Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Извън градско между 4.5 5.5.Градско 9-11.Основно 2км до работа и обратно рано сутрин и вечер.Надявам се лятото да е значително по малко.Пък и сега си правя разни експерименти.Първо я карах като превключвах на горна предавка на максимално ниски обороти.Даде ми твърдо 10.После пробвах да сменям около максималния въртящ момент засякох 9.Сега в най-големите студове11.Последно прочетох че дизела се карал на ниски обороти докато загрее и после започваш да превключваш на по високи обороти.Сега и така ще пробвам.С една дума все още търся най-икономичното градско и не че съм за 5 лв просто ми е интересно.Пък и на някои колеги им гори 6 най-много 7 а това вече е разлика от 10лв:rolleyes: което ме кара да мисля че може да имам и някакъв проблем но пък той щеше да си проличи и на извън градския разход предполагам.Винаги засичам пълно-пълно на една и съща колонка.Поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в тези студове по 5км на ден в града,до работа и обратно 10.5-11 макс.Иначе лятото от 8.7 до 9.3 д16з6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b16a2 сега зимата извън града 7,2-8 на 100км,а в града около 10 че и малко отгоре май

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съживим тази тема :rolleyes: Я някой с D15B2 да сподели, от миналите седмици при големите студове и ледове, градско какъв разход имате ? Аз с моя сивик с D15B2 от последите 2 - 3 седмици от както температурите са минусови, градско на много къси разтояния (до 2 - 3 км максимум, т.е. почти винаги е студена и не е загряла) и разбира се чат пат буксуване, засядане в градки непочистени преспи и т.н. (нормално зимно положение в български град :D ) колата ми годи около и може би над 15литра на 100км :blink: С 20лв зареден бензин (около 8 литра) минавам.... и аз не знам вече, но са около 50 - 60км преко сили. Лятото ми гори (пак при същите къси разтояния 2 - 3 км, рядко до 5) около 9 - 10, ама сега е ужас.Колата ли ми е проблемна или този разход е нормален за такава ненормална експлоатация ? :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вълшебна машинка,за 4 месеца съм заредил 190 лт.бензин и съм минал 3030 км.,дръжте се- 6,27лт./100 км.,как и къде карам аз си знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля(излъжа) и аз:-170к.с. на колелата с 0,6 бара налягане.- 4,5-5,5л/100км.извънградско!- 6,5-7,5л/100км. градско в София!- 8,5 при мръсна газ и гонки.Пичове по големи икономки от вас не съм виждал!Вие харчите по-малко от заводските данни!Браво, пишете в Хонда, могат да ви вземат на работа за революцията направена в разхода на ХОНДА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Д15 по малко от 9/100 газ комбинирано немога да я сваля таз зима .. верно е за реглаж на клапани, че е минала 45000 км на газ, но толкова .. :D Лятото е падала под 8 газ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14А3 с ГИ ФобосВ началото на февруари в студовете 12.7/100 газЗа последните 5 дена ми даде 10.6/100 газградско в София, маршрута ми е един и същ всеки ден

Редактирано от aspire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най-големите студове ми даде 15 газ при каране на кратки разстояния - 3км сутрин и 3км вечер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимнен упдейт на разхода:Значи в големите студове на къси разстояния 3-10км на ден, градско 12.5/100км газ.Но направих и 1 извънградско. 101км и разкод 7.1 газ със средна скорост 90км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам d16y7 с 20 лв минавам 90 + км градско ,карам сутрин около 7:40-8:00 и 20:00 на татака ,3 светофара минавам и 80 % от пътя ми е направо ,всичкото което минавам е 6 км сутрин и 6 вечер.

Редактирано от Traccer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се притеснил, че нещо не ми е наред таратайката. Скоро сложих ГИ и в студовете ми гореше около 10 газ смесено, като градското е основно сутрин и следобед по около 3км. и сигурно е удряла 12-14 газчица. Но като чета коментарите май си е нормално в тези студове които бяха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се карайте колеги, моята англичанка 1.5 115коня даваше извънградско само с мен 4.8 с 90км/ч със 110 - 5,5 , градско 8.5 в София и след това катастрофирах Публикувано изображение сега се продава на части ама не мога да публикувам теми Публикувано изображение че и лаптопа ми замина с нея Публикувано изображение Хибридният двигател се продава Публикувано изображение удара е отзад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Купе 5-та генерация, Б18Ц4 - мотора е "ЩОК"(чипнато ЕКУ).Двамата с колегата @Izanagi (и двамата сме щърбели по 65-70 килограма)От София до Калояново, отиване и връщане 300 км ми излезе 8.4л/100 км при скорост на магистралата 130-150 км/ч. При 140 км/ч оборотомера показваше 4900 об/мин.

Редактирано от Aphex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Црв-ето на големите студове си плющеше 14 на градско,и то при много дрифтове :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни 0л/100км!Или 3,6лв на ден с метрото и трамваио!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с тез цени на там отиват нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята харчи за 7 дена 10лв и изминати 20км :huh: от утре с колело и 0 на 100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кракомобила харча 1 чаша вода на 1 км :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредна изненада.... 240км 19л бензин във Варна. То си е полу-извънградско по крайезерния, но все пак си е 7.9. Още се чудя как стана този номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С икономиката,Казанлък-Бургас и обратно,с малко градско,извънграда-100-130км-60 лв при цена 2,63,т.е. 22 литра,за 400 км,значи-около 5,7 на 100.Не е стокова,с всмукател от Д16У8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

д14а4 на газ - 9.5 градско тази седмица. Миналата година по-малко от 11 градско не ми е давала!!! Големите студове между 13 и 15 градско (само на къси разстояния)

Редактирано от parede

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извън градско(не магистрала) 8,5/100 газ при каране 110-120 , 7,5/100 при каране цел икономия и скорост макс 100км/ч, сивик 5-та генерация, купе д15б7, двама човека и около 30-40 кг постоянен багаж в колата.

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕК4 с Б16а2 , смесено каране (до 2к обороти + даване на газ) в София градско - 11л/100км , извънградско 7л/100км с нормално каране ;) Колата е сток, има само интейк ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Сивик 1.4, 90 кончета англичанка комби. Миналата година преди да боцна газовата до морето с жената и с двете хлапета и багажника дюкме до тавана ми даде 5.5 /100 с бензин V-power икономично каране. След това я засичах до Солун с обикновен бензин 95- 6.5/100 с климатика. Сега я засякох на газ 7.5/100 извънградско с малко градско. В града дава коло 9-10/100 газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ми свърши газта 46 литра 440 км градско 290 и извън градско 150 с 4 човека около 120 км Акорд с А16А1 около 10,5 за Пловдив мисля че е добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро имам моята - сивик седан 5ген. - d15b2. Няколко пъти вече я засичам и дава еднакви резултати - 10/100 градско, 8/100 извънградско и съответно 9/100 смесено. Отклонения няма Публикувано изображение

Като гледам какви разходи споделяте, от типа на 5,6/100 чак ме депресирате Публикувано изображение Ако може да споделите дали ми е нормален разхода? По каталог го дават 7,2 смесен, но все пак да спомена, че колата е с обикновена газова, която е доста "отворена" и като цяло съм доволен от разхода. Предполагам, че може да стане по-икономична на газ, но предпочитам да си понавървява. Не, че е голямата сила Публикувано изображение, но аз й се радвам Публикувано изображение Това ми е третата кола и по ирония на съдбата и предишните ми две коли бяха с 90 коня, но разликата между тях и хондата е.. сещате се. Не обичам да плюя по другите марки, затова няма да ги споменавам. Та въпросът ми е, нормален ли е този разход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя сивик 6-та генерация хечбек на извънградско ми дава около 6 на 100 газ при 90-100км/ч,а на градско почти не карам ама е някъде около 8,при това съм с обикновена газова.Понякога ми се е случвало на извънградско на 110-120 и под 6/100 да падне,което ми е странно:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Shuttle, 1999, 2.3 Vtec, бензин, автоматик:- извъградско София - Варна - София, 4 човека, багаж до горе, постоянно вкл.климатик, магистрала 120 - 150, извън магистрала 80 - 120, при изпреварване кик даун на макс: 10.5 / 100- градско Варна, 4 човека, ръчен багаж, средни разтояния 3-5 км през 2-3 часа, климатик на макс + около 2 - 5 минути работа на климатика на празен ход преди всяко тръгване да поохлади колата: 17 / 100- смесено: извън 900 км / градско 250: 13.5 / 100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно нещо наблюдавам от последните 1-2 седмици. Зареждам вече (1-2 резервоара по груби сметки) от Петрол (А96) и с 20 лева минавам около 110-120 км. при спокойно каране, а за същата сума (А95/98) от Еко или ОМВ минавам под 100 (70 до 90) като и в двата случая са с климатик на макс и спокойно каране....Някой да е имал подобни изживявания с чак толкова драстична разлика в пробега? П.П. НЕ усещам колата да върви по-малко или по-добре... разлика в поведението, звука и т.н. не съм усетил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах H20 до преди три месеца и минималния разход (90км/ч София-Златица-Казанлък 200км) и беше 6.2 при засичане на А96 Петрол.Н20 максимален разход магистрала 170-210км/ч София-Пловдив-Казанлък 1.25мин.-220км -11л/100км. и 100грама масло сам в колата:ph34r:Колата беше със спортен филтър,ремус и предварение за по добро изрязване!Тези разходи от 15-20л. извън градско не ги разбирам,сигурно имат проблем със сондата или нещо друго?!

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах H20 до преди три месеца и минималния разход (90км/ч София-Златица-Казанлък 200км) и беше 6.2 при засичане на А96 Петрол.

 

Н20 максимален разход магистрала 170-210км/ч София-Пловдив-Казанлък 1.25мин.-220км -11л/100км. и 100грама масло сам в колата:ph34r:

Колата беше със спортен филтър,ремус и предварение за по добро изрязване!

Тези разходи от 15-20л. извън градско не ги разбирам,сигурно имат проблем със сондата или нещо друго?!

 

Това Н20 нещо не го схванах?Публикувано изображениеМоже би имаш в предвид Ф20?

п.с.За да не съм офф....

 

Аз лично с бившия ми Прелюд Н22А, при скорости от над 200км/ч на магистралата , съм постигал разход от над 18/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за масимуми,F20A4 със скорост 180-200 на магистралата 17/100 газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да дойде да ме дръпне да заредя и гас и бензин че всичко туш :) 20лв гас 187км - без термостат и къси отсечки до 3та :) а и 100км извънградско :) 15лв бензин май нямаше 6литра не помня ама 40км май минах ;) очаквам предложение за издърпване че не ми се пълни бенз ПАК :) хахаха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6

 

Градско ми гори 11,5/100 на газ с климатик,а жена ми като я кара и гори 8,5/100 на газ с климатик.

Извънградско 9,5/100 на газ с климатик,при жена ми 6,5/100 на газ с климатик.

 

п.п.Аз по инерция не пускам,жената пък сигурно въобще не включва на скоростПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да раздвижа темата :)

 

Градско София, минавам през задръствания и не карам икономично Публикувано изображение

 

civic 6gen hatch b16a2

 

1 резервоар OMV Maxx Motion 100 - среден разход 10.5/100

1 резервоар Shell V-Power Racing 100- среден разход 10/100

 

Направо ми падна ченето като видях разхода Публикувано изображение

 

п.с. Засичам пълно-пълно

Редактирано от aspire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да раздвижа темата :)

 

Градско София, минавам през задръствания и не карам икономично Публикувано изображение

 

civic 6gen hatch b16a2

 

1 резервоар OMV Maxx Motion 100 - среден разход 10.5/100

1 резервоар Shell V-Power Racing 100- среден разход 10/100

 

Направо ми падна ченето като видях разхода Публикувано изображение

 

п.с. Засичам пълно-пълно

 

Бе аз съм забелязал, че горивото малко влияе, най-вече влияе начина на каране и условията (които е много трудно да са еднакви 2 поредни резервоара). При мен поне рекордния ми нисък разход (под 5) съм го правил и с най-обикновена нафта. Правил съм и адски висок разход с премиум.

 

Който го интересува разхода, може да ми види сигнатурата. Сайтчето аз съм го правил, полезно е за хората, които обичат да си следят харчовете по колите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"От Сливен хванете пътя за Котел, изходът за който се намира в североизточния край на града. Пътят е с доста завои, така че карайте бавно и внимателно. След около 28 км, когато прехвърлите билото, ще се озовете в малкото селце Ичера"

 

Въпросният участък на фул тротъл, пак внимателно :D С идване и връщане до Бургас и леко прочистване от градското по магистралата - 298км с 52лв бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...