Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Guest РВ3661С�

Всичко зависи от крака.Моята е седан и до Хисара отиване и връщане ~6.0 на да отбележа че не е натискана нормално каране 100-110А в Пловдив ми е кам 7.5-8.0 (грацко)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest viessman

градско - 6-6.5 л. лятото с климатик, извънградско 4.5 - 5 с климатик. Хонда Джаз 1.2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при нормално каране 7.5 градско,но ако настъпя...11-12 отма си ги лапа :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик Д14А3 с Газов ИжикционВ град Пловдив Грацко Околко 8 бензин 8-8,5 Газ Извун крацко до софия по магистралата 7-8 Газ с средна скорост 150-170 км/ч ( бензин несам я засичал)Супер сам доволен :lol: :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик Д14А3 с Газов ИжикционВ град Пловдив Грацко Околко 8 бензин 8-8,5 Газ Извун крацко до софия по магистралата 7-8 Газ с средна скорост 150-170 км/ч ( бензин несам я засичал)Супер сам доволен :lol: :lol: :lol:

не искам да спамя ,ОБАЧЕ, като ми дадеш 7 на газ със 150-170 СРЕДНА СКОРОСТ ще си отрежа главата и ще ти подаря моя акорд и всяка година ще ти правя квито искаш подаръци.ПАК КАЗВАМ, СРЕДНА СКОРОСТне мога да разбера за кво се изсилвате с тези разходи и заблуждавате маса колеги и те се шашкат че колите им горяли много.СТИГА ВЕЧЕ Редактирано от YordanIvanov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро карам Civic 6г. D15Z6вчера го карах извънградско и ми даде един доста приличен според мен разход 6.1л/100км .Първо да отбллежа, че се стараех лампата "ЕCONO" да не изгасва :lol: т.е. до 3000 оборота и 120км/ч по километраж, който се оказа не много точен.Засяках с GPS, на 100км/ч има 5км/ч отколонение реална скорост 95км/ч, при 200км/ч по километраж реалната скорост беше 180км/ч.Щах да забравя, че климатика не е изключван през целя път.Кажете сега Вие с какво може да се похвалите :lol:

Извън града-5,2л/100км с Д14А2 и скорост 90-100 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 литра бензин извънградско... никой не ми вярва, най-вече приятелите с Аудита :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да се карам с теб защото слабо ме интересуваш, обаче няма как да не цитирам един майстор от нашия форум: иииии един мармот.......мене пък ми харчи 4 и 3 литра в софия на стъпка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Да ме поправят колегите с газови уредби , но газ-та не се ли измерва като напълниш догоре от бензиностанция А , колонка В , изхабиш газта в бутилката и после пак заредиш на същата бензиностанция от същата колонка :) Към АлкесДЖ - а я ми кажи , че ми е интересно 190 км/ч на коя предавка ги направи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

тино точно така е за газта, а да не говорим че и за бенза е желателно :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно колеги :) и аз това казвах , за да не се захласват колегите и да не подвеждат другите , че карат супер икономични коли с много високи скорости :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rulemaker

Да ме поправят колегите с газови уредби , но газ-та не се ли измерва като напълниш догоре от бензиностанция А , колонка В , изхабиш газта в бутилката и после пак заредиш на същата бензиностанция от същата колонка :) Към АлкесДЖ - а я ми кажи , че ми е интересно 190 км/ч на коя предавка ги направи ?

Кво? Като е с д14-ка не може да вдигне 190 ли, ми ако искаш качвам те на мойта д14-ка и на 4-та ти ги показвам 190, на около 6500 оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааааааааааа НЕ , аз в тая тема няма да пиша.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е казал , че д14-ката не върви :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене пък ми харчи 4 и 3 литра в софия на стъпка

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ;):angry:

 

Публикувано изображение

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15з1...........стигал съм до икономия 4,9/100,без климатик,няамам такав,извънградско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да си кажа мъката - 10.5l/100 градско - 2 отсечки по 7км еври дей.

голям noob съм бил ама идвам от дизел, идeя си нямах как да я карам.сега градско студена 8.5 - 9, върхови постижения 8 ако няма задръстване . и съм доволен почти като дизела преди няколко месеца ми излиза - 6-7/100 по 2.35-2.50лв, но сега е с дабъл плежър :lol:извън градско 6.7 ми направи със 120 приблизително.меренето е с infoboard и на око 2 зареждания по 50лв. на 2.20лв и 2.06лв - около 520км, долу горе излиза сметката. Редактирано от rendz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K20A6-градско 10-12,извънградско при 100 км /ч до 7л,120-130 км/ч-7,5-8л ,130-160 км/ч-до 10 и оттам нататък до 230 км/ч..нямам време да погледна километража;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси и ламите. мойта алфа 156 даде 6.7/100 КЦМ - СОФИя – КЦМ 340 км с 23 литра нафта с ужасно каране и с климатроник през цялото време. така като сравних мойта алфа и хонда дизел от същата година хондата е баси и дървенята нито набира като алфата. не е верен мохабета че като се качиш в японско и друго не искаш да видиш.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Слизай тогава :):) Само за твое инфо ще ти кажа , че въпросния двигател е на Роувър :rolleyes: Все още Хонда нямат големи традиции и голямо разнообразие от дизелови двигатели , но първия изцяло хондов дизелов двигател е повече от добър :rolleyes: Пак специялно за твоя двигател като не е в добро състояние не става за нищо , а ремонта му е доста скъпичък ! Но пък ако попаднеш на добър екземпляр , няма да те разочарова :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niki64

удоволствието в това да притежаваш японска кола е не в това 4е ми гори по малко ,а 4е изпитвам удоволствие от самия процес на каране,взех си преди 2 години тойота корола 99 година и като се ка4их за първи път разбрах защо и другата ми кола ще е японска веднага ..имал съм преди това и немски и френски..ми нищо не може да се сравни ,просто като сляза от хондата или тойотата след 5 минути пак ми се иска да съм в една от тях..може да ви се струва смешно, но е като някаква магия за мен..явно съм зарибен пове4е отколкото трябва:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

секи се кефи на нещо. и харесвах голф и мазда ама в крайна сметка избрах това което най ми прай кеф

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pamo

..може да ви се струва смешно, но е като някаква магия за мен..явно съм зарибен пове4е отколкото трябва:)

Хич не звучи смешно колега. Знаеш ли колко сме така? :cool: Само питай колко човека понякога си изкарват колите без да имат някаква ясна цел и ще "завалят" :rolleyes: А за разхода: Градското варира между 7.5 и 12/13 литра (зависи много кой град). Извънградско с няколко засичания слиза и малко под 6. Когато обаче се кара с "оживен" мотор нещата стоят "леко" по-друго :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой засича ли в задръстванията,на мен ми дава 16/100градско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Толкоз при мен е около 14/100 по тези задръствания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега не съм засичал разхода на колата си, но реших да пробвам. Пълнене догоре на резервоара, врътнах 360 км в София само и пак пълнене. Резултатът е 9.3/100 разход което поне за мен е много добре. Сутрин съм в бесните задръствания в центъра, а вечер карам от 1ва до 3та предавка до ограничителя по околовръсното :D) (не винаги де). Според мен разхода си е екстра!П.П колицата е сток.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АА какъв и е мотора на твоята, че проучвам сега горе долу как върви разхода на Accord?

На мен Акорда ми харчи 11,5-12 бензин на градско и 7,5-8 на извънградско.Предполагам че може да харчи и по-малко, ама не мога да спра да и давам газ поне да си засека минималния раход ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 литра газ-градско това е най-добрия ми резултат , колкото и да им е странно на някои хора, навьн 8-10, ф18а3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм я засичал в града,но то е много относително.Ако има задръствания,според мен е много относително.Сега като видях темата ми пуснахте мухата и смятам да заредя малко повече,и да го видя колко гори това моторче малкото :(

Редактирано от kras3n

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми гори 8,5 градско но все пак в Габрово не е като в София!Когато карам Софийско не съм засичал но стрелката направо видимо си спада!Иначе навън около 6 при 110-140 км/ч!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих Miracle Civic, японка, 1.4 i, 75 к.с., 1997 г., без климатик, в края на юли и още се вълнувам какво ми харчи. Засичам на минимум 200 км. Градско (софийско), рядко в пиков час, по един и същи маршрут и обикновено само с мен на борда (58 кг) и обороти до 2500 показва от 9,8 до 10 л на 100 км и ми се вижда много;-( Сигурно през зимните месеци ще качи още...Извънградско пробвах само веднъж, през октомври - София-Пловдив-София и София-Рилски манастир-София - общо почти 600 км с малко градско в тях и още двама спътника, без багаж. Резултатът, при кротичко каране с максимум 110 км/ч, ме зарадва и окуражи: 5,4 л/100 км бензин 95 от ОМВ. Днес заредих за първи път 95 от Шел и продължавам теста и старанията да намаля разхода на градско...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода ти е перфектен, откажи се от опитите за градско, тва е истината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ми се вижда много

Всчико е наред. Само не я мъчи толкова с това <2500 това не води до кой знае какви икономии. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето животно (D16Z9) ако не го настъпвам и си карам с ограниченията в града (почти успявам да ги спазвам :punk: ) е някъде между 8 и 9 л на 100 по един и същ маршрут!Извънградското е около 6л не знам с точност:lol:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и да я засичам моята харчи около 6,5л/100 извъградско, със средна скорост около 120!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия уикенд ходих по маршрута Русе-Банско-Русе (със скорост 90-110) с 5 души и пълен багажник 6.3 ми даде моята Англичанка (D15z3) смятам че е шрилеичен разход ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята кола при нормално каране градско 9л на 100км,а извън градско 7л .сивик(D16Y3).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега колкото и сипя всичкия го свършва ебах тая гад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобил: Civic 7ген. 5 врати

Двигател: D16V1 1.6 SOHC VTEC

 

Пътници: 3

Разстояние: 1100км (Несебър-Банско-Несебър)

По магистралата: 140км/ч

По първокласните пътища: 90-110 км/ч

През планината: нормална скорост, в зависимост от условията.

 

Разход: 6.1 л/100км :lol:

-------------------------------------------------------------------

Пътници: 3

Разстояние: 100км (Несебър-Варна)

По първокласен път: ~80 км/ч

През планината: бавно, защото Илийката спи отзад.

 

Разход: 5 л/100км :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...