Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-vsi-sae-5w-40.html Вид и количество: RAVENOL VSI SAE 5W-40 4х1L ( 4 х €9.55 = €36.68) Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-vsg-sae-75w-90.html Вид и количество: RAVENOL VSG SAE 75W-90 1х1L ( 1 x €13.95 = €13.95 ) Линк: https://www.ato24.de/en/gm-dexos2-longlife-sae-5w-30.html Вид и количество: GM Dexos2 Longlife SAE 5W-30 4x1L ( 4 x €4.49 = €17.96 ) Линк: https://www.ato24.de/en/ato24-motorenoel-semi-synth-10w-40.html Вид и количество: ATO24 Engine Oil SEMI SYNTH 10W-40 1x5L ( 1 x €12.95 = €12.95 ) Линк: https://www.ato24.de/en/ato24-motorenoel-synth-5w-40.html Вид и количество: ATO24 Engine Oil SYNTH 5W-40 4x1L ( 4 x €3.45 = €13.80 ) Линк: https://www.ato24.de/en/petro-canada-supreme-synthetic-5w-30.html Вид и количество: Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30 4x1L ( 4 x €6.95 = €27.80 ) Линк: https://www.ato24.de/en/mobil-1-esp-5w-30-5-l.html Вид и количество: MOBIL 1 ESP 5W-30 2x5L ( 2 x €44.98 = €89.96 ) Стойност на поръчката: ( €36.68 + €13.95 + €17.96 + €12.95 + €13.80 + €27.80 + €89.96 ) = €213.10 * 0,95 * 1,9675 = 398.31 лв. Превеждам 400лв. Начин на плащане: - Парите ще бъдат преведени по сметка (внесени на каса) в БАНКА ПИРЕОС БЪЛГАРИЯ АД Начин на получаване: - Лично в ТЦ Боила
  2. Отива един на доктор. И докторът го пита: - Кажете. От какво се оплаквате? - Ами Докторе, от известно време много забравям. - И от кога започна това? - Кое?
  3. След насищане на цветовете, се получава следната картинка: 8050км. 9040км. Ядрото се разпада. Което напълно потвърждава думите на колегата emod!
  4. Интересно! Аз такова филтърче в рейката, при мен не видях...
  5. Точно така. Маслото пуши в леко синьо. Бялото е вода. Залагам на конденз + това, че спиртът (етанол) също отделя водна пара при горенето си. 10% не е ли малко много?! Пробвай с Е7 през зимата. Много отзиви чета, за вредното влияние на етанола в бензина, особено през зимата, свързано с конденз на вода и ускорени корозионни процеси по металните части от това. Къде зареждаш колега?
  6. Много добре си се справил с вземането на пробата. За да направим фото-обработката, обаче, е необходимо пробата да бъде сканирана по съответните инструкции. От тази снимка няма да се получи достоверно изображение при фото-обработката. Въпреки това, капката изглежда много добре и може да даде известна информация. На мен ми се струва, че не си източвал несливаемия остатък при смяната на маслото. За 580км (при това на LPG) имаш ясна, добре оформена краева зона на ядрото, както и заформена дифузна зона на капката. Това говори за остатъчно замърсяване на двигателя, преди наливане на новото масло.
  7. Нищо колега. Важното е, че мислим еднакво по проблема!
  8. Благодаря за помощта, колега! https://forums.hondabg.com/topic/105820-проблем-при-запалването/?tab=comments#comment-1057509823 Пост №10.
  9. Потвърждение и от мен. След смяната на регулатора на налягането на горивото, вече нямам проблем с паленето сутрин на студ. А и разходът ми падна с 0,5л/100км.
  10. Аз си купих оригинален от amayama.com Излезе ми 50лв. с доставката от Япония и дойде за една седмица. Но моят е друг тип. Провери си по ОЕМ номер дали това е твоя: https://www.amayama.com/en/part/honda/19301raf004
  11. Само да уточним. Не съм го препоръчал! Обясних на колегата кои са Петронас, какво представлява това масло и че ако е скъпо - няма смисъл да се трошат излишни пари. Решението да го пробва е изцяло подчинено на собственото му любопитство. Относно капковите проби - адмирирам. Интересно ще е да видим как ще се развива...
  12. Препоръчва се основно 0W30 с ACEA C2 спецификация! Като може да се използват и ACEA C3 масла, но по-нисковискозни и с определени характеристики. Дори и 5W30, но с ACEA C2 и с определени характеристики!
  13. Няма да е хич малко, за съжаление... То и сега онкологиите са пълни, а за в бъдеще... не ми се мисли.
  14. Да допълня "размислите и здрасти-то", ето какво става и при VW: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=1&t=477893#p4698410 Явно през последните 10 - 12 години, всички автопроизводители са го подкарали "едно към гьотере", само и само "далаверата да е по-голяма"! Така де... Вижда им се краят на ДВГ-тата, дай да го ударим на печалбарство като за последно! Че и акциите на борсата да "рипат"... А на баламурниците, ще им предложим, срещу заводски-скапания курник, един чисто нов, лъскав, напудрен, пак курник, срещу съответното доплащане, разбира се! Така заводите ще работят на пълна пАра, акциите ще рипат още повече и приходите също...!
  15. EBC обикновени дискове и зелените накладки. Само с тях нямам проблеми! https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ Доставка с общите поръчки тук: https://forums.hondabg.com/topic/98986-обща-поръчка-на-ebc-накладки-дискове-и-спирачна-течност/?page=3 Между другото дисковете се кривят и от износени водачи на спирачните апарати и самите легла на водачите, в спирачните апарати. Установено при мен!
  16. @Niki_V Това е за темата "Познай колата".
  17. Ако не си правил двигатели до сега, бих те посъветвал да не се заемаш. Има си доста тънкости, а са необходими и доста специфични инструменти.
  18. Абе щом гори яко и масло, най-вероятно не е от зацепването.
  19. Под 10 е зле. Сигурен ли си, че правилно ти е зацепен ангренажният ремък?
  20. @Rakeem Относно класацията, Разгледй и този форум: https://www.oil-club.ru/forum/topic/7906-idealnye-masla-top-oyl-kluba/ Доста информация черпим и от там.
  21. Ами с доставката от gabco ми е доста по-евтино отколкото да го взема от Бултрако!
  22. Сега сериозно! Не виждам Ravenol. Има ли причина?
×
×
  • Създай нов...