Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Айде и аз да зема да се запиша в темата, (да се изфукам) вчера най накрая успях да засека и моята колица D15B2 с MPFI, а именно 611км - 39литра бензин или сметнато по формулата по горе - 6,4л/100км при средна скорост 120-140км/ч с постоянно включен климатик. Относно градското то няма как да се засече, но колкото съм и сипал никога не го е върнала :)Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като те спрат ченгетата в щатите и те издрусат здраво за слаломиране и провиране, ходи обяснявай, че в Гърция и Италия карали еди как си. Казвам какво е по закон, ама кой да чуе. ;) ....Продавам Бъргмън 400 кубика, 2006-та. Ако някой има мерак да кара комфортен мотор и да провери колко далавера има за градско каране - да се обажда :)

Малко късно , но....САЩ целия свят ли са?По-скоро гледай към Европа,като даваш примери за трафика.Иначе Бъргмана дето си го взел е голяма преебавка.ако ще е скутер да е малък поне да можеш да се провираш,а този Бъргман е ебати парахода на две малки колелца,за да паднеш по-лесно.Двигателя му е хоризонтален и като работи все едно ти го начукват....не подлъгвай хората,че с него ще видят далавера в града. :Dп.п.и за да не е спам понеже два пъти ходих до морето с моята бабичка:7.7л/100км при каране с 3500 оборота-130-140км/ч са това.имаше и малко градско във Варна,някакъв опит за задръстване в неделя вечер на аспаруховия мост,но нищо подобно на тези в софия.иначе ми е давала 8.4 и 9.6 насам,зависи колко съм груб:)градско не мога да ви кажа,имам си мотор за трафика и тази кола се кара само навън Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме карай да ти говоря за свят, просто защото не е по темата. Отвори си закона и прочети какво пише за кат.А. Това от една страна.От друга страна точно това исках да кажа, ама кой да чете. Мисълта ми е, че моторът е твърде опасно нещо за българския трафик и икономията му е спорна. Да кажа дори, че въобще никаква я няма. Иначе за Бъргмъна не си прав. Пак започна да си правиш изводи на някаква база с многогодишна давност. Ела, седни и покарай. Пък аз после ще реша дали ходиш като начукан или не :) Пък и ще си ги говорим тези неща очи в очи... На кока-кола с пържени картофки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме карай да ти говоря за свят, просто защото не е по темата. Отвори си закона и прочети какво пише за кат.А. Това от една страна.От друга страна точно това исках да кажа, ама кой да чете. Мисълта ми е, че моторът е твърде опасно нещо за българския трафик и икономията му е спорна. Да кажа дори, че въобще никаква я няма. Иначе за Бъргмъна не си прав. Пак започна да си правиш изводи на някаква база с многогодишна давност. Ела, седни и покарай. Пък аз после ще реша дали ходиш като начукан или не :D Пък и ще си ги говорим тези неща очи в очи... На кока-кола с пържени картофки :)

това прозвуча като покана за среща,извинявай но не си падам :) бъргмана съм го карал,същия като твоя.едва ли е по-различен,повярвай ми.карам мотори от едва две години и месец,за мои лични говоря,но пък посмених 5 броя и все различни.отсега мога да ти кажа,кой е най-удобният и рационален за в града.иначе относно закона......и във франция и в гърция не е разрешено,но хората си карат така.автомобилистите знаят за това и се съобразяват.във франция например моторите се движат между средната и лявата лента само.много рядко има изключения от другата страна.така хем за шофьорите е по-добре,хем за мотористите.в гърция всеки е видял с очите си,няма да коментирам.а относно законите,ми то в гърция има забрана за дизелови автомобили в големите градове,това значи ли че закона няма нужда от ъп-дейт?има , но не са стигнали до там.същото е и с моторите.ще дойде момент , когато и закона ще променят за тях.иначе икономията от мотор е следната:650 кубика - 5-6л/100км градско.стигам до всяка точка на софия за 30 мин при положение,че изчаквам приятелите с пистовите мотори......и това е без излишни рискове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не защитавам никого, но съм убеден, че болшинството колеги дори не са си засичали реалния разход, а я карат на догадки по стрелка и светване на резервата :) Искам някой да ми демонстрира как колата му гори 9 литра при 180 или 200 км/ч. Пълним догоре, караме 100 км със 180 и после допълваме. Ако разходът е 9 или по-малко - 50 литра бензин от мене. Ако е повече от 9 - тържествено извинение за погубеното ми време и доброволни самопризнания във форума, че лъжете самоцелно.Същото е и с въпросните 7-8 литра градско неикономично каране :) Колега, колко пъти и как си го правил това засичане. И за кой град става дума? Разбира се интересен е и часът на засечката, защото ако си пекар и отиваш във фурната в три сутринта, това въобще не означава че караш градско ;) Ех, момчета, момчета. Кога ще пораснете и ще започнете да четете какво ви дава производителя като данни. Хонда му дава 160 км/ч максимум, ама той с 210 карал.. ;) Големи смешки сте тука..За протокола - горя толкова, колкото ми дават по паспорт!

Съжелявам колега но това показва стрелката и изрично казах, че съм го правил веднъж само (по нанадолнище.....и да знам че не показва вярно)Относно разхода това са ми сметките като и слойа 20 лв (10л) както и да карам във Варна (90% от времето карам мейду 10:00 и 20:00 часа работата ми е го изисква) като мина 120-130км трябва да заредя за да не влизам в резервата....извън градско Шумен-Варна + още 40-50 км във Варна това е нормално каране 120-130 магистралата и нормалко и леко без да се бутам и натискам между другите Засичал съм с пълен резервоар Шумен-Свищов (през Търговище и после Бяла) и на другич ден обратно (на отиване ми отне 1 час и 25мин на връщане ми отне 1 час и 45 мин- това горе долу +-2) след това останалото градско лекичко за никъде не бързам...и отново за да не вляза в резервата като заредих беше на 477кмАз съм нов, вие знаете по добре от мен колко точно събира резервоар на 6-та ген. (според мен с резервата около 35л)Моля да ме скастрите отново ако съм в грешка :DБлагодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 литра е целия резервоар, колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ти е бил наред Бъргмана тогава :) Това, че е бил 2006-та въобще нищо не означава. Ама нещо не ми се спори с теб. Имам си грамофон вкъщи.Казваш, че гориш 5-6 литра на 100 с мотор. И че караш от година-два. Е, аз карам от много повече и не смея да твърдя, че моторът е по-икономичен. На баща ми печката дава 7 литра градско. Да й пикам и на разликата от 1 литър. Аз съм на климатик. На 4 гуми и хич не ми дреме дали е дъжд или слънце.Не ги приемай поканите толкова лично. Знам, че не ти стиска да ми кажеш някои неща насаме. Мир :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, колега Луков, си адски далеч от истината. :) Нито резервоара ти е 35 л, нито стрелката на бензиномера ти е вярна, нито пък тази на километража. :) ЕДИНСТВЕНИЯ начин да засечеш приблизително точно разхода си е пълно-пълно на разстояние минимум 200-300 км. Всичко останало са само догадки и предположения.

 

По другия въпрос, за първи път съм съгласен с Ото Клуге (този човек с коментарите си винаги ме кара да мисля че се нуждае от професионална помощ - накажете ме, ако искате). Никой не може да ме убеди че при скорост 160-180-200 км.ч. колата му гори 9/100. При такива скорости, дори с 1,4л двигател разхода не е по-малко от 11-12/100. Мога да гарантирам, че 1,8 двигател при скорост 200 км./ч. гори над 20/100, а при 220 км./ч. над 25/100. Тествано е с няколко различни коли. И като моментен разход по бордови компютър и с реално засичане на изгореното гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понеже тука се надхвърляме кой по-малко харчи, та днес имах едно пътуване около 200 км извънградско по ненатоварен маршрут и направих експеримент да си карам в рамките на ограниченията в т.ч. 90 км/ч извън населените места, че даже си карах с 80 през повечето време.

Постигнах разход 5.047 / 100.

Въпреки това го считам за спортно постижение, т.к. се изискват железни нерви в някои моменти. :)

Иначе пътуването е приятно и се пристига изненадващо скоро.

темата се превърна на чат и раздувки

Явно и други си падат по академичните постижения. Аз обичам като пътувам към морето, да си легна вечерта с кокошките, ставам в 2 през нощта, и карам бавно към морето. После си доспивам на хонда кърпата под чадъра на плажа, натъпкан подобаващо с бира и цаца - безплатни, от спестеното гориво.

Първият ми такъв опит беше София - Бургас - Слънчев Бряг - Бургас - София, с CRX D16A9 133 коня, без ламбда сонда. Не е предпоставка за икономия, но отидох и се върнах с 1 резервоар. 418 км в едната посока, по карта, 42 литра гориво (явно съм се прибрал на изпарения) - 5.1 разход

Следващия подобен опит беше София - Варна. На отиване повторих разхода си, 5.1/100, от пълен до пълен резероар.

На връщане карах още по-бавно, с 70-80 по извънградските, единствено вдигах до 90 ако някой ме настигнеше и правех задръстване - но по това време трафика е спокоен. На магистралата карах още по-бавно, падах и до 60, ускорявах до 100 малко преди спусканията, и изключвах от скорост

И успях да си подобря разхода, 4.9/100 с CRX D16A9. Но както и Ивайло Петков каза, това упражнение е повече за спорта, отколкото за реална икономия - 10 часа прибиране си е неудобно много.

Със сивик D16Z2 (a6 подобие) едновалка инжекция на газ, София-Бургас по нощите ми даде 6.8-6.9/100 на газ. Реших, че газовата не е добре настроена, и в името на рекорда пробвах Бургас-София на бензин, пак по нощите и 80-90 макс.скорост, но под 6.2/100 не можах да падна. Явно двигателя не е в топ форма, а може и газовата да го спъва. При каране със 110-130 по магистралата и 90-100 извънградско дава 7.5-7.8/100 на газ, и 12-14/100 градско газ, без да се правя на джигит. Но и климатика често работи. Като я карам на бензин в града и дава 10-13/100

Докато CRX-а никога не ми е давал такъв разход, колкото и да го настъпвам, 7800 оборота, спирачки в последния момент и т.н. - градския разход варира от 9 до 10 - в града и без това ми е трудно да засичам точно разход и километри.

Сегашния CRX D16Z5 пак двувалка, но с ламбда сонда, го пробвах по същия маршрут до морето, но въпреки ламбда сондата, даде по-висок разход, 5.5-5.7/100 (съответно на отиване и на връщане). Градско гори мааалко повече от предишния, но пак варира от 9 до 10, като над 10 никога не съм засичал. Това го отдавам на кофти ремонтираните спирачки, единия апарат леко задържа.

 

Никой не може да ме убеди че при скорост 160-180-200 км.ч. колата му гори 9/100. При такива скорости, дори с 1,4л двигател разхода не е по-малко от 11-12/100. Мога да гарантирам, че 1,8 двигател при скорост 200 км./ч. гори над 20/100, а при 220 км./ч. над 25/100.

В софия зареждам на ОМВ-то на цариградско, и след 45 мин съм на табелата в Пловдив. Там имам още 20 км градско, и от табелата на Пловдив до ОМВ-то над моста за летището - 44 мин. 32 литра изгорени за 320 км изминати (километража даже показваше към 330, но съм по-склонен да вярвам на картата). Както и да ги смятам, излиза около 200км/ч средна скорост, като е документирано и 230 (по километраж), газ до дупка. Колата е предишния CRX D16A9 Редактирано от Magnum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ти е бил наред Бъргмана тогава :) Това, че е бил 2006-та въобще нищо не означава. Ама нещо не ми се спори с теб. Имам си грамофон вкъщи.Казваш, че гориш 5-6 литра на 100 с мотор. И че караш от година-два. Е, аз карам от много повече и не смея да твърдя, че моторът е по-икономичен. На баща ми печката дава 7 литра градско. Да й пикам и на разликата от 1 литър. Аз съм на климатик. На 4 гуми и хич не ми дреме дали е дъжд или слънце.Не ги приемай поканите толкова лично. Знам, че не ти стиска да ми кажеш някои неща насаме. Мир :)

пич,ти си на 4 гуми и не се влияеш от времето,но стигаш от дружба до младост за 1:30,нали така?икономията не е само на гориво,но и на време.даже ще излезне че печката на баща ти е по-икономична от мотора ми и ще е истина,защото виси 1 час повече докато мине тези 100 км примерно.но пак казвам,на мен времето ми е по-ценно от разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Купуваш мотор, за да икономисваш време и гориво? :) Ти си истински рокер тогава.Призовавам колегите, които ме изпращат на лекар, да спрат да го правят. Не е хубаво да говориш така за някого, когото дори не си виждал и да му приписваш разни ментални болести, неразбирайки напълно смисъла на думата "комплекс". Искам някой да направи разбор на моите мнения и да каже колко пъти съм участвал в теми за гонки, тунинг, дрифт, суинг и пр. заемки. Като бял ден се вижда кой има комплекси за малоценност. И отново призовавам - отворете си учебниците по психология и прочетете повече.Искрено се надявам, че Ал Капоне ще си влезне в ролята в най-скоро време.По темата - предложението ми за 100 км при 180-200 км/ч остава в сила. Остава да се намери някой амбициран и надъхан фен, който да ме убеди, че колата му гори 9 при 180-200. Или на никого не му трябват 50 кила бензин, или шушумигите и нарцисите във форума са повече отколкото трябва. А да си признае, че лъже или си измисля е под достойноството му. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[В софия зареждам на ОМВ-то на цариградско, и след 45 мин съм на табелата в Пловдив. Там имам още 20 км градско, и от табелата на Пловдив до ОМВ-то над моста за летището - 44 мин. 32 литра изгорени за 320 км изминати (километража даже показваше към 330, но съм по-склонен да вярвам на картата). Както и да ги смятам, излиза около 200км/ч средна скорост, като е документирано и 230 (по километраж), газ до дупка. Колата е предишния CRX D16A9Колега поне ти ми изглеждаше здраво стъпил на земята но..просто без коментар и си вярвате бе най-странното е че си вярвате:)Излагате се като кифладжии :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Купуваш мотор, за да икономисваш време и гориво? :) Ти си истински рокер тогава.Призовавам колегите, които ме изпращат на лекар, да спрат да го правят. Не е хубаво да говориш така за някого, когото дори не си виждал и да му приписваш разни ментални болести, неразбирайки напълно смисъла на думата "комплекс". Искам някой да направи разбор на моите мнения и да каже колко пъти съм участвал в теми за гонки, тунинг, дрифт, суинг и пр. заемки. Като бял ден се вижда кой има комплекси за малоценност. И отново призовавам - отворете си учебниците по психология и прочетете повече.

пич,не ме наричай рокер.ако караше наистина мотори щеше да знаеш че това нарицателно е обидно.90% от хората на които ще го кажеш,ще ти шибнат един или ще ти теглят една майна.рокер е сергей станишев и ти явно.аз не съм рокер и се гордея с това.аз съм моторист.а това че съчетавам полезното с приятното не виждам как може да е лошо.ти в случая какво претендираш всъщност?че си по-запален моторист ли,защото мотора ти седи в гаража и чака да идеш на пазар с него в събота ли?то бургмана май точно такива клиенти го купуват:Dсвиркай си с приятелите рокери и бъдете живи и здрави.иначе относно познаването ти,за да се вадят изводи.......с достатъчно много хора общува всеки от нас по нета,за да изпъкнеш като чешит.един те нарича комплексар,друг че си в мензис-интерпретации всякакви.но определено си различен за добро или лошо.пък живот и здраве като се запознаем лично,ще разберем че сме в грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да се срамувам, че съм различен от масата :D Момченцата наричат, защото зад клавиатурата всеки е силен по своему. Искам да ми го кажат в лицето иии.. както каза.... да ми шибнат поне един. :) Само не разбирам откъде тая злоба?! Къде съм обидил някого и къде съм нарекъл колега "путка в мензис" или "комплексар". Културата ви е под всякаква критика. Както се вижда не само не могат да пишат, но очевидно и четенето е проблем.Отстоявам си тезата, че "далаверата" от мотор е спорна. Мотоциклетите са създадени да носят удоволствие преди всичко. Големият плюс е че не плащам паркинг :) А разходът се доближава до този на средностатистически дизелов автомобил. Като сметнем, че спестеното време е на цената на голям риск... Всеки има право да бъде луд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, не му говори така, че ме натъжаваш. Той горкия винаги е неоправдан и неразбран. Възпитан до мозъка на костите си и два (милиарда) пъти по-интелигентен, начетен и нормално разсъждаващ от всички останали. Недей да му се репчиш така, ами си отвори учебника по психология. (може пък да успееш да го диагностицираш, макар че психологията не се занимава с това). Ото (или както всъщност ти е името), наистина не те познавам и при други обстоятелства може би наистина нямаше да имам право да те коментирам по какъвто и да е начин, но като оставим това настрани... някога питал ли си се защо всички са така настроени към теб? Дали има причина, или просто никой от нас не ти е на нивото? Тук сме събрани всякакви хора... от работници в автомивка, през юристи, лекари, икономисти, програмисти и т.н. вЕрно ли си по-по-най? Лично мен в този форум откровено ме дразнят само трима. Ти си единия. Не съм нито глупав, нито необразован и коефициента ми на интелигентност (поне според теста на Менса) е много над средния. Смея да го твърдя, дори да ме наричаш "нарцис" или "шушумига". Графика ми в работно време е достатъчно натоварен за да се заяждам самоцелно (въпреки, че намирам време да пиша тук), а и вЕрвай ми, това не мо доставя никакво удоволствие. Въпреки това обаче, на моменти си адски труден за изтърпяване. Съжалявам, ако те обиждам по някакъв начин, но това е мнението ми. Моля те, не се опитвай да ме обориш, или поне не тук. Ако искаш да ми теглиш една майна може да го направиш на лични, а ако случайно не съм прав, както каза Иво - някой ден може да се запознаем и да ме разубедиш. Тогава, ако не съм прав ще ти се извиня публично.@Ал_Капоне: Сега за оффтопик, ако искате и 90% уорн ми сложете - мнението ми няма да се промени (и не може вечно всички да си мълчат).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да се срамувам, че съм различен от масата :D Момченцата наричат, защото зад клавиатурата всеки е силен по своему. Искам да ми го кажат в лицето иии.. както каза.... да ми шибнат поне един. :) Само не разбирам откъде тая злоба?! Къде съм обидил някого и къде съм нарекъл колега "путка в мензис" или "комплексар". Културата ви е под всякаква критика. Както се вижда не само не могат да пишат, но очевидно и четенето е проблем.Отстоявам си тезата, че "далаверата" от мотор е спорна. Мотоциклетите са създадени да носят удоволствие преди всичко. Големият плюс е че не плащам паркинг :) А разходът се доближава до този на средностатистически дизелов автомобил. Като сметнем, че спестеното време е на цената на голям риск... Всеки има право да бъде луд.

аз написах само че си в мензис,а дали си путка - не знам.просто израз,който добре описва сприхавостта ти или докачливостта ти,не знам и аз как да го кажа.иначе това за рокерите ако искаш си го провери.доста от мотористите са възпитани хора и сигурно няма ти посегнат,както аз не бих го направил,но на ум ще ти теглят една сочна майна.нямам желание да се заяждам с теб,просто си винаги на контра.бъди жив и здрав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Майна? И защо да ти тегля майна? Защото не ме харесваш ти или целият форум? О, мили Боже. Само това няма да направя. Голям човек си с глава умна на раменете - поне така твърдиш. Прави си каквито изводи искаш. Просто моля за някакъв по-нормален език. Никой не искам да ме изтрайва. Елементарната култура изисква друго отношение и просташката прямота в случая няма нищо общо. Както вече споменах - никого не съм наричал с епитети. Мисля, че е достатъчно. А това, че някой приема критиката и съмнението ми като лична нападка - да ме прости!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ясно... пак не сме те рабрали правилно. Може би наистина не сме ти на нивото (никой от нас). Налага се извода, че с риск да изпусна нещо интересно и дори може би ценно, най-добрия вариант (поне за мен) е просто да пропускам твоите мнения. И накрая (без да ти давам акъл - просто изказвам мнение) - много е важно човек да е уникален и единствен по някакъв начин. Няма по-безсмислен начин да си прекараш живота, от това да позволиш да бъдеш поредната тъпа овца в стадото, която няма собствено мнение ( за живота вселената и всичко останало). Ако това обаче създава проблем в комуникацията с всички останали, явно проблема не е във въпросните "всички останали". И определено начина да убедиш някого в правотата си не е да говориш "от висотата на полубоговете, които простосмъртните никога няма да разберат". Цялата ти комуникация в този форум е в стил "Как може да сте толкова прости... ама какво ви питам такива неща... няма да ме разбрете". Не знам дали го правиш съзнателно, и наистина никога не е с тези думи (не си кривя душата - груб си бил, но не и невъзпитан), но това е посланието, което обикновено внушаваш с изказванията си.Жив и здрав да си! :)П.С.: Може би наистина е по-добре темата да се зачисти. Всеки каза каквото мислеше (кой е бил прав не се наемам да съдя), но другите не са длъжни да ни търпят обясненията в тема създадена с друга идея.

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:):D;) ;) :D Колегата slade е прав че в Павликени дори и в пиковите часове(а то такива няма) се счита за извън градско. Но азсъм засичал разхода в Стара Загора, Търново най-вече и Русе понеже уча там и съм редовно в Русе. Неса големи градове като София но движението изобщо не е малко особенно в пиковите часове. Под 8 рядко разхода ми градско пада писал съм преди това 7-8 градско и си е истина в зависимост от карането. И това че съм от малък град (наистина без движени) не означава че съм засичал разхода до магазина и обратно и до нивата да прекопая царежицата и обратно. Айде със здраве :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакън :) Не затривайте хубавата тема :) Все още чакам някой да ми върже бас. Не съм свадлива личност, нито хазартна, но ми се ще да видя с очите си как може да се движиш с 200 и харчиш 10 литра бензин.А всичките други работи, дето ги написа - тях няма какво да коментирам. Щом ти е приятно да го правиш - чувствай се свободен. Форумен имидж не градя. Намирам начина да кажа всичко, което мисля с точните думи без епитети и преки обиди. Ако някой толкова иска нещо да ми каже - има лични бележки. Твърде много отклонихме темата - не бяха лекари, не бяха образования. Нека не търсим под вола теле и да се уважаваме малко повече. Пак припомням - ако някого съм обидил, моля да бъда извинен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, колега Луков, си адски далеч от истината. :) Нито резервоара ти е 35 л, нито стрелката на бензиномера ти е вярна, нито пък тази на километража. :) ЕДИНСТВЕНИЯ начин да засечеш приблизително точно разхода си е пълно-пълно на разстояние минимум 200-300 км. Всичко останало са само догадки и предположения.

 

По другия въпрос, за първи път съм съгласен с Ото Клуге (този човек с коментарите си винаги ме кара да мисля че се нуждае от професионална помощ - накажете ме, ако искате). Никой не може да ме убеди че при скорост 160-180-200 км.ч. колата му гори 9/100. При такива скорости, дори с 1,4л двигател разхода не е по-малко от 11-12/100. Мога да гарантирам, че 1,8 двигател при скорост 200 км./ч. гори над 20/100, а при 220 км./ч. над 25/100. Тествано е с няколко различни коли. И като моментен разход по бордови компютър и с реално засичане на изгореното гориво.

Ами може :) аз и не държа да знам всичко тук има хра които знаете и разбирате в пъти повече от мен за което Ви поднасям адмирации

Аз отивам сипвам на бензионостанцията(колкото джоба позволява-все пак студент на самоиздръжка който без да се набутва със заеми си е купил колата) това е по мой впечетления ...сигорно не съм прав смятам да направя точни измервания като източа резервоара (незнам има ли пробка някуде ако няма ...ще измисля нещо) наливам 20л и тръгвам, минавам разстоянието Шумен-Варна–Шумен и после пак източвам да видя кво е останало. Така смятам, че ще е най точно. Остава да намеря няколко часа свободни да го направя това.

Поздрав и благодаря за критиките (смятам, че по този начин човек се учи)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

София - Костенец - Пловдив което са 180 км и скорост по магистралата 150~170 км/ч с 24 литра. Което прави разход от 13.34 литра на 100 км. Ще помоля да давате само такива конкретни цифри и да се придържате към темата. Предните ви докторски и менструални залитания ще ги пропусна. Но от тук нататък в тази тема ще има само конкретни разходи с конкретни маршрути! Гарантирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павликени-Русе-Павликени изминати 258км. скорост 80~120 с градското 10 тина километра изгорени 17 литра. 17х100=1700/258=6,589 литра разод на 100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив - Бургас с около 150 кг багаж и малко дете - 15.9 литра нафтаПловдив - Хасково - Пловдив - в безлюдна следновогодишна нощ и 5 човека във вана.. 25 литра безоловен. Там трябва да си призная, че понастъпвах :) Хюстън - Корпус Кристи. Разстояние от грубо 350 км "превзети" с 31 литра бензин :) Автомобилът е Ford Expedition 5.7. Поддържана скорост от 75 мили в час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не че трябва да ви интересува но гледам направо като луд пежо 307 2006 година при скорос 130 км ми дава моментен разход 22,3 литра :huh:;):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е бил моментен разход :huh: Настъпал си го по-здраво и затова ти е дало такива показания.И няма да е лошо да уточниш двигателя. Но от сега ти казвам, че 22 литра при тази скорост не може да е константен разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да похваля и моето "животинче-D13B2" Миналата седмица бях на море от Несебър до св.Влас (малко обикаляна вътре) и до Хасково като на магистралата и кадето имах възможност 140/150км.ч. НА ГАЗ общо 290км с 21.300л. = 7,3/100е имаше моменти карал съм и 80-90. В Хасково само на пълна мощнос :fun: 10/100 а в София 11-12/100 сега като е моспокоино можеи по-малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При разходката ми преди седмица до Пирин планина т.е. от София до Разлог, Банско Добринище + малко по балкана до хижа Гоце Дел4ев която е на 10-15 км от Добринище но пътя не позволява каране пове4е от 3-та скорост.Общо взето 420 км изминати с 26 литра гориво от ОМВ Дружба 1 Н95.За който не му се смята 6,2/100 л/км като карането бе до 4000 оборота и 120 км/4.Мисля 4е това е добър показател за Д15Б2 в ЕГ8.Искам само да отбележа 4е колата вмомента ми гори 2л Тотал 10w40 на 1000 км :fun: :fun: :P :P при сменени гуми4ки на клапаните + гарнитура.Остава подмяна на сегментите но дотам неможах да стигна преди по4ивката за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще пиша София/Бургас еди колко си киловата ел. 5лв.450км :PСмисъл след 2-4 години като си купя Волт или друга електричка :fun:И ще съм много радостен че производителите на моторно масло ще фалират един след друг в близките 10години.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Търново-София + малко движение из Търново и Арбанаси (512км) с 4 човека и пълен багажник. Колата изгори 34,2л бензин (95). Това прави 6,68/100, но за първи път Сивика хапна и от маслото. За 5 хил. км не го беше помирисвал, но на тая екскурзия е хапнал поне 100-200гр. така като гледам по пръчката. Колата я тормозих много, беше с климатик абсолютно през цялото време и беше поумряла по баирите, та я настъпвах много лошо, свалях предавките и оборотите много често бяха над 4 хил. Предполагам, че от зверския тормоз е опитала от маслото, но може и да е друг проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив - Св.Влас - Пловдив - 640 км. Общо изразходвано гориво 52 литра. Постоянно включен климатик. Три човека с общо тегло 250 кг. Доста багаж. Магистрала - 120 км/ч. Извънградско - 100. Градско - 60! Както и да го смятаме това прави 8 литра бензин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пробег от 987км., скорост от 130 до 160 + настъпвания на спусканията колкото може, изгори 74л. = 7,5 среден разхот.Колата е сивик 6-та д15з6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а масло? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моята пък бях много доволен от нея преди да сложа джантите. Даваше около 5.2 на 100. Говорим за D15z1 двигател.След като я обух с тея 15 цола ботуши дигна на 6.0 - 6.2 на 100. А уж взех лека джанта Оz Hydra 15" . Както и дае.И с оригиналните 13ки и ся, когато вземеш да настъпваш по зверската разхода е коренно различен :)Нещо от рода на 9-10 :)

Редактирано от K1NG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а масло? :)

За масло не ме питай, че съм за ремонт, хапва си го доволно ;) п.с. Само да уточня (за да не бъда причислен към рейсърите по пътищата), че скоростите за които писах са по немски аутобан без ограничение на скороста, в България ме е страх да карам така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско 10л/100км Извън градско 7.5л/100км двигателя е H23

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic EG3 / С.Загора > Каварна < С.Загора -> 690км ... 35л изгорен OMV100 = 5.07 разход при скорост 80-100 при общо тегло около 1200кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic EG3 / С.Загора > Каварна < С.Загора -> 690км ... 35л изгорен OMV100 = 5.07 разход при скорост 80-100 при общо тегло около 1200кг.

Чудесен разход колега...А експериментирал ли си с друго гориво примерно ОМV95 какво става на дълга разходка из България?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ! От 2 години карам само с OMV100 ! В момента изпробвам Еко Кинитрон 95 + ... но нямам извънградски преход ... колата я ползвам основно за градско каране ! На динамика е ОК , но разхода е под ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...