Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

За икономичния В-тек D15Z8, мога да кажа че наистина е икономичен.На бензин до 120 км/ч разход 5,5-5,7 л на 100 км- извънградско Смесен разход на бензин 6,8 л на 100 км многократно засичан. Kато половината от резервоара се харчи извънградскоНа газ смесен разход 8,8 л на 100 км (Като половината от горивото се харчи извънградско, а градското е ужас)Най-дълго изминато разстояние с 32 л газ 420 км от София към Созопол което прави среден разход 7,6/100 LPG от OMV

2 литра ти харчи поваче на Газ? с каква газова си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казвайте и разхода си и с бившите си коли да сравним с разхода при хондите ето аз започвам форд 1.6 дизел 56к 8 градско 5 извънградско тойота корола 1.4 97к 9-10градско 5.5 -6.5 извънградско бмв 525 192к градско 17-27 извънградско 9-17

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, не мога да повярвам разхода на БМВ-то, такава ламя ли е? То коя година е? По каталог го дават горе-долу 13 градско.Същото се отнася и за CR-V-то ... направо ужас ... много ми е интересно едно S2000 колко ще прави градско разход.Иначе по темата, мойта дава в София 8 лятото, 9 зимата, 6 извънградско (130 км/ч).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 литра ти харчи поваче на Газ? с каква газова си?

С обикновена Ловато, вече на 15 000 км и все същия разход. Слагана е в Пловдив, в Ласков газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic D15Z6 при нормално извънградско каране 60-120 км/ч 5.5л/100кмсъс поваче старание съм сигурен ,че е възможен разход под 5л/100кмгумите са ми Firestone FuelSaver (оригиналния размер и налягане според предписанията)за сравнение старата ми кола VW polo 45 коня (възможно най скопения мотор) също даваше 5.5/100 и то ако не вдигам поваче от 80км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик МВ1 1,6 VTEC d16y2, от Ийстбоурн до Бирмингам и обратно 390 мили, разхода ми е 7.1л/100км, при нон-стоп (пътя е само магистрала, като около Хийтроу беше задръстено и карах около половин час с 30 до 50) каране със 70-72 мили (115-120км/час), задните апаратчета на спирачките са ми блокирали и задържа, за мен е ОК :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Honda Civic Fastback 6 generation 2.0 TDI 1998 годинаИзвънградско: 5.0 - 5.3Градско: 7.0 - 8.0Комбиниран разход: 6.0 - 6.2Винаги зарежда до горе и винаги засичам. Навик ми е. Така че данните са възможно най-точни. Зареждам от обикновения дизел от Лукойл и Ромпетрол.5.0 засякох при 600км извънградско и около 50км в София. Със зимни гуми. Интересно ми е дали с летни ще успея да сляза под 5.0.

Редактирано от Данаил Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Civic Fastback 6 generation 2.0 TDI 1998 годинаИзвънградско: 5.0 - 5.3Градско: 7.0 - 8.0Комбиниран разход: 6.0 - 6.2Винаги зарежда до горе и винаги засичам. Навик ми е. Така че данните са възможно най-точни. Зареждам от обикновения дизел от Лукойл и Ромпетрол.5.0 засякох при 600км извънградско и около 50км в София. Със зимни гуми. Интересно ми е дали с летни ще успея да сляза под 5.0.

The Civic Side Of The Moon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

honda civic 1.5 vtec 99g 11.5 градско извън градско още не съм е засичал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици София-Бургас със 7.5/100 газ Д15Б2 - 5г седан с 2 възрастни, 2 деца и пълен багажник, скорост 120-130 на магистралата, 80-100 извън.Миналата година същия път но със 100-110 на магистралата и 80-90 извън даде под 7/100 газ

6.7 литра на 100 извънградско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic D15Z6 при нормално извънградско каране 60-120 км/ч 5.5л/100км

 

със поваче старание съм сигурен ,че е възможен разход под 5л/100км

 

гумите са ми Firestone FuelSaver (оригиналния размер и налягане според предписанията)

 

 

за сравнение старата ми кола VW polo 45 коня (възможно най скопения мотор) също даваше 5.5/100 и то ако не вдигам поваче от 80км/ч

успях да смъкна под 5 както си бях поставил за цел ;)

 

пълен резервлар (до първо щракане) , 750 км след което пак пълнене до първо щакане, резулата е 35.25л

4.7л/100км! бензин

това с максимално икономично каране , не поваче от 80км/ч ! карането ми е 90% извънградско и 10% градско. на ден минавам около 100 км на 2 пъти, тоест цялото разтояние е изминато на 15 части (15 студени старта)

незнам как са го направили японците ама шапка им свалям! предполагам и икономичните ми гуми оказват влияние.

Редактирано от sa6o46

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как ги измервате тея разходи под 5 на 100 те са в сферата на фантастиката при положение че заводско няма бензинов двигател над 1.3 който да дава под 5 а и не знам дали знаете как тестват разхода на нови коли това се прави на магистрала при загряла кола при постоянна скорост примерно 90 км зависи от колата прави се теста няколко пъти и дават възможно най- ниския разход не вярвам че някой ще постигне по нисък разход от заводския освен ако не се спуска от някоя планина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как ги измервате тея разходи под 5 на 100 те са в сферата на фантастиката при положение че заводско няма бензинов двигател над 1.3 който да дава под 5 а и не знам дали знаете как тестват разхода на нови коли това се прави на магистрала при загряла кола при постоянна скорост примерно 90 км зависи от колата прави се теста няколко пъти и дават възможно най- ниския разход не вярвам че някой ще постигне по нисък разход от заводския освен ако не се спуска от някоя планина

в грешка си, разхода не се измерва по магистрала а на валци (дино или както искаш го наречи) с предварително зададена програма за градски цикъл, извънградски или смесен. нищо общо с това което си написал. и незнам каква фантастика като брояча на колонката толкова показва, сигурно от лукойл са се преебали да ми отчетат по малко гориво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15б2 на газ, от както съм с спортен филтър конус JR и времето се затопли 1-1.5 литра надолу.Извънградско около 6-6.5 газ пенсионерско каране.Смесено около 7.5/100 предимно леко каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от профила ми:Извънградско: от 4.090 до колкото си искам/100.Градско: от 6.0 до колкото си искам/100. Друг е въпроса, че никой не ме оставя да правя 6 разход... :)Edit: Гореспоменатото е при липса на дебитомер :)

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука много интересни отговори има... :) Аз да си кажа, че си карам с неЕкономичните ми стокови гуми и джанти 195/60/14, също с неЕкономичната ми задръстена стокова изпускателна система, хвърлям яко "връвки" от гърнето и катализатора не става за нищо освен да сваля десетина коня. Та в момента разходът ми градско със законосъобразно каране е средно 10.5 л/100 км, а извънградско е 8 л./100 км със средна скорост 135 км/ч. Сигурно и факторът "скапано гориво" си оказва някакво влияние, но не съм толкоз умен да го сметна. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука много интересни отговори има... :) Аз да си кажа, че си карам с неЕкономичните ми стокови гуми и джанти 195/60/14, също с неЕкономичната ми задръстена стокова изпускателна система, хвърлям яко "връвки" от гърнето, а катализатора не става за нищо освен да сваля десетина коня. Та в момента разходът ми градско със законосъобразно каране е средно 10.5 л/100 км, а извънградско е 8 л./100 км със средна скорост 135 км/ч. Сигурно и факторът "скапано гориво" си оказва някакво влияние, но не съм толкоз умен да го сметна. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V 2009 2.2 дизел, 28000 км до сегаРазход в града ( Варна ) 7.2-7.4 литраИзвън-8-9 ( щото газ до дупка-на магистралата 180 извън 140).при скорост 180 гори около 12Среден разход за една година 7.7 л/100 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам D-14ka на газ харчи 15 градско и 7 извънговорим градското доло горе постоянно е в лютеницата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ъпвам малко стара тема, но просто останах изумен.. :) Велико Търново - Русе = 107 км. Решавам аз да замеря с точност колко ми гори и правя добре познатия приом пълна-пълна. Заредих на ОМВ до горе преди да тръгна. Като стигнах още в началото на Русе се пуснах на ОМВ пак да напълня до горе (става въпрос за газ). Казвам аз на пича да напълни догоре и отивам да плащам. Касиерката ме изглежда учудено "2ра колонка нали? За 4 лв?" ..Аз седя и гледам ей така ;) Отивам да питам до горе ли е пълна. Казаха ми че наистина е до горе даже ме питаха не е ли пълна по начало :devil: И сега въпроса е хибрид ли карам и наистина за 3.4 литра (щото газта мина левче) ли минавам 107 км :devil: И после се чудим защото спорим кой колко харчи... :devil: То ми е ясно че разликата в налягането с които пълнят различните колонки няма да е еднакво, но чак такава разлика. Умишлено заредих от същата верига. настъпвах бая и очаквах да ми излезе едно 9-10.. Пояснявам че газовата си е изрядна. Нищо, явно ЕГ-тата са хибриди под прикритие :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вече съм споменавал нещо в темата. Последното каране го съчетах със засичане на разход, който ме озадачи, и зарадва едновременно :devil: 583 километра изминати основно с 85-90 км/ч, и малък процент със 120 (магистрала) Литрите са 31,5 а маслобъркачката D16Z9 с 5/50 (не го гори :devil: )Гориво - бензин 95 + добавка за прочистване. Нека се напише, че не е вярно :devil:

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ван ТОЙОТА ЕСТИМА ХИБРИД 4WD (E-four)

 

5л/100км градско

 

двигател бензин преден 1ви - 2.4л. 147к.с. (110кВ)

двигател електрически преден 2ри - 105кВ

двигател електрически заден 3ти - 50кВ

 

 

Overall system Maximum output 140 kW (188 hp)

Fuel consumption 5.0 l/100km

(47 mpg US)

0-100 km/h 10.8 sec

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

 

 

И накрая една метанова уредба.. и спи градът :devil:

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Сивик Англичанка 1.5 V-Tec E:Градско: от 7 до 8 литраИзвънградско: малко под 6 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бива Койота, мястото под десния светлоотразител ще свърши работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал да зареждам догоре,но заредих на празен резервоар 15л бензин(стрелката беше на червеното) и минах 270 км извънградско без да спирам със скорост 80-90 като стрелката все още не беше стигнала до въпросния червен сектор.Та излиза разход около 5л/100,макар че много нереално ми се струва това и си мисля че е станала някаква грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@ТрънчоНа газ се мери от празно до празно. Няма значение от бензиностанцията.@GergiНа бензин се мери от пълно до пълно. От същата бензиностанция, от същата колонка.Като гледам и двамата сте направили точно обратното :)Пояснявам: При газта има огромна разлика колко ще ти я напълнят "догоре", дори и от същата бензиностанция. Като ходих до Италия преди 2 години на "Петрол" преди границата със Сърбия казах напълнете я догоре и оня като взе да пълни и не спира. По едно време излязох да му кажа да спре, щото мислех, че ще гръмне. Оня беше минал 50-те литра :) Явно много са надули помпата, за да може да ти продадат колкото се може повече газ. В Италия спирам на едно място и викам "догоре" оня зареди 30 литра и вика не може повече (бутилката ми е 55 литра). Явно хората там не надуват много помпите от съображения за сигурност, както и трябва да бъде, между другото. Затова на газ като искаш да мериш изгаряш всичката газ докато колата почне да придръпва от липса на гориво, минаваш на бензин, отиваш да заредиш примерно 30 литра (или колкото можеш), караш докато изгори цялата газ и колата пак почне да придръпва от липсата на гориво, засичаш, изчисляваш, минаваш на бензин и... така.За бензина, колеги, моля ви, стига с тия "стрелкичката ми е на половина" или "лампата ми светна" или "стрелкичката ми е на 1/4"... няма такива, уредът на таблото е НЕТОЧЕН. Пълно-пълно и това е.Сега, за да не съм съвсем офтопик: Ходих до Плевен и обратно пълно пълно на същата бензиностанция, от същата колонка: 6.1 / 100, ма карах малко със 130 по магистралата и от време на време климатиче. Това е положението, нема по-малко.

Редактирано от RevPower

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик д15з6 6 на 100 изван градско 8 на 100 градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-9 градско, ако реша да карам нормално и по-икономично го смъквам до 7 но нещо не ми се отдава много много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дойде лятото и за мое учудване :DD15Z6 градско 9-10 , извънградско 7,5-8,5 :PКато гледам разхода на колегите със същите коли направо им завиждам :D :D :P

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пък винаги съм карал с масло (*) 5W30, сега сложих 0W30 и разхода си... мамата. Преди 40 литра ми стигаха за около 630-650 км. (110-120 км./ч. на магистралата, 80-90 км./ч. извънградско и с колкото си трябва в населените места). Сега вече втори резервоар засичам и се плаша - 750-800 км. със същото каране. Много е приятно да видиш как дневния километраж чуква 760 км., да спреш да дозаредиш и да сипеш 39 литра (т.е. имало е още 11 л., но предвид това, че до София друго Еко нямаше не ми стискаше да карам на резерва, защото такъв разход виждах за първи път; водейки се от досегашния си опит, горивото отдавна трябваше да е свършило :P).

 

Заредено в София до горе (Кинитрон 100), снимката е на влизане в Бургас - 409 км., горивото е до средата и аз :D:

Публикувано изображение

 

Вече съм в Созопол - приблизително 450 км. от началото, уредът се държи :D:

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Някъде на връщане (май на светофар в Нова Загора) - 630 км.:

Публикувано изображение

 

На Екото след Пловдив - 760 км. от началото и дозаредени 39 л. :P

Публикувано изображение

 

(*) - Маслото не е POLYTRON! :D

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Баце и ти си верваш ,че е от маслото ли ;) и да не съм офф акорда градско с обикновена газова 17-18 литра извънградско нормално 10 ,душманско 12.....

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце и ти си верваш ,че е от маслото ли :rolleyes:...

Да от маслото е. Няма да казвам какво е, защото не ми плащат да правя реклама, но все си мисля, че за 60000 км. с този автомобил и безброй резервоари догоре все съм разбрал колко харчи (по-горе съм написал). Карам си винаги по един и същи начин, единственото променено е маслото и веднага се усети. Но нямам намерение да те убеждавам, темата - за щастие - не е техническа, а за фукане. :lol: Търкаляй си там газовия таралясник и не замърсявай темата, 'щото твоя разход не е за фукане. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: и как по-точно маслото действа върху разхода на гориво, я разкажи :lol::lol::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-ясно изразено повишение на разхода на бензин ще почувстваш със 70W80 в мотора, но..."don't try this at home!" ;) (шегувам се де)

 

-киселото мляко се бърка по-лесно от прясното? ;)

-плуването в кал изразходва по-малко калорий на плувеца? :D

-за развъртането на мотор с 15W40 се изисква по малко енергия, отколкото на същия с 0W40? :angry:

 

:lol:

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[ами аз какво да кажа.............. 7,00-7,5 градско /пловдив/, наскоро ходих до слънчев бряг и обратно в рамките на един ден.... 5.00 на 100..... надявам се като сменя свещите и порегулирам клапаните още малко да падне..... със СИВИК Д16з3 съм.... 90КС, VTEC-E... и последно-колеги,внимавайте откъде зареждате,че два пъти съм случвал на менте зареждане, при което ми даде разход 10/100, което е ненормално .... има места,при които ти слагат по-малко бензин просто.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6ген.1.4 8.5/100 градско 7.5/100 извангрдско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На тръгване от София. Километраж: 0.0

Публикувано изображение

 

Дунав мост

Публикувано изображение

 

Някъде из Букурещ. Километраж: 390.8

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

 

На връщане покрай Плевен. Километраж: 624.4

Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Преди лампата светваше около тези километри, което прави 6 л. на 100 км. от който разход също не можех да се оплача. Оттук нататък сме на чиста аванта.

Публикувано изображение

 

С вече светеща ламба се отправям към близкото ЕКО. Километраж: 784.2

Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Зареждам догоре, този път Кинитрон 100 и се оказва, че с 39.6 литра са изминати 784.7 км. Т.е. разход 5 л. на 100 км. (Кинитрон 95+).

Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Понеже съм сменил само масло и накладки, а форумният специалист едмундо отрече възможнстта пониженият разход да е от маслото (при равни други условия), остава да е от накладките. В тази връзка може би новият рекламен слоган на производителя на накладките ще е "TEXTAR - не спират и така подпомагат иконимията на гориво!" :lol:

И понеже вече ме питаха дали маслото не го харчи, понеже е "тънко" - след 4000 км. нивото си е там, където си беше и при смяната. С други думи не го "духа". ;)

Сега, държа да отбележа, че този разход е с празен автомобил, километрите са изминати наведнъж и са спазвани ограниченията на Правилника за двжиение по пътищата. Дори на автомагистралата не съм карал с позволените 130 км/ч, а в рамките на 110-120. В Румъния през по-голямата част съм карал с 80 км/ч (има си знаци), така че разходът не е нещо фантастично и нереално. Въпросът е, че с масло 5W30 разходът при същите условия беше 6 л. на 100 км., т.е. икономията я има.

Повече в тази тема нама да пиша, нито ще спроя с някого. Не правя нищо с рекламна цел, сами виждате, че не съм споменавал марки. Просто ми направи силно впечатление и реших да споделя. Който иска да вярва, който не иска да не го прави. Точка. :cool:

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...