Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Както го виждам аз, Едмунто е от тези, които искат да се различат от тълпата загубеняци, като станат още по-големи такива чрез измислянето на небивали истории, които да го различат от всички останали и да стане център на внимание. Психология и логика за 12 клас !!! Още един колега беше писал по подобен начин в тема за това колко си харесваме колите. И за да не изглежда сектант, което явно му беше някакъв комплекс, каза, че нашите коли са боклуци тотални. Загърби цялата си ценностна систмеа що се отнася до автомобилите, само и само да не е от онези, които се радват твърде крайно на тях. От една много малка страна Едмундо е прав, че наистина колата ако наистина никак не загрее ще харчи повече, разбирасе. Но не живеем в зората на автомобилите вече, а сме им влезнали стабилно под кожата. Можеби моята кола наистина би дала зверски разход ако отивам до магазина с нея, но да се твърди, че няма бензинов двигател, който да не може да падне под 10л./100 в такива условия е просто смешно. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ НИКОГО НЕ НАПАДАМ укротете топката малко ......още повече че общата възраст на тримката ви е 64 години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колегиНе искам да взривявам с този пост какви ли не препоръки към мен колко ми е "скапана" Хонделката, защото не е така, а напротив (от аспуха напр. тече само вода, и липсват маслени отлагания).Разхода при мен през зимата градско (тази зима 2008- 2009 година) е следниат: средно 13-14 л/100 км (като максимума е достигал 20 л/ 100 км) за двигател Д14А4 !!!Веднага искам да поясня защо: пътувам всеки работен ден на разстояния около 4-5 км в едната посока (на връщане веднъж 4 км, и до нас- 1,5 км); винаги подгрявам до 40- 50 градуса двигателя преди да тръгна (през това време сутрин почиствам колата от сняг и лед примерно, благодарение и на топлината от двигателя в купето). Потеглям, когато температурата е достигнала 40- 50 градуса, и докато стигна до работата- рядко надвишава 70 градуса. Само веднъж през тази зима ми изхарчи 20л/ 100 км- когато бяха най- големите студове, и се налагаше подгряване около 10- 20 мин. Според мен няма нищо необичайно в този разход: колата няма врене да се загрее достатъчно за достигане на оптималната температура- 90 градуса, и разхода на място за подгряване.Поздрави

:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ НИКОГО НЕ НАПАДАМ укротете топката малко ......още повече че общата възраст на тримката ви е 64 години

кой ти е казал че нападаш не знам...пак си ги фантазираш :lol: а за възрастта май ти имаш някакъв проблем не ние !!! :lol: п.с.пийс щото знам че не може да се разбере човек с теб

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д13б2 без климатик изванградско да отбелевжа със 90км/ч 4.8л на 100км със 98 от ОМВ....Градско под 8 не ми е давала....Със 13-ки джанти...Но и градско под 6000 оборота колата не се кара...Чат пат и в лутеницата ходи.... АХхаххах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя твойта гори по-малко от каталожните си данни бе пич !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.5 - 8.0 градско и магистрала , при пътуване по първокласен път - 5.5-5.9 при скорост 110-130 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да карам !!! D14Z4: извънградско - 6.5-7 при скорост ~110km/h. Ама на градско нещо не мога както трябва, май. В началото се пънах на 4-та и 1800 об., беше ужас ~11л/100. После ми казаха, че така я тормозя и започнах на 3-та с ~2100 об. и падна под 10л. А в града с 50км/ч, как да я карам? :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След последните намаления на метана 4.50 на 100 самоче лева !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

пичове и пички,така и така сте фенове на марката,която е номер едно в моторите-защо просто не си купите по едно двуколесно и не мирясате?задръстванията изчезват,разхода е винаги по-добър от на кола.....ще вадите ръждивите черупки само за зимата и сте капитани!!!обаче ако ви видя по слънчеви очила,гел и джапанки на моторите- ще ви черпя средни пръсти богато :worthy:

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове и пички,така и така сте фенове на марката,която е номер едно в моторите-защо просто не си купите по едно двуколесно и не мирясате?задръстванията изчезват,разхода е винаги по-добър от на кола.....ще вадите ръждивите черупки само за зимата и сте капитани:lol:обаче ако ви видя по слънчеви очила,гел и джапанки на моторите- ще ви черпя средни пръсти богато !!!

:worthy: :worthy: :worthy::lol: :lol: :lol: :lol: :hug:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z8, 1.5 16V икономичния втек,В София храчи между 8 и 10/100, в зависимост от сезона и тежестта на трафика. Зимата в София е пълно, работят всякакви консуматори, студ, сняг, лед => разхода е 9,5-10/100 при ежедневното каране (всевъзможни условия и температури). Лятото - в момента движението чувствително се разтовари, може и още да намалее през август - разхода е 8/100, като постепенно намаля от 9-8,5 до 8.Който твърди, че разхода му в София е еднакъв през цялата година - или кара по някакви необитаеми пътища или нещо не му е в ред засечката...Извън града Сивика харчи 6-6,5 по магистралата до Пловдив и обратно, като скоростта рядко пада под позволената.Скоро ще мръдна до В. Търново и пак ще засека извънградския пак (сигурно с 4 човека и климатик).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се върнах от морето и ми се отдаде възможността да засеча моят кораб колко гори извън града.От Пловдив до Китен с карера 100 ОМВ ми даде разход от 8.3 с постоянно включен климатик.Колата е хонда акорд 2.0 с гуми 205/55/16,средна скорост 120-130,от половин година не съм слагал никакъв друг бензин освен карера 100 на ОМВ,минал съм поне 5000км.В града не съм я засичал понеже разходът ще е плаващ предполагам.За сравнение да кажа само,че като закупих колата я засекох до Стара Загора с 95 на лукоил и тогава ми даде 8,6 без климатик със същата скорост.Надявам се да съм бил полезен с тази информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Заклевам се, когато се накефя на Прелюда - някой ден пак ще карам икономик! ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо просто не си купите по едно двуколесно и не мирясате?задръстванията изчезват,разхода е винаги по-добър от на кола.....ще вадите ръждивите черупки само за зимата и сте капитани:)обаче ако ви видя по слънчеви очила,гел и джапанки на моторите- ще ви черпя средни пръсти богато :D

Провирането между превозните средства с мотор е нарушение на закона. Да не говорим, че застрашаваш преди всичко своя живот ;) Не знам кой те е излъгал, но мотоциклетът далеч не е икономичен начин за предвижване :P Преди много години имах 1000 кубикова карбураторна Ямаха. Със 140 км/ч (абсолютно нормална скорост за модела) ми даваше към 9-10 литра ;) Градско пак толкова. Дори малко отгоре :lol: Най-добре е бензинова малолитражка на газ с газов инжекцион или просто на дизел ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо просто не си купите по едно двуколесно и не мирясате?задръстванията изчезват,разхода е винаги по-добър от на кола.....ще вадите ръждивите черупки само за зимата и сте капитани:)обаче ако ви видя по слънчеви очила,гел и джапанки на моторите- ще ви черпя средни пръсти богато ;)

Провирането между превозните средства с мотор е нарушение на закона. Да не говорим, че застрашаваш преди всичко своя живот ;) Не знам кой те е излъгал, но мотоциклетът далеч не е икономичен начин за предвижване :P Преди много години имах 1000 кубикова карбураторна Ямаха. Със 140 км/ч (абсолютно нормална скорост за модела) ми даваше към 9-10 литра ;) Градско пак толкова. Дори малко отгоре :lol: Най-добре е бензинова малолитражка на газ с газов инжекцион или просто на дизел ;)
ходи в испания,гърция или франция,застани на някоя улица и започни да обесняваш на всичките с моторите , че нарушават закона.аз мотор карам заради задръстванията.цената която плащам е големия риск , защото половината с колите спят,ядат,пушат,четат вестник или си ровят в носа докато карат.относно Ямахата, която си имал-била е за почистване и синхрон на карбуратири или просто си имал теч на гориво от някъде.А може просто Ямаха да са добри в йониките,а не в моторите:Dимах два 1000 кубикови мотори.единият се славеше като голям вампир на бензина и даваше 8 градско,другият - 7.то по принцип 1000-ката не гони икономия.за икономия се кара 4-тактов скутер 90-100-125 или макс 175 кубика.може и 50 2-тактов,но ще е бавничък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Заклевам се, когато се накефя на Прелюда - някой ден пак ще карам икономик! ...
Хаха, да определено си заслужава заради икономията, а не му липсват и коне. Когато се вкара в лютеницата обаче - разходът става друг. Последните дни нещо ми стана и карам по нервно - стрелката на бензина определено го отчете, разликата се вижда и без инфоборд.Иначе при еднакъв стил на каране Хондата ми харчи по-малко от значително по-лекото и мудно Рено клио с двг. 1,4 моно - още една причина да я обичам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици София-Бургас със 7.5/100 газ Д15Б2 - 5г седан с 2 възрастни, 2 деца и пълен багажник, скорост 120-130 на магистралата, 80-100 извън.Миналата година същия път но със 100-110 на магистралата и 80-90 извън даде под 7/100 газ

Колега да те питам за газта-на газ колко е максималната скорост която можеш да развиеш?Аз също карам седан Д15 Б2 и имам разход между 6.5 и 8 л. в зависимост как я настъпвам и колко е натоварена.Напоследък като седнат двама човека отзад имам чувството че става като танк(вдига носа и въръви на задни гуми) от какво може да е това-амортесиорите са здрави(тествах ги)?Градско ми гори около 10(зимата може да стигне и 12) при теб как е?Благодаря за отговора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като те спрат ченгетата в щатите и те издрусат здраво за слаломиране и провиране, ходи обяснявай, че в Гърция и Италия карали еди как си. Казвам какво е по закон, ама кой да чуе. :D Ямахата си беше добре. Просто си лапаше - така са я конструирали!Освен това при разход 7-8 градско цялата ти далавера се състои в малкото спестено време. Рискът да се кара мотоциклет в България е неразумно висок. Евентуално ще спестиш и някой друг лев от паркинг. Но цялото неудобство да се потиш и да се съобразяваш с времето.. :) Продавам Бъргмън 400 кубика, 2006-та. Ако някой има мерак да кара комфортен мотор и да провери колко далавера има за градско каране - да се обажда :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да те питам за газта-на газ колко е максималната скорост която можеш да развиеш?Аз също карам седан Д15 Б2 и имам разход между 6.5 и 8 л. в зависимост как я настъпвам и колко е натоварена.Напоследък като седнат двама човека отзад имам чувството че става като танк(вдига носа и въръви на задни гуми) от какво може да е това-амортесиорите са здрави(тествах ги)?Градско ми гори около 10(зимата може да стигне и 12) при теб как е?Благодаря за отговора!

зимата нормално харчи 10, по-миналата зима имаше едни 4 дена когато беше много студено и непочистено - карах с не повече от 40 до 50 макс(просто не смеех) - и ми даде 6/100 :lol:, ама него дни беше -20 в 8 сутринта и коли на практика нямашеВеднъж по погрешка дигнах 170 по магистралата след Бургас към Карнобат (веднага след като погледнах километража намалих) , 160 също между Пловдив София, може и повече да може но не съм пробвал. Естествено това е по километраж, реално сигурно е по-малко, де да знам. Когато съм по магистралите съм с жената и децата и нямам желание за експерименти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CIVIC 1,6i LS:

 

градско /Русе/ - 12-13 на 100

извънградско: 8 на 100

 

Карам на бензин /грехота е да сложиш на HONDA газова уредба/. Не е малко но съм шофьор от скоро и ми е простено :)

 

 

Публикувано изображение

интересное

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега 100 човека ще се наредят да ти обясняват , че видиш ли нещо и има на твоята колица 12-23 градско........как е възможно :ppp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A4, Варна-Бургас-Варна, 6.2 л/100 км. Климатикът беше пуснат нон стоп. Не съм се стремил да карам икономично.Обаче за това разтояние освен бензина глътна и поне 300 милилитра масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едмундо , ако си беше направил труда да прочетеш повечето мнения и теми във форума / не ,че е възмжно и аз не съм ги чел / НО от прочетените всеки ще си направи извода , че двигателите над 1.6 на Хонда харчат повече от 1.3/4/5 :( но нищо :ppp Тона ти е повече от ясен на повечето , аз обаче обичам да хапя :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е нормално но откакто накарахме B18ката ми дане гори масло,гори повече бензин(тогава мисе стори странно икономична на гориво)но така е по добре.Иначе из града, в Пловдив доста над 10л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на мене хондичката ми гори до колкото аз съм я засичал 7-8 градско ама карането ми изобщо не е икономично. А извън градско на влючен климатик нотмално каране и само от време на време нещо кат ме избии наступвам ми гори някъде 6-6,5 :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карам Пежо 207 120HP Сипвам й 95', като има лев и 100'. Извънграско съм свалял най-малко на 6/100,а в града най-малко на 7/100. Зависи от това до колко на човек му е тежак крака. Най-много разхода ми в града се е качвал на 14/100, а извънградско 11/100.

Редактирано от insulin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едмундо , ако си беше направил труда да прочетеш повечето мнения и теми във форума / не ,че е възмжно и аз не съм ги чел / НО от прочетените всеки ще си направи извода , че двигателите над 1.6 на Хонда харчат повече от 1.3/4/5 :shutup: но нищо !!! Тона ти е повече от ясен на повечето , аз обаче обичам да хапя :)

Колко над 1.6............................?????? А извинявай то било баш 1.6 малко беззъбо хапеш, карай я по-кротко :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на мене хондичката ми гори до колкото аз съм я засичал 7-8 градско ама карането ми изобщо не е икономично. А извън градско на влючен климатик нотмално каране и само от време на време нещо кат ме избии наступвам ми гори някъде 6-6,5 !!!

Е за тва говоря бе Тино...горяла му 7 градско и карането му не било икономично :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ние за това , че приравняваш всички !!! , което не е правилно , още по-малко коректно :fun: Да не говорим за "погледа ти тип кон с капаци " .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми виж сиа едмундо аз мисля че темата е Кой колко гориво харчи а не чат в които след като някои напише какъв му е разхода и седващия пост да е да бе горяла му толкова с цитати от поста на автора. И пак го казвам гори ми 7-8 градско И НЕ КАРАМ ИКОНОМИЧНО!!!. А след като едмундо твоета гори там 50-60 много ясноче останалите какъвто и разход да напишат ти винаги ще казваш "горяла му 7 пък не карал икономично , горяла му 17 пък карал икономично" и тем подобни темата не е за това да обсъждаш разходите на гориво на съфорумците а да напишеш какъв ти е разхода. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да кажа....мойта си е малка 1,4 нчма климатик предимно съм сам в нея ...имам я от три месеца 6000км(на мен ми се струва доста) Извйнградксо с нормално каране 120-130км/ч ми гълта към 5,5-6л на 100км ако я карам 180-200(повече от 210 не съм стигал имах голям късмен) дърпа около 9л..........градско във Варна нормално каране е около 7-8 и с ръчкане се качва максимум до 10 ама трудно защото няма много свободно място да я настяпвам Надявам се влизам в нормите !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не защитавам никого, но съм убеден, че болшинството колеги дори не са си засичали реалния разход, а я карат на догадки по стрелка и светване на резервата !!! Искам някой да ми демонстрира как колата му гори 9 литра при 180 или 200 км/ч. Пълним догоре, караме 100 км със 180 и после допълваме. Ако разходът е 9 или по-малко - 50 литра бензин от мене. Ако е повече от 9 - тържествено извинение за погубеното ми време и доброволни самопризнания във форума, че лъжете самоцелно.Същото е и с въпросните 7-8 литра градско неикономично каране :( Колега, колко пъти и как си го правил това засичане. И за кой град става дума? Разбира се интересен е и часът на засечката, защото ако си пекар и отиваш във фурната в три сутринта, това въобще не означава че караш градско :( Ех, момчета, момчета. Кога ще пораснете и ще започнете да четете какво ви дава производителя като данни. Хонда му дава 160 км/ч максимум, ама той с 210 карал.. :) Големи смешки сте тука..За протокола - горя толкова, колкото ми дават по паспорт!

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези които още не са разбрали как се смята разхода на бензин най-точно:

1.Пълни се резервоара до горе.

2.Кара се определени километри(160км например).

3.Долива се до горе(16.5л например).

4.Литрите 16.5 се умножават по100 и се делят на километрите.

Демек 16.5х100=1650/160=10.31л/100км

 

Всички други методи са по-малко точни или неоправдано губещи време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....Същото е и с въпросните 7-8 литра градско неикономично каране !!! Колега, колко пъти и как си го правил това засичане. И за кой град става дума? Разбира се интересен е и часът на засечката, защото ако си пекар и отиваш във фурната в три сутринта, това въобще не означава че караш градско :( ....

Той и в 3 часа следобед да се движи из Павликени пак няма да му се води градско карането... Трябва да дойде в София с колата и да кара сутрин в 8-9ч по централните булеварди и улици, както и следобед в 17:30-19 и тогава да направи засечка. Тогава може да говорим за "градско". Освен това засечката трябва да се направи и в 4-те сезона - ще се учудите как разхода варира с 1-2-3 литра в зависимост от сезона!Софийско градско икономично каране с каквато и да е кола на бензин (вкл. малолитражки по 1.2, 1.4, 1.5) не пада под 10 през зимата и 8-9 през лятото. Софийско неикономично може и до 30/100 в зависимост от степента на неикономия. Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо се надлъгвате в тази тема? Ако имах време щях да направя статистика за 4те, 5те най-често срещани разновидности на Сивика и ще видите че един мотор на едно купе харчи +- 100% че и отгоре понякога. И не че е за тази тема ама и при максималната скорост е така.Не знам какъв ви е проблема? Не знаете ли как се засича разход или какво?На Accord-a (F20B7) Последни ми смесен разход(предимно градски) ми е 13,44л/100км. Извън градско - последното най-представително каране, 2500км из нашата Родина - 8,6л/100км. На Civic-a (D15Z6) - Върху градски разход имам по-голямо наблюдение - м/у 8 и 9л/100км.Извън града като я карахме от София до Варна даде 7л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писнало ми е да слушам за супер икономични коли!!!Аз до сега съм имал какви ли не модели на Хонда и дори Най-малолитражната от тях Сивик 3г. 1.3 не ми е падала под 8/100 градско.Рекса ми даваше винаги 10/100 в града извън от 5-до 7/100;Вт-то градско 10/100 извън 6-7/100 при скорости до 140-150км/ч на места;Прелюда вътре 12-до 14/100 зимата,извън града 8-9/100.Последното ми прибиране от морето с Н22-та от Варна до Шумен около 15-18/100.НЯМА КОЛА,КОЯТО ДА ВЪРВИ И ДА НЕ ГОРИ:(Инак при нормално каране всичките горят 2-3/100,че и по-малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Простичко искам да кажа, че най-ниския разход, който ми е давал Сивик (2005) е бил към 9 литра градско (автоматик)! В Пловдив!!! И това с много внимателно каране. Без изрязване. Без излишни спирачки. Тръгна ли да я пържа колата, под 11 градско нямам да имам. А тук ми се говори за 7-8 НЕИКОНОМИЧНО каране. Колегата да сподели какво е икономично каране и как го прави. Съгласен съм да обменяме опит. Малко съм луд на тема "икономично каране".Освен това малките двигатели в града си харчат и то здраво :) Корсата на бившата ми жена с 1.2 двигател си гореше 8 и не питаше. На дълъг път много сваляше, но градското каране е мор за малкия мотор. Горе-долу същото беше и с Пежо 106 (1.4) - градско 8.5 лятото. Към 11 отиваше зимата, ако нощува навън. Ако спи в топлия гараж - качваше съвсем малко над летния разход.Но продължавайте колеги фантазьори. Радвам се, че не съм само аз този, който откровено се забавлява с теми като тази за разхода. :(

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данни от последния брой на тъпия Ауто Билд за икономични ,подчертавам икономични бегачки, наблягам на разхода при максимално натоварване абе газ до дупка-смарт брабус-18.2 литрапежо 308сс hdi 140-19,7 нафтамерцедес 250 cdi-20,5 литраголф 1.4 тси-25,9 литра бмв 123 д-24,3 литрафиеста 1.6-18,4 литрасеат леон2.0 дизел-20,1 литра Та колегата му горяла 9 със 180.............. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Същото е и с въпросните 7-8 литра градско неикономично каране !!! Колега, колко пъти и как си го правил това засичане. И за кой град става дума? Разбира се интересен е и часът на засечката, защото ако си пекар и отиваш във фурната в три сутринта, това въобще не означава че караш градско :( ....

Той и в 3 часа следобед да се движи из Павликени пак няма да му се води градско карането... Трябва да дойде в София с колата и да кара сутрин в 8-9ч по централните булеварди и улици, както и следобед в 17:30-19 и тогава да направи засечка. Тогава може да говорим за "градско". Освен това засечката трябва да се направи и в 4-те сезона - ще се учудите как разхода варира с 1-2-3 литра в зависимост от сезона!Софийско градско икономично каране с каквато и да е кола на бензин (вкл. малолитражки по 1.2, 1.4, 1.5) не пада под 10 през зимата и 8-9 през лятото. Софийско неикономично може и до 30/100 в зависимост от степента на неикономия.
Slade, моята и твоята са едни и същи, гледам, че и числата са еднакви, така че това го намирам за полезно. Ще иска някой да си купи D15Z8, ще влезе тук, и ще си направи сметка иска ли или не иска. За да отговоря на повечето от последните постове, мисля, че повечето от нас са наясно, че безниновите двигатели харчат доста градско, но, честно казано, не видях (може и да съм пропуснал) кой говори за 7 литра градско неикономично или нещо подобно. Ако има такива, то условията не са споменати. Тоест, ако карам 100км по Цариградско, от Орлов мост, до светофара на Горубляне, и обратно, това значи четвърта или пета предавка, скорост между 60 и 100 км/ч, лампата Еконо свети - това не е градски разход, а си е магистрален режим, почти айде. Затова подкрепям колегата Slade и последния му пост. А да, и да гори колата по-малко от каталожните данни е невъзможно, особено като става дума за по-стара кола, независимо в колко добро състояние е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...