electric28 15 #2601 Posted March 22, 2023 С грунд, спрей и лак ли са? Че и мен ме чака същото Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2602 Posted March 22, 2023 И така става, но тези ги правих с прахово боядисване в черен мат - писал съм го. Зимните са със спрей - споделено в пост 2518. Свалих ги в неделя. Не са мръднали, нито е избила ръжда - стоманени са. Share this post Link to post Share on other sites
I_Yordanov 205 #2603 Posted April 12, 2023 Най-после намерих удобен момент да сменя климатичния радиатор... тайно се надявах, че ще е само той, ама другия и той "дал-зел"... Някой да е слагал предпазна мрежа или нещо друго по бронята на Акорд 7ма, да пази от камъни и други хвъркати? Не е от това щетата, но не пречи да монтирам нещо. Дет са вика - за комфорт на душата Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #2604 Posted April 12, 2023 Добре ще направиш колега като ги смениш и двата. Иначе за това което питаш не се лекува (решение няма). Share this post Link to post Share on other sites
AMD 349 #2605 Posted April 12, 2023 Каква марка климатичен радиатор сложи ? Share this post Link to post Share on other sites
I_Yordanov 205 #2606 Posted April 12, 2023 @Митко Йотов Както си бяха сглобени, имах някаква надежда, но след демонтажа не се чудих много. А и съм с автомат... @AMD NRF са и двата. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Mkilla 1188 #2607 Posted April 15, 2023 (edited) Бях приготвил дискове и накладки за задните колела но смених само накладките. Дисковете имат още живот. Иначе отново леко запекъл супорт, свалих, шкурих в канала, промиване, шкурене на водача, полиране, керамична грес и пак в играта. Мисля да ги рециклирам тия апарати скоро, че ми писна вече. Edited April 15, 2023 by Mkilla 3 Share this post Link to post Share on other sites
july`s 37 #2608 Posted April 15, 2023 Ровичках по клапата топло/студено.С идеята да не се пипа повече там 4 1 Share this post Link to post Share on other sites
Mkilla 1188 #2609 Posted April 17, 2023 Смених каплите на черньо 2 Share this post Link to post Share on other sites
Drone 806 #2610 Posted April 18, 2023 Смених си маслото и филтрите Видях, че имам теч някъде от отгоре, та добре, че съм взел гарнитури за капаците на главите Среден Разход 12.5 за 9700км. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2611 Posted April 22, 2023 Побългарих кората на багажника на Сивушко. Беше скъсана от край до край, на 2 части. От съмнителните оферти в нета + куриер се отказах, както и от по-сложни технологии, та вейнах 2 клавирни панти в стил "раклата на баба". Мислех да ги пръсна в черно, но синковеца си ги хареса и рече - Идеални са, в очукания стил на екстериора. Share this post Link to post Share on other sites
AMD 349 #2612 Posted April 22, 2023 Малка подмяна на задния мост 1 Share this post Link to post Share on other sites
jungles 82 #2614 Posted April 22, 2023 (edited) И аз да се похваля, сменях тампони големи на носачи, за " 18 години" и незнайни километри, майстора каза, сменим само големите, сложих swag, колко изкарат, ще купя ОЕ на следваща смяна.. След смятана, колата си вирна носа и стана по стабилна. Edited April 22, 2023 by jungles Share this post Link to post Share on other sites
JHM 1923 #2615 Posted April 28, 2023 За 130к.и 17год. по окачването това: + това: Ей така ,за да служи вярно! 8 Share this post Link to post Share on other sites
JHM 1923 #2617 Posted April 29, 2023 Off Topic На 28.04.2023 г. at 13:43, JHM написа: За 130к. Де да беше,ами е с 2,не с едно отпред.. Share this post Link to post Share on other sites
jt26 80 #2618 Posted May 3, 2023 (edited) Леко офтопик: днес си мих предното стъкло на бензиностанция на запален мотор и авточистачки. Голяма тъпня. Не го правете! Или чистачките да не са на авто или колата да е изгасена Edited May 3, 2023 by jt26 3 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2619 Posted May 3, 2023 Off Topic Гледам да не зареждам гориво на работещ мотор, че с моето V6 е "от пусто в празно". 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2620 Posted May 3, 2023 (edited) А по темата: Преди месец взех шофьорска седалка от донор за Сивушко, че на неговата левият "хълбок" бе повреден и кърпен, а лявото "бедро" смачкано. Присадих новата и уж бях доволен, но на извънградско не ме кефеше позата ми, а и на синковеца се оказа неудобна. Донорската е от най-базовите, докато оригиналната има регулировка за ъгъла на седалището. Мислех си "кво па толко", но японеца не случайно го е измислил. Говорих с местния тапицер да направи от 2-те 1 читава на нашето шаси с нужните подобрения, но след месец чакане се оказа че ми върза тенекия и умря (поне за мен), щот повече "нема а му са моля". Разкопчах гърбовете на облегалките и ги свалих от шаситата им (което някак пипнешком направих), па си викам, ще сваля и седалищата, обаче ми се видя мнОу сложно, та фанАх жната да разпори и подложи дунапрен, па да я зашие странично, за да не се вижда зад пластмасата. Тя па го направи тъй че не познах къде е шила, а и бедрото вече ме държи в десен завой. Остана да сложа донорската облегалка на родното шаси и тук вече ми сайбамамата, щото не исках да събличам тапицерията от металната конструкция, а някак да измагеря ситуацията. Обаче от ляво има 2 болта с глава 14. Долният се вижда, ама другият е 10 санта наторе, под калъфа и с лула 14 е мнОу зор, обаче успях (пях много псувни) и съм щастлив все едно съм намерил начин да напрая реглаж на клапани през ауспуха. Пътем подложих между дунапрена и пружините на облегалката още дунапрен - в зоната на лумбалните прешлени на гръбнака, та да е по-ергономично, че е евтина кола и няма регулировка там - като на Легена. От към снимки постът е постен, ноо - пот се лее, ръце се кършат, уста проклина цяла вселена. На горните 2 са изгледите отдясно на 2-те седалки. На вид са еднакви, но скритата кинематика на оригиналната е сложнотия и въобще не е както каза търговецът "само разменяш релсите". Посоченият с пръст болт е долният. Другият е "в гъзънагеографиятя". Най-долната снимка е крайният резултат. Леко е набръчкано, но пък е оригиналдъ - набор 97-ма. Вижда се и кръгляшът за реглаж. Бай дъ уей - няма сваляне, щото е с 1 тайна скобичка, която ако не знаеш че я има - строшил си пластмасата - и нервите си. Ръчката за облегалката няма стопор, но и тя се вади с чалъм. Абее, яронска му работа. Сглобено веднъж и ще кара половин век. Аа, платът е здрав, но тук таме е леко отлепен от дунапрена. Това е някаква специална технология, защото са формовани заедно - вероятно с пара и не знам как пак да го залепя, но със сигурност не може да се свали от дунапрена. По-скоро с някакво лепило, което не се втвърдява после и чрез спринцовка да го инжектирам през плата на няколко места - като "точкова заварка". Ако някой има опит - да каже? VID_20230504_082605.mp4 Edited May 4, 2023 by ceco_accord 3 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2621 Posted May 4, 2023 Това ми се ще да оправя. Накой с физико химическа идея? VID_20230504_080338.mp4 Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2622 Posted May 4, 2023 Трудна работа. Ще трябва да свалиш калъфа и да си осигуриш достъп до отлепеното, за да нацикаш с контактно лепило за дунапрен. Ако все пак се решиш, можеш да използваш случая да минеш пяната на седалката със стиймър, за да й възстановиш обема. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #2623 Posted May 4, 2023 Това не мисля, че някога е било залепяно. Затова са и шевовете по дунапрена - за да държат плата върху него. Или платът се е отпуснал, или дунапренът отдолу се е смачкал, смятам аз. И въобще не е някаква болка за умиране. Обаче... Ааа, очите ми! 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2624 Posted May 4, 2023 Ее "как го надуши пуста му кучка на таз дълбочина"! Тиксото е временно - имам друга идея за скоростен лост и подлакътник, та за сега е с изолента. По тези седалси няма шевове на плата към дунапрена. Шити са само платът към еко кожата. Лицевите части (плат и пълнеж) са фрмовани заедно с преса и пара, а ги държи лепилен слой. Не могат да се разделят (освен насилствено), но тогава няма оправяне. Дайте лепило което да инжектирам локално и с времето да не се вкаменява? Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2625 Posted May 4, 2023 Преди 2 часа, Rakeem написа: ... пяната на седалката със стиймър, за да й възстановиш обема. Повече няма да разглабям, че "мамата - бравата". - нали го знаеш тоз виц? Формата е ОК, платът е добре - все пак е само на 1/4 век, но има леко разпрашаване на дунапрена, ама отдолу - към металното корито. Битово химически ми е въпросът - некво хитро вещество за лепене между плат и дунапрен. Да не се влияе от пот и жега и да не се втвърдява с времето! Share this post Link to post Share on other sites
HondaExplorer 286 #2626 Posted May 4, 2023 (edited) Ако е подобно на проблемите с висналите тавани трудно ще се оправи. Имах проблем с тавана на стария ми Роувър както и на сегашния Акорд. Дунапренът прегаря, започва да се рони и разпада и трудно се лепи. Пробвал съм на тавана на акорда със специално пулверизиращо лепило под формата на спрей между тавана и плата и не се увенчах с успех понеже и по двете части остава от стария ронлив дунапрен. На Роувъра претапицирах тавана, но при седалките нямам идея освен да се отвори, да се премахне частично амортизирания дунапрен до здраво, да се залепи формовано парче здрава полиуретанова пяна( както при слоевете на матраците) и тогава да се залепи и плата. Edited May 4, 2023 by HondaExplorer 1 Share this post Link to post Share on other sites
Rakeem 1017 #2627 Posted May 4, 2023 https://lepila.bg/product/tapicersko-lepilo-sprej-wiko-400-ml/ Това е единственият вид, за който се сещам, лепил съм провиснал таван(платът отлепен от дунапрена). Но няма да стане без да съблечеш седалката и дори да разпореш дунапрена. Не си мисли да инжектираш/третираш нищо през лицевата част, рискът да наклепаш е голям. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2628 Posted May 4, 2023 Ще видя как, с какво и дали изобщо - не е ча па толко зле - просто не е кат ново. Благодарско и ако има работеща технология - ще споделя, защото всички Хонди на четвърт век и по-вехти, които съм виждал, са малко или много с този проблем. Share this post Link to post Share on other sites
docev 456 #2629 Posted May 5, 2023 Преди 9 часа, Rakeem написа: https://lepila.bg/product/tapicersko-lepilo-sprej-wiko-400-ml/ Това дали ще стане за отлепената на врата тапицерия? На ЦРВ 2-ка има малък участък с плат, който се разлепя. Share this post Link to post Share on other sites
JHM 1923 #2630 Posted May 5, 2023 Два тавана съм претапицирал с това(най евтин и с ефект вариант),но иска сваляне и старателно почистване на изгорелив дунапрен.След това от магазин за автодамаски си избирате подходящ плат,който си е с дунапрен 3-5мм.и си го оправяте. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
docev 456 #2631 Posted May 5, 2023 (edited) Off.. Това като го видях и ме върна 22+ г. назад, когато боядисвах тавана в работилницата с балажна боя. Нямаше много проветрение, ......... и...... ходих по едно време за кисело мляко. ;-) Edited May 5, 2023 by docev Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #2632 Posted May 5, 2023 @docev то обикновено проблемът не е просто в разлепяне, а в разкъсване на междинния слой дунапрен под плата, който е бил залепен върху основата. Това не знам как се лекува. Каквото и лепило да се сложи колко ще държи, а и дали няма да попие и излезе през плата. Преди няколко седмици си взех такова от Лидл, "да има". Беше май 6.99 по спомен и явно не им върви, защото доста време след това имаше останало, можеш да провериш. Аз бих пробвал с тънък слой от него, ако бях на твое място. Преди 1 час, docev написа: Нямаше много проветрение То може да се окаже, че вътре си дишал по-чист въздух, отколкото този навън в Русе Много оплескахме темата. @ceco_accord, пиши друг път въпросите си в темата за колата си, или направо да местя последните 10-ина мнения там, мисля. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2633 Posted May 5, 2023 Off Topic Все се каня да и направя тема. По празниците може и да намеря време и ще ти пиша да местиш, понеже и за други неща съм споделял в тази, та ще е добре да се прехвърлят. Share this post Link to post Share on other sites
chavdu 681 #2634 Posted May 5, 2023 На 4.05.2023 г. at 8:15, ceco_accord написа: Това ми се ще да оправя. Накой с физико химическа идея? VID_20230504_080338.mp4 https://www.facebook.com/groups/1660696834200714/permalink/3640855822851462/?sfnsn=mo&ref=share&paipv=0&eav=AfbRmAX-r5m77VHm43_shSquqJosBzos2mG4hLf6JU3ODVGV9cXI9_Uw_JnoNif4LeA&_rdr Ей тук се подарява салон ... обявата е прясна от преди час, може да имаш късмет. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2635 Posted May 5, 2023 (edited) Off Topic Благодаря ти, но обявата я знам от преди седмица, а и състоянието им е по-зле от на моите. Иначе идеята да сложа предни от фейс не бе лоша, преди да се окаже че когато търсех, нямаше читави на пазара. Edited May 5, 2023 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
docev 456 #2636 Posted May 5, 2023 Преди 7 часа, Honda_Z написа: @docev то обикновено проблемът не е просто в разлепяне, а в разкъсване на междинния слой дунапрен под плата, който е бил залепен върху основата. Това не знам как се лекува. Каквото и лепило да се сложи колко ще държи, а и дали няма да попие и излезе през плата. Преди няколко седмици си взех такова от Лидл, "да има". Беше май 6.99 по спомен и явно не им върви, защото доста време след това имаше останало, можеш да провериш. Аз бих пробвал с тънък слой от него, ако бях на твое място. То може да се окаже, че вътре си дишал по-чист въздух, отколкото този навън в Русе Да. Знам че е там проблемът. Мисля да махна тази част и да разлепя всичко. После да изчистя колкото позволява и да го лепна наново. Друго евентуално......... направо нещо ново тип кожа и лепя. Относно последното изречение : Сигурно си прав. Сега обаче ела да видиш за какво става въпрос. Румънският газ нищо не представляваше пред това което имаме в момента. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2637 Posted May 6, 2023 (edited) След 11 години вярна служба, бутилката излезе от хомологация. Нискобюджетен, но високо ефективен врачански монтаж. Напълно незаконен с оглед на външната гърловина и минаващите в купето тръби. Минавала е "някак" преглед, но сега всичко е според правилата. Дъното на "тенекето" е почистено, шкурнато, минато с преобразованел за повърхностната ръжда и пръснато набръзко със спрей, че го правих по спешност. Ще изкара още толко. Новата бутилка е 31л. (550х180мм). Не исках по-голяма, за да има място в легена за крика и др. баклуци, а и при разход газ на Сивушко около 6.5л/100км е с достатъчен рендж в използваемите 80% обем. Edited May 6, 2023 by ceco_accord 1 5 Share this post Link to post Share on other sites
Legend91 195 #2638 Posted May 6, 2023 Благодарение на отзивчивия китайски народ - край на самоделните капачки на клемите: Още не съм решил въпроса с леко хлабавите клеми на Хонда (такива ми бяха и на предишния Акорд ) Засега - по пенсионерския начин - с навити около терминалите алуминиеви тенекенца от кенче за бира.... 2 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #2639 Posted May 6, 2023 Off Topic Би било чудесно, ако черната е синя. 1 Share this post Link to post Share on other sites
JHM 1923 #2640 Posted May 6, 2023 Преди 4 часа, Legend91 написа: Още не съм решил въпроса с леко хлабавите клеми на Хонда (такива ми бяха и на предишния Акорд Една от причините,да купя оригинален акумулатор. Доста досадно това с клемите,при афтърмакет акумулаторите,а уж азиатски стандарти и т.н. Този бош,с допълнителни втулки ли си върви? Share this post Link to post Share on other sites