-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
Ама и аз съм прост... Толкова народ има тук във форума, които имат оригинални течности, и ги знам, а вчера и аз си поръчах от "брекзитите" 1л. антифриз. Да се таковам в главата...
-
Некачествени гориво-смазочни материали.
-
Като цяло 5W40 при 40°C и при 100°C е абсолютно сходно по вискозитет с 10W40. Така, че ако сега с 5W40 ти гори 2л./6000км., а преди с 10W40 не ти е горила, значи това 5W40, което си сипал, или е супер некачествено масло, или е абсолютно менте! Във всички случай трябва да го смениш незабавно! Би ли споделил какво е то и от къде си го взел? А също и колко ти е горила 10W40, и какво е било то?
-
На око: 7.4 газ минус 1.8 = 5.6 бензин. Абсолютно нормален разход за този двг.
-
Дайте му ориентир на човека. 800 - 1200лв. нещо такова...
-
Преди 3:23 - не! Но след това копират основната тема. и пак оt Fire Starter на Prodigy. Зациклили са с идеите, завалийте...
-
Щом Д14-ката го гори, значи проблемът си е в двигателя! Моята не го пипа! Даже и 0W30! Бих те посъветвал да доливаш до към 5000км. Но явно двигателят си иска ремонт. Я гумички на клапани, я сегменти... Кой знае... Насочи се на там.
-
Кефи! Но тия що копират Prodigy и то 1:1?
-
По-скъп не е най-точното оределение. Има голям смисъл да се купува качествен въздушен филтър (както и маслен такъв). Най-общо казано: Колкото мо-малки частици прах и пясък пропуска въздушният филтър към всмукателния колектор, толкова по-малко износване ще имаш вътре в двигателя.
-
Има достатъчно ресурс от към чисто масло, но! Забелязва се обводняването и началото на разпада, на краевата зона на ядрото (поне колкото го има). Или поне на мен така ми се струва... С оглед на изображението, след засилване на цветовете. Колко е меродавно... друг въпрос... Мисля, че е време да помислиш за смяна в следващите 1000км. и да си поръчаш ново масло, ако вече не си го направил. Пък следващата проба ще покаже окончателно състоянието. Много добра серия се получи! Поздравления!
-
Циркулира си в двигателя и външния радиатор. Все едно, че си затворил кранчето за вход в купето.
-
Явно има запушване на радиатора на парното.
-
Абсолютно си прав! Но на колко от народа им се занимава да го правят...?
-
@dindin @ivailopp Да, ресурсът на едно масло трябва да се измерва като съвкупност от моточасове, и/или километри, и/или време, което настъпи първо! Но! Не всеки има моточасовник на колата си, затова повечето потребители се ориентират за смяна по изминатите километри. Колкото и да не е правилно това... Ако говорим за Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30, много потребители коментират, че двигателят им почва да го гори към 6000км. А това е показател, че именно тогава започва да се случва нещо с това масло! Аз не бих доливал, а бих го сменил в този момент. Също така мисля, че при бензин 200 м.ч. на това масло са му множко... При газ - О.К. съгласен съм.
-
За Петро-то, в таблицата съм попълнил данните от последния TDS (от 06.2018). https://lubricants.petro-canada.com/api/sitecore/LubesApi/DownloadResource?docID=IM-7978E&type=TechData&lang=en-CA
-
Като ги кледам тия снимки... Е, нема такъв кеф!
-
Тук изниква въпросът: "Кое от двете е с по-малко VIIs?" Понеже по инструкциите на Емо, колкото стойността на "Shear resistance" е по-близко до 1, толкова по-малко VIIs има в маслото. Ако стойността е >1, както при Ravenol SFE 5w-20, значи ли това, че маслото има по-малко еластомери или повече? Щом се отдалечава от единицата, макар и в нарастваща посока?
-
Да споделя една таблица, която направих по инструкциите ( тук ) на уважавания колега emod, относно модификаторите на вискозитета ( VIIs ) в маслата и начинът на тяхното ориентировъчно, количествено определяне. Viscosity Modifiers - VIIs.xlsx "Нахвърлял" съм някои интересни за мен масла. Който има желание, може да я допълва и с други. Беспорният лидер по минимално количество VIIs е Petro-Canada Supreme Syntetic 5W20
-
@Svetlana_V Сподели моля те, сега като застудя, как пали?
-
Абсолютно! Виж на Мобил, ойл селектора какво ще ти препоръча и взимай смело от него! Това е твоето масло. Със синтетичен филтър от Мобил, или Роял Пърпъл, или Амсойл. Също хвърли едно око и на ойл селектора на Петронас. Ако пък решиш да спонсорираш европейската икономика - Равенол.
-
Абе човек, отвори им сайта и прочети TDS-а: Cold Cranking Viscosity, cP @ -30°C 3780 Pour Point, -45°C Flash Point, COC, 224°C https://lubricants.petro-canada.com/en-ca/productoverview/brand/productline/supreme-synthetic Много добър Хидрокрек + VHVI. Най-чистото базово масло в световен мащаб, което сами произвеждат. Ми толкова му е ресурсът на хидрокрека... Кое му е лошото?!? ... с това, че може би не е точно за твоя двигател... П.П. Говорим за Petro-Canada Supreme Synthetic 5W30
-
Не е коректно сравнението, понеже ти си на газ, а Такуми е на газолин.
