-
Мнения
446 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
6
xatamoto last won the day on Май 31 2025
xatamoto had the most liked content!
Обществена Репутация
189 GoodОтносно xatamoto
-
Ранг
Акордеонист
- Рожден ден 2.12.1984
Profile Information
-
Кара
ше F18B2
-
Пол
Мъжки
-
Място
Sofia
Contact Methods
-
Website URL
http://
Последни посетители
7629 профилни разглеждания
-
Ключов е въпросът дали колата е с рефлектори или лупи. Рефлекторния фар не става за LED крушки. Просто разпръсква светлината по такъв начин, че не отива където трябва. С лупата няма проблем, особено ако е ксенон. Дори да е замърсена, почистването е в пъти по-лесно от конверсията на рефлекторен фар за LED. П.П. Мигрирах ксенонов фар към LED по чисто финансови причини. Просто нови ксенонови крушки струват трицифрена сума в евро, а LED двуцифрена.
-
Ако няма да ползвате АГУ-то, това е най-разумното решение. Ако ще се ползва, за предпочитане е да смените бутилката. Не, че старата не става, но както казват на един дъждовен Остров "сейфти фърст". Съвсем друг въпрос е какви коли успяват да минат ГТП. Ама, ако не минат, няма да плащат ГО, да сменят консумативи, а най-вероятно ще заминат за части вместо да се купуват нови т.е цялата верига ще пострада.
-
Явно темата за електричките ще става все по-актуална. Реално за градско придвижване нямат разумна алтернатива. Имам преки впечатления от i3 - навира се навсякъде, на светофар до 60-80км е еквивалентна с каквото си пожелаете, а 100км градско при зареждане в собствен гараж през нощта излизат под 3 евро. Да, скъпа е, ама нали кеф цена няма.........и стигаме до кефа.......ми, липсва. Воланът е като на жигула - тънък и неудобен. Разликата е, че може да го въртиш с една ръка. Но пък седалките са по-неудобни от на жигата. И всичко това на цената на поточната линия в Толиати. Със сигурност има по-разумни алтернативи - карал съм Dacia Spring от Спарк. Вярно, за 20 минути. Не е по-хубава от i3, ама не е и много по-зле. Честно казано не съм се замислял каква остатъчна стойност имат споменатите МПС-та, но със сигурност не мога да ги определя като пълноценни превозни средства за извънградско/международно придвижване т.е. притежанието им предполага наличието и на такова. Всеки може сам да си направи сметката. Според моята в града карам МПС закупено за трицифрена сума в евро, което харчи (почти) едноцифрена сума за 100км градско. Да, не е първа младост, но има 4 врати, климатик и ел. стъкла. Извънградско всеки сам си преценЯ - може с градската въшка и съпътстващите я неудобства, може и да се глезиш срещу няколко (хиляди) евра отгоре. Аз прецених, че ми е удобно и мога да си позволя, да имам на разположение пълноразмерно комби. Причината да пиша в темата е, че и за двете не можах да си харесам Хонда. Не, че не исках, но не предлагат това което търся, в бюджета, с който разполагам. - в града ползвам Мазда Демио - Хонда няма реална алтернатива. Първите Джаз в този бюджет не струват. - извън града съм с Волво V70 P3 поколение - Хонда нямат комби в този сегмент. Ако приемем, че Акорд е алтернатива (спрямо бюджета) всичко приключва когато се сравни обема на багажника. Освен това бензиновото Волво е с турбо. И 6-степенен Aisin. Да, по-скъпо е за поддръжка, но не е по-скъпо като покупна цена. И се връщаме до кефа и цената. Ако си купя читав пълнолетен Акорд за 1000-1500 евро, ще съм щастлив (вече два пъти съм го правил), но 5000+ евро за такава кола не бих дал. Просто има за какво друго да си дадеш парите
-
Сегашната кола я взех с всесезонни карани 2 лета и 1 зима. За придвижване на почистен асфалт няма проблем, но не бих пробвал да мина планински проход с тях. На топло и сухо стават, но все пак си имам едно наум. Със сигурност ще ги заменя с два комплекта подходящи за сезона. Относно финансовата страна - дали едни гуми за 3 години (6 сезона) или два комплекта за 5-6 години не е чуствителна разликата. Особено, ако има два комплекта джанти.
-
От днес (отново) си нямам Хонда. Със здраве да си я ползва новият собственик!
-
https://ewertlak.com/lakirane-s-pvd-pokritie-za-avtomobili/ Виж какво ще ти кажат тези, пък после го мисли. Из ретро средите почти не минава проект без някои части да минат през тях.
-
Колата вече си има тема в раздел "Продава". Реално не ми се продава, но в момента такъв тип автомобил ми е излишен. Дежа вю, но и спредишния Акорд положението беше сходно.
-
Предполагам, че след процедурата автоматичното затъмняване изчезва? При това положение в задачата се пита колко точно е "скъпо" скъпото решение, защото предполагам, че ново стъкло без тая екстра струва около 2 кутии цигари, но смяната става за секунди т.е. всеки сам да си преценЯ дали си заслужава занимавката.
-
Първите ми 100к км с лично МПС бяха на газ. След това 15 години си карах на бензин, но от 3 месеца някъде отново съм газифициран. Да, има разлика от финансова гледна точка, но не бих казал, че съм оставал с празен хладилник, защото резервоарът ми е пълен или обратното. Сегашното ми превозно средство изисква малко повече средства за поддръжка от Хонда проектирана през ХХ век и нека кажем, че АГУ-то ми позволява да се грижа за него адекватно без да се лишавам от друго. Освен това багажникът му е съизмерим с малък камион и реално не ми пречи наличието на резервна гума в него (на нейното място е бутилката за газ). Но си припомних най-сериозната драма с газта - ограниченият пробег и честата нужда от зареждане. Да кажем, че 300-400км е достатъчно за ходене на работа през седмицата или еднократно изминаване при дълъг път. Проблемът е, че на повечето бензиностанции има 1 или 2 колонки за газ, а желаещите да заредят не са по-малко от тези за бензин или нафта т.е. често се случва чакане по опашки. След това пък чакаш да се източат 30-40л, да ти върнат адапторчето за зареждане и чак тогава ходиш да плащаш. Към това прибавяме, че има доста бензиностанции, които зареждат газ от 7.00 до 19.00ч., защото през останалото време са на самообслужване, а не може сам да си зареждаш. Вече 5-6 пъти (за 3 месеца) си карам на бензин, поради гореизброените причини. Преживявам го, но взех колата с монтирана уредба. Ако бях дал четирицифрена сума и трябваше да я "избивам" със сигурност щеше да е още по- неприятно. Като отговор по темата - ЗА, но с особено мнение
-
Първите ми 100к км с лично МПС бяха на газ. След това 15 години си карах на бензин, но от 3 месеца някъде отново съм газифициран. Да, има разлика от финансова гледна точка, но не бих казал, че съм оставал с празен хладилник, защото резервоарът ми е пълен или обратното. Сегашното ми превозно средство изисква малко повече средства за поддръжка от Хонда проектирана през ХХ век и нека кажем, че АГУ-то ми позволява да се грижа за него адекватно без да се лишавам от друго. Освен това багажникът му е съизмерим с малък камион и реално не ми пречи наличието на резервна гума в него (на нейното място е бутилката за газ). Но си припомних най-сериозната драма с газта - ограниченият пробег и честата нужда от зареждане. Да кажем, че 300-400км е достатъчно за ходене на работа през седмицата или еднократно изминаване при дълъг път. Проблемът е, че на повечето бензиностанции има 1 или 2 колонки за газ, а желаещите да заредят не са по-малко от тези за бензин или нафта т.е. често се случва чакане по опашки. След това пък чакаш да се източат 30-40л, да ти върнат адапторчето за зареждане и чак тогава ходиш да плащаш. Към това прибавяме, че има доста бензиностанции, които зареждат газ от 7.00 до 19.00ч., защото през останалото време са на самообслужване, а не може сам да си зареждаш. Вече 5-6 пъти (за 3 месеца) си карам на бензин, поради гореизброените причини. Преживявам го, но взех колата с монтирана уредба. Ако бях дал четирицифрена сума и трябваше да я "избивам" със сигурност щеше да е още по- неприятно. Като отговор по темата - ЗА, но с особено мнение
-
Първите ми 100к км с лично МПС бяха на газ. След това 15 години си карах на бензин, но от 3 месеца някъде отново съм газифициран. Да, има разлика от финансова гледна точка, но не бих казал, че съм оставал с празен хладилник, защото резервоарът ми е пълен или обратното. Сегашното ми превозно средство изисква малко повече средства за поддръжка от Хонда проектирана през ХХ век и нека кажем, че АГУ-то ми позволява да се грижа за него адекватно без да се лишавам от друго. Освен това багажникът му е съизмерим с малък камион и реално не ми пречи наличието на резервна гума в него (на нейното място е бутилката за газ). Но се присетих за най-сериозната драма с газта - ограниченият пробег и честата нужда от зареждане. Да кажем, че 300-400км е достатъчно за ходене на работа през седмицата или еднократно изминаване при дълъг път. Проблемът е, че на повечето бензиностанции има 1 или 2 колонки за газ, а желаещите да заредят не са по-малко от тези за бензин или нафта т.е. често се случва чакане по опашки. След това пък чакаш да се източат 30-40л, да ти върнат адапторчето за зареждане и чак тогава ходиш да плащаш. Към това прибавяме, че има доста бензиностанции, които зареждат газ от 7.00 до 19.00ч., защото през останалото време са на самообслужване, а не може сам да си зареждаш. Вече 5-6 пъти (за 3 месеца) си карам на бензин, поради гореизброените причини. Преживявам го, но взех колата с монтирана уредба. Ако бях дал четирицифрена сума и трябваше да я "избивам" със сигурност щеше да е още по- неприятно.
-
Първите ми 100к км с лично МПС бяха на газ. След това 15 години си карах на бензин, но от 3 месеца някъде отново съм газифициран. Да, има разлика от финансова гледна точка, но не бих казал, че съм оставал с празен хладилник, защото резервоарът ми е пълен или обратното. Сегашното ми превозно средство изисква малко повече средства за поддръжка от Хонда проектирана през ХХ век и нека кажем, че АГУ-то ми позволява да се грижа за него адекватно без да се лишавам от друго. Освен това багажникът му е съизмерим с малък камион и реално не ми пречи наличието на резервна гума в него (на нейното място е бутилката за газ). Но се присетих за най-сериозната драма с газта - ограниченият пробег и честата нужда от зареждане. Да кажем, че 300-400км е достатъчно за ходене на работа през седмицата или еднократно изминаване при дълъг път. Проблемът е, че на повечето бензиностанции има 1 или 2 колонки за газ, а желаещите да заредят не са по-малко от тези за бензин или нафта т.е. често се случва чакане по опашки. След това пък чакаш да се източат 30-40л, да ти върнат адапторчето за зареждане и чак тогава ходиш да плащаш. Към това прибавяме, че има доста бензиностанции, които зареждат газ от 7.00 до 19.00ч., защото през останалото време са на самообслужване, а не може сам да си зареждаш. Вече 5-6 пъти (за 3 месеца) си карам на бензин, поради гореизброените причини. Преживявам го, но взех колата с монтирана уредба. Ако бях дал четирицифрена сума и трябваше да я "избивам" със сигурност щеше да е още по- неприятно.
-
Първите ми 100к км с лично МПС бяха на газ. След това 15 години си карах на бензин, но от 3 месеца някъде отново съм газифициран. Да, има разлика от финансова гледна точка, но не бих казал, че съм оставал с празен хладилник, защото резервоарът ми е пълен или обратното. Сегашното ми превозно средство изисква малко повече средства за поддръжка от Хонда проектирана през ХХ век и нека кажем, че АГУ-то ми позволява да се грижа за него адекватно без да се лишавам от друго. Освен това багажникът му е съизмерим с малък камион и реално не ми пречи наличието на резервна гума в него (на нейното място е бутилката за газ). Но се присетих за най-сериозната драма с газта - ограниченият пробег и честата нужда от зареждане. Да кажем, че 300-400км е достатъчно за ходене на работа през седмицата или еднократно изминаване при дълъг път. Проблемът е, че на повечето бензиностанции има 1 или 2 колонки за газ, а желаещите да заредят не са по-малко от тези за бензин или нафта т.е. често се случва чакане по опашки. След това пък чакаш да се източат 30-40л, да ти върнат адапторчето за зареждане и чак тогава ходиш да плащаш. Към това прибавяме, че има доста бензиностанции, които зареждат газ от 7.00 до 19.00ч., защото през останалото време са на самообслужване, а не може сам да си зареждаш. Вече 5-6 пъти (за 3 месеца) си карам на бензин, поради гореизброените причини. Преживявам го, но взех колата с монтирана уредба. Ако бях дал четирицифрена сума и трябваше да я "избивам" със сигурност щеше да е още по- неприятно.
-
Неусетно се оказах с 3 коли от различни марки и искам-не искам трябва сравнявам ябълки с круши. - Хонда Акорд 6 1.8 фейслифт 2001г. - нито малка, нито голяма. Евро 3 - засега може да се ползва навсякъде. Разход 8-10/100 бензин т.е 10-12 евро на 100км. Относително евтина за поддръжка, но започва да губи битката с ръждата. - Мазда Демио 1.3 фейслифт 2002г. - градска въшка, завира се буквално навсякъде. Евро 2 - тъпо, ама зимата не става за центъра на София. Разход 5-7/100 бензин т.е. 6-9 евро на 100км. Поддържа се с пари за семки, няма точка ръжда. - Волво V70 2.5Т преди фейслифт 2008г. - корабът-майка - 5 метра, 2 тона - не обича тесни пространства. Евро 4 - в следващата петилетка не се очаква да има ограничения в достъпа. Разход 12-15/100 газ т.е. 7-8 евро на 100км. Скъпа поддръжка, няма точка ръжда. Цифрите са закръглени, но не с много. Автомобилите са закупени в реда на представянето. Хондата я взех, защото търсех кола среден клас. Реално ми върши идеална работа, но.........в града понякога маневрирането е сложно. Извън града изпреварванията са предизвикателство. Съобразявах се с тези неща докато в един момент не се появи Маздичката. На добра цена, маневрена, икономична и доооста запазена. Не знам кой и как е успял да я категоризира като Евро 2 при положение, че е по-нова от Хондата, която е Евро 3, но в тая държава има доста по-сериозни нередности...... Вече не трябваше да мъча Акорда в града. Поне не постоянно. Започнах да се замислям за наистина голяма "извънградска" кола. Започнах търсене, но не бях сигурен какво искам и инвестирах една (средна) заплата в антикорозионна обработка на Хондата. Така и не успях да убедя себе си в смъсъла от засилването или смяната на двигателя с по-потентен. Просто съм приел, че на това купе 130-150 коня му стигат. И стигаме до покупката на Волвото - чешитска кола, нищо общо с това което търсех, но всъщност е точно това, което търсех - добре премислено превозно средство, което не бие на очи, с достатъчна мощност за изпреварване извън града, климатик, автопилот и шибидах. Да, преди фейслифта е, но е с 5 цилиндъра и Aisin скорости, а след фейслифта са предимно 4-цилндрови и с Powershift (a.k.a. Powershit) кутия. Не съм фен на газта, но като трябва да се хранят 200 магарета не е лошо да я има. Сложена е от първия собственик през 2008г., а и точно този двигател има версия със заводски инсталирана газ т.е. не му е противопоказно. Да, скъпа е за поддръжка (в сравнение с японките, но не е по-скъпа от немски "премиум"), но и знаеш защо - създава усещането, че пътуваш в крепост. Чувство, което се потвърждава от краш-тестовете. Факт е, че има нелогични решения за някои неща, но се свиква. И стигаме до сравняването.........Хондата е най-универсална и "юзер френдли", Маздата най-лесна и евтина за употреба, а Волвото най-скъпо, но и най-комфотно и "сейфти". Реално 3 коли са ми много, но 2 мога да задържа и се оказва, че златната среда ми е излишна т.е. на път съм скоро да нямам Хонда
-
От известно време проучвах шведската техника, а от скоро имам пряк допир с Волво. Сравнението с Хонда е безсмислено. Все едно да сравняваш ябълки с круши. Единственото общо е бюджета за пълнолетно комби. В единия случай взимаш Акорд 7/8, а в другия V70. Шведката освен повече място (в купето и багажника) има и повече коне, опция за AWD, автомат с 6 скорости (японски) и в пъти по-качествен интериор. Да, по-тежка е, съответно харчи повече (но още при дълъра през 2008 е сложена АГУ), а и всичко друго е по- скъпо, но знаеш защо. Екстрите няма да коментирам, защото зависят от нивото на оборудване, но в относително базово V70 единственото, което ми липсва, е ел. седалка на водача. Това, което шведите са пропуснали, е възката между пътя и шофьора. Не знам дали това е предимство или недостатък за такъв тип автомобил, но все още не мисля да си продавам Хондата
