Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ако се напрегнеш малко и прочетеш навсякъде ще видиш ,че възможната икономия на гориво влияеща се от маслото е в рамките на 3 до 5 процента, подобни са стоиностите и за налягането в гумите...с твърдението си ,че икономисваш литър на 100 при еднакъв стил на шофиране ...се излагаш....ама ти си вярвай никой не те спира.... :cool:

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и караш 7- ма нали...с 1.4 или 1.6 щот май си седан...и при двата варианта си с половин кило под разхода посочен от производителя, браво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм сменил само масло и накладки, а форумният специалист едмундо отрече възможнстта пониженият разход да е от маслото (при равни други условия), остава да е от накладките.

;):lol: ... тфа си го вкарвам в лични бисери !!

 

 

Не правя нищо с рекламна цел, сами виждате, че не съм споменавал марки. Просто ми направи силно впечатление и реших да споделя. Който иска да вярва, който не иска да не го прави. Точка. ;)

Е тъй де ... ама ходи с'а обеснявай сега на Textar и форумните специалисти .... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производителят на предишното и настоящо масло на двигателя ми, препоръчва за него 0W30 (най-добро) и 5W30 (добро). Аз дълго време не се решавах да сложа 0W30 по простата причина, че нямах опит с подобно и ми се виждаше "тънко", затова и си карах с 5W30. То само по себе си беше (и е) добро масло, но 0W30 е масло и "още нещо". Именно интересът ми към въпросното нещо ме накара накрая да се престраша и да пробвам 0W30 (5W30 с "нещото" няма, говорим за "моя" :cool: производител). Та "нещото" (не е MoS2 и маслото не е Лики Моли), ще цитирам (*): "увеличава многократно устойчивостта на маслото от летливост. Отлична стабилност на масления филм при високи температури. Поддържа постоянно налягане при висока температура. (**)"

Въпросното "нещо" е полярно и полепва към метал, създавайки тънък филм. Съдържанието му в маслото е около 20-25%.

Карам вече 4000 км. и разликата е очевадна, т.е. говоря от опит. Ти тези споменавания на 3-5% от опит ли ги казваш или просто съседа е споменавал, а той го е чувал от колега?

Не искам да споменавам марки, защото все ще се намери някой криворазбрал ме, преследващ келепира, да сложи въпросното масло в двигател с неясно състояние и после да се почне: "Тоя ме излъга, колата харчи повече масло, отколокото бензин. Икономия никаква, само си дадох парите!" и т.н., ясно е за какво говоря. Въпросът е в това, че с маслото разходът ми падна на 5/100. Говоря от "first-hand experience". Не съм преследвал по-нисък разход, към маслото ме подтикна желанието да слагам най-доброто за двигателя. Явно това масълце му допадна и резултатът е налице.

Това, което ме подтикна да отговоря, е цитирам "се излагаш". Според мен не се излагам аз, защото знам за какво говоря, за разлика от други, които изобщо не знаят за какво говорим, нето имат опит с него. :lol:

И вече наистина приключвам, ако ще едмундо и оня другия да ми изсипят една торба л..на в отговор.

 

А и караш 7- ма нали...с 1.4 или 1.6 щот май си седан...и при двата варианта си с половин кило под разхода посочен от производителя, браво!

Да, знам, че й дават 5.5 л. на 100 км. от Honda, затова и написах:

 

Сега, държа да отбележа, че този разход е с празен автомобил, километрите са изминати наведнъж и са спазвани ограниченията на Правилника за двжиение по пътищата. Дори на автомагистралата не съм карал с позволените 130 км/ч, а в рамките на 110-120. В Румъния през по-голямата част съм карал с 80 км/ч (има си знаци), така че разходът не е нещо фантастично и нереално.

А за "браво"-то, ако е искрено, мерси! Прайм к'вото можем. ;)

 

(*) - цитатът е страницата на друг производител, за да не се намери лесно маслото. ;)

(**) - което би трябвало да "допринася за по доброто му смазване, което позволява максимално натоварване по обороти и мощност." (това пък е от друг производител, използващ "нещото")

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тънко масло може да падне разходът. (Дори и да се повиши мощноста)-> тънко говоря с 1-ви индекс 0 .0в-30 0в-40 .(примерно)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq
Отговорено (Редактирано)

Едно замерване направих вчера на англичанката което бая ме учуди.4 човека се разходихме до Сандански да се возиме на водните колела и на тръгване напълних газовата на макс. 280 км по-късно бяхме вече в Перник и при новото пълнене на макс колата едвам събра 20 кинта при 1,09 на литъра.Това значи 18,35л което е 6,55л/100 при разумно каране :) Пенишко ми харчи 8/100 при културно и 8,6/100 при енергично.Софийско нз но пригнозирам 9/100.Газовата е с ламбда контрол и мисля че е добър разхода.Климата не съм го пускал :lol:

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволно се представя моята англичанка на бензин 8 л / 100км. градскоА на газ 9л / 100 км. градско.Колата е с обкновенна газова . ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15з3-градско зимата ми дигна до 11,но при страшен студ и къси разстояния,иначе градско-8,извънградско-5,7,5,8,до 6-5 душманско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д13 извънградско с 90 - 4.6 - ако щете вярвайте :tooth::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитър като гущера Димитър.мойта колица кот и налея не ми връща сърба си по малко зависи колко е жадна :huh:ама не е пила повече от 9 не че съм я засичал ама ... там някъде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

мойта колица кот и налея не ми връща сърба си по малко зависи колко е жадна :huh:

 

И мойта е така , до сега от 7г. нищо не е върнала - колкото и налея толкова гори.

Д15 - 10газ , няма градско или извън.

Б16А2 - 9л/100км при спокойно каране и 12-13 при стъпка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A8 бензинГрадско - 7.0-7.5 л./100кмИзвънградско (София-Варна-София) около 5.5л./100км със средно 90-100км/чПреди да я купя си търсех такава с газово....но при този разход изобщо не съжалявам че се отказах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

D15b2, Софииско 10, Извънсофииско 7.3-7.5 бензин + 0.1-0.2л масло :cool:Ще видим колко ще падне като сложа пълния инжекцион и едитна чипа малко.

Редактирано от dns

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

англичанка 1.4 16в 90 коня с обикновенно газово извънградко 8 гас градско 10 на нормално каране :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори 20 лв бензин на седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Д13Б2 и я засякох миналата седмица като изминах 2000 километра по магистралата Варна-София и в планината около боровец и ми даде среден разход 5.8 / 100 като не съм я жалил въобще. На места карах с 140-150 а на други с 80 и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

crx 125 коня - в града 9 при доста цедки и със 17-ки ! ;):P на дълго около 6, 5 -7 при нормално каране !!! иначе един път сложих 10 лв и само цедки до 200 -210 , минах 25 км и дотам ........ :P

Редактирано от Ivan_crx_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2500км из Гърция с климатика на Auto постоянно(т.е. след всяко спиране и на max че жегата не прощаваше).....9,3л/100км :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 седмици имам Honda Accord 2.0i Sport колата е 11,2006г. автоматик и градско ми гори 15/100 каране до 50 км. Иначе прехода Германия - България показваше 7.5/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от малкото обявени коректни разходи... :lol: щот иначе тука акорди по 190 коня лапат 9.5....градско...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам академичната общност моя разход как е?Линк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 седмици имам Honda Accord 2.0i Sport колата е 11,2006г. автоматик и градско ми гори 15/100 каране до 50 км. Иначе прехода Германия - България показваше 7.5/100.

Евала колега :D Имам приятел който кара същата и вече втора година твърди, че му гори 9/100 градско :lol: И като му кажа, че моята D15Z6 гори 8.5 градско вика еми новото си е ново :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последни засичания отпреди няколко месеца - Акорд купе 2.0 автоматик, чисто градски разход с постоянно мачкане на педала - 12.2-13.5л максимум с климатроник през цялото време и 17"/225 гуми. С 15-ките до 0.5-1л надолу. Извънградско 7.5-8.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Concerto 1.6i 16v 110 HP с обикновена газова уредба 10л градско 7.5- 8 л извънградско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълнене до капачка в Пловдив. Отиване до Димитровград и връщане в Пловдив. Час и половина по-късно дозареждам 30 литра на Еко Петролиум на Околовръстното в София (до Цар Борис 3). Километри 260 :) С постоянно включен климатик и още един човек на борда. Скорост - до 100 км/ч. После до Банкя и обратно в Пловдив. Този път километрите малко ги изгубих, но едва ли са повече от 160-170. Дозаредих в Пловдив отново.. 19 литра. Аз това го наричам ламя и то на такова скромно каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смесено градско/извънградско 9л/100км. Предимно градско - 12л/100км. Това Prelude Н23. Мислех че градско ще харчи по - малко, но то тук в тая София май даже малко ми гори. Ако я карам предимно в пиковите часове сигурно ще стъпи на 14/15л нищо чудно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак аз не си вярвам, но пълня до капачка за морето, на връщане пълня до капачка пак...27 литра 525 км...по моите сметки 5,14 разход - сивик купе д15б7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не си вярвам като взема Видин-Каварна /670 км/ с един резервоар /пълен до капачката естествено/ и то с включен климатик. С точните гуми и бензин екстра форс 96. Но това е когато пътувам с малкия, демек не повече от 100. Когато съм сам нещата мноооого се променят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд купе американско 1996 . Ръчна скоростна кутия извън градско при скорост 110- 7 на сто при скорост от 140 -170-7.5- 8.5Градско от 11 при каране на по големи растояния из града.При къси разтояния от 3, 4 километра 12 а зимата и 14 градско :fun: Имайте на предвид, че всичко сменям на време, като консумативи всичко както е дадено по каталог и карам с свещи ДЕНСО иридиом, които уш и дават, че с тях по малко трябва да гори колата, ама ;) .Кракът знае две и двеста :worthy: :worthy: :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord 2.0 2001 година автоматик градско каране преходи по 7-9 километра (сутрин и вечер)дори и сега ,когато не е натоварено движението в СФ , винаги над 13 ми дава разход. Не минава седмица без да я сръчкам поне 4-5 пъти за малко :-) , но дори и без да я ръчкам,не мисля че ще падне под 13 :worthy: Като свършат отпуските пак ще си ми харчи 14-15, че и повече понякога :worthy: Сигурно ако сменям скоростите ръчно, ще свали 1-1,5 литъра, но къде отива удоволствието от автоматика в тези задръствания....????? :worthy: а то не е за пренебрегване според мен ;) На дълги разтояния харчи почти 2 пъти по-малко при каране нормално 110-140 7,8-8,2л. зависи от трафика по магистралата Согия-Пловдив.Климатика,както знаете качва някъде с литър отгоре. 9-10 на сто за такъв двигател като моя , и каране само в градски (Софийски) условия, ми звучи като мечта по-скоро на мен.Това ми е 3-ти Акорд който имам с двигател 2.0 и заставам твърдо зад думите си по-горе ! Може би първия Акорд който имах (`89 Aerodeck) харчеше под 13,но тогава населението на СФ не беше толкова а и Акорда беше значително по-лек.Та това е от мен .Хайде със здраве.

Редактирано от honda5500

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord 2.0 2001 година автоматик градско каране преходи по 7-9 километра (сутрин и вечер)дори и сега ,когато не е натоварено движението в СФ , винаги над 13 ми дава разход. Не минава седмица без да я сръчкам поне 4-5 пъти за малко :-) , но дори и без да я ръчкам,не мисля че ще падне под 13 :) Като свършат отпуските пак ще си ми харчи 14-15, че и повече понякога :D Сигурно ако сменям скоростите ръчно, ще свали 1-1,5 литъра, но къде отива удоволствието от автоматика в тези задръствания....????? :) а то не е за пренебрегване според мен ;) На дълги разтояния харчи почти 2 пъти по-малко при каране нормално 110-140 7,8-8,2л. зависи от трафика по магистралата Согия-Пловдив.Климатика,както знаете качва някъде с литър отгоре. 9-10 на сто за такъв двигател като моя , и каране само в градски (Софийски) условия, ми звучи като мечта по-скоро на мен.Това ми е 3-ти Акорд който имам с двигател 2.0 и заставам твърдо зад думите си по-горе ! Може би първия Акорд който имах (`89 Aerodeck) харчеше под 13,но тогава населението на СФ не беше толкова а и Акорда беше значително по-лек.Та това е от мен .Хайде със здраве.

И моя Акорд автоматик харчи толкова градско, под 13 не пада, ама има защо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10.5 - до 11л/100км градско и 6.6-7.1л/100км извънградско ама тва е като се внимава за бюджета :) иначе и 15 градско съм стигал с ръчкане по светофарите... и около 9/9.5 на 100 със около 170-190км/ч засечено на магистрала "Тракия"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5:15 сутринта на излизане от София напълних резервоара догоре (45 литра). В 9:15 и 30 км преди Варна бензинът ми свърши... айде засичайте разход! По груби сметки 10+ литра. Бях сипал OMV Carrera 100...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "TheDevilTwin "яко си я ръчкал значи, моята ме закара до морето/470 км./ с 50 лв.=23,5л. значи 5/100, като последните 150 км.на климатик. Иначе смесено, с превес на извънгр.-лято 5,3л.,зима 7л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля, след смяна на бубина, разхода ми падна значително:98км - 5л. София градско500км - 28л. - София - ВарнаЗасичал съм от пълен до пълен резервоар и доста пенсионерско каране. ;)

Редактирано от DNS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...