Jump to content

dandilov

Фен
  • Мнения

    3302
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    184

Всичко публикувано от dandilov

  1. Шега е разбира се... Ама като се замисли човек, колко време им отнема да доставят... Все едно с парахода на въглища...
  2. За мен 4 х 1 л. от RAVENOL SSO SAE 0W-30. https://www.ato24.de/en/ravenol-sso-sae-0w-30.html 4 х €9.49 = €37.96 х 1,9675 = 74,69 лв - 5% = 70,96 лв.
  3. ...чакат парахода Малко ъпдейт... Не чакат парахода... Даже не са го товарили още... Питах ги директно кога ще доставят новото Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30 - GM dexos1™ Gen 2. Ето и отговорът: "Hello mister Dilov, Thanks for your request. We will try to order that oil within the next time. But we do not know when we will get that oil. Otherwise we have two other oils with that approval. You can find them in here: https://www.ato24.de/en/car/engineoil-gmnbspdexos1nbspgennbsp2.html Kind regards ATO24-Team" Така, че който чака това масло - да знае, че скоро няма да го има.
  4. Автомобилът му е чисто нов "от игла". Първото масло е сменено на 30 000 км. По сервизната методика на "спецовете" от представителството на VW в България. И без източване на несливаемия остатък. Капките тук са от второто масло, налято преди 5 хил. км. Маслото е оригинално VW. Предполагам 5W30. Според мен остатъкът от 1-вото масло е унищожил второто. Маслото изглежда много мръсно за нов двг и за 5 хил.км. Сега се забелязва и формиране на ядро, което навежда на мисълта,че отиваме в зона 6D. Възможно ли е това да се случва? Допълнително забелязвам и ореол от гориво на пробата.
  5. @emod Продължение от FAQ-2:Двигателни масла-обсъждане 2, част Втора, стр. 29, пост #1153. ...След 1000 км.: Моля за коментар.
  6. Имено това имах предвид като ти препоръчах 0W40. И имено, че за това ще е най-добре и HTHS > 3.5
  7. За 10 000 км преход, през пустиня и степи, и високи температури, аз бих избрал Amsoil European Car Formula 0W40 ( EFO ). 1. Достатъчно нисък вискозитет при 100 °C за икономия на гориво. 2. Висок вискозитетен индекс - 182. Стабилна съвременна база. Предполагам и наличие на достатъчно количество естери. 3. Висок HTHS - 3.7 mPa•s @ 150ºC. В допълнение с т.2 = сигурна защита при високи температури и натоварвания. 4. Висок TBN = 10.1 mg KOH/g. Достатъчен резерв от диспергиращи и неутрализиращи свойства за дългото пътуване. Тъкмо след прехода може да направиш един подробен лабораторен анализ, та да видим този Хамсойл колко е читав. П.П. да не забравиш да източиш несливаемия остатък от картера, преди да налееш новото масло, че ще иначе ще му "изядеш" 3-4 хил. км. пробег още с наливането!
  8. Ами по-скоро са виновни италианците, според мен... Газ - спирачка, газ - спирачка... и така на всеки 50 метра.
  9. Изпекъл си ги... С оглед на подписът ти под аватара... А, да използвам случая, да вметна моето мнение по един общ и много дискутиран проблем за спирачките: https://forums.hondabg.com/topic/105981-криви-дискове/?page=2&tab=comments#comment-1057521507 Пост #80
  10. Да раздвижа темата с моя пресен опит - конкретно за предните спирачки. Дискове 262 мм. За 5 години хвърлих 3 комплекта дискове и накладки. По ред на номерата: Delphi, Textar, TRW. То не беше престъгване с машина на ProCut, почистване на спирачни апарати, смазване на спирачни бутала, смяна на водачи на апаратите и т.н. Няма ефект... Или по-точно ефектът е временен. КривИ дискове, износва ги неравномерно, тресе при спиране. Осдобено осезаемо при скорост между 40 и 60 км/ч. Проблемът е в леглата (втулките) на водачите, на спираните апарати! Износени са! След като преди 2 години смених водачите с нови, проблемът изчезна. И така до тази пролет, когато проблемът прогресивно започна да се връща... Понеже при смяната на водачите забелязах достатъчно голяма хлабина в леглата им, противно на препоръките ги напълних зверски с грес за спирачни водачи и бутала на Ate. Така хлабината значително намаля и 2 години нямах проблеми. Но! Това се оказа временно решение. Проблемът се завърна... Тресене, криви дискове и т.н. Като свалих супорта, водачите тракаха вътре в леглата като кастанети. Въпреки, че си имаха достаъчно смазка. В момента съм взел други супорти, втора ръка и ще сложа тях. И при двата, само по един от водачите има лек луфт, който след нормално смазване, изчезна. Дугите два са "бетон". Силно се замислям за чисто нови супорти, но цената на тия железа е солена... Та основният проблем не е в дисковете и накладките, марки, видове и т.н., а в разбитите легла (втулки) на супортите и износени водачи! Ще пробвам и един експеримент с райбероване на леглата и изработка на водачи с по-голям диаметър, за да запазя супортите. Но предвид, че не може да се направи циментация на копията на водачите, незнам и те колко биха изкарали... В допълнение, есента имах неблагоразумието да намажа и пластините на супортите (където лягат и се движат накладките) с медна грес. Въпреки, че майсторът ме увещавше да не го правя, че ще се смеси прах от накладките с медната грес и ще запече. Е, майсторът се оказа прав! Ето го и допълнителният резултат, освен започналото преди това тресене: Пластинките трябва да са чисти, гладки и без никаква смазка, иначе се получава това от снимката.
  11. Ако ще купуваш "шир-потреба", тогава си вземи и дискове, и накладки Delphi. Както съветва fenabg. Хем са с доказано качество като за шир-потреба, хем са и най-евтини като за такова качество. Даже са и намалени в момента. Предни накладки комплект 4 бр. - около 31 лв. Преден диск - около 41 лв. бройката. https://kanex.bg/shop/avtochasti/p/nakladki-diskove/HONDA/CIVIC/CIVIC+Mk+V+Hatchback ... но темата беше за "ъпгрейд", май...
  12. Може ли по-подробна информация за тази помпа?
  13. Ato24 няма ли да заредят най-накрая еднолитрови туби от новото Petro-Canada Supreme Synthetic 5W-30 - GM dexos1™ Gen 2 ? Че от него искам да си купя. Или чакат още парахода да прекоси Атлантика...
  14. А защо тогава накладките имат характеристика "Cold Bite", а нямат "Hot Bite"? Например: Както виждаш, спортните накладки, в случая Orange Stuff, имат по-слабо представяне на студено от ежедневките Green Stuff, но пък е отбелязано в текста, че имат нулева загуба на своства при 750°C. Изрично е отбелязано, че не покриват ЕСЕ R90 изискванията на Европейския съюз и не трябва да се използват за нормално ежедневно каране, за разлика от Green Stuff.
  15. @Japanese fever 1. Спортните накладки не са за нормално ежедневно каране. Спират добре само, когато са добре подгрети и обикновено при високи скорости. 2. Всички предни дискове, които съм виждал (вентилирани) за 6-генерация Хонда са с начална дебелина 21мм и по спецификация на производителите се сменят при дебелина под 19 мм. @Николай Димитров За ъпгрейд не мога да кажа какви дискове ти трябват, но ако ще слагаш по-голям диаметър, тогава ще трябва да смениш, и спирачните апарати, а и накладките ще трябва да са по-различни, съобразно дисковете и спирачните апарати. За прословутите "слаби спирачки" при Civic и Accord 6-ген, мисля, че трябва да подходиш малко по-различно. 1. Смяна на всички спирачни маркучи с нови и качествени. С течение на времето гумата, вътре в спирачния маркуч, става като гъба и възпрепятства свободното движение на спирачна течност. От там трябва по-голямо усилие върху педала на спирачката. 2. Профилактика на буталата на спирачните апарати. Смазване с грес за спирачни бутала. Ако са корозирали - смяна. 3. Профилактика на водачите на спирачните апарати. Смазване с грес за водачи. Ако са износени - смяна. Ако леглата на водачите са разбити - ремонт на супортите с нови втулки или смяна на супортите. 4. Почистване до блясък на леглата на накладките (пластинките на супортите). 5. Смяна на спирачната течност и качествено обезвъздушаване. За OEM replacement дискове и накладки, четох доста добри мнения за EBC. Има комплекти с различни дискове. https://www.ebcbrakeshop.co.uk/info-brake-parts?make=HONDA&year=1998&model=Civic+(6th+Gen)&engineSelect=1.4+(EJ9)&engine=1.4+(EJ9)&bhp= Аз също си заявих от общите поръчки и сега ги чакам да пристигнат. https://forums.hondabg.com/topic/98986-обща-поръчка-на-ebc-накладки-дискове-и-спирачна-течност/
  16. @mcd Търси в сайта на производителя. Има раздел "product finder" или нещо такова.
  17. Добър пример, колега! Притеснява ме при movx2000, този му цитат: Освен сажди от изгорели газове и/или капчици масло, не се сещам какво може друго да е...
  18. Накратко: Този, който не минава през радиатора.
  19. Колега AMD, Щом губи антифриз и в радиатора и в казанчето - значи термостата отваря. Иначе ще му върти само малкия кръг. Ако се окаже гарнитура на глава, тогава при всички положения, след ремонта, трябва да промие охладителната система с дестилирана вода и flush, докато изкара мизериите от там. Ще трябва да смени и капачката на радиатора, и термостата, а може да се наложи и водната помпа. Също ще трябва и промивка на маслената система. Но това, ако се стигне до ремонт. Сега трябва да установи дали е хвърлил гарнитура.
  20. Ако си следил периодично нивото, ще добиеш представа дали се е повишило и дали има нещо притеснително с цвета и консистенцията. Наличие на следи от пресичане и др. Тоест дали е влизал антифриз в маслото. Всяко отклонение от нормалния цвят и вид на маслото е притеснително. Не карай повече колата, докато не решиш проблема!
  21. По принцип антифризът се изпарява бързо, особено като е горещ. Но ако имаш теч, трябва да забележиш засъхнали остатъци като бял, бяло-синкав или бяло-розов прах (зависи от цвета на антифриза) там където е теча. Това с чернилката в разширителното казанче, обаче не говори добре. За да диагностицираш правилно, дали трябва да отваряш двигателя, провери следните неща: 1. Нивото и състоянието на двигателното масло (цвят, консистенция). 2. Отвий капачката за наливане на масло и я погледни отвътрешната страна, също и в двигателя за наличие на гъста жълтеникава паста като на тая снимка: 3. Погледни си ауспуха за наличие на белезникави отлагания като от тебешир. 4. Иди задължително на сервиз да ти направят газ-анализ на антифриза.
  22. А MOBIL ESP FORMULA 5W-30 същото ли е като Mobil 1 5W30 ESP ? Щото не съм сигурен дали не са различни...
×
×
  • Създай нов...