-
Мнения
3302 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
184
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от dandilov
-
5000 км. му е ресурсът по принцип. Но, при повече извънградско каране, без рейсърски изпълнения, може и 6000 км. спокойно да изкара. Това за старата формула. За новата рецепта по API SN Plus, GM dexos1 Gen2, ILSAC GF-5, все още няма анализи. Или поне аз не съм видял все още...
-
Не е много правилно да се правят такива сравнения като по-горе изказаните. Главното са конструктивните особености на даден двигател. Те налагат използването на по-нисковискозно масло. По-малки работни хлабини на лагерите например и др. Когато на такъв двигател се сложи масло с по-високи вискозитети от предписаните, тогава се нарушават оптималните параметри на мазане със всичките последствия за двигателя. Също се повишават и загубите в лагерите (например), изразено в отделяне на по-голямо количество топлина, загуба на мощност и повишен разход на гориво, и т.н. Също така не е добре да се ползва и по-нисковискозно масло от допустимото поради други фактори. Затова изберете "златната среда"! @Takumi Fujiwara Има! Точно RAVENOL SFE 5W-20 например.
-
@isullivan С 5W30 отиваш в друг вискозитетен клас. Ravenol DXG е по-особено масло! Ако попаднеш на старата рецептура, не можеш да го смесваш с други масла (при доливане например) За новата рецептура не знам. Ако двигателят ти е за 0W20 по препоръка на производителя, карай с такова. Ако пък искаш да се презастраховаш - сипвай 5W20 целогодишно.
-
А защо не си купуваш от общите поръчки оригинално ОЕМ Honda Full Synthetic 0W-20 Advanced Protection (OEM Number: 08798-9063) ? Хем е за К24, хем е по-евтино от Равенола, откакто му вдигнаха цените...
-
Може да му врътнеш най-малко 1000 км. още, че и повече! Ако караш на газ - до 8000 км. без проблем.
-
Е, все пак има петро 5W20. Много добро!
-
Дай да видим и двете. Тъкмо ще може да се сравнят някои неща.
-
Има значение дали маслото е загряло до оптимална работна температура и колко време е работило на нея, за да изпари конденза и др. работи.
-
Това е най-вече за аплодисменти към дизеловите двигатели на Honda! Понеже бензиновите двигатели (по принцип) цапат маслото в много, много по-малка степен със сажди. От там и капковите проби изглеждат къде, къде по-чисти. Капковите проби са съвсм различни при повечето дизелови "тАлиги"... Например: Няма много общо с капката от дизеловата хонда, нали....
-
Виж пост №478 от 22.12.2018г.
-
Винаги ми е било чудно, как така капкови проби от дизелова хонда изглеждат като от бензинов двигател... Особено тая капка, ако не беше написал, че е от дизел, щях да си мисля, че е от бензинов двг. Маслото изглежда изключително чисто за дизел! Периферията на капката е най-интересна. Наблюдават се две различни фракции. Едната си е маслото, но с къдрава периферия, вероятно от обводняване, от конденз, а другата (самият край на капката), синьо-сивкавият ореол - не мога да кажа какво е, но изглежда нещо доста "леко" като вискозитет... Вероятно, може да бъде попаднало гориво в маслото. Четох за био-добавката в дизела - поради много ниската изпаряемост, която притежава, ако попадне в маслото си остава там и се натрупва. Особено при чести студени стартове. Давам щафетата на emod, за по-задълбочено описание на капката.
-
Да, но и в България си имаме достатъчно големи температурни разлики зиме и лете... ... и освен Русия, гледаме и данните от oil-club.de Далече съм от мисълта, че трябва да гледам кое е най-продаваното на пазара масло! Щото най-продаваното в Италия масло, е евтино, за масова употреба, при целогодишно положителни температури (с изключение на северните части) и го наливат масово на всичко стоково. Там никой не е седнал да дискутира теми като в нашия форум... И не му дреме. А това, което аз търся е и за -15 - 20°C и да отговаря на спецификациите за моя двигател, и да се е доказало в експлоатация.
-
Честита Коледа на всички!
-
Защото руските сайтове дават много като обем и като специфика, информация, базирана изцяло на реални тестове, от обикновени потребители и съответно лабораторни анализи, заплатени от тях! За разлика от американските сайтове, където всичко е пречупено през призмата на рекламата и лобизма.
-
Аз бях чел едно ръководство (не си спомням от къде го намерих тогава) и наистина пишеше за до литър / 1000км., но в периода на разработване на двигателя. Поне това ми направи впеатление тогава.
-
@emod 1. Петро-то: период зима - пролет. Равенолът: лято - ранна есен. 5. Отпада. Равенолът е налят след Петро-то. 6. Има логика за филтрите и байпас клапана. Филтри: Borg & Beck BFO4057 при Петро-то и Honda OEM 15400-RBA-F01 при Равенола. 7. Въздушен филтър OEM HONDA 17220-P1K-E00 и при двете масла. При наливането на Петро-то, въздушният филтър беше на 3686 км. При наливането на Равенол-а беше поставен нов ОЕМ филтър. 9. Да. беспорно маслата са различни като база и пакет присадки. Дали това не е основната причина... Между другото, тази партида Ravenol SSO 0W30 има от всичко по много... 10. Mr. Proper? Може. Нали идва отвъд океана... Но от друга страна Петро-то имаше TBN 7.9 (старото), а на Равенолът е 10.5 11. В процес на "research"... Всички други точки са "sans changement" ( сон шонжмо, както казваха в 15:00ч. по радиото, преди години...).
-
И бавареца проходи ли?
-
Нека да поумуваме над следните две проби: При смяната и на двете масла е източван несливаемия остатък от картера. Пробите са взети на еднаква филтърна хартия. Сканирани са на един и същ скенер при еднакви настройки. На какво може да се дължи разликата в резултатите?
-
Според мен наблюдаваме самото начало на разпада на ядрото. Краевата зона (на ядрото) започва да навлиза в зоната на дифузия. Самата дифузна зона не е много замърсена. В периферията на капката се забелязва и не малка зона от чисто масло (синият ореол). Ръбът на самата периферия е равен, което показва, че няма обводняване, въпреки газ-та като гориво. Маслото е все още "живо" и има още малко ресурс. Поне още 1000 км. Следващата проба ще бъде решителна за вземане на решение дали да се сменя, или да продължи още малко експлоатацията му. Дори бих препоръчал да вземеш две проби в промеждутък от по 500 км. всяка. Така ще може да се преценят нещата още по-добре.
-
Има една голяма подробност, обаче! MaxxMotion от OMV в България няма, ама нищо общо с MaxxMotion от OMV в Австрия! ... освен името. vs. Някой да вижда в българската реклама TÜV ? Няма и да види! С тия нива на сярата в нафтата... И не само сярата, а и другите боклуци...
-
Да! Сега обърнах внимание, че това са отработки от почти чисто нови коли. Логично е след сработването, металите да намалеят.
-
@JHM Интересно... То тежък режим, но едва 1500км. Несливаемия остатък източи ли? А на петро-то колко му навъртя в крайна сметка?
-
То може тези масла, които цитираш, да са от тогава още. Не им е изтекъл срокът на годност и си ги продават хората.
