Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Голям фактор за разхода е горивото и начина на каране.От скоро рекса ми е с Б-серия,градско си е апетитна между 9 и 11 трудно ми е да я засека.Но извънградско е супер 6,5 в началото не вярвах мислех че аз бъркам нещо.Но всеки път е едно и също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Акорда вече една година и почти 25к км.Разход над 12/100 А95Н не съм засичал (почти винаги пълня догоре), рекорда по икономичност ми е 6,1/100, ама това е единичен случай ;) . Реално разхода се върти около 9/100 +/- 2 литра в зависимост от съотношението градско/извънградско шофиране. В пари за една година това означава още един Акорд налят по бензиностанциите...................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на газ ( пълна инжекция ) Д16з6 и до сега под 10/100 градско бензин не съм се смъквал, а на газ ми е 10-11/100 градско. Само градско въртя за сега Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара Загора - София,"Горна Баня" - Стара Загора 80лв. 32л. бензин 95Н 500км със 4 човека средно по 70 кила, скорост не по малка от 120км/ч на магистралата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A3 - ГИ ФобосГрадско нормално каране - 10/100км.Извън нормално каране - 8/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 зарежданета по 50 лв.- 20 литра = 400 лв.- 160 литра,минати 2860 км. Сметката: 160:28,6= 5,594лт./100 км. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 зарежданета по 50 лв.- 20 литра = 400 лв.- 160 литра,минати 2860 км. Сметката: 160:28,6= 5,594лт./100 км. :hondarulez:

толкова :worthy: мойта на газ ако я карам до 80км.ч и до 2000 оборота редовно си пада на 5,4 - 5,5/100 че и по-малко на извънградско :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз със 18-ките в момента 10 лева са ми 30-тина километра :) на газ сега ще я вида тия дни но дано поне 50 да минавам .. :S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек стига зависи как кара колата си може много да и смъкне разхода ;) моята харчи 5/100 извънградско и 6/100 градско :) карам 1.4 бензинка 98г-6 генерация Сивик 75к.с. :rolleyes::honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 4ген хеч Д15Б2 пълен сток - 5.2 - 5.5л/100км, 90% извънградско до 120км/ч. Доволен съм! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София до морето 1000км. + - 20 км.

74,5л. газ

Колата е Англичанка с Д14З3 двигател с Газов инжекцион. Бяхме 2-ма души с малко багаж. Карал съм по магистралата с 100км/ч.

среден разход 7,5 л за 100 км.

при тези цени на газта близо 10лв. за 100км.

газта е 1,26

не я натискам кои знае колко гумите са стандартни 185/60/14

 

Мисля че разхода е висок като чета разхода на газ на колегите

 

моля коментираите.

 

 

 

Народе КОРЕКЦИЯПубликувано изображение

Днеска врътнах 300км. София - Пловдив - София =300км

равносметка 6,3л./100км.

Как става разликата от 7,5=> 6,3л/100км???(става дума за разход на Г*з)

Ами просто не ръчкаш караш спокойно с 80км/ч и горе доло всичко си идва по местата.

Това нещо включва и градско въртене поне 20 тина км.:D (разликата с преди е че се возех и сам с малко багаж)

Колата е с сменена гарнитура на всмукателния колектор 90кс. (има ефект):o

Щастие пълно, сърце на място, повече нема се прая на състезател:blink:

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско проверено много пъти на газ 6 разход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 лв. 5 дена г/д 220 километра и това е само граско. Извън градско не съм засичал, защото доста рядко свалям под 140, а поняго съм стигал и до 210 по път с много дупки и съм си същинско камикадзе:(. Но какво да направим като нямаме писти навсякаде, та да си искараме гнева там^_^

Редактирано от aptekar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да обновя инфото пак, на газ бутилката ми побира 17л. С тия 17 литра минавам между 120-150км, зависи как я карам.което ще рече 11/100 - 13-100. На бензин пак 10-11/100 поне.И ми е много чудно как всички пишете, че колите ви горят по 6-7. Някой ви бута или ползвате въздушната струя на профучаващите покрай вас ???? 1 приятел на връщане от националната кара като бабичка през целия път за да докара разход 6-7 бензин. и това с Д16 нещо си 6та ген Сивик.Но това не мога да го нарека каране. Така ли карате всички, на магистралата с не повече от 80-90км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 6? По-надолу :D Ако става дума за извънграда под 6 винаги.. Ако се ръчка малко на някой проход (то е неизбежно просто) тогава 6 и над 6 като осредня нещата :D Ако шофираш постоянно подскачайки нервно като пъпчив тинейджър на педала няма как да докараш нисък разход, дори да не вдигаш високи скорости. Спокойно с плавно каране се достига приличен разход. 3-Стейдж витек мотора пада и под 5, ама с 60 :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 литра газ = 350км проверено многократно от Търново до Видин и обратно, смятаи го както искаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изпаднах в шок 26 литра газ за210 км пробег

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди малко ми свърши газта 20 лв 122км само градско около 13 но само на газ без припалвания на бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:unsure:

И аз да обновя инфото пак, на газ бутилката ми побира 17л. С тия 17 литра минавам между 120-150км, зависи как я карам.което ще рече 11/100 - 13-100. На бензин пак 10-11/100 поне.И ми е много чудно как всички пишете, че колите ви горят по 6-7. Някой ви бута или ползвате въздушната струя на профучаващите покрай вас ???? 1 приятел на връщане от националната кара като бабичка през целия път за да докара разход 6-7 бензин. и това с Д16 нещо си 6та ген Сивик.Но това не мога да го нарека каране. Така ли карате всички, на магистралата с не повече от 80-90км/ч.

Колега уточни се градско извънградско с каква скоростмен ми е м/у 6-7л/100км. като карам като баба по магистралата с 80-90 в зависимост празна пълна кола с хора и мисля че и това му е много на англиския сивик ама се трае щом е на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 градско сивик 101 коня

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Accord 2.0 (2007) автоматик - Градско 13 - 15 , извън градско 8,5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12лв газ градско на 100км зимата сивик д15б2

Редактирано от алекс €

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15 пълна инжекция с втек - 9-10 градско и 8-9 извънградско ГАЗ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 8-9 зимата градско , а извънградско 5.1 - 5.3 при 100-110 абе доволен съм щом не слагам газ ! Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Y8 зимата около 9.5-10 се върти в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HR-V 4x4 1.6 124к.с. бензин - извънградско 7.6/100 с максимална скорост 130 по магистрала, иначе макс ~100-110градското зависи много от трафика така че няма смисъл да го засичам.

Редактирано от zeifod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по 20 лева дизел всеки ден :) скромно но поне съм на пистата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 Градско ;) 1.4 1996 та хеч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как ги измервате тея разходи под 5 на 100 те са в сферата на фантастиката при положение че заводско няма бензинов двигател над 1.3 който да дава под 5 а и не знам дали знаете как тестват разхода на нови коли това се прави на магистрала при загряла кола при постоянна скорост примерно 90 км зависи от колата прави се теста няколко пъти и дават възможно най- ниския разход не вярвам че някой ще постигне по нисък разход от заводския освен ако не се спуска от някоя планина

знам че са минали две години но не издаржах да го напиша колегга да ти кажа че има бенз.коли който са над 1.3 и да горят под 5л. на 100км. Хонда Сивик D15Z1 през 1991г. печели златен медал за най-икономичен автомобил в своя клас 1493cc 94hp 130nm с разход 4.97л. на 100км. и моето мнение че всяка стара кола преди 2000г. може да бъде свалена под заводските данни пробвано не веднъж на различни автомобили ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с ЦРХ 1.6 16в 131 кончета с яко настъпване-6.5/100 градско :cool:

Редактирано от pacecrx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с ЦРХ 1.6 16в 131 кончета с яко настъпване-6.5/100 градско :cool:

Това разхода на маслото ли е?Щото,за разход на бензин,градско,с яко настъпване....Меко казано,невероятно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички караме хонди и знаем колко горят ;) нека не се изхварляме с невъзможните разходи от сорта на 6.5 градско(дори и без натискане пак неможеш да ги постигнеш)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с ЦРХ 1.6 16в 131 кончета с яко настъпване-6.5/100 градско :cool:

Хахаха колега ще ме умориш, аз с мойта Д14-ка 90 к.с. правя 10 та и отгоре на 100 градско ся зимата с нормално каране ти с рекс 1.6 131к.с. 6.5, моля те пий си хапчетата или спри пиенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pacecrx,с този разход за ,коѝто говориш ме навежда на мисалта ,че те дарпат и ти си на обороти 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам, ако погледнете тази темичка, за системата за следене на разход на гориво (и други разходи), която разработвам:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=67909Ще се получи хубава база данни от статистики за справка на потребителите, които се интересуват колко гори една Хонда. А можете и да си сложите в сигнатурите картинка като моята, с напълно реален среден разход, понеже наистина някои колеги ме учудват с разход градско 5-6-7 на сравнително стари и мощни коли и то сега зимата.Аз лятото съвсем реално съм правил 4.55 разход - от Сандански до о-в Корфу в Гърция и обратно, общо 1050км с малко над 48л нафта - каране с 90-110 без никакво рязко настъпване на педала и под 1/3 от карането на климатик. Тогава целта ми беше да отида и да се върна в България без да зареждам в Гърция, че точно бяха в голяма криза и дизела беше с 60-70ст отгоре. Сега зимата с тези под -10, като гледам прави около 8.5 чисто градско с епични задръствания, без да карам много рязко. Ако почна да я настъпвам може и 10 да направи и то с многократно награждавания за ефективност дизелов двигател на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз с Акорда (2.2 бензин 150к.с.) съм правил 6,2/100, ама се е случвало два пъти т.е. не мога да кажа с ръка на сърцето, че толкова ми харчи колата ;). По-скоро това е минимален възможен разход.

Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с д16у7 0.5л на 10 000км градско. Извънградско ми се пълни резервора докато карам :P

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...