Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Guest Al_Capone

Ами аз го смятам на моточас вече разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го смятам на моточас вече разхода.

Е поне сега в кризата ни се понижиха леко гадните >15/100 в задръстванията.Трафика осезателно намаля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го смятам на моточас вече разхода.

хаха така е в софия е трудно да засичаш на километри през деня когато е лудницата на часове е наи-точно ;)аз карам сивик Д14А3 на газ зимата стигам до 10 рядко 11 литра на 100 градско лятото ми даваше 8, 8и малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

d15b2 градско 9-11 с почти постоянно каране във високи обороти, извънградско нормално каране - 6-7 , климатик нямам, но музиката е винаги на макс. от пловдив съм.

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преходи:Сф-Бс, Бс-Сф, 390км, секи път ми дава разход около 7,8л/100км. Метод на засичане, пълня ня тръгване, пълня на пристигане. Х=(л./км.)*100Сф-ВТ-СФ. 540км, разход 7,6л./100км. Метода е същия.Скорости до 150-160, зависи от пътя и обстановката

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Сивик 2004г. 1,6 бензинВарна - Несебър, спазване на ограниченията на скоростта, нормално каране (без например изключване от скорост при спускане)Видеоако трудно се вижда: 102,5км -> 4,7л/100км :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надувки. :lol: градско (София) - 14Извънградско:90км/ч - 7,5100км/ч - 8,0120км/ч - 9.0"Спортно каране" ~15 :) Варна - Търговище по магистралата с включен режим Спорт на скоростната кутия скорост 160-230км/ч - 30 л. бензин.Разстоянието няма 200 км. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надувки. :lol: градско (София) - 14Извънградско:90км/ч - 7,5100км/ч - 8,0120км/ч - 9.0"Спортно каране" ~15 :) Варна - Търговище по магистралата с включен режим Спорт на скоростната кутия скорост 160-230км/ч - 30 л. бензин.Разстоянието няма 200 км. :(

защо спортен режим по магистрала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде сте вие, къде съм аз? :lol: Honda Civic Shuttle '84 автоматградско София на къси отсечки 5-6 км - 14л/100кмСофия-Търново със скорост м/у 100 и 140 км/ч по километраж- от 6,4 до 7 пак според тежестта над педала.Бургас-София с максимална възможна скорост за таратайката (между 160 и 180 по километраж де)- цял резервоар :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо спортен режим по магистрала

За да му се порадвам на кикдауна и изпълването на оборотите. Детска радост. От тогава не си правя такива гъдели. :lol::(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15б2 хеч изжунградско до140км 6 бензин,градско с яко надуване колкото и душицата дава 7.5 до 8 макс зимата за кво ми е газ :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след смяната на колектор/генерация и махането на задръстения ката. - на загряла кола пада под 9 на 100 в нормално натоварено движение :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо спортен режим по магистрала

За да му се порадвам на кикдауна и изпълването на оборотите. Детска радост. От тогава не си правя такива гъдели. :lol::(
ами аз пък имам Н22А автомат и незнаеш кво става,немам думи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H22A-извънградско с VPower Racing 100 - 7,7-8,4л./100км.И под 7 ще даде,но трябва да няма завои,че като ги видя и откачам,а Прелюдката закача във Витек и не откача:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Със CRX - a, на който в момента все още му седи катализатора, правя разход 7,3 - 7,9 градско, а извънградско 6, 2 - 5, 8 по магистрала.Това с бензин А95 от Еко.

Редактирано от Mandylion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със CIVIC-а градско 8 (айляшката с климатик), 9-9,5 като е настъпвам :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic 3g hatch 1.5i (EW3) - 13.65/100 омв карера 100 хахха като гледам нема некой с повече от мене, а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: колкото му сипа на прелюда толкоз харчи,нищо не остава всичко си "изяжда" като добро дете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не е измислен бензинов матор ,който да харчи под 10 градско....давайте... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не е измислен бензинов матор ,който да харчи под 10 градско....давайте... ;)

Едмундо , това което казваш е пълна глупост :) дано е само шега от твоя страна , но това , че ти не караш или не можеш да си позволиш такава кола или не си виждал със собсвените ти очи не го прави невъзможно :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре де..аайде малко да поясня.Наистина заставам зад думите си но при конкретни условия а те са каране на къси разстояния тоест шофиране в малко китно градче къдета минаваш един два километра и спираш и после пак и пак и пак , затова съм и на мнение че в София може да се постигне доста по добър разход от Панагюрище да речем , в подкрепа на думите си - ситроен ах 1.4 -разход 11 литрафолксваген поло 1.1 разход-10 литраопел кадет 1.4- разход 11-12 литрапежо 1.6-разход 11 литрапасат 1.8-разход 12-14 литраТовая са примери на автомобили които съм карал и посочения разход е точно установен, акорда ми гори 15 газ което на тоя фон ми се вижда нармално,поздрави!

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя сивик градско ми дава 9.8 в задръствания и вс а през нощта го свалям до 7.до сега съм го хващал 1-2 пъти над 10 да ми дава разход /при зареждане/Така че едмундо не си оцелил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи гори ти 10 в задръстване...добре а сега си представи какъв ще е разходът при горе описаната ситуация и вечно студена кола .ще ти кажа-12-13 литра...

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слатина-5те Кьошета за 1ч и 15мин. 29/100 по инфо борд на студена кола и 20мин пред Софийския :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегиНе искам да взривявам с този пост какви ли не препоръки към мен колко ми е "скапана" Хонделката, защото не е така, а напротив (от аспуха напр. тече само вода, и липсват маслени отлагания).Разхода при мен през зимата градско (тази зима 2008- 2009 година) е следниат: средно 13-14 л/100 км (като максимума е достигал 20 л/ 100 км) за двигател Д14А4 ;)Веднага искам да поясня защо: пътувам всеки работен ден на разстояния около 4-5 км в едната посока (на връщане веднъж 4 км, и до нас- 1,5 км); винаги подгрявам до 40- 50 градуса двигателя преди да тръгна (през това време сутрин почиствам колата от сняг и лед примерно, благодарение и на топлината от двигателя в купето). Потеглям, когато температурата е достигнала 40- 50 градуса, и докато стигна до работата- рядко надвишава 70 градуса. Само веднъж през тази зима ми изхарчи 20л/ 100 км- когато бяха най- големите студове, и се налагаше подгряване около 10- 20 мин. Според мен няма нищо необичайно в този разход: колата няма врене да се загрее достатъчно за достигане на оптималната температура- 90 градуса, и разхода на място за подгряване.Поздрави

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-8.4 л./100км в градче от 60 000души БЕЗ задръствания.Във Върна се качва до 9л./100км но в никакъв случей на 10.10л./100км е зиме и да и аз карам на малки растояния ;) Аиде не се главоболи вече, маторя е измеслен отдавна! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, как съм живял в тъмнина до сега...карай си и си вервай не мисли за мойто главоболие :)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едмундо ти как засичаш разхода?аз попринцип сипвам до горе и карам догато не се удари стрелката в дъното и след това пак сипвам.мисля че така е най-правилно.А иначе по-цял ден съм в София, но си подбирам пътищатаmurdera незнам от къде си минавал и защо ама за 1ч 15 мин се стига от дружба до мола, че и повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше някакъв междунар. форум в НДК и движението беше затворено на много места :) Пътят е ясен-покрай Румънското-Цариградско-СУ-ляв завой по Раковска-след това десен завой по Патриарха и хоп на 5те кьошета ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що се прибирам и минах да заредя стрелката ми беше в червеното и заредих до клапата горе... винаги така зареждам.... отиване връщане до пазарджик приблизително 80км по магистралата 120-140км/ч останалото градско ... общо 634км заредих 40,12 литра... вие сметайте.... :) Отиване и връщане до русе заредено до клапата горе на една и съща бензиностанция на една и съща колонка на тръгване и на прибиране...611км... 31 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи ако влезе някой от друг форум ще се хване за главата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро карам Civic 6г. D15Z6вчера го карах извънградско и ми даде един доста приличен според мен разход 6.1л/100км .Първо да отбллежа, че се стараех лампата "ЕCONO" да не изгасва :) т.е. до 3000 оборота и 120км/ч по километраж, който се оказа не много точен.Засяках с GPS, на 100км/ч има 5км/ч отколонение реална скорост 95км/ч, при 200км/ч по километраж реалната скорост беше 180км/ч.Щах да забравя, че климатика не е изключван през целя път.Кажете сега Вие с какво може да се похвалите ;)

какъв мотор ти е колата колега ами тя изобщо не гори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята на газ ми дава 9/11л. на 100км градско...и 7/7,5л извънградско,на бензин 7,5/8,5л градско,и 6,5/7л извънградско...и съм доволен от този разход,хондата ми е 5ген.купе с мотор D16A9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойта колкото и да и сипя, все го изгаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едмундо , май забравяш , че си в Хонда форум ;) почвам и с моята статистика :o Хонда Сивик 1.3 карбуратор , в град Пловдив , загрява в момента в който съм стигнал до точка Б и изгасям колата - под 8 винаги . Не съм регистрирал по-голям разход от този :) Хонда Сивик д15б2 - 7-7.5 , същите условия и максимално 9 в София .Хонда Лого 1.3 пълна инжекция , под 8 винаги , без значение как се кара - гореше 10-12 като работише на 3 цилиндъра ;) Хонда Джазз 1.4 i-DSI система / демек с по две свещи на цилиндър / - от 6.5 до 7.6 , в зависимост дали е пуснат климатика / извънградско с 3-ма човека , климатик и средна скорост 100-110 км/ч - 4.7 / . Тази не е последната ...Хонда Акорд 2.2 дизел / 5 степенна скоростна кутия / - над 10 разход в София не съм имал , а преходите ми са и кратки и дълги / най-често Белите брези - зона Б5 и обратно / .Тойота Айго 1.0 бензин , с газ до дупка - 8 / просто няма и душата да изгори повече, освен ако не й дръпна ръчната ;) /Тойота Ярис 1.4 дизел - 7.2 , карана от служители в София. Айде една последна ....:)Хонда Шътъл 1.6 4х4 / с включено и изключено задно предаване / - много трудно под 9 в София , най-често нагоре ;)Сега пак ми кажи , че се лъжа ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш внимателно....изобщо не забравям къде съм просто чат пат свалям розовите очила..радвайте се на колите си и не се занимаваите с глупости,поздрави:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е какво не четем :lol: ако се мъчиш да се изразиш някак си мнението си , явно не го правиш с подходящите думи , защото всеки до сега е разбрал едно и също нещо , но ти казваш , че нямаш това в предвид :lol: Казваш , че като си сложим "розавите" очила и започваме да харчим по-малко от нужното за гориво , на бензиностанцията като ни видят с "розавите" ни очила и правят директно 50% намаление и ние си мислим , че колите ни горат малко :D а парите в портмонето явно се клонират или множат !!! Последно , като не искаш да се занимаваме с глупости - не ни занимавай и ти с твоите ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз да пост-на малко статистика. Сивик D15Z8, Хеч, 5 врати, ръчни скорости, винаги бензин А95 Карера от ОМВ. Карам в София на много къси разстояния, около 6 км, и спирам. Сега, лятото, е около 7.5-8, зимата съм стигал и до 10, но не и повече. Ако имам повече каране в града на едно палене на двигателя, естествено пада разхода. Извънградско съм мерил само веднъж, сравнително пълна кола, без климатик, с двама човека - 6л. И в града, и извън него се старая лампата Еконо да свети. Но не ми пука особено колко точно харчи, като започне да пада стрелката, просто отивам на колонката (една и съща всеки път).

Редактирано от Кирил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tino, БРАТ, логиката е да ходим да живеем в НАЙ-ГОЛЕМИТЕ градове.че да не си гася колата няколко часа на ден, че да ми подаржа работна температура ииии да си ми харчи малко.нищо че 4/5 от времето съм в задръстването и в мазаляка.Те в малките градове, там харчи ЯКО....едмундо, аз по принцип доста често свалям очилата , тези които ме познават го знаят, ама ти батенце говориш некви небивалици(в които има някаква логика), подчинени на създаването на некви си ситуациики от тебе.Това въобще е несериозно да го говориш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...