мен на пепелника, дизел преди фейса. Умишлено изключих светкавицата.
  23. Отделна крушка е на запалката, поне при дизела е така.
  24. Задни накладки и дискове АТЕ, пистов ремък Гейтс и смяна течност на съединителя.
×
×
  • Създай нов...